Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

T outsider!

"... ODB ..."

OBD az.

On Board Diagnostics.

;)

"Egy anlgaii etegyem ktuasátai szenirt nem szimát, melyin serenrodbn vnanak a bteuk egy szbóan, az etegyeln ftonos dloog, hogy az eslo és az ultosó bteuk a hölyeükn lneegyek. A tböbi bteu lheet tljees össze-vabisszásagn, mgiés porbléma nlkéül oalvsahtó a szveög. Eennk oka, hogy nem ovalusnk el mniedn bteut mgaát, hneam cska a szót eszgébéen.
A cmabritgei emegyeten kéüszit eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon Bleül nicsn jlneestögfée akann, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen. Ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlö, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jlneeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals.
Úhygoyg tnseseek mkneit bkébeén hyagni a hleysersáíi fmonisáokgkal!"
Egyébként ezt rendszeresen elrontom :)
  • Like 6
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne tippetek, hogy a vezető oldali első kerekem mitől foghat? Műszakin is ez az oldali fék volt problémás, utána felnifestésen mondta a szerelősrác, h szerinte valami nem stimm azzal a kerékkel! Mi lehet a hiba forrásan, amit én is meg tudodhatok lesni /a szerelést szerelőre bízom természetesen/! Csak körülbelül szeretném tudni, mire számíthatok /anyagilag/...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne tippetek, hogy a vezető oldali első kerekem mitől foghat? Műszakin is ez az oldali fék volt problémás, utána felnifestésen mondta a szerelősrác, h szerinte valami nem stimm azzal a kerékkel! Mi lehet a hiba forrásan, amit én is meg tudodhatok lesni /a szerelést szerelőre bízom természetesen/! Csak körülbelül szeretném tudni, mire számíthatok /anyagilag/...

Köszi!

a munkahenger szorulhat,nem megy vissza teljesen,meg kell járatni

Esetleg a fékcsőben van szennyeződés,szűkiti a keresztmetszetet

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szóba került itt hidegen a zajosság...

Ma reggel -3 fok volt.

Már járt a motor, és amíg kapartam a jeget az üvegről, olyan csendes volt, hogy azt hittem leállt :)

Közelebb kellett hajolnom a motorháztetőhöz, hogy halljam jár-e a motor :D

És járt... :)

(0W40 Egde)

Persze ez nem láncos motor...

Nekem aztán vki azt mondta h a twinport szelepet hallom nem a hidrotőkét. Meg láncosokhoz az 5w30at ajánlja a lánc vezérlés miatt. Én azért az 5w40et rendeltem meg az Edge titanium fst-t. Fogyásom nincs. Néha egy kicsit az elején zakatol

Link to comment
Megosztás:

Ezt a megjáratást, h érdemes végezni, 1-2 satu? És utána honnan tudom h már okés? Én nem érzem, h fogna!

És a másik variáns mennyire körülményes?

Kerék le, pájszerrel dugattyút visszanyomod, aztán pedáltaposás, dugattyút megint vissza és így párszor megjáratod. Fékbetétet nézd meg h milyen vastag, mert ha már vékony nehez old fel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

Nekem olyan problémám van, hogy egy ideje szórakozott az üzemanyag szintjelzőm a műszerfalon menet közben néha leesett a mutató teljesen, de nem világított a lámpa, mint amikor üres a tank, aztán olyat is csinált, hogy csak úgy ingadozott!

Egyszer kevesebbet máskor jóval többet mutatott!

MOST ott tartok, hogy amikor gyújtásra teszem a kocsit elkezd villogni a visszajelző lámpa párszor, mint amikor jelzi hogy üres a tank. Majd elalszik a lámpa, a mutató fekszik és ennyi?

Ez minek a hibája leget? Költséges esetleg?

Aki tud segítsen kérem!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ismét tanácsot kérnék mi lehet ez, mert 2 hete kezd az őrületbe kergetni.

Hogy érthetőbb legyen a lentebb írt napok között a kocsi parkolt.

12 napja mentem a kocsival 80km-t s leparkoltam.

Majd 8 nappal ezelőttig parkolt nem akart elindulni, Csak tekert. Aztán elindult, de dadogott, mintha kevesebb henger járna. Gyújtás le, újraindítás után rendben ment.

