Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

lehet hogy valakinek eltört a pálcája és igy oldja meg a szer. de ez nem mindegyikre jellemzö......nem mert a szivattyu nyilása kisebb mint a letört pálca.

:D

Tényleg, UHUHU mit tudsz erre mondani.

Jah, és a másik dolog, megmérték a fagyállót is, de nem vették észre, hogy kevés van a tartályban, allig volt valami az aljában, belement 3dl hogy elérje a színtet, szóval készen vagyok ezektől a "szerelőktől".

Munkatársam rendszámtábla világítását törték el akkor amikor ott voltunk, de az látványos volt, azt kicserélték.

Link to comment
Megosztás:

a következő a helyzet:

a jelenleg futó téli átvizsgálási akcio az csak szemrevételezés...

idióták, hogy nem szóltak, de mivel mész mindjárt 1 éves revizióra, így simán maradhatott. ezt én nem látom tragikusnak. bár nem értem, hogy minek mentél téli átvizsgáláasra. hacsak nem az ülésfütésre vagy a jégkaparóra fájt a fogad... akkor megértem. nekem is van itthon mindkettő :D

az ablakmosó tartály pálca, az szivás. sajnos könnyen törik, sokszor észre se veszed, mert csak elreped, és egyszercsak a mozgástól beleesik.

én is igy jártam, én mindig magamnak töltöm fel az ablakmosót egyszer még megvolt, a következőnél meg a tartály alján volt. azóta is ottvan ;)

asszem olyan 1-2 ezer forint a kupak a pálcával.

én is vettem egy másikat, és örülök, hogy van megint pálcám :P

ha tudtak a dologról akkor annyukat hogy nem szóltak, de az is lehet hogy észre se vették mikor tölrt le, mint ahogy én se tudtam...

Link to comment
Megosztás:

a következő a helyzet:

a jelenleg futó téli átvizsgálási akcio az csak szemrevételezés...

idióták, hogy nem szóltak, de mivel mész mindjárt 1 éves revizióra, így simán maradhatott. ezt én nem látom tragikusnak. bár nem értem, hogy minek mentél téli átvizsgáláasra. hacsak nem az ülésfütésre vagy a jégkaparóra fájt a fogad... akkor megértem. nekem is van itthon mindkettő ;)

az ablakmosó tartály pálca, az szivás. sajnos könnyen törik, sokszor észre se veszed, mert csak elreped, és egyszercsak a mozgástól beleesik.

én is igy jártam, én mindig magamnak töltöm fel az ablakmosót egyszer még megvolt, a következőnél meg a tartály alján volt. azóta is ottvan :D

asszem olyan 1-2 ezer forint a kupak a pálcával.

én is vettem egy másikat, és örülök, hogy van megint pálcám :D

ha tudtak a dologról akkor annyukat hogy nem szóltak, de az is lehet hogy észre se vették mikor tölrt le, mint ahogy én se tudtam...

Igen, az ülésfüttés miatt mentem.

De azért azt kérdezték, hogy téli ablakmosot tölthetnek-e bele. :P

No comment, lehet éves szervízre is inkább elviszem máshova, hiába van meszebb, mert már apám is panaszkodott rájuk. :D

Link to comment
Megosztás:

Igen, az ülésfüttés miatt mentem.

De azért azt kérdezték, hogy téli ablakmosot tölthetnek-e bele. ;)

No comment, lehet éves szervízre is inkább elviszem máshova, hiába van meszebb, mert már apám is panaszkodott rájuk. :D

Hátsó fékeddel tudtak vmit kezdeni? Nekem nyikorgás miatt annó cserés volt a dob, amit sajna nem lehetett gariban megoldani. A szétszedés / tisztítás hosszabb távon nekem sem segített...

Link to comment
Megosztás:

Hétfőn voltam téli átvizsgáláson, ahol megnézték pl az ablakmosó folyadékot is!

