Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Engem is utolért a nyavalya.

Eddig úgy működött az autó, hogy 3500 környékén meglódult.

Most pedig ha 2000-nél odalépek neki 2-es 3-as ban, akkor 2-től 3000-ig megugrik, majd 3e-nél megtorpan, és kisebb intenzitással gyorsul tovább.

Nem vészes a dolog, lehet vele menni, de rosszabb mint volt. És pont hogy magasabb fordulaton kéne szednie a lábát.

Új GM gyertyák, friss olaj van benne. Új szűrők.

Hibakód eddig nincs ls nem is volt.

4-esben, 5-ösben már nem annyira zavaró a probléma, mert ott már eleve nem olyan fickós.

Valakinek volt már ilyen torpanása? Mi lehet ez?

Az EGR félig van falazva már két éve kb. Arra sem volt még sosem hibakód.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Az én Egr hibám története (Z14XEP).

Kezdeti tünetek: melegen kicsit nehezebben indul. Ekkor még nem foglalkozol vele (mert beindult). Szerintem ilyenkor menthető szétszedés nélkül. Pályára fel és kormolni 20-20 km talán elég (fagyizás) fordulat 4000, vagy felette VÉGIG.

Majd néha kihagy egy-egy pillanatra, de azért működik. Először nincs sárga jel, majd néhány km után villog, majd világít (folyamatos hiba) ekkor már rángat mint a frász.

Végül nehezen, vagy be-se indul padlógáz nélkül. Végre beindul 2-3 henger kb. motor majd kiesik a kaszniból (most gyújtom fel:) hibakód 1405

Bontott egr-be még jó.

Üdv X

Hali!

3 hete vettem egy G Caravan-t Z14XEP, nekem annyi a gondom vele, hogy hidegen tökéletesen megy, melegen részterhelésnél vagy padlógázon pedig 1-1 pillanatra elveszik a teljesítmény, de aztán húz is tovább. Semmi sárga lámpa, semmi melegen nem indulás. Szerinted ez is EGR lehet? Mivel érdemes tisztítani? Illetve mivel lehet hatékonyan? Mennyire nehéz kiszedni?

Köszi előre is!

Üdv:

Atis

Módosítva : donaldkacsa
Link to comment
Megosztás:

üdvözletem!

Aki tud kérem segítsen már mert bajban vagyunk

1.7cdti g Astra Z17dtl kód,menet közben ha 2-3ezer közé meg a fordulat a motor MEGÁLL.!!!2 perc várakozás után 1-2 indítózással indul hiba nélkül megy tovább....

kisautó villáskulcsot kidobja ujra indítás után elalszik rendben megy tovább.

kiolvastuk: P1190

HIBAKÓDOT AD!Csak találgatunk nem tudjuk a drága alkatrészárak mellett hogy mit kéne cserélni.MegMI EZ A HIBAKÓD AKI TUD SEGÍTSEN KÉREM!!!

Javasolták a főtengely jeladó cserét megtörtént nem lett jobb sajnos.

köszönöm előre is.üdv.

Link to comment
Megosztás:

üdvözletem!

Aki tud kérem segítsen már mert bajban vagyunk

1.7cdti g Astra Z17dtl kód,menet közben ha 2-3ezer közé meg a fordulat a motor MEGÁLL.!!!2 perc várakozás után 1-2 indítózással indul hiba nélkül megy tovább....

kisautó villáskulcsot kidobja ujra indítás után elalszik rendben megy tovább.

kiolvastuk: P1190

HIBAKÓDOT AD!Csak találgatunk nem tudjuk a drága alkatrészárak mellett hogy mit kéne cserélni.MegMI EZ A HIBAKÓD AKI TUD SEGÍTSEN KÉREM!!!

Javasolták a főtengely jeladó cserét megtörtént nem lett jobb sajnos.

köszönöm előre is.üdv.

Egy a dizeles fórumban adott válasz.

P1190 - Rail csőnél Alacsony nyomás

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinek van-e ötlete a problémámmal kapcsolatosan.

2001-es G Astrában a kocsi beindításakor általában nincsen szervó. Sokadig beindításra meg már van (van hogy 10-szer újra kell indítani a kocsit). A szerelőm is csak vakarja a fejét. Azt mondta lehet hogy érdemes lenne kompletten az egész kormányművet cserélni ami egy kész vagyon. Ha valaki tudna segíteni hogy konkrétan mi okozhatja azt nagyon megköszönném!

