Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Szia Szepi!

Ugyanilyen paraméterekkel rendelkező Astrám van....

Valóban "túlhűtöttek" a G Astrák...de a 15 km egy picit furcsa...az enyém már 3-4 km után fűt de még a mutató alszik...aztán hirtelen megindul amikor már forró levegőt fúj.....A forró persze enyhe tulzás...az üzemi hőfok kb. 80-85 fok közt mozog....Astrától ne várj extra fűtést!!! -8 fokban ne várd, hogy leégesse a kezed...

A G Astrákba beépített műszer (és hőfokjeladó) működése nem igazán precíz ..Sőt! (Képzeld a H Astrákban nincs is...)

Ismerősnek decemberben cseréltek termosztátot+vízhőfokjeladót....eredmény ugyanaz mint előtte... :lol:

Sajnos az Opel a G sorozatnál már szakított a hagyományokkal és a termosztát a házzal egybe van építve...12-15eHUF. :huh:

Vízhőfokjeladó 3-5eHUF.

Ha a fogyid nem ugrott meg jelentősen és fűtésed is van akkor nem érdemes cserélni.....szerintem...

Érdekelnének az autóddal kapcsolatos tapasztalatok....pl. alapjárat hidegen, fogyasztás, szervíz, problémák...stb

Igen, sajnos ismerős a dolog .Futottam már pár kört termosztát ügyben.A legalacsonyabb árat Lángnál találtam, ott 7800 ft.Máshol 15e.Az általam említett szervíz nem Opel szakszervíz, hanem csak egy általános szervíz.De a srác szinte szóról szóra ugyanezt mondta, mint Te.Azt mondják nagyon sok G Astrás panaszkodik erre, de lebeszélik őket, mert nem fog változni a gép.Ez G tipushiba, amit csak a H szériánál orvosoltak.Én is kétkedve fogadtam a dolgot, mert szerelő lennék, bár a zsigulis világban abbahagytam.

Állítólag a computer nem a vízhőfokjeladótól kapja a jelet, hanem külön érzékelője van, tehát az injektort nem befolyásolja a jeladó hibája.

Fogyim a szokásos, télen, városban 10 körül csipeget.Okosok szerint ez barátságos.

Ha érdekel megírom:

Hibalistám idáig:generátor diódahíd csere, fesszabályzó csere, ülésmagasságállítókar eltört(szerencsére ez csak 1000ft :D ),kesztyűtartó határolóív eltört(kétkomponensű ragasztó megoldotta),belső levegő szabályzó zsalu kiiktatva (csak egy irányba működik),.

Szóval szerencsére csip-csup problémák voltak idáig, amik néha elég zsbbenyúlósak(generátor).

Alapjában véve szeretem az Astrát. :D Szép autó kívül, belül.Kicsit lomha, de nem is igénylem az ülésbetapasztós effektusokat :D

A termosztáton pedig még agyaskodok, mert opel16 is jól beszél.Elméletileg a hűtőnek hidegnek kellene maradnia, amíg a motor el nem éri a termosztát nyitási hőfokát.Ettől függetlenül az elmélet nem minden esetben egyezik a gyakorlattal.Ezért is vagyok kíváncsi a véleményetekre.

Link to comment
Megosztás:

az a termosztát akkor is szar, max megnyugtatod most magad, hogy jó ez így, ahelyett hogy rászánnál egy kis pénzmagot

a cserére, ami hamar vissza is jönne a fogyasztás különbségből, amit ez adhat, főleg ha sokat jársz rövid távot.

Az lesz, csak előbb pihegek kicsit a távirányítós kulcscsináltatás után (20 ropi) :huh:

Link to comment
Megosztás:

az a termosztát akkor is szar, max megnyugtatod most magad, hogy jó ez így, ahelyett hogy rászánnál egy kis pénzmagot

a cserére, ami hamar vissza is jönne a fogyasztás különbségből, amit ez adhat, főleg ha sokat jársz rövid távot.

