Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Eddig leginkább csak olvasgattam a fórumot, most szeretnék segítséget kérni.

Az eset egyébként tanulságos lehet bárkinek. (persze lehet, hogy csak velem fordult elő)

Vizsgára vinném a gépet. (G Astra Caravan 1.4 16V 1999.10.-hó)

Többek között kanyarstabilizátor szilenteket kell cserélnem.

Elvittem a jól bevált szerelőmhöz, aki a megrendelte az alkatrészt. (rendes nagynevű és márka kereskedésben)

De mégsem tudta kicserélni, mert az új belső átmérője kisebb volt!

Nekem 20-as belső átmérőjű kellene, ez rá is van írva az eredetire!

Pedig számítógépben keresték ki, alváz- motorszám évjárat alapján.

Ezt még három alkalommal, három kereskedésben játszottuk el!

A helyzet most már kellemetlen, többször nem akarom eljátszani az

"alkatrészt nem veszünk vissza/pénzt vissza nem adunk/ezt adta ki a számítógép/levásárolhatod" szitut.

A lényeg: Légyszi segítsetek, hol tudok tuti pont ilyet vásárolni? (vidéken is?)

Amit keresek: kanyarstabilizátor szilent, aminek 20-as a belső átmérője.

Köszi!

Hello Dipa!

Ez a hasított gumi betét kellene neked, igaz?

Felhívtam a debreceni opel bótos ismerőst, rendeléstől számított másnapra beszerzi. 20-as belsővel, 880 pízért.

Ennyit tudtam hirtelen.

Dolington

Link to comment
Megosztás:

Hello Dipa!

Ez a hasított gumi betét kellene neked, igaz?

Felhívtam a debreceni opel bótos ismerőst, rendeléstől számított másnapra beszerzi. 20-as belsővel, 880 pízért.

Ennyit tudtam hirtelen.

Dolington, köszi a segítséget!

Igen ez lenne az!

Még van egy elvarratlan szál, de ha ez sem sikerül akkor jelentkezem....

Ha sikerült megírom a forrást!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapos Astra G Twinport tulajdonos vagyok, viszonylag megelégedve a kocsival. Viszonylag mondom, mert átvételnél már tapasztaltam, hogy indulásnál (kizárólag 1-esben ill hátra tolatáskor hallik) ritmusos kattogás hallatszik kuplung csúsztatásnál. Főleg ha emelkedőn kell egyensúlyoznom a kocsival álló helyzetben. Olyan a hang hogy azt hiszem szétesik a motor (bár nem biztos hogy motorhang, sőt). elég idegesítő egy új kocsitól. Nos elvittem egy Opel szervizbe (M.....abo) ahol is három úr hümmögések közepette meghalgatta, kettőnek gőze sem volt róla a harmadik (ő volt a szervizvezető) azt magyarázta hogy semmi baja a kocsinak ez sajnos nem fog megszünni mert valami szelep nyitás záródás bevezetődik az utastérbe és ezt hallom. Na de akkor ha 2-es sebességgel indulok miért nem hallom, és megszűnik 1200-as fordulat felett. Ha hozzáértő olvassa kérem segítsen, fogadjam el ilyennek vagy hajtsam tovább a szervizeket. Már panasszal fordultam az Opel képviselethez és Udvariasan közölte, hogy nincs semmi baja az autómnak!!! Vissza írtam neki hogy kívánom, hogy ő halgassa ezt a kopogást nap mint nap. Ja és most hidegebben halmozottabban hallatszik.

Kösz a segítséget, Mi tevő legyek?

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapos Astra G Twinport tulajdonos vagyok, viszonylag megelégedve a kocsival. Viszonylag mondom, mert átvételnél már tapasztaltam, hogy indulásnál (kizárólag 1-esben ill hátra tolatáskor hallik) ritmusos kattogás hallatszik kuplung csúsztatásnál.... Mi tevő legyek?

Meg kéne hallgatni ezt. Nem tudsz kijönni csütörtökön (holnap) a Lurdyhoz este 7-re? Lehet, hogy lesz talán még más twinportos Astra is... és meg tudod azokat is hallgatni. Ugye emberek???? (Astra 1.6, BallaImi, Gyula stb...) :roll: Esetleg ha uhu is kijön, ő szakértőbben meg tudja hallgatni neked, és talán tud vmit rá mondani. Mindenesetre én kíváncsi lennék rá...