Nekem is volt ilyen gondom.Pont ezt csinálta.Pár héttel később a generátorom bedöglött.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.4-es Twinportom van. 3000-es fordulat felett elég hangos az autó. Eléggé zúg a motor (szerintem onnan jön). 5.-ben 100 felett már nem is szeretek nagyon emiatt menni. Vki szerint téli gumi a hang okozója. Sztem motortérből jön. Hagosság ilyen sebességnél normális?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.4-es Twinportom van. 3000-es fordulat felett elég hangos az autó. Eléggé zúg a motor (szerintem onnan jön). 5.-ben 100 felett már nem is szeretek nagyon emiatt menni. Vki szerint téli gumi a hang okozója. Sztem motortérből jön. Hagosság ilyen sebességnél normális?

Viszonylag egyszerű, 100-nál nyomd be a kuplungot, ha abbamarad a hang, akkor motorból jön, ha nem, akkor gumi/futómű felől.

Hogy normális-e, azt innen szerintem senki se fogja tudni megmondani.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.4-es Twinportom van. 3000-es fordulat felett elég hangos az autó. Eléggé zúg a motor (szerintem onnan jön). 5.-ben 100 felett már nem is szeretek nagyon emiatt menni. Vki szerint téli gumi a hang okozója. Sztem motortérből jön. Hagosság ilyen sebességnél normális?

Én feltettem a gyári Dunlopot. A téli ehhez képest kusban volt. Ez meg zúúúg. :(

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Érdeklődni szeretnék, hogy megoldódott-e a réngatós problémád? Tudsz-e rá megoldást ajánlani? 3 hete vettem egy kombit Z14XEP és sajnos amint bemelegszik részterhlésnél, padlógáznál néha kihagy 1-1 pillanatra. Hidegen minden rendben van vele. Nálad milett a megoldás?

Köszi előre is!!

Üdv mindenkinek!
Engem is utolért a gyújtáskimaradás probléma.(G Astra Caravan 1,6 16V)
Tünetek: üzemmeleg motornál terhelés alatt 1500-2500 fordulat között kihagy a gyújtás valamelyik hengeren. Hidegen nem, melegen állóhelyben felpörgetve sem csinálja. Folyamatos gázadásnál húz rendesen, de ha lépésben kell haladni a forgalomban vagy ebben a fordulatszám tartományban kell tartani a sebességet, ugrál a jószág.
Amit tettem: vezérműszij csere (aktuális volt, nem a probléma miatt cseréltettem, szerelés előtt is rángatott, tehát nem a szerelőt kell elintézni)
Gyertya csere, mivel régen cseréltem légszűrőt így azt is...
A vezérműszij cserélő szakember a gyújtástrafót jelölte meg hibaként 90%-ban, na ez megdőlt, mert ráraktam a cimborám trafóját, ugyanezt csinálta.
Tettem a benzinbe injektor tisztítót, kihajtottam belőle.
AGR szelepet leszedtem, megmozgattam nem volt beragadva, ránézésre csak "üzemi" korom volt rajta. Amennyire tudtam kipucoltam...
Most tankoltam bele v-power raching-ot(mintha a véremet szívták volna 390-ért) meghajtottam kegyetlenül 4000 fordulatszám fölött kb 50km-t, remélem nem készültek fényképek a hatóság részéről.
Esetleg valaki tudja-e hogy mit nézzek még át, illetve a tünetek alapján be lehet-e azonosítani a hibát és esetleg távgyógyítani.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Megosztanám veletek a tapasztalatom, elég gyakran előjön ez a rángatós hiba. Nálam nem volt hibajelzés, csak bizonyos fordulaton az autó sok apró rángatást produkált. Sikerült megszüntetni a hibát úgy néz ki.

1) EGR takarítás, nem oldódott meg a gond, nem is volt túl koszos.

2) A fórumról ismert "fagyizás", azaz picit magasabb fordulaton használtam az autót a megszokottól, és mentem vele egy ~40km-es kört 3500-3800körüli fordulaton tartva. Ekkor kapott fél tank benzinhez egy doboz piros spurit. A tünet enyhült, de még mindig rángatott.