6 napja ismét állás után nem akart elindulni, csak tekert de nem indult. 2-3 gyujtás le, gyujtás fel gázpedál pumpálás majd újra indítózás és elindult.

3 napja csak próbaképp beindítottam, pöccre indult.

Ma is pöccre indult. 30 km megtétele után egy piros lámpánál megállva leállt a motor a fékezést követően?

többszöri indítózás és csak tekerés után egyszer csak elindult, olyan hangja volt a motornak, mint ha valaki egy szerszámos ládát zörgetne a motortérben. Motorhiba lámpa ekkor kigyulladt

20 méteren belül félre álltam, leállítottam, semmi nem látszott a gépháztető alatt.

A kocsit újraindítva ismét minden ok, mentem vele még 40 km-t.

Kivillogva a hibakódot: P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Valakinek van ötlete mit lenne érdemes ellenőrizni? (Akksi 1 éves, generátor 1,5, EGR 1 éves, olaj, víz rendben, nem fogyaszt többet a megszokottnál)

Szakihoz így nem tudom vinni, hiszen, egyelőre rapszodikus a hiba

Illetve létezhet, hogy az elmúlt 2 évben mintha mindig hallottam volna gyújtás ráadáskor azt hogy az ac tekert 1-2mp-t. Mostanában nem hallom, nem tudom mióta, de ennyi változást vettem észre a kocsin.

Köszönök bármi tanácsot.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, ismét tanácsot kérnék mi lehet ez, mert 2 hete kezd az őrületbe kergetni.

Hogy érthetőbb legyen a lentebb írt napok között a kocsi parkolt.

12 napja mentem a kocsival 80km-t s leparkoltam.

Majd 8 nappal ezelőttig parkolt nem akart elindulni, Csak tekert. Aztán elindult, de dadogott, mintha kevesebb henger járna. Gyújtás le, újraindítás után rendben ment.

6 napja ismét állás után nem akart elindulni, csak tekert de nem indult. 2-3 gyujtás le, gyujtás fel gázpedál pumpálás majd újra indítózás és elindult.

3 napja csak próbaképp beindítottam, pöccre indult.

Ma is pöccre indult. 30 km megtétele után egy piros lámpánál megállva leállt a motor a fékezést követően?

többszöri indítózás és csak tekerés után egyszer csak elindult, olyan hangja volt a motornak, mint ha valaki egy szerszámos ládát zörgetne a motortérben. Motorhiba lámpa ekkor kigyulladt

20 méteren belül félre álltam, leállítottam, semmi nem látszott a gépháztető alatt.

A kocsit újraindítva ismét minden ok, mentem vele még 40 km-t.

Kivillogva a hibakódot: P0335=Főtengelyhelyzet-jeladó funkció-rendellenesség

Valakinek van ötlete mit lenne érdemes ellenőrizni? (Akksi 1 éves, generátor 1,5, EGR 1 éves, olaj, víz rendben, nem fogyaszt többet a megszokottnál)

Szakihoz így nem tudom vinni, hiszen, egyelőre rapszodikus a hiba

Illetve létezhet, hogy az elmúlt 2 évben mintha mindig hallottam volna gyújtás ráadáskor azt hogy az ac tekert 1-2mp-t. Mostanában nem hallom, nem tudom mióta, de ennyi változást vettem észre a kocsin.

Köszönök bármi tanácsot.

Tipp: főtengely felső holtponti jeladó csere.

Én boscht vettem. Más márkát nem jabaslok.

Max persze a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Tipp: főtengely felső holtponti jeladó csere.

Én boscht vettem. Más márkát nem jabaslok.

Max persze a gyári.

Köszi

Ez a fékezéskori lefulladás és indítás problémára is megoldás lehet? Vagy csak a hibakódra?

Ez merre található a motortérben? A vezetékét végignézném (ahogy látom elég hosszú) nem sérült-e mielőtt csere mellett döntök.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Ez a fékezéskori lefulladás és indítás problémára is megoldás lehet? Vagy csak a hibakódra?

