Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Na ne OFF-oljunk tovább, aki tud és akar az segítsen a kollegának:

dr.Soma írta:

Sziasztok.

*1 A következő lenne a problémám: ma reggel óta furcsa hangot lehet hallani az autóban. A hang ilyen zúgáshoz, kerregéshez hasonlatos, mely a középkonzol mögül jön. Akkor hallani, amikor jár a motor és a fűtés melegre van beállítva. Függetlenül attól, hogy megy-e a keringtető ventilátor, vagy nem. A hang csak akkor szűnik meg, amikor a fűtést leveszem hideg levegőre. Nem is fúj be meleg levegőt.

Az autó egy Astra G.

Mi lehet ennek az oka? Mi a megoldás? Mi romlott el? Saccperkb mennyi a javítása.

*2 A másik kérdés: Partsnet mikor lesz? Egyáltalán lesz még! egy nagyon jó kis oldal...

Hna mindegy. Akkor megkérdezem:

*3 Egy G Astrán saccperkb mennyi egy fék"generál"? Anyagköltség érdekel elsősorban.

83e km van benne és már időszerű lenne így vizsga előtt kicseréltetni a fékbetéteket.

A válaszokat előre is köszi,

Soma

uhuhu mióta lettél megbízott alelnök? valahogy eddig elkerűlte figyelmemet :oops: Gratulálok ! ! :idea:

Link to comment
Megosztás:

Hna mindegy. Akkor megkérdezem:

Egy G Astrán saccperkb mennyi egy fék"generál"? Anyagköltség érdekel elsősorban.

83e km van benne és már időszerű lenne így vizsga előtt kicseréltetni a fékbetéteket.

A válaszokat előre is köszi,

Soma

Ennyi km-rel a hátsó fékeket szerintem még elfelejtheted. Ha nem túl gyilkos módon vezetsz, akkor elöl sem kell még tárcsát cserélned szerintem. De hát erre ott a tolómérő.

Akkor marad a fékbetét, ami minőségtől függ, hogy mennyibe kerül. Hívj fel pár kereskedőt!

Mindenesetre a hátsókat nem árt kitisztítani időszakonként, mert ha dobfék (szerintem az nagy valószínűséggel), nagyon be tud porosodni.

Van egy kereskedő, ahol kedvezményem van, ott gyári betét 8600, ut.gy. 7100, tárcsa gyári 27e, ut.gy. Delphi 17e. Ha érdekel, írj PÜ-t!

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, segítséget szeretnék kérni. 1.4 16V G astrámból jobb előlről a motortérből :shock: furcsa hangokat hallok (13000 Km van benne, nincs egy éves) csak ha hideg a motor és csak alacsony fordulatnál gázadáskor. Ugyanez a hang hallható volt az előző F astrámon is, ott egész egyszerűen egy kis 'klipsz' volt elszabadulva, de itt nem találok ilyent. Ötlet? Esetleg másnak is volt hasonló probléma?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, segítséget szeretnék kérni. 1.4 16V G astrámból jobb előlről a motortérből :shock: furcsa hangokat hallok (13000 Km van benne, nincs egy éves) csak ha hideg a motor és csak alacsony fordulatnál gázadáskor. Ugyanez a hang hallható volt az előző F astrámon is, ott egész egyszerűen egy kis 'klipsz' volt elszabadulva, de itt nem találok ilyent. Ötlet? Esetleg másnak is volt hasonló probléma?

Kicsit pontosithatnál a hanggal kapcsolatban... Mihez hasonlít? Morgás? Hörgés? Kattanás? Zörgés?

