Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ez az Ultraderm teccik! Pláne még dörzsis mosogatószivaccsal, a ződ felével - tiszta effektlencse lesz belőle fényképezőgép elé. :(

Ez nem vicc. Bátyám felesége egyszer nekiesett a Puntoja motorháztátejének dörzsi szivacs zöld felével.... :(

De azért szeretem, mert rendes csajszi :wink:

Link to comment
Megosztás:

Pazar vicces népek vagytok, bár még a drótkefét nem javasoltátok. De akinek egyszer esőben, éjjel minden szembejövő után tejüveggé vált a szélvédője (mondjuk útról felvert olaj, stb.), az szerintem elgondolkodik, hogy jó-e ez így. Egyébként MICHELIN ablaktörlőim vannak elöl-hátul.

Ha már egyszer a takony ráragadt az üvegre, az bizony nem hozza le.

Persze lehet, hogy én vagyok egyedül ilyen b@lf@sz, másnak mindig patyolattiszta.

Link to comment
Megosztás:

Pazar vicces népek vagytok
örülök, hogy teccik. ha nem megfelelő a segitség minősége, és ezt szóváteszed, akkor tovább kell állni.... hátha máshol okosabbak az emberek. :oops:

Egyébként MICHELIN ablaktörlőim vannak elöl-hátul

a michlein gumiabroncsot gyárt.....

másnak mindig patyolattiszta

törekszik az ember 8)

de az ultraderm karcol. ha szétkarcoltad az ablakot, akkor nem a mislen ablaktörlővel van a baj, hanem a szélvédővel.

a karcos szélvédő karcaiban megáll a kosz, oda akkor már vehetsz jobb mislen ablaktörlöt is, de nem fog segiteni.

a karcos szélvédő szórja a fényt. azaz éjszaka nem látsz...

na ennyi.

Link to comment
Megosztás:

meg kő kenni egy kis zsirral.....

Sajna nem segít. Csinálták már nekem a sztrádában. Asszem az a helyzet, hogy maga a háttámla belső fémszerkezete nyekereg, és azt nem tudod megkenni. Erre egyelőre még én sem tudok megoldást... (üléscserén kívül :wink: ) A háttámla előre/hátra döntögetése (néha akár nagy mértékben is) csak ideiglenesen segít, már ha egyátlalán segít... De ez a módszer nálam általában képes csillapítani vagy megszüntetni a nyekergést, ha már nagyon erős... Nálam ez a nyekergés amúgy tipikusan meleg időben szokott előjönni. Télen általában meg sem nyekken. Fura, mi?

Link to comment
Megosztás:

Pazar vicces népek vagytok, bár még a drótkefét nem javasoltátok. De akinek egyszer esőben, éjjel minden szembejövő után tejüveggé vált a szélvédője (mondjuk útról felvert olaj, stb.), az szerintem elgondolkodik, hogy jó-e ez így. Egyébként MICHELIN ablaktörlőim vannak elöl-hátul.

Ha már egyszer a takony ráragadt az üvegre, az bizony nem hozza le.

Persze lehet, hogy én vagyok egyedül ilyen b@lf@sz, másnak mindig patyolattiszta.

Nem teljesen értelek. Csak akkor van baj, ha effektíve vmi látható kosz kerül a szélvédőre, vagy esőben mindig maszatol az ablaktörlő? Mert ha utóbbi, és már többször cseréltél ablaktörlőt, és mindegyikkel ugyanaz van, akkor bizony lehet, hogy egy előző masszív szennyeződés miatt a szélvédő felelülete már nem tökéletes. Esetleg régebben olajos lett, és még mindig annak a hatását érzed... Nálam még nem fordult elő hosszan tartó maszatolás, kivéve még a gyári vezető oldali ablaktörlővel, de annak cseréje után a maszatolás megszűnt. Ha pedig vmi szennyeződés kerül fel, azt néhányszori szélvédőmosós menettel mindig le tudtam ezidáig szedni.

Link to comment
Megosztás:

Nem teljesen értelek. Csak akkor van baj, ha effektíve vmi látható kosz kerül a szélvédőre, vagy esőben mindig maszatol az ablaktörlő? Mert ha utóbbi, és már többször cseréltél ablaktörlőt, és mindegyikkel ugyanaz van, akkor bizony lehet, hogy egy előző masszív szennyeződés miatt a szélvédő felelülete már nem tökéletes. Esetleg régebben olajos lett, és még mindig annak a hatását érzed... Nálam még nem fordult elő hosszan tartó maszatolás, kivéve még a gyári vezető oldali ablaktörlővel, de annak cseréje után a maszatolás megszűnt. Ha pedig vmi szennyeződés kerül fel, azt néhányszori szélvédőmosós menettel mindig le tudtam ezidáig szedni.

Sajnos új autó, de az előzőkön is tapasztaltam Ránézésre teljesen tiszta a szélvédő, és mégis. A jelenség elsősorban sötétben és szembeforgalomban zavaró. Próbáltam, már mással is eltüntetni, de csak az ulraserm használt., amiben a jelek szerint gyémántpor van, bár tisztítás után a szélvédő mindig olyan lett, mint a gyári új.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos új autó, de az előzőkön is tapasztaltam Ránézésre teljesen tiszta a szélvédő, és mégis. A jelenség elsősorban sötétben és szembeforgalomban zavaró. Próbáltam, már mással is eltüntetni, de csak az ulraserm használt., amiben a jelek szerint gyémántpor van, bár tisztítás után a szélvédő mindig olyan lett, mint a gyári új.