+ a motor sem kopik annyira, főleg ha megtartja még pár évig, akkor érdemes megcsinálni :huh:

Link to comment
Megosztás:

Igen, sajnos ismerős a dolog .Futottam már pár kört termosztát ügyben.A legalacsonyabb árat Lángnál találtam, ott 7800 ft.Máshol 15e.Az általam említett szervíz nem Opel szakszervíz, hanem csak egy általános szervíz.De a srác szinte szóról szóra ugyanezt mondta, mint Te.Azt mondják nagyon sok G Astrás panaszkodik erre, de lebeszélik őket, mert nem fog változni a gép.Ez G tipushiba, amit csak a H szériánál orvosoltak.Én is kétkedve fogadtam a dolgot, mert szerelő lennék, bár a zsigulis világban abbahagytam.

Állítólag a computer nem a vízhőfokjeladótól kapja a jelet, hanem külön érzékelője van, tehát az injektort befolyásolja a jeladó hibája.

Fogyim a szokásos, télen, városban 10 körül csipeget.Okosok szerint ez barátságos.

Ha érdekel megírom:

Hibalistám idáig:generátor diódahíd csere, fesszabályzó csere, ülésmagasságállítókar eltört(szerencsére ez csak 1000ft :huh: ),kesztyűtartó határolóív eltört(kétkomponensű ragasztó megoldotta),belső levegő szabályzó zsalu kiiktatva (csak egy irányba működik),.

Szóval szerencsére csip-csup problémák voltak idáig, amik néha elég zsbbenyúlósak(generátor).

Alapjában véve szeretem az Astrát. :D Szép autó kívül, belül.Kicsit lomha, de nem is igénylem az ülésbetapasztós effektusokat :D

A termosztáton pedig még agyaskodok, mert opel16 is jól beszél.Elméletileg a hűtőnek hidegnek kellene maradnia, amíg a motor el nem éri a termosztát nyitási hőfokát.Ettől függetlenül az elmélet nem minden esetben egyezik a gyakorlattal.Ezért is vagyok kíváncsi a véleményetekre.

A fogyasztásom még soha nem volt 10 liter pedig városban használom...ebben a hidegben viszont elvileg 10 liter akár elfogadható is lehet...de úgy gondolom ha totál kész a termosztát akkor jelentősebben növekedne a fogyi...

Téves elmélet, hogy a vízhőfokjeladó adatait nem veszi figylembe az ECU!.

Ellenben érdekelne, hogy melyik az Általad említett másik hőfokjeladó??!!

Egy dolgot nem értek, ha Ladákat szereltél akkor egy termosztát-csere miatt miért viszed szervízbe....lazán ki tudod otthon cserélni... vigyázz a tömítésre!!!

7800 HUF egy picit olcsónak tűnik...elvileg valami utángyártott lehet...de ha működik...van olyan szervíz ahol ugyanez megy be 15eHUF-ért... :D

Az említett szervíz nyilatkozata meglepett...általában inkább mindent cserélnek, mint hogy lebeszélnék az ügyfelet...Akár még korrektnek is nevezhetném....

A tapasztalatom az, hogy sajnos a G sorozat szerelési rutinját kevés szerelő szerezte meg az elmúlt években...inkább még az F sorozat alapján ugranak neki a gépnek...

A márkaszervízek szerelő állománya pedig elég gyakran cserélődik...persze tisztelet a kivételnek...

Nekem márkaszervízben 4 évvel ezelőtt szét akarták szedni a középkonzolt egy fűtéskapcsoló világítás izzó csere miatt..erre odalépett egy fiatal elektromos szaki kihúzta a kapcsoló-gombját és kivette az izzót... :lol:

De tudnék mesélni a fűtőradiátor cseréjéről is...vagy akár a klímáról...

Link to comment
Megosztás:

Nos, a jeladóval kapcsolatban azt mondom, amit a szerelő kollega mondott.Szégyen-nem szégyen, nem követem a fejlődést, mivel már nem ebben a szakmában dolgozom, tehát fogalmam sincs van-e vezérlő jeladó és ha van akkor hol .Ha ő hazudott, akkor én is hazudok.Természetesen nem okozna gondot a csere, pláne a G astránál, hisz olyan jó helyen van, hogy akár motorháztető felnyitás nélkül is el lehetne végezni :huh: Viszont köztudott, hogy hagyományos szerszámokkal nem sokra megyünk a nyugati technikánál.Kuncsororgni nem akarok, a nejem pedig épp ennél a szervíznél dolgozik, tehát ezért a kedvező hozzáállás (mégha nem is biztos, hogy szakszerű).