Ma mondom töltök bele télit, de a pálca 3/4 része hiányzott. Ilyen esetekben mit lehet csinálni? Lehet reklamálni, mert nagyon felment bennem a pumpa.... :D

Illetve okozhat valami hibát a beletört pálca? ;)

Egyszer felmerült bennem is hogy minek az a kis (kb10cm-es) pálca a kupakon. Már tudom akkor hogy az csak egy része a gyárinak :P Amúgy sz.tem tök fölösleges. Kifogy, töltök bele:)

Link to comment
Megosztás:

Voltam én is "átvizsgáláson"

De ez mindenre hasonlitott csak arra nem.

Ráadásul még ülésfütést sem kaptam mert elfogyott hetekkel ezelött állítolag.

De jégkaparó az volt el is raktam jó mélyre.

nekem azt mondták, hogy majd elküldik. Remélem tényleg, mert eddig csak szívtam a szervíz után.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer felmerült bennem is hogy minek az a kis (kb10cm-es) pálca a kupakon. Már tudom akkor hogy az csak egy része a gyárinak :D Amúgy sz.tem tök fölösleges. Kifogy, töltök bele:)

De azért nem árt tudni meddig van, igaz havonta elég egy flakonnal, de akkor is.

Amugy kicserélték, álítólag a szerelő azt mondta, már akkor is rövid volt, de mivel tróger volt nem szólt ezért kicserélték, mert ha nem szól az azt jelenti hogy jó, és épp.

Link to comment
Megosztás:

Hátsó fékeddel tudtak vmit kezdeni? Nekem nyikorgás miatt annó cserés volt a dob, amit sajna nem lehetett gariban megoldani. A szétszedés / tisztítás hosszabb távon nekem sem segített...

Nem, de majd decemberben megemlítem Nekik megint, már napról napra egyre hangosabb megint. Hétfőn csinálták, kedden még jó volt, szerdán már kezdett csikorogni.

Link to comment
Megosztás:

Voltam én is "átvizsgáláson"

De ez mindenre hasonlitott csak arra nem.

Ráadásul még ülésfütést sem kaptam mert elfogyott hetekkel ezelött állítolag.

De jégkaparó az volt el is raktam jó mélyre.

ez így igaz... a GM mindig ezt csdinálja...

mi kaptunk belőle 20 db-ot. második héten elfogyott. ez volt október közepén.

ma elfogyott a jégkaparó ish :D

Link to comment
Megosztás:

Nem, de majd decemberben megemlítem Nekik megint, már napról napra egyre hangosabb megint. Hétfőn csinálták, kedden még jó volt, szerdán már kezdett csikorogni.

Fékbetétet (pofákat) kellene cserélni vmi lágyabb minőségűre, amíg a dobjaidat össze nem égeti és ki nem vállasítja.

Dobokat azt biztos nem fog szabályozni a szervíz, cserét meg nem tudom.

Az igazi mindkettő cseréje lenne ;)

Nekem első fékbetéteket kellene cserélni, eredetileg gyárit szerettem volna bele, de nem tudom az is ennyire kemény lenne....?? :D

Link to comment
Megosztás:

helló!

hol osztogatnak ilyen cuccokat téli átvizsgáláshoz? :D

mert én még nem is hallottam róla. és milyen az az ülésfűtés?

Opel hetek keretében 1000ft-ért átvizsgálják az autót és ott választhatsz hogy kesztyűs jégkaparó vagy szivargyújtós ülésfűtés. Bármelyik hivatalos opel márkakereskedésben.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy kis segitseg kellene. ill. egy megbizhato OPEL szerelo. Ma alltam a dugoban epitkezes miatt, s addig kiszalltam a kocsibol. Hat valami irgalmatlan kerrego-kattogo hangot hallottam, azthittem az elottem allo dizel golf az, de nem, en voltam (1.6 XEL 99-es Caravan). Szerintetek mi lehet a hiba forrasa?

Emellett keresek Pesten egy jo szerelot, mert van egy par apro-csepro dolog, meg meg ez is... :D

Koszi a segitsegeteket elore is!