Ez merre található a motortérben? A vezetékét végignézném (ahogy látom elég hosszú) nem sérült-e mielőtt csere mellett döntök.

Főtengely szíjtárcsáról vesz a jelet,ott keresd lennt(8V-n nekem ott van)

Nem hiszem.hogy sérült lenne,inkább az ellenállása az ami számít(5-600ohm asszem)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszi

Ez a fékezéskori lefulladás és indítás problémára is megoldás lehet? Vagy csak a hibakódra?

Ez merre található a motortérben? A vezetékét végignézném (ahogy látom elég hosszú) nem sérült-e mielőtt csere mellett döntök.

Főtengely szíjtárcsáról vesz a jelet,ott keresd lennt(8V-n nekem ott van)

Nem hiszem.hogy sérült lenne,inkább az ellenállása az ami számít(5-600ohm asszem)

Link to comment
Megosztás:

Főtengely szíjtárcsáról vesz a jelet,ott keresd lennt(8V-n nekem ott van)

Nem hiszem.hogy sérült lenne,inkább az ellenállása az ami számít(5-600ohm asszem)

8v nekem is ott volt.

De, ha nem mondok túl nagy hülyeséget, akkor most a vezérlés burkolata alatt van, és a vezérmű tengelyen lévő bordás kerékről veszi a jelet. A főtengely szíjtárcsánál nem láttam ilyet, bár nem is nagyon figyeltem, még szerencsére nem kellett. :)

Link to comment
Megosztás:

Kerék le, pájszerrel dugattyút visszanyomod, aztán pedáltaposás, dugattyút megint vissza és így párszor megjáratod. Fékbetétet nézd meg h milyen vastag, mert ha már vékony nehez old fel.

Nem akarok belebeszélni, de azt hiszem forgatni is kell a dugattyút visszatolás közben, mintha valami ilyesmi rémlene. De lehet hogy van valami piszok a rendszerében, akkor pedig szét kell szedetni és ki tisztíttatni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv

Nekem olyan problémám van, hogy egy ideje szórakozott az üzemanyag szintjelzőm a műszerfalon menet közben néha leesett a mutató teljesen, de nem világított a lámpa, mint amikor üres a tank, aztán olyat is csinált, hogy csak úgy ingadozott!

Egyszer kevesebbet máskor jóval többet mutatott!

MOST ott tartok, hogy amikor gyújtásra teszem a kocsit elkezd villogni a visszajelző lámpa párszor, mint amikor jelzi hogy üres a tank. Majd elalszik a lámpa, a mutató fekszik és ennyi?

Ez minek a hibája leget? Költséges esetleg?

Aki tud segítsen kérem!

Régebben volt itt a fórumon szó róla, esetleg nálad is a tank szellőztető szeleppel lehet a gond? Vagy a műszeregységgel? Ha az utóbbi akkor olvasd végig DarthVödör cikkét leírja mi a teendő.

A tank szellőztetőt úgy tudom op-commal vagy tech2-vel meglehet járatni.

Link to comment
Megosztás:

8v nekem is ott volt.

De, ha nem mondok túl nagy hülyeséget, akkor most a vezérlés burkolata alatt van, és a vezérmű tengelyen lévő bordás kerékről veszi a jelet. A főtengely szíjtárcsánál nem láttam ilyet, bár nem is nagyon figyeltem, még szerencsére nem kellett. :)

Valaki egy képpel vagy bejelölni a lenti képen merre is van ez tudna segíteni? A 309 oldalas H.R. Etzold Opel Astra nagy szerízkönyvben nem találtam meg.. :(

(korábbi hozzászólások között találtam egy ilyet, de a helyéről nem lettem okosabb.)

"a felső holtpont jeladó, az a vezérműtengely jeladó.

megállni a főtengely jeladótól tud... "

+

" Szia!