A termosztát febi gyártmány és nem biztos, hogy kompatibilis, de a motorkód ugyanaz.Ez is házzal együtt van , viszont 1.4 i kabrióhoz írja.Én is kevesellem.A többi bőven 10 fölött mozog.

febi termosztát

(köszi mélykék :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Nos, a jeladóval kapcsolatban azt mondom, amit a szerelő kollega mondott.Szégyen-nem szégyen, nem követem a fejlődést, mivel már nem ebben a szakmában dolgozom, tehát fogalmam sincs van-e vezérlő jeladó és ha van akkor hol

fentebb írtam hogy van, és csak az van :huh: termosztátcsonkban kell keresni :lol:

Link to comment
Megosztás:

fentebb írtam hogy van, és csak az van :D termosztátcsonkban kell keresni :D

Opel16v !Én arról a jeladóról beszéltem, ami állítólag a vezérlőnek ad jelet és független a termosztáton lévő gombától.Amiről utólag általad kiderült, hogy nincs is.:huh: :D

Köszönöm a segítségeteket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Opel16v !Én arról a jeladóról beszéltem, ami állítólag a vezérlőnek ad jelet és független a termosztáton lévő gombától.Amiről utólag általad kiderült, hogy nincs is.:huh: :lol:

Akkor tisztázzuk: a motor vízhőmérsékletének adatát egyetlen gomba szolgáltatja a motorvezérlőnek, azon keresztül pedig a műszeregységnek.

Ez a gomba a termosztátháznál van (ez szokott a legmagasabb pontja lenni a vízkörnek).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Opel Astra Classic (1.4, 2005) jelenleg kicsit kevésbé boldog tulajdonosa vagyok - a kevésbé boldogságnak pedig az az oka, hogy egy-két hónapja elkezdett vacakolni az autó fűtése. Az előző két télen semmi gond nem volt vele, most viszont egyrészt alig jön a nyílásokból a levegő (3-as fokozatban fúj annyira, mint korábban a 2-es fokozatban), másrészt pedig a levegő hőmérsékletével sem stimmel valami, mert a hőmérsékletszabályozó forgókapcsolót végállásba (teljesen forróra) kell tekernem ahhoz, hogy olyan hőmérsékletű levegőt fújjon, mint korábban félállásban (langyos fokozatban) fújt.

Abban reménykedem, hogy itt a fórumon nektek talán lesz hasznos ötletetek arra, hogy mi lehet a gond...

Amit meg tudtam figyelni: a víz ugyanolyan ütemben melegszik, mint régebben, a műszer stabilan kb. 85 fokra áll be (ezt ugyan korábban nem figyeltem, de néhány utóbbi hozzászólásból úgy látom, hogy másnak is ennyi, tehát ez jónak mondható). A pollenszűrőt pedig elvileg az elmúlt nyáron a rendes felülvizsgálaton kicserélték.

Ötletek...??? Minden tippet szívesen fogadok... :huh:

Köszi szépen,

Rita

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Opel Astra Classic (1.4, 2005) jelenleg kicsit kevésbé boldog tulajdonosa vagyok - a kevésbé boldogságnak pedig az az oka, hogy egy-két hónapja elkezdett vacakolni az autó fűtése. Az előző két télen semmi gond nem volt vele, most viszont egyrészt alig jön a nyílásokból a levegő (3-as fokozatban fúj annyira, mint korábban a 2-es fokozatban), másrészt pedig a levegő hőmérsékletével sem stimmel valami, mert a hőmérsékletszabályozó forgókapcsolót végállásba (teljesen forróra) kell tekernem ahhoz, hogy olyan hőmérsékletű levegőt fújjon, mint korábban félállásban (langyos fokozatban) fújt.

Abban reménykedem, hogy itt a fórumon nektek talán lesz hasznos ötletetek arra, hogy mi lehet a gond...

