Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mennyi olajat eszik neked pontosan?

Vagy nem ez a gond?

az olajfogyással nem vagyok kibékülve :lol: ami változó de általában: 3-4dl/1000km de volt már olyan is hogy nem kellett után tölteni, de volt olyan is hogy 0,5litert kellett

Minden rendeben van a vassal, nem ereszti sehol az olajat, sajnos elégeti :)

Link to comment
Megosztás:

az olajfogyással nem vagyok kibékülve :lol: ami változó de általában: 3-4dl/1000km de volt már olyan is hogy nem kellett után tölteni, de volt olyan is hogy 0,5litert kellett

Minden rendeben van a vassal, nem ereszti sehol az olajat, sajnos elégeti :)

Miféle olaj van benne most?

Link to comment
Megosztás:

az olajfogyással nem vagyok kibékülve :lol: ami változó de általában: 3-4dl/1000km de volt már olyan is hogy nem kellett után tölteni, de volt olyan is hogy 0,5litert kellett

Minden rendeben van a vassal, nem ereszti sehol az olajat, sajnos elégeti :)

Az durva azért már. A kitudja mennyit futott (szerintem legalább 300000, de lehet, hogy közel 400000 ) Kadettem eszik ennyit, de az néhol ereszti is az olajat, nemis mind ég el benne. Mondjuk ennél láttam, hogy nagyon használatfüggő az olajfogyás. Stabil 90-100 tempónál a legkevesebb, ha nyomom neki 140 körül, akkor jóval több olaj fogy, illetve hidegen, rövid távokon is több. Még jó, hogy én ilyen tipikus 70km távokat megyek vele egyhuzamban országúton és dugómentes lakott területen ;)

Link to comment
Megosztás:

Az durva azért már. A kitudja mennyit futott (szerintem legalább 300000, de lehet, hogy közel 400000 ) Kadettem eszik ennyit, de az néhol ereszti is az olajat, nemis mind ég el benne. Mondjuk ennél láttam, hogy nagyon használatfüggő az olajfogyás. Stabil 90-100 tempónál a legkevesebb, ha nyomom neki 140 körül, akkor jóval több olaj fogy, illetve hidegen, rövid távokon is több. Még jó, hogy én ilyen tipikus 70km távokat megyek vele egyhuzamban országúton és dugómentes lakott területen :lol:

én sem megyek rövid távokat.... kezd elegem lenni az olajevő szörnyből.....

Link to comment
Megosztás:

az olajfogyással nem vagyok kibékülve :lol: ami változó de általában: 3-4dl/1000km de volt már olyan is hogy nem kellett után tölteni, de volt olyan is hogy 0,5litert kellett

Minden rendeben van a vassal, nem ereszti sehol az olajat, sajnos elégeti :)

Esetleg méress rajta kompressziót, hogy nem a henger-dugó (gyűrűk) viszonylatban van-e esetleg tömítetlenség. Szelepszár szimering cserével is lehet, hogy javulna a helyzet, ez még nem is olyan drága. Egyébként ez az elkokszosodott olaj az átlagnál jobban tesz be az AGR-ednek is.

Link to comment
Megosztás:

én sem megyek rövid távokat.... kezd elegem lenni az olajevő szörnyből.....

150.000 az lehet igaz, de az is lehet , amit potyo mond. Mindkettő előfordulhat.

Én annó 164 e km-el vettem a F-et akkor evett 8 dl/1000 km-t

Szét is égett a dugattyúm, mint PGA-nak legutóbb.

Később rájöttem, már eladás után hogy volt az 260 is, de hát akkor még nem voltam elég körültekintő.

Azt gondolom, hogy most cseréld le az olajat, jön a tavasz is, autókázz és lássuk mi lesz.

Az elfáradt olaj is jobban fogyhat. Ha továbbra is nagyon eszi, akkor meg kell nézni az okát a motoron belül.

Kopott gyűrűk átengedhetik, szelepszár szimering is és akkor bizony égeti rendesen, csakhogy az nem tesz jót a motronak sehol.

Jönnek az EGR poblémák stb. És már most ketten is vagyunk a fórumon, (én és PGA) akiknek emiatt égett át a dugattyúja.

Koksz lereakódik a sok olajból aztán átégetheti a dugót egy hirtelen hajtáskor, bár ehhez azért kell olyan vezetési körülmény is.

