Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Múltkor láttam emelőn egy 1.4-es G Astra-t, és volt lehetőségem alábújni...hát igencsak megnéztem, hogy szinte darabokba volt rohadva a hátsó kipuffdobja...gyorsan kinéztem a kocsi alól, hogy mikori lehet kb, hát GO....valami volt a rendszáma, tehát nem volt egy veterán darab... Rolling Eyes

Amikor én vettem az astrámat ( január vége) akkor vittem el átvizsgálni és azzal indítottunk hogy a szétrohadt kipufogót cseréltük! :D

Ja a rendszám GY.-... !

Off

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a központi zár problémám, amit pár oldalla előrébb boncolgattunk.

A prőbléma megoldás igen egyszerű: kontaktos volt az ajtókapcsoló. Kiderült, hogy két pozitív csatlakozója van. Az egyik, ami a belső tér világítást vezérli, a másik pedig azt a jelet adja, hogy nyitva van az ajtó (ilyenkor sípol a benthagyott kulcs miatt, illetve a felkapcsolt fényszóró miatt). Na ez a második volt kontakthibás. És hogy miért is nem reteszelt? Beépített biztonsági funkció: ha gyújtás levétel után nem érzékel ajtónyitást (és nem érzékelt, mivel a kapcsoló nem jelzett), akkor nem enged reteszelni, mert azt feltételezi, hoyg vannak az utastérben...

Kapcsoló szétszed WD40-nel befúj, és láss csodát, minden működik rendesen...

Risztós srác beült, kb. 10 másodbercet gondolkodott, lenyúlt a kapcsolóhoz, megpöckölgette, ezután el kezdett a kulcs miatt sípolni az autó, és a srác már tudta is mi a gond. Én meg örültem, hogy nem kell szervízbe mennem. Bár azt mondta, ha megint előfordul, cseréltessem ki gariba. Egyébként mennyi lehet egy ilyen kapcsoló? Csak mert, ha 1000 Ft körül van, akkor inkább megveszem és kicserélem én, mert többe kerül elkocsikázni a szervízbe. Meg macerás is. Aztán lehet, hoyg beugrom majd valahova kicseréltetni.

Bocs, hogy szóf*sásom volt, de gondoltam hasznos lehet másnak is az infó.

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a központi zár problémám, amit pár oldalla előrébb boncolgattunk.

A prőbléma megoldás igen egyszerű: kontaktos volt az ajtókapcsoló. Kiderült, hogy két pozitív csatlakozója van. Az egyik, ami a belső tér világítást vezérli, a másik pedig azt a jelet adja, hogy nyitva van az ajtó (ilyenkor sípol a benthagyott kulcs miatt, illetve a felkapcsolt fényszóró miatt). Na ez a második volt kontakthibás. És hogy miért is nem reteszelt? Beépített biztonsági funkció: ha gyújtás levétel után nem érzékel ajtónyitást (és nem érzékelt, mivel a kapcsoló nem jelzett), akkor nem enged reteszelni, mert azt feltételezi, hoyg vannak az utastérben...

Kapcsoló szétszed WD40-nel befúj, és láss csodát, minden működik rendesen...

Risztós srác beült, kb. 10 másodbercet gondolkodott, lenyúlt a kapcsolóhoz, megpöckölgette, ezután el kezdett a kulcs miatt sípolni az autó, és a srác már tudta is mi a gond. Én meg örültem, hogy nem kell szervízbe mennem. Bár azt mondta, ha megint előfordul, cseréltessem ki gariba. Egyébként mennyi lehet egy ilyen kapcsoló? Csak mert, ha 1000 Ft körül van, akkor inkább megveszem és kicserélem én, mert többe kerül elkocsikázni a szervízbe. Meg macerás is. Aztán lehet, hoyg beugrom majd valahova kicseréltetni.

Bocs, hogy szóf*sásom volt, de gondoltam hasznos lehet másnak is az infó.

Mi csak örülünk, ha megosztod a tapasztalataidat és szófosásod van... :wink:

OFF: Te kis ferrari rajongó! :P Szép piros az autód... 8) De miért nincs rajta a szépségcsomag? :D

Link to comment
Megosztás:

Mi csak örülünk, ha megosztod a tapasztalataidat és szófosásod van... :wink:

OFF: Te kis ferrari rajongó! :lol: Szép piros az autód... 8) De miért nincs rajta a szépségcsomag? :D

Nem vagyok ferrari rajongó :P , de tavaly nyáron beleszerettem ebbe a piros Astraba :D . Januárban meg is szerezhettem :D. Azért nincs rajta szépség csomag, mert ez volt a szalonban, és így nem kellett 8 hetet várnom rá, hanme csak 6 napot :-))) (Azért ilyen sokat, mert a Corsamat cseréltem és beszámítás, meg egyéb macerák voltak). Ja és magam részéről nem tartom praktikusnak a színre fújt tükröket, mert pl. a bokrok nagyon el tudják csúnyítani :D . A krómozott ajtókilincs sem hoz lázba. :D . Szeretem az egyöntetű, egységes dolgokat :lol:.

Link to comment
Megosztás:

... a bokrok nagyon el tudják csúnyítani :P . A krómozott ajtókilincs sem hoz lázba. :D . Szeretem az egyöntetű, egységes dolgokat :D.

Nekem még nem csúnyították el a bokrok a visszapillantókat, pedig jártam már vele erdőben, elhiheted... :D Érdekes módon sajnos inkább a rendes karosszéria fényezésen lettek karcok :D

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy csak sípolt. Nálam szirénázik, ha a villany fel van kapcsolva. Sípolást akkor kezd, ha a kulcs benn ajtó nyitva.

Bocs,igazad van, csak így is hosszúra nyúlt a hozzászólásom.

Szóval: kulcsnál sípol, lámpánál nénózik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.