Ha a főtengely jeladóról beszélünk akkor ez egy indukciós jeladó ha jól tudom. Én már jártam úgy Corsánál ahogy Te is. Ezekben a jeladókban van egy tekercs aminél előfordul menetzárlat vagy szakadás, ami hideg motornál nem jelentkezik, de ha bemelegszik akkor már igen. A tekercs rázkódik, felmelegszik, lehűl,és ezt nem bírja a végtelenségig. Előfordul még az a jelenség is, hogy a jeladó mágnese összeszedi a fémreszeléket és mágnes zár alakul ki, erről írt Wessz is,
Franszia kocsiknál már láttam ilyesmit többször is.
A forgásjeladó az egyik legfontosabb jel a vezérlőegységnek. Ha valamiért nincs akkor nincs befecskendezés és gyújtás kivezérlés sem.
Üdv: András "

Módosítva : feel2006
Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!

MÉG egy problémám lenne!

Egy ideje nehezen indul az autó!

Nem is kell sokat állnom vele, utána is sokat forgat, az előbb például csak másodjára indult be!

Úgy hogy délután tettem le az autót

Forgat rendesen amúgY

Gondolom ez nem akksi lesz ugye?

Nem tudok semmit méregetni max holnap ki tudom cserélni az akksit egy másik autóéra!

Köszi előre is

Link to comment
Megosztás:

scream24, on 17 Jan 2015 - 9:47 PM, said:

8v nekem is ott volt.

De, ha nem mondok túl nagy hülyeséget, akkor most a vezérlés burkolata alatt van, és a vezérmű tengelyen lévő bordás kerékről veszi a jelet. A főtengely szíjtárcsánál nem láttam ilyet, bár nem is nagyon figyeltem, még szerencsére nem kellett. :)

Az a vezérműtengely jeladó lesz nem? Camshaft

A hibakód Crankshaft...

feel2006, on 17 Jan 2015 - 10:10 PM, said:

Valaki egy képpel vagy bejelölni a lenti képen merre is van ez tudna segíteni? A 309 oldalas H.R. Etzold Opel Astra nagy szerízkönyvben nem találtam meg.. :(

(korábbi hozzászólások között találtam egy ilyet, de a helyéről nem lettem okosabb.)

"a felső holtpont jeladó, az a vezérműtengely jeladó.

megállni a főtengely jeladótól tud... "

+

" Szia!

Ha a főtengely jeladóról beszélünk akkor ez egy indukciós jeladó ha jól tudom. Én már jártam úgy Corsánál ahogy Te is. Ezekben a jeladókban van egy tekercs aminél előfordul menetzárlat vagy szakadás, ami hideg motornál nem jelentkezik, de ha bemelegszik akkor már igen. A tekercs rázkódik, felmelegszik, lehűl,és ezt nem bírja a végtelenségig. Előfordul még az a jelenség is, hogy a jeladó mágnese összeszedi a fémreszeléket és mágnes zár alakul ki, erről írt Wessz is,

Franszia kocsiknál már láttam ilyesmit többször is.

A forgásjeladó az egyik legfontosabb jel a vezérlőegységnek. Ha valamiért nincs akkor nincs befecskendezés és gyújtás kivezérlés sem.

Üdv: András "

Szerintem ez lesz az:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/8/600/2541/26843/

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

Ha forgat rendesen, akkor nem akkubaja van, felesleges kicserélni. Inkább lesz ez pl. üzemanyagszivattyú, vagy akár holtpont jeladó. Gyújtás ráadásakor hallod az üzemanyagszivattyút indulni?

Akkor kérdezz szerintem inkább a dízeles témában. Add meg azt is, hogy mi a motorkód, mert G Astraban van néhányféle rendszerű dízelmotor.

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok belebeszélni, de azt hiszem forgatni is kell a dugattyút visszatolás közben, mintha valami ilyesmi rémlene. De lehet hogy van valami piszok a rendszerében, akkor pedig szét kell szedetni és ki tisztíttatni.

Sztem azt nem forgatod meg, eléggé szorul ahhoz h elég legyen csak visszatolni is. koszt én se zárom ki de annak kisebb esélyt adnék, ha nem volt a kupak lefel szedegetve akkor nem kéne benne lennie.

Másik autón nekem elég volt ez a dugattyú játék. Annyit lehet még,(opelnél nem emlékszem de sztem hasonló), hogy ha van rajta gumiharang azt le, picit rálépni a fékre, hogy csak pár milit jöjjön ki, letörölni és fékolajjal bekenni és úgy visszatolni a dugattyút.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.