Link to comment
Megosztás:

Hű gyerekek, pörög a fórum... Engedjetek meg nekem még egy utsó gondolatot az "első kérdezők" témához:

...Mint mondtam, nem vagyok itt "új"....
Akkor bizonyára olvastad a pár hozzászólással ezelőtti részeket is ebben illetve a "Szervizelés" topikban gondolom... Ott olvashattad a thread-et az első kérdezőkről... Szerintem ezek tudatában kezdhetted volna úgy a mondandódat, hogy abból egyértelműsödjön számunkra, hogy te nem tartozol közéjük. Vagy legalább vmi ilyesmit: "Sziasztok, már régóta lelkes olvasója vagyok a fórumotoknak, sok hasznos dolgot olvastam... ", kicsit ápolhattad volna a lelkünket. Amint azt olvashattad, erre nagy szükségünk van, mivel picit belefáradtunk a hozzád hasonlóan kezdő ("Sziasztok, a következő lenne a problémám..."), soha-vissza-nem-térő, esetleg meg-sem-köszönő kérdezőkbe. Persze ebből nem következik az, hogy te is ilyan vagy, de mint mondtam, erre egyáltalán nem volt található utalás a szövegedben....

...És ahhoz, hogy "jogom" legyen ezt megkapni, itt 100 hozzászóláson kereztül jópofizni kellett voltna? Elnézést, de ezt sehol nem láttam leírva...

Nem is volt ilyen leírva, gondolom kicsit túlzott uhuhu, de ha nem haragszol sztem azért ez a viselkedés picit következtethető volt az előzményekből, ha tényleg olvastad a fórumot. Sztem uhuhu sokkal durvábbat akart írni elsőre, de moderálta magát... :wink:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem kívánok tovább erre több szót szaporítani, mert nem is ide való.

Belátom hibáztam!

Megkövetlek benneteket! Elnézést az esetleges kellemetlenségekért!

További szép napot Nektek!

Soma

Azért sztem te nem olyan vagy... :wink:

A melegen fura hangra: nekem is van pici különbség a meleg illetve a hideg fújás hangja között. De nem olyan vészes. Ráadásul sztem nekem melegen halkabb... A kerregés nem véletlenül a kesztyűtartó felől jön (ventillátor)?

Egyébként a PartsNet-et én is sajnálom, sztem is jó volt. Én sem tudom, miért tűnt el...

Link to comment
Megosztás:

Ez a hang inkább kattogásszerű és csak gázadásra hallható, kizárólag ha hideg a motor. Ahogy emelkedik a fordulatszám, egyre hangosabb, de nem mindig hallható, teljesen rendszertelenül.

Én is első kérdező vagyok (ez már a 2. hozzászólásom) de tényleg köszönöm szépen a segítséget előre is!

Kicsit pontosithatnál a hanggal kapcsolatban... Mihez hasonlít? Morgás? Hörgés? Kattanás? Zörgés?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok, segítséget szeretnék kérni. 1.4 16V G astrámból jobb előlről a motortérből :shock: furcsa hangokat hallok (13000 Km van benne, nincs egy éves) csak ha hideg a motor és csak alacsony fordulatnál gázadáskor. Ugyanez a hang hallható volt az előző F astrámon is, ott egész egyszerűen egy kis 'klipsz' volt elszabadulva, de itt nem találok ilyent. Ötlet? Esetleg másnak is volt hasonló probléma?

Nekem anno azt állította egy opeles villamosságis, hogy a tűzfal környékén jobb oldalon van egy szelep, ami a tankból kiáramló gőzöket/gázokat vezeti be a mociba egy aktív szűrős rendszerrel és ha túl tankolják az autót akkor elkébzelhető ebből meghibásodás és akkor jön a kattogás jobb oldalról. (anno nekem akkor mondta, amikor még nem tudta, hogy a belső levegő keringető csappantyúmnál fordul át a moci csatlakozása, mert ki volt kopva és az is ilyen hangot adott ki állandóan, mert sosem tudta sem becsukni teljesen sem kinyitni és csak kényszer végállása van.....)

Link to comment
Megosztás:

Azért sztem te nem olyan vagy... :wink:

A melegen fura hangra: nekem is van pici különbség a meleg illetve a hideg fújás hangja között. De nem olyan vészes. Ráadásul sztem nekem melegen halkabb... A kerregés nem véletlenül a kesztyűtartó felől jön (ventillátor)?