Ha mindig hosszútávon jársz, és pörgeted neki, akkor kisebb az esély errre. A sok város és öreguras tempó esetén rakódik ez le jobban.

Most nem ijesztgetni akarlak, csak felhívni a figyelmed a legetséges dolgokra.

Tehát olajcsere és lássuk mi lesz. Továbbra is ezt mondom első körben.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg méress rajta kompressziót, hogy nem a henger-dugó (gyűrűk) viszonylatban van-e esetleg tömítetlenség. Szelepszár szimering cserével is lehet, hogy javulna a helyzet, ez még nem is olyan drága. Egyébként ez az elkokszosodott olaj az átlagnál jobban tesz be az AGR-ednek is.

No, hát jól egyet értettünk úgy látom.

Link to comment
Megosztás:

150.000 az lehet igaz, de az is lehet , amit potyo mond. Mindkettő előfordulhat.

Én annó 164 e km-el vettem a F-et akkor evett 8 dl/1000 km-t

Szét is égett a dugattyúm, mint PGA-nak legutóbb.

Később rájöttem, már eladás után hogy volt az 260 is, de hát akkor még nem voltam elég körültekintő.

Azt gondolom, hogy most cseréld le az olajat, jön a tavasz is, autókázz és lássuk mi lesz.

Az elfáradt olaj is jobban fogyhat. Ha továbbra is nagyon eszi, akkor meg kell nézni az okát a motoron belül.

Kopott gyűrűk átengedhetik, szelepszár szimering is és akkor bizony égeti rendesen, csakhogy az nem tesz jót a motronak sehol.

Jönnek az EGR poblémák stb. És már most ketten is vagyunk a fórumon, (én és PGA) akiknek emiatt égett át a dugattyúja.

Koksz lereakódik a sok olajból aztán átégetheti a dugót egy hirtelen hajtáskor, bár ehhez azért kell olyan vezetési körülmény is.

Ha mindig hosszútávon jársz, és pörgeted neki, akkor kisebb az esély errre. A sok város és öreguras tempó esetén rakódik ez le jobban.

Most nem ijesztgetni akarlak, csak felhívni a figyelmed a legetséges dolgokra.

Tehát olajcsere és lássuk mi lesz. Továbbra is ezt mondom első körben.

Kár, hogy nem tettem el az én lyukas dugómat emlékbe, de kb. így nézett ki az is...

Egyébként ez az olajevés plusz azért alattomos dolog, mert szerintem akár tízezreket el lehet így autózni, súlyosbítva a rövid városi utakkal, aztán a kokszréteg a dugattyútetőn, meg a szelepeken, hengerfejben csak hízik-hízik... Aztán nem zárnak jól a szelepek, dadogás van, egér van, stb.

Úgyhogy Norbedlee, szerintem azért járj utána ennek, pláne ha még meg akarod tartani egy darabig.

Link to comment
Megosztás:

Az durva azért már. A kitudja mennyit futott (szerintem legalább 300000, de lehet, hogy közel 400000 ) Kadettem eszik ennyit, de az néhol ereszti is az olajat, nemis mind ég el benne. Mondjuk ennél láttam, hogy nagyon használatfüggő az olajfogyás. Stabil 90-100 tempónál a legkevesebb, ha nyomom neki 140 körül, akkor jóval több olaj fogy, illetve hidegen, rövid távokon is több. Még jó, hogy én ilyen tipikus 70km távokat megyek vele egyhuzamban országúton és dugómentes lakott területen :lol:

Az enyémet újonnan vettem, és kb. 70-80 ezer km-től (már nem emlékszem pontosan) kezdte el csipegetni, aztán beállt olyan 2-3 dl/1000 km-re. Pedig használatban semmi extrát nem követtem el, nem rúgtam, ütöttem vágtam. Rendesen szervizeltem, vigyáztam rá, osz't mégis...

Egy Opeles szakival eszmét cserélve, ő leszólta a hengerfej hőelvezetését: az indokoltnál hamarabb üvegesedik el így a szelepszár szimering, valamint ő még a dugattyúgyűrűket szidta, hogy nem jó anyagból csinálja a gyár.

Mondjuk, én nem akarok okosabb lenni mint a gyári mérnökök (vagy, mint egy 5.-es...), de lehet, hogy valami tényleg nem teljesen kóser a konstrukcióval sem...