Udv.!

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Egy kis segitseg kellene. ill. egy megbizhato OPEL szerelo. Ma alltam a dugoban epitkezes miatt, s addig kiszalltam a kocsibol. Hat valami irgalmatlan kerrego-kattogo hangot hallottam, azthittem az elottem allo dizel golf az, de nem, en voltam (1.6 XEL 99-es Caravan). Szerintetek mi lehet a hiba forrasa?

Emellett keresek Pesten egy jo szerelot, mert van egy par apro-csepro dolog, meg meg ez is... :D

Koszi a segitsegeteket elore is!

Udv.!

HAli!

Az ilyen hangokat ne a dugóban teszteld....ha tudod nyugodt körülmények között legalább azt határold be, hogy merről jön a hang...akkor könnyebb lesz nekünk is segíteni, habár lehet uhuhu hallott már ilyen hanghatást vagy legalábbis tudja, hogy honnan jöhet...

Link to comment
Megosztás:

HAli!

Az ilyen hangokat ne a dugóban teszteld....ha tudod nyugodt körülmények között legalább azt határold be, hogy merről jön a hang...akkor könnyebb lesz nekünk is segíteni, habár lehet uhuhu hallott már ilyen hanghatást vagy legalábbis tudja, hogy honnan jöhet...

Szia!

Nem ott teszteltem, csak ott vettem eszre eloszor. A hang az ekszij ill. a `motor belseje` felol jon. Sorry a megfogalmazasert, hozza nem erto vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nem ott teszteltem, csak ott vettem eszre eloszor. A hang az ekszij ill. a `motor belseje` felol jon. Sorry a megfogalmazasert, hozza nem erto vagyok :D

Az sajnos lehet, hoyg vmelyik a vezérlésnél lévő görgő adja..akkor tényleg minél előbb menj szerelőhöz, mert ha ott vmelyik caspágy feladja, akkor összetörhet a motor...javaslom vedd fel a kapcsolatot uhuhu-val....ha még nem is csináltatod meg, de nézesd meg, mert több százezer forint is lehat a kár ha vmelyik csapágy ott feladja!!!.....annyit érdemes esetleg megpróbálni, hogy leveszed a hosszbordás szíjat (csak a feszítőjét kell elmozdítani, majd levenni a lelazúlt szíjat, persze álló motornál!!...semmi mást nem kell hozzá leszedni) és úgy is meghallgatni, ha így csend van akkor lehet generátor, illetve hosszbordásszíj feszítője is vagy a klíma kompresszor csapágy, ha van rajta ....azon ne lepődj meg, ha levetted ezt a szíjat és nincs töltés, se klíma se szervó ez "normális"...ha ilyenkor is van a "zaj", akkor van a veszélyesebb dolog.....

Link to comment
Megosztás:

Az sajnos lehet, hoyg vmelyik a vezérlésnél lévő görgő adja..akkor tényleg minél előbb menj szerelőhöz, mert ha ott vmelyik caspágy feladja, akkor összetörhet a motor...javaslom vedd fel a kapcsolatot uhuhu-val....ha még nem is csináltatod meg, de nézesd meg, mert több százezer forint is lehat a kár ha vmelyik csapágy ott feladja!!!.....annyit érdemes esetleg megpróbálni, hogy leveszed a hosszbordás szíjat (csak a feszítőjét kell elmozdítani, majd levenni a lelazúlt szíjat, persze álló motornál!!...semmi mást nem kell hozzá leszedni) és úgy is meghallgatni, ha így csend van akkor lehet generátor, illetve hosszbordásszíj feszítője is vagy a klíma kompresszor csapágy, ha van rajta ....azon ne lepődj meg, ha levetted ezt a szíjat és nincs töltés, se klíma se szervó ez "normális"...ha ilyenkor is van a "zaj", akkor van a veszélyesebb dolog.....

Koszi a tippet, megkeresem uhuhu-t, aztan remelem a legjobbakat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.