Egyébként a PartsNet-et én is sajnálom, sztem is jó volt. Én sem tudom, miért tűnt el...

Nem, nem. Már akkor is hallani ezt a hangot, ha a ventilátor nem is megy. Csak a levegő hőfok szabályzó elmozdul a leghidegebb értékről.

Ezért nem is értem, hogy mi lehet ez? :)

Link to comment
Megosztás:

Nem, nem. Már akkor is hallani ezt a hangot, ha a ventilátor nem is megy. Csak a levegő hőfok szabályzó elmozdul a leghidegebb értékről.

Ezért nem is értem, hogy mi lehet ez? :)

Tényleg, írtad is már az elején... Ilyenkor (no venti) pedig teljes kussnak kéne lennie. Legalábbis nekem az van... Sajna most így erre nincs ötletem. Talán a fűtéselosztó csappantyú (vagy hogyishívják) meleg állásában megnyílik az út egy olyan hang felé, amit addig a hideg állásában elzárt a csappantyú. Esetleg le tudnád írni pontosabban, milyen hang ez? Folyamatos vagy periodikus kerregés esetleg kisebb frekvenciával? Nagyon hangos? Talán meg kéne nézni, hogy a motortérből is hallható-e...

Ja igen... Hűtővízszinted, fűtésed rendben van?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, írtad is már az elején... Ilyenkor (no venti) pedig teljes kussnak kéne lennie. Legalábbis nekem az van... Sajna most így erre nincs ötletem. Talán a fűtéselosztó csappantyú (vagy hogyishívják) meleg állásában megnyílik az út egy olyan hang felé, amit addig a hideg állásában elzárt a csappantyú. Esetleg le tudnád írni pontosabban, milyen hang ez? Folyamatos vagy periodikus kerregés esetleg kisebb frekvenciával? Nagyon hangos? Talán meg kéne nézni, hogy a motortérből is hallható-e...

Ja igen... Hűtővízszinted, fűtésed rendben van?

van egy klimaszelep a müszerfal alatt.

az van meghibásodva.

Link to comment
Megosztás:

van egy klimaszelep a müszerfal alatt.

az van meghibásodva.

Hm. Köszönöm a választ. Szerinted érdemes nekem szétszedni (nem vagyok egy műszakilag elveszett ember), vagy inkább amikor úgy is viszem szerelőhöz féket cseréltetni, akkor ezt is cseréltessem ki?

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, írtad is már az elején... Ilyenkor (no venti) pedig teljes kussnak kéne lennie. Legalábbis nekem az van... Sajna most így erre nincs ötletem. Talán a fűtéselosztó csappantyú (vagy hogyishívják) meleg állásában megnyílik az út egy olyan hang felé, amit addig a hideg állásában elzárt a csappantyú. Esetleg le tudnád írni pontosabban, milyen hang ez? Folyamatos vagy periodikus kerregés esetleg kisebb frekvenciával? Nagyon hangos? Talán meg kéne nézni, hogy a motortérből is hallható-e...

Ja igen... Hűtővízszinted, fűtésed rendben van?

Folyamatos kerregés, miután ráadod a gyújtást. Egészen addig, míg a hideg végfokra nem tekered a szabályozót. Motortérből alig hallani. Utastérben nagyon hangos, folyamatos kerregés. Mint ha egy kerepelő folyamatosan szólna...

Link to comment
Megosztás:

Hm. Köszönöm a választ. Szerinted érdemes nekem szétszedni (nem vagyok egy műszakilag elveszett ember), vagy inkább amikor úgy is viszem szerelőhöz féket cseréltetni, akkor ezt is cseréltessem ki?

Ha garis még az autó, akkor sztem semmiképp sem érdemes ilyen kaliberű dolognak magadtól nekilátni. A klímával kapcsolatos dolgoknak meg főképp... De cáfolj meg uhu.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.