Amit meg tudtam figyelni: a víz ugyanolyan ütemben melegszik, mint régebben, a műszer stabilan kb. 85 fokra áll be (ezt ugyan korábban nem figyeltem, de néhány utóbbi hozzászólásból úgy látom, hogy másnak is ennyi, tehát ez jónak mondható). A pollenszűrőt pedig elvileg az elmúlt nyáron a rendes felülvizsgálaton kicserélték.

Ötletek...??? Minden tippet szívesen fogadok... :lol:

Köszi szépen,

Rita

:huh:

Én sajnos nem tudom a választ - többiek majd úgyis segítenek - csak üdvözölni akartalak és jelezni, hogy igazán összeszedett hozzászólás sikerült elkövetned :D

Link to comment
Megosztás:

pollenszűrő csere.

szerintem is azzal kéne kezdeni.

márcsak azért is, mert nem biztos hogy ha a munkalapon rajta

van, attól még biztosan kicserélték... vagy valami gagyit raktak

bele, ami fel van gyűrődve amúgy is.

Ja és nem ártana kipucolni a befelé menő járatot, mert sokak szerint tele szokott lenni

falevéllel meg egyéb aprószeméttel.

Link to comment
Megosztás:

Opel16v !Én arról a jeladóról beszéltem, ami állítólag a vezérlőnek ad jelet és független a termosztáton lévő gombától.Amiről utólag általad kiderült, hogy nincs is. :huh: :D

Köszönöm a segítségeteket :lol:

Ajánlom figyelmedbe az "Így csináld...." című sorozat G Astrával kapcsolatos kiadását....rengeteg kérdésre korrekt választ kapsz....csodálom, hogy eddig nem nézted meg...

Le tudod tölteni egy rakás helyről...csak keress rá...

Ha nem találod segítek...

Ajánlanám "aranykezű-szerelőknek" is....főleg azoknak akik F Astra szerelésében nagyon otthon vannak és a G sorozatot még nem ismerik....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Opel Astra Classic (1.4, 2005) jelenleg kicsit kevésbé boldog tulajdonosa vagyok - a kevésbé boldogságnak pedig az az oka, hogy egy-két hónapja elkezdett vacakolni az autó fűtése. Az előző két télen semmi gond nem volt vele, most viszont egyrészt alig jön a nyílásokból a levegő (3-as fokozatban fúj annyira, mint korábban a 2-es fokozatban), másrészt pedig a levegő hőmérsékletével sem stimmel valami, mert a hőmérsékletszabályozó forgókapcsolót végállásba (teljesen forróra) kell tekernem ahhoz, hogy olyan hőmérsékletű levegőt fújjon, mint korábban félállásban (langyos fokozatban) fújt.

Abban reménykedem, hogy itt a fórumon nektek talán lesz hasznos ötletetek arra, hogy mi lehet a gond...

Amit meg tudtam figyelni: a víz ugyanolyan ütemben melegszik, mint régebben, a műszer stabilan kb. 85 fokra áll be (ezt ugyan korábban nem figyeltem, de néhány utóbbi hozzászólásból úgy látom, hogy másnak is ennyi, tehát ez jónak mondható). A pollenszűrőt pedig elvileg az elmúlt nyáron a rendes felülvizsgálaton kicserélték.

Ötletek...??? Minden tippet szívesen fogadok... :huh:

Köszi szépen,

Rita

Szellőző járatok átvizsgálása,tisztítása, különösen ahol találkozik a "külvilággal", esetleg a rostélyokat mozgató bowden átvizsgálása, nem e maradt fél állásban és ezért nem tud olyan intenzitással áramolni a levegő az utastérbe.

Link to comment
Megosztás:

Akkor tisztázzuk: a motor vízhőmérsékletének adatát egyetlen gomba szolgáltatja a motorvezérlőnek, azon keresztül pedig a műszeregységnek.

Ez a gomba a termosztátháznál van (ez szokott a legmagasabb pontja lenni a vízkörnek).

opel16v!

Megértettem elsőre is .A félreértés ok az lehetett, hogy hasu rákérdezett az állítólagos "külön vezérlés jeladóra".Neki mondtam, hogy ha van is, nem tudom hol van.De Te felvilágosítottál, hogy csak egy jeladó van, ami a ecu-n keresztül ad jelet a belső műszernek.Magyarul ha a jeladó által érzékelt hőfok nem éri el az üzemi hőfokot, a vezérlés dúsabb keverékre kényszeríti a befecskendezőt.(Ezek szerint ha a belső műszerem hideg vizet jelez, akkor az ecu is ezt az adatot veszi figyelembe.)

A fő kérdés lényege az lett volna, hogy eloszlassa a kételyeket, de mint láthattad hasu ismerősének sem oldotta meg a problémáját a termosztát csere. Tehát ugyanott vagyok, ahol a part szakad.Viszont a logika és a hozzáértő szakvéleményed megerősített abban, hogy meg kell lépnem a cserét.Max lesz egy tartalék termom :huh: .

Link to comment
Megosztás:

opel16v!

Megértettem elsőre is .A félreértés ok az lehetett, hogy hasu rákérdezett az állítólagos "külön vezérlés jeladóra".Neki mondtam, hogy ha van is, nem tudom hol van.De Te felvilágosítottál, hogy csak egy jeladó van, ami a ecu-n keresztül ad jelet a belső műszernek.Magyarul ha a jeladó által érzékelt hőfok nem éri el az üzemi hőfokot, a vezérlés dúsabb keverékre kényszeríti a befecskendezőt.(Ezek szerint ha a belső műszerem hideg vizet jelez, akkor az ecu is ezt az adatot veszi figyelembe.)

A fő kérdés lényege az lett volna, hogy eloszlassa a kételyeket, de mint láthattad hasu ismerősének sem oldotta meg a problémáját a termosztát csere. Tehát ugyanott vagyok, ahol a part szakad.Viszont a logika és a hozzáértő szakvéleményed megerősített abban, hogy meg kell lépnem a cserét.Max lesz egy tartalék termom :huh: .

Bocsi.....egy picit költői volt a másik hőfokjeladó iránti kérdésem...azért írtam

mert tudom, hogy nincs... :lol:

Egy dolgot tisztázzunk a műszerfalon érzékelt vízhőfok csak tájékoztató jellegű..az "igazi" értéket az ECU részére a jeladó szolgáltatja... de ezt már Opel16V is jelezte nagyon helyesen....

Szerintem is cseréld ki...így megnyugszol...várom az eredményt...!!!

Egy dolog biztos az autód közel 8 éves...a termosztát is öregszik...és szép lassan tönkremegy...elvileg az új sokkal jobban működik majd...

Megnéztem a Febi termót...szerintem jó bele... és az ára fele annyi, mint pl 1 db Gates-é...

Link to comment
Megosztás:

A fő kérdés lényege az lett volna, hogy eloszlassa a kételyeket, de mint láthattad hasu ismerősének sem oldotta meg a problémáját a termosztát csere. Tehát ugyanott vagyok, ahol a part szakad.Viszont a logika és a hozzáértő szakvéleményed megerősített abban, hogy meg kell lépnem a cserét.Max lesz egy tartalék termom :lol: .

Az a lényeg, hogy amíg a kimenő vízcső melegszik a motorral együtt, addig szar a termosztát. Ha a csere után is

melegszik, akkor az új termosztát is szar (ritkán, de előfordulhat). Granciában csere. Ennyi. A termosztát egyszerű

állat, nem egy nasa eszköz :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Termosztát témához kapcsolódva.

'98-as G Astrám van X16XEL motorral.

Már kétszer cseréltem benne termosztátot. Kb két évente,

ha lassan melegszik a motor, vagy csökken a fűtés

hatékonysága.

Bárdinál vettem bele BETÉTet.

QH márkáju és kb 3500 Ft volt.

Opel boltban házzal együtt adták volna 13 000 ért.

Link to comment
Megosztás:

úgy emlékszem a termosztát rögzítve van a házban gyárilag...a betétet nem igazán lehet cserélni...vagy rosszul emlékszem???..kb. 2 éve cseréltünk egy ismerősöm 1999-es X16XE Astrájában...

én is így emlékszem, de nem tartom kizártnak, hogy két részre lehessen szedni a betétet a háztól :huh:

van is valahol a lom mélyén egy ilyen termosztátom a versenyautóból, majd megnézem ha egyszer

előkerül :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.