3) Üzemanyagszűrő csere, és a probléma -lekopogom- úgy látszik megszűnt. Remélem nem csak pár száz km-ig, de egyelőre nem jött vissza ~100km után.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórumozókat.Becs.nevem Vida Zsolt,és lenne egy kérdésem a tapasztaltakhoz!Van egy 1999es O. A. G-m 2000 DTi X20DTL mot.kóddal.Igen tudom xar az adagoló rajtuk,de...Ez van.A probléma a következő:az autó pöccre indul mínuszban,melegben,víz alatt stb.,de csak akkor ha az orra felé lejt akár csak 2 centit!!!Ha picit oldalvást,vagy a fara felé lejt pöccre indul-megáll(tekertethetem akksi merülésig)-szisszenésnyi féktisztító és jár a motor.Tipikusan "kifogy"az adagolóból a nyál és mintha nem kapná fel újra.A lehetőségeket kezdem kimeríteni(szűrő csere,csövek cseréje,stb.)nem találtam szivárgást,repedést sehol,tettem nyomástartó szelepet az adagoló-szűrő közé semmi eredménnyel.Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata,és megosztaná velem azt nagyon megköszönném,mert nem minden parkolóban van lejtő:-)!Maradok tisztelettel,további jó fórumozást,üdv

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlöm a fórumozókat.Becs.nevem Vida Zsolt,és lenne egy kérdésem a tapasztaltakhoz!Van egy 1999es O. A. G-m 2000 DTi X20DTL mot.kóddal.Igen tudom xar az adagoló rajtuk,de...Ez van.A probléma a következő:az autó pöccre indul mínuszban,melegben,víz alatt stb.,de csak akkor ha az orra felé lejt akár csak 2 centit!!!Ha picit oldalvást,vagy a fara felé lejt pöccre indul-megáll(tekertethetem akksi merülésig)-szisszenésnyi féktisztító és jár a motor.Tipikusan "kifogy"az adagolóból a nyál és mintha nem kapná fel újra.A lehetőségeket kezdem kimeríteni(szűrő csere,csövek cseréje,stb.)nem találtam szivárgást,repedést sehol,tettem nyomástartó szelepet az adagoló-szűrő közé semmi eredménnyel.Ha valakinek van ilyen jellegű tapasztalata,és megosztaná velem azt nagyon megköszönném,mert nem minden parkolóban van lejtő:-)!Maradok tisztelettel,további jó fórumozást,üdv

Nekem régen a Jettám csinálta ezt.Igaz az benzines volt.Az emelkedőn leállt,tolatva mentem fel vele,akkor jó volt:)Benzinpumpa csere után jó lett.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Párszor mar olvastam itt gyújtás kapcsoló szorulasrol. Engem is utolért a hiba volt hogy alig bírtam elfordutani a kulcsot. Ma szetszedem megpucoltam kivettem a zarbetetet a zarbol, megpucoltam megzsiroztam es jo. A kulcs sokkal konyebben jár a zárban es a kulcs forgatása is konnyu lett. Lehet masnak ez nem segít, nálam ez bevált.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Párszor mar olvastam itt gyújtás kapcsoló szorulasrol. Engem is utolért a hiba volt hogy alig bírtam elfordutani a kulcsot. Ma szetszedem megpucoltam kivettem a zarbetetet a zarbol, megpucoltam megzsiroztam es jo. A kulcs sokkal konyebben jár a zárban es a kulcs forgatása is konnyu lett. Lehet masnak ez nem segít, nálam ez bevált.

Viszont az autó agya behozott egy 1614es hibát amire kulcs hiba néven találtam rá. Alap kulcsom van nincs rajta gomb talán még immo sem. De az autó indul, csak elmentette ezt a hibát. Akku levétellel törölhető vagy csak szgéppel?

Módosítva : Dj Menyus
Link to comment
Megosztás:

Az lehetséges , hogy onan jön valami kopogàs ,csatogàs szerű hang ? Ami olyan 1500 körüli fordulaton elhalgat..!!

?

szia. Én arra iinkabb latatlanba hidrotoket mondanék. Nekem most 13e van az olajban, hidegen amig nem melegszik fel hallom. Melegen elhallgat és fordulaton is, gondolom a nagyobb olajnyomas vegett

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.