Link to comment
Megosztás:

Ebben érzek egy kis élt! :) Valami olyasmi volt a lényege amit írtam,hogy egy 3 milliós kocsivásárnál

azért utána kell járni a dolgoknak.

Pedig nem akartam belerakni a pengét. :lol: Teljes mértékben igazad van. Én egy olcsóbb cuccnál is utána olvasok, minden fellelhető infót beszerzek és úgy döntök. PGA írta jól, ma már nem tudsz minden infót megszerezni és nem tudsz abszolut jó döntést hozni.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémet újonnan vettem, és kb. 70-80 ezer km-től (már nem emlékszem pontosan) kezdte el csipegetni, aztán beállt olyan 2-3 dl/1000 km-re. Pedig használatban semmi extrát nem követtem el, nem rúgtam, ütöttem vágtam. Rendesen szervizeltem, vigyáztam rá, osz't mégis...

Egy Opeles szakival eszmét cserélve, ő leszólta a hengerfej hőelvezetését: az indokoltnál hamarabb üvegesedik el így a szelepszár szimering, valamint ő még a dugattyúgyűrűket szidta, hogy nem jó anyagból csinálja a gyár.

Mondjuk, én nem akarok okosabb lenni mint a gyári mérnökök (vagy, mint egy 5.-es...), de lehet, hogy valami tényleg nem teljesen kóser a konstrukcióval sem...

Ebben lehet valami, a szomszédom X16XEL-je már közelíti az 1 liter olajat 1.000 km-en.

És hát nekem is ette, még újragyűrűzés után is, igaz akkor már 2 olajcsere közt fél l5-6 dl ment bele csak pluszban. (10.000 km)

A mostani meg nem eszik egy centilitert sem, no persze a Z16XEP egy egész más motor.

Nekem majd a TWP szelep megy tönkre oszt akkor sírhatok (remélem nem)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel_astra_g_z14xe típushoz ecu alkatrészt keresek. Új alkatrészt a márka szervíz nem tud szerezni. Ha tudnátok adni linkeket, tippeket, bármit , hogy ilyenkor merre lehet, érdemes elindulni, tovább keresni sokat segítenétek.

Előre is köszi.

üdv. gregre

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel_astra_g_z14xe típushoz ecu alkatrészt keresek. Új alkatrészt a márka szervíz nem tud szerezni. Ha tudnátok adni linkeket, tippeket, bármit , hogy ilyenkor merre lehet, érdemes elindulni, tovább keresni sokat segítenétek.

Előre is köszi.

üdv. gregre

Ööö... ECU alkatrészt? Kicsit konkrétabban? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben lehet valami, a szomszédom X16XEL-je már közelíti az 1 liter olajat 1.000 km-en.

És hát nekem is ette, még újragyűrűzés után is, igaz akkor már 2 olajcsere közt fél l5-6 dl ment bele csak pluszban. (10.000 km)

A mostani meg nem eszik egy centilitert sem, no persze a Z16XEP egy egész más motor.

Nekem majd a TWP szelep megy tönkre oszt akkor sírhatok (remélem nem)

Te én kerestem neked (TWP) a nem írom le nevét programban ,de nem találtam,az enyémhez igen.

Finom az ár :lol:

A vezérlőszelep 60e

A szenzor 24e

Link to comment
Megosztás:

én nem tudom, hogy te mit néztél, de emlékeim szerint a twinport szelep valami 300 ezer forint, és nincs semmi ami cserélhető rajta.

Nem gyenge...

Egyszer ki kellene számolni, mennyibe kerülne egy autó, ha alkatrészenként vennénk meg. Én úgy ötszörösére saccolom...

Link to comment
Megosztás:

Olyan ez, mint amikor veszel egy szép tuning lámpát, aztán kiderül, hogy baromira nem látsz vele semmit a halogén izzóddal, mert projektoros. Azt egy tuninger cég sem mondja, hogy figyi, ha nincs xenonod, vagy nem akarsz xenont, meg se vedd... Szerintem ez is átverés kategória.

Nem a vita kedvéért, de ez a véleményed szerintem nem fedi a valóságot. Számos gyártó szerel projektoros (vetítőlencsés) lámpába halogén izzót, gyárilag.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.