Biztos vagy benne, hogy nem belülről van rajta ez a piszokréteg?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos új autó, de az előzőkön is tapasztaltam Ránézésre teljesen tiszta a szélvédő, és mégis. A jelenség elsősorban sötétben és szembeforgalomban zavaró. Próbáltam, már mással is eltüntetni, de csak az ulraserm használt., amiben a jelek szerint gyémántpor van, bár tisztítás után a szélvédő mindig olyan lett, mint a gyári új.

Ezt látnom kéne, mert így hirtelen nem tudom elképzelni, mire gondolsz. Nekem még nem tűnt fel ilyesmi típusú zavaró hatás. Inkább bizonyos szembejövők vakítása zavar, de az nem szélvédő-függő dolog ugye...

Link to comment
Megosztás:

meg kő kenni egy kis zsirral.....

Ez az ülés dolog engem is érdekelne. Viszont nekem asszem jobb1 nyikorog. Hol kő' megkenni zsírral?

A vezetőülésem meg egy kicsit mozog. Valaki ismeri a jelenséget? Esetleg tudja a megoldást?

Ha aháttámlánál megfogom és mozgatom, akkor kb 1mm-t mozog. A jobb1, meg mintha bebetonozták volna. :?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos új autó, de az előzőkön is tapasztaltam Ránézésre teljesen tiszta a szélvédő, és mégis. A jelenség elsősorban sötétben és szembeforgalomban zavaró. Próbáltam, már mással is eltüntetni, de csak az ulraserm használt., amiben a jelek szerint gyémántpor van, bár tisztítás után a szélvédő mindig olyan lett, mint a gyári új.

Annak inkább örülj, hogy új az autó :wink:

Komolyra fordítva a szót: nem voltál mosóban, esetleg viaszoltattad a kocsit? A másik, ami még szóba jöhet szerintem a bogarak. Iszonyú "zsír"-t bírnak hagyni a szélvédőn. Javaslom az alkoholos ablaktisztítót (clean) és pelenkát. A pelenka nem vicc, állítólag nagyon jól lehet vele az ablakot tisztítani. De nem az eldobható, hanem a rongy. Ja és lehetőleg ne használt legyen :wink:

Mondjuk az ultraderm, biztos nem használrt az üvegnek :?

Link to comment
Megosztás:

erre nem tudok válaszolni.

egy biztos, hogy nem az üléspárnát :wink: :(

látom mostmár ki vagytok segitve a tanácsaimmal :(

a keret nyikorog.az a baj, hogy nem tudom elmagyarázni, hogy mi.

széjjel kő szedni az egészet és a rugós rácsnál byikorog....

És a "lötyögés"?

Irány szervíz, mielőtt egy izmosabb fékezésnél kirepülnék? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én a szélvédőt 1-2 havonta sima folyékony mosogatóval lemosom. Töményen rá locsolom, kézzel jól szét kenem, utánna bő vizzel lemosom. A következő esőig tök jó, utánna ujból fölfröcskölik az autók, az olajos vizet ami megint rákenődik.

Link to comment
Megosztás:

Ez az ülés dolog engem is érdekelne. Viszont nekem asszem jobb1 nyikorog. Hol kő' megkenni zsírral?

A vezetőülésem meg egy kicsit mozog. Valaki ismeri a jelenséget? Esetleg tudja a megoldást?

Ha aháttámlánál megfogom és mozgatom, akkor kb 1mm-t mozog. A jobb1, meg mintha bebetonozták volna. :?

Az 1 mm-es bal 1 háttámla mozgás dettó nekem is megvan már kezdetek óta. Nyekergés szintén, csak nálam a bal 1 csinálja inkább. Mindezidáig még nem tudták egyiket sem nekem megcsinálni (sztrádában zsírozták + meghúzták). Ennyit tok mondani. El kell ismerni, a G Astra első ülések nem a legjobb tervezésűek, hogy finoman fogalmazzak...

Link to comment
Megosztás:

B*sszus, akkor cseréljék ki gariba az üléseket.... :evil:

Ezexerint bele kell törődjek... :(

Sztem hiába cserélik ki őket, a nyekergés előbb-utóbb azoknál is elő fog jönni... Ez típusbetegség, nagyon sokan panaszkodnak rá... Olyan ülések kénének, mint amik a kupéban is vannak. Azok sztem más szerkezetűek és kényelmesebbek is.

Én mán beletörődtem... De ha van vki, akinek netántán már sikerült vhogy orvosolni ezt az ülésproblémát, ne habozzon azonnal leírni ide a megoldást!

Ez a zsírzást azért majd megpróbálom megcsináltatni a kötelezőnél megint... Hátha most sikerül vmit elérni. Bár hozzáteszem, idén még nem nagyon nyekergett... kopp-kopp. De mindjá jön a meleg idő, elvileg itt lenne az ideje, hogy rákezdjen...

Link to comment
Megosztás:

Igen, na ezek a sportülések kellenének nekem... :roll: Csak sajna nagyon drágák lehetnek... 300 körül a kettő biztos...

De miért kell ahhoz 300-ért ülést venni, hogy ne nyekeregjen????

Miért nem lehet rendesen megcsinálni?????

:( :( :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.