Link to comment
Megosztás:

... induláskor a twinportpillangó okozta kattogás hallatszik a motorból...

illetve ez a motorhang. ez általábn az 1.4 esnél szokott előfordulni.

...

Én is gondoltam erre, hogy tán ez lehet, bár nem ismerem annyira a jelenséget és a körülményeit... ezért is lennék kíváncsi a hangra. Imi autójában nem nagyon vettem észre ilyesmit. Vagy csak nem figyeltem...

uhu: nem kell mindent "támadásnak" venni a szervizesek ellen... :roll: Szerintem nem beszélt egyáltalán ellenszenvvel a srác a Maxabósokról, suttyóknak meg főleg nem nevezte őket. Van egy természetes nem beletörődömség benne, és ez szerintem elfogadható. Én is mennyit szívtam a fékdobjaimmal, emlékszel?

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a gyors választ!

uhuhu: bocs én nem akartam megsérteni senkit, nem is állítottam, hogy nem értenek hozzá, de ez a kattogás ha így folytatódik én inkább felgyújtom a kocsit. csak arra próbáltam reflektálni hogy Ők beállították nekem hogy ez így normális.

Hát volt egy két kocsim de ilyet még 10 éves autónál sem hallottam.

Kérlek ne vedd rossz néven de ha kiadok 2 milla 800 pénzt akkor a minimum amit elvárok hogy ilyet ne halljak! Laikusként mire gondoljak?

Nem csűrhetem fel a hangerőt maximumra mindig!

Köszi.

Cs.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a gyors választ!

uhuhu: bocs én nem akartam megsérteni senkit, nem is állítottam, hogy nem értenek hozzá, de ez a kattogás ha így folytatódik én inkább felgyújtom a kocsit...

Azért egyelőre még ne tedd! :roll:

Laikusként mire gondoljak? Nem csűrhetem fel a hangerőt maximumra mindig!

Most már nagyon kíváncsivá tettél... Ennyire hangos a dolog? Gyere ki Lurdyhoz holnap, ha tudsz!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy kis gondom a G Astrámmal!Méghozzá az,hogy menet közben,ha nyomom a gázpedált,akkor furcsa kattogó hangot hallok valahonnan a műszerfal mögül,de az is lehet,hogy a motortérből.De csak akkor,ha nyomva van a gázpedál,ha elengedem,akkor nincsen kattogás.Szerintetek mi lehet az?Köszi előre is a segítséget.

Valószínűleg az Őrangyalod... :-) :-) :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Van egy kis gondom a G Astrámmal!Méghozzá az,hogy menet közben,ha nyomom a gázpedált,akkor furcsa kattogó hangot hallok valahonnan a műszerfal mögül,de az is lehet,hogy a motortérből.De csak akkor,ha nyomva van a gázpedál,ha elengedem,akkor nincsen kattogás.Szerintetek mi lehet az?Köszi előre is a segítséget.

Neked milyen is az autód pontosan (évjárat, motor)?

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nemtom mi lehet az a erős kattogás. Én eddig még hál istennek nem tapasztaltam a dolgot. Egy nagyon halk kattogás szerű zörej az van, de az a láncos hajtásnak tudható be, meg a szelepeknek. (ha jól tudom :roll: )Bár nekem mostanában egy fura hang szokott reggelente indítás után előjönni mintha vmi súrlódna vmihez, de csak szakaszosan. Viszont utánna pár perc múlva elmúlik. De volt hogy már meló után hazamenet is (induláskor) hallottam. Nemtom hogy szervízbe elvigyem-e, mert mire kiérnék oda bizti megszűnne a hang. Akkó meg nemtudnak vele mit kezdeni. Vagy igen? Talin sajna nem leszek mert Fehérváron vagyok egész héten. De az évadzáró úgy néz ki össze fog jönni :( :D :D

Link to comment
Megosztás:

Bár nekem mostanában egy fura hang szokott reggelente indítás után előjönni mintha vmi súrlódna vmihez, de csak szakaszosan. Viszont utánna pár perc múlva elmúlik. De volt hogy már meló után hazamenet is (induláskor) hallottam. Nemtom hogy szervízbe elvigyem-e, mert mire kiérnék oda bizti megszűnne a hang. Akkó meg nemtudnak vele mit kezdeni. Vagy igen?...

Hidegebb időben van egy nagyon enyhe hang nekem is pár mp-ig. Régebben visