Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

"A sok segítőkész hozzászólás után" ABS-s lessz! Ha nem is sikerül tárcsásra akkor a dob biztosan, hiszen a jeledó az agyon van :lol: És én is megnéztem már mi van a kerék mögött :huh:

Értem, kívánom, hogy sikerüljön az elképzelés megvalósítása és jó munkát hozzá!

Aztán kíváncsian várjuk a tapasztalatokat.... :D

Link to comment
Megosztás:

Általános müszaki probléma Astra-G-nél X16xel gyujtástrafó aztán Z16XE-nél EGR szelep persze 1.2 vezláncosnál lánccsere, mert egy idő után megnyúlik, Vizes EGR szelepet ha valaki ismeri az is tönkre szokott menni.

És a légtömegmérö gyakori betegség.Persze ne feledjük az Ecu-t sem mert idén 5 db cseréltünk és mind Astra-G volt.

És még sorolhatnám.......

Link to comment
Megosztás:

y17dtl motoros az astra-g-m a hétvégén leszakadt alulrol a kartervédö középsö része amin van höszigetelö anyag. Káros -e ez a motor mük. vagy nem viszont szeretném potolni egy kpl-darabbal tud -e valaki olyan bontot ahol létezik ez a dolog és mennyi az ára köszönettel

Link to comment
Megosztás:

y17dtl motoros az astra-g-m a hétvégén leszakadt alulrol a kartervédö középsö része amin van höszigetelö anyag. Káros -e ez a motor mük. vagy nem viszont szeretném potolni egy kpl-darabbal tud -e valaki olyan bontot ahol létezik ez a dolog és mennyi az ára köszönettel

Valószínüleg tudok szerezni.

Neked müanyag az egész kartervédő, ugye?

Mert Astra G-nél van Fém kartervédő meg műanyag.Az egyik nagyon drága(müanyag.)

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg tudok szerezni.

Neked müanyag az egész kartervédő, ugye?

Mert Astra G-nél van Fém kartervédő meg műanyag.Az egyik nagyon drága(müanyag.)

igen müanyag az egész a fém mibe különbözik a müanyagtol és nem utolso sorban az ára sem mindegy KÖSZ elöre is mármint nem az anyagára gondolok....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Boldog tulajdonosa vagyok egy 2001-es 1.2l G Astrának. :D

Péntek este út közben kigyulladt a „motorellenőrző lámpa” ,

folyamatos világítás mellet azért hazaértem. :lol:

2 nap pihi után elaludt. :D

Ma boldogan útra is keltem de, kigyulladt a „sárga kisautó” és most folyamatosan világít. :D

Wessz által közreadott infók alapján megpróbáltam kipislogtatni a diagnózist: 10-3-3-5,

de lehet hogy ez nem is a hiba, mert ál a motor. :huh:

Van valakinek valami ötlete?

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

okééééé

Y és Z motorkóddal jelölt opeleknél lehet kiolvasni, úgy hogy fék és fullgáz pedál benyomásával, utána gyujtást ráadni aztán lön világosság a jószág kivillogja a hibakódot.

ez dieselre is jó?????????? ugy hogy nem az eredeti rádió van benne????????? mert G a drága

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Boldog tulajdonosa vagyok egy 2001-es 1.2l G Astrának. :D

Péntek este út közben kigyulladt a „motorellenőrző lámpa” ,

folyamatos világítás mellet azért hazaértem. :lol:

2 nap pihi után elaludt. :D

Ma boldogan útra is keltem de, kigyulladt a „sárga kisautó” és most folyamatosan világít. :D

Wessz által közreadott infók alapján megpróbáltam kipislogtatni a diagnózist: 10-3-3-5,

de lehet hogy ez nem is a hiba, mert ál a motor. :huh:

Van valakinek valami ötlete?

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm.

Ez a főtengely hall-jeladót jelenti.

De lehet hogy ez azért jön, mert áll a motor, ezért nem is lehet jele (régebbi vezérlőkön is szokott így működni).

Vannak hibakódok, amik pár indítás után törlődnek, pl ilyen a lambda hiba is. Pl a lambda okozhat ilyen sárga

lámpás jelenséget, ha már "fárad".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Boldog tulajdonosa vagyok egy 2001-es 1.2l G Astrának. :D

Péntek este út közben kigyulladt a „motorellenőrző lámpa” ,

folyamatos világítás mellet azért hazaértem. :lol:

2 nap pihi után elaludt. :D

Ma boldogan útra is keltem de, kigyulladt a „sárga kisautó” és most folyamatosan világít. :D

Wessz által közreadott infók alapján megpróbáltam kipislogtatni a diagnózist: 10-3-3-5,

de lehet hogy ez nem is a hiba, mert ál a motor. :huh:

Van valakinek valami ötlete?

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm.

van

P0335 hiba.

P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Link to comment
Megosztás:

Már megbocsássatok de ha a motor jár és világit a lámpa akkor egyértelmü a dolog. 1.2 motornál van egy vezérmütengely jeladó és egy fötengely jeladó,ha az egyik menne tönkre azt az ecu kivillogja ezzel a modszerrel.Ez bizony csere.

Hiszen ha az egyik tönkre megy akkor a másik (jelen esetünkben) vezérmütengely jeladó mükszik és az alapján a motor tudja a gyujtást, méééggg........

Ráadásul még jó hogy nem a vezérmütengely jeladó ment tönkre mert ahoz célszerszám kell. X12XE,Z12XE motor láncos.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszotokat.

Holnap már megyek is megvenni az alkatrészt.

Remélem sikerül kicserélnem,s meg gyógyul a kicsike.

A „műtét” után jelentkezem.

Mégegyszer köszi. :huh:

de gyárit ne utángyártottat.

ebben tudok segiteni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válaszotokat.

Holnap már megyek is megvenni az alkatrészt.

Remélem sikerül kicserélnem,s meg gyógyul a kicsike.

A „műtét” után jelentkezem.

Mégegyszer köszi. :huh:

6238109 cikkszám

19500FT gyári ebböl tudok 30%kedvezményt adni.VaN IS RAKTÁRON.

Link to comment
Megosztás:

Egyértelmü gyenge az akkumulátor.

És ez csak a müszerrel van összefüggésben.

Megerősítem!

Amikor nálam elszállt a diódahíd a fesz. szabályzóval és haza kellett jönni a városból az út végére az akksi totál lemerült, de előtte a műszerfal "karácsonyfává változott" , azaz minden control világított.... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Általános müszaki probléma Astra-G-nél X16xel gyujtástrafó aztán Z16XE-nél EGR szelep persze 1.2 vezláncosnál lánccsere, mert egy idő után megnyúlik, Vizes EGR szelepet ha valaki ismeri az is tönkre szokott menni.

És a légtömegmérö gyakori betegség.Persze ne feledjük az Ecu-t sem mert idén 5 db cseréltünk és mind Astra-G volt.

És még sorolhatnám.......

Azért nem rossz gépek, nálam 4 évig volt hibátlan állapotban leszámítva a fesz. szab+egyenirányító cseréjét, de köztudott, hogy a benne lévő diódák nem bírnak sokat főleg a rendszeres nagy áramigényű fogyasztók használata esetén (klíma+autohifi) :huh:

Link to comment
Megosztás:

Helló mindenki!

A három ajtós silver-babym első ülését nem tudom előre billenteni! Előtte billent de volt hogy nem csúszott előre, ez vonatkozott az anyós helyére is (Őt már helyre billentettem :huh: ) Szóval valami nem kósher az üléssel! Mi lehet a gond?

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.