Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Guest kumabushi

oké, értem én hogy nem lesz jobb ETTŐL csak rosszabb ha így marad

az alap teljesítményét meg megnézetem valami szakemberrel, hátha szara a motor vagy kövér vagyok vagy ilyesmi :lol:

nem fárasztom MA tovább EZZEL a népet, ne is válaszoljatok :huh:

köszi csá

Link to comment
Megosztás:

tényleg. Ezeket lengyelországban gyártották?

Az enyém 2007.05.-i forgalomba helyezésű...Z14XEP, vajon hol csinálhatták?? :huh:

Gyári adat :182km/h a vége, szerintem tudhat annyit lejtő nélkül! Eddig nem próbáltam, 2hete vettem a kocsit és itt pesten eddig 110-ig mertem elvinni éjszaka egy kihalt úton :lol:

Karácsonykor megyek a 4-esen szolnok felé, na ott majd meghajtom a cegléd utáni 2 sávoson a kicsikét :lol:

Link to comment
Megosztás:

tényleg. Ezeket lengyelországban gyártották?

Az enyém 2007.05.-i forgalomba helyezésű...Z14XEP, vajon hol csinálhatták?? :huh:

Gyári adat :182km/h a vége, szerintem tudhat annyit lejtő nélkül! Eddig nem próbáltam, 2hete vettem a kocsit és itt pesten eddig 110-ig mertem elvinni éjszaka egy kihalt úton :lol:

Karácsonykor megyek a 4-esen szolnok felé, na ott majd meghajtom a cegléd utáni 2 sávoson a kicsikét :lol:

A 2007 már tuti made in PL

Link to comment
Megosztás:

ámberek, erre senki?!....

Szerintem többe van a munkadíj, mint az anyag, mert szét kell bontani a műszerfalat. Korábbi hozzászólásokból én legalábbis ezt hámoztam ki.

tényleg. Ezeket lengyelországban gyártották?

Az enyém 2007.05.-i forgalomba helyezésű...Z14XEP, vajon hol csinálhatták?? :huh:

Gyári adat :182km/h a vége, szerintem tudhat annyit lejtő nélkül! Eddig nem próbáltam, 2hete vettem a kocsit és itt pesten eddig 110-ig mertem elvinni éjszaka egy kihalt úton :lol:

Karácsonykor megyek a 4-esen szolnok felé, na ott majd meghajtom a cegléd utáni 2 sávoson a kicsikét :lol:

Ha 2007-es, akkor igen, egyébként alvázszámból kiderül, 11. karekter. Értelmezés itt.

Szerk: a ceglédi négysávoson előszeretettel trafiznak, de ne csak ezért ne száguldozzál, hanem mert én is arra megyek, és nem akarok dugóba állni :D Főleg, hogy jön a minusz, meg a hó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem többe van a munkadíj, mint az anyag, mert szét kell bontani a műszerfalat. Korábbi hozzászólásokból én legalábbis ezt hámoztam ki.

igen, eddig én is ezt. Ma viszem szakihoz, csak gondoltam elôbb utánakérdezek, ne nagyon vágjon át. Egy radiátor gondolom tizenakármennyi, remélem a szerelés is max annyi. Remélm huszonakárhányból megúszom....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem többe van a munkadíj, mint az anyag, mert szét kell bontani a műszerfalat. Korábbi hozzászólásokból én legalábbis ezt hámoztam ki.

igen, eddig én is ezt. Ma viszem szakihoz, csak gondoltam elôbb utánakérdezek, ne nagyon vágjon át. Egy radiátor gondolom tizenakármennyi, remélem a szerelés is max annyi. Remélm huszonakárhányból megúszom....

Azt már írták, hogy nem a radiátor a ludas, hanem csak egy tömítés, vagy átvezető vagy mi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam a hiba forrását, amiért nem volt távolságim..

Nem a kar volt a hibás..az ki adja a feszültséget meg ki is kapcsolja..

A vezérlő relé a rossz..kivettem megpiszkáltam most működik renedesen.. :huh:

Azért köszönöm a tegnapi gyors válaszokat meg segítséget.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Megtaláltam a hiba forrását, amiért nem volt távolságim..

Nem a kar volt a hibás..az ki adja a feszültséget meg ki is kapcsolja..

A vezérlő relé a rossz..kivettem megpiszkáltam most működik renedesen.. :huh:

Azért köszönöm a tegnapi gyors válaszokat meg segítséget.. :lol:

Akkor szerencsésen megúsztad :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát úgy néz ki meg.. :lol:

Csak azt nem tudom most, hogy honnan szerzek be ilyen relét.. :lol: Azért nem ártana kicserélni..

