Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

pucold má ki a fojtószelepházadat....

Igazad lehet, de ma inkább a futóművel foglalkoztam, mert hétfőn vizsga. Hát, igencsak masszívra sikerültek a gátlók :lol:

Beütni nem igen fog a kerék, az tuti, csak újra meg kell szoknom a pattogást, már régen volt ilyen érzés kocsiban :lol:

A hátsó két teló felső szilentje gyakorlatilag körbe volt szakadva. Az egyikből kihúztam a csavarhüvelyt, a másikból kiesett :D

Kicsit egybe mozok a szekér, de nagyon tetszik, az ültetés meg parádés lett, csak keresnem kell 205/40-17 nyárigumát, hogy elférjen :lol:

A jövő hét vége a folytószelep lesz, ha segít király, ha nem akkor is legalább megpróbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Tegnap cseréltem ki a kocsiban a hátsó dobnál a tűzkarikát.Arra lettem figyelmes,hogy elöl jobb oldalt szivárog a víz.Ki is szedtem a hűtőt,ki van kezdve,és nem kicsit.A hűtő jobb sarkánál van egy kis tartály.Talán az lenne a klíma gáz tartálya??Az a tartály teljesen kikezdte a hűtőt.Valahogy nem lehetne azt kicsit odébb rakni,vagy valami,mert igaz tegnap meg csinálta a szomszédom a hűtőt,de hogy ez ne legyen még1szer.Valakinek valami ötlete esetleg?Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Ok. Takarításra mit ajánlasz? féktisztító megteszi, vagy valami spec cucc kell.

A képen minden járatot takarítsak át?

Féktisztítóval szokták, jól oldja a koszt, elpárolog, és nem károsít semmit sem.... mármint alkatrészt.

Link to comment
Megosztás:

pedig a hütő ma már nem annyira drága

17eft

Ezt frankó olvasni... Múlt héten hajnalban munkába menet nem tudtam már kikerülni egy valszeg hókotróról lepottyant kemény hótömböt és kilökte a helyéről a vízhűtőt eltört a ventilátorkeret meg még pár müanyag tartó biszbasz plusz elveszett a baloldali koptató a lökös aljáról. Vizem elfolyt (hamar fázni kezdtem a kocsiban). Melóhelyem melett van egy viszonylag komolyabb szerviz oda gurultam át hogy helyreállítsák.2 nap alatt megjött minden alkatrész ki is cseréltek mindent amit kell.A hűtő volt a legdrágább, 39e huf volt a végösszeg meg 81e pénz.Kicsit drága bejárás ez így... :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt frankó olvasni... Múlt héten hajnalban munkába menet nem tudtam már kikerülni egy valszeg hókotróról lepottyant kemény hótömböt és kilökte a helyéről a vízhűtőt eltört a ventilátorkeret meg még pár müanyag tartó biszbasz plusz elveszett a baloldali koptató a lökös aljáról. Vizem elfolyt (hamar fázni kezdtem a kocsiban). Melóhelyem melett van egy viszonylag komolyabb szerviz oda gurultam át hogy helyreállítsák.2 nap alatt megjött minden alkatrész ki is cseréltek mindent amit kell.A hűtő volt a legdrágább, 39e huf volt a végösszeg meg 81e pénz.Kicsit drága bejárás ez így... :lol:

hát sokan nem ismernek engem ezért nem :D fordulnak hozzám

Link to comment
Megosztás:

tudom melyik

Kérdezni szeretnék hozzáértő szervízes embert!

A G astra ABS-es hátsó féke fékpajzsal, pofákkal, munkahengerrel együtt, ahogy az a kopasz futóműre fel van csavarozva a 4 csavarral megegyezik a C Corsa ABS-es hátsó fékével. vagy az Astraé nagyobb?

Ha igen, mi egyezik?

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

féktisztitó, és mindent. kívül, belül, + furatok...

Még1 dolog: Mennyi időt várjak majd tisztítás után az indítással, hogy a féktisztító tökéletesen eltünjön és ne robbantsam le a hengerfejet?

Le kell szedjem a folytószelep házat, vagy a motoron is lehet csinálni?

Bocs ha nagy hülyeséget kérdeztem, ne nem szeretném elrontani :D Mondjuk akkor az a biztos ha leszedem nem?

Link to comment
Megosztás:

a legtisztességesebb az ha leszeded...

Tudtam, csak nem sejtettem :lol:

Köszönöm még1x, a hét végi program igencsak meg is van.

Közben sikeresen le is vizsgázott a szekér, és a lamdának semmi baja, szóval a hiba vagy a folytószelepház, vagy az AGR, vagy mindkettő lehet...

Meg is jegyezték a telóteszten, hogy egy kicsit egybemozok a kocsi nem :D

Kicsit lehet túl keményre sikerült a hátsó teló :lol: Még tesztelgetem kicsit, ha nagyon nem jön be szerzek kicsit puhábbat... nehogy szétverjen valamit nekem hátul...

Link to comment
Megosztás:

Kicsit lehet túl keményre sikerült a hátsó teló :D Még tesztelgetem kicsit, ha nagyon nem jön be szerzek kicsit puhábbat... nehogy szétverjen valamit nekem hátul...

na igen erre mondta haverom, hogy szegény Melinda (nagymellű barátnő) Ausztriáig fogta a melleit :lol:

Talán egy fél évig bírta, aztán eladta. mondjuk az állítható gyári cucc volt, de mindegy, a kemény az kemény.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.