Neten nem találtam sehol.. :huh:

Opelban sem nagy tételek a relék, de pl mulleruto.hu, vagy csergo. Lehet bontozni is, de nem biztos, hogy érdemes.

Link to comment
Megosztás:

oké, értem én hogy nem lesz jobb ETTŐL csak rosszabb ha így marad

az alap teljesítményét meg megnézetem valami szakemberrel, hátha szara a motor vagy kövér vagyok vagy ilyesmi :lol:

nem fárasztom MA tovább EZZEL a népet, ne is válaszoljatok :huh:

köszi csá

Egyik mód, hogy utánajársz, hogy mennyi lenne a gyorsulása a te kocsidnak ( ?mp alatt 100-ra)

Azt is meg kell vizsgálni, hogy hivatalosan mely fordulatnál adja le a maximális teljesítményt.

Nomármonst a gyorsulást úgy kell mérni, hogy Padlógázzal tolod neki lapos egyenes úton, mindig ennél a fordulatszámnál váltasz el.

megméred hány mp alatt éred el a 100-at. ha nagyon elmarad a gyári adattól akkor gyengébb a kocsid mint kéne

A gyári adatot viszont nem igen fogod elérni, mert nem vagy te tesztpilóta.

Egyedül mérjed utas nélkül. Ez kissé körülményes, de megoldható.

Ha mondjuk 14mp a gyári adat és te mérsz 15.3-at az jó, de ha 18-20 at akkor nemjó

Ez egy laikus módszer!

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Egyik mód, hogy utánajársz, hogy mennyi lenne a gyorsulása a te kocsidnak ( ?mp alatt 100-ra)

Azt is meg kell vizsgálni, hogy hivatalosan mely fordulatnál adja le a maximális teljesítményt.

Nomármonst a gyorsulást úgy kell mérni, hogy Padlógázzal tolod neki lapos egyenes úton, mindig ennél a fordulatszámnál váltasz el.

megméred hány mp alatt éred el a 100-at. ha nagyon elmarad a gyári adattól akkor gyengébb a kocsid mint kéne

A gyári adatot viszont nem igen fogod elérni, mert nem vagy te tesztpilóta.

Egyedül mérjed utas nélkül. Ez kissé körülményes, de megoldható.

Ha mondjuk 14mp a gyári adat és te mérsz 15.3-at az jó, de ha 18-20 at akkor nemjó

Ez egy laikus módszer!

:huh: Padlógázt neki, ha majd megkeresem a gyári adatot meg hogy hol váltsak!

szerk: De amúgy attól hogy jól gyorsul, lehet még a végsebesség kevesebb mint kéne lennie, nem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Én kérdeztem hogy honnan tudom megállapítai,hogy a fűtőradiátorom rossz vagypedig az átvezető cső.

Pontosabban,hogy honnan kéne megpróbálnom hozzáférni mert feleslegesen nem akarnám nagyon szétszedni a "jószágot".

A fűtőradiátor középen van a műszerfalba valahol és melyik oldalán jön be a cső?1999 1,4 66kw astra .

Link to comment
Megosztás:

:huh: Padlógázt neki, ha majd megkeresem a gyári adatot meg hogy hol váltsak!

szerk: De amúgy attól hogy jól gyorsul, lehet még a végsebesség kevesebb mint kéne lennie, nem?

ha kipörög a motor pirosig, akkor nem fog kevesebbet menni, hacsak váltót nem cseréltek benne.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Azt is meg kell vizsgálni, hogy hivatalosan mely fordulatnál adja le a maximális teljesítményt.

Ebből rá lehet jönni?

13360716441.gif

mondjuk 2000-3000 között szoktam váltani, attól függ milyen kedvem van

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

na ######a :lol:

13382932911.gif

csak jó valamire ez a PDF file! Nagyon állat, tele van gyári adatokkal, nem is tuttam, most jelölgetem be a nyomtatott verzión a rám vonatkozókat :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Nalátod! 165 a max!

ja és akkor ha gyorsulgatni akarsz, akkor 4400 ford/percnél kell elváláltogatni

fenéket

a 3000 is már hangos

2000 - 2500 az!

ebben nem értek egyet a könyvvel és veled.

majd csinálok neked videót mi van 4400nál ha elmegy odáig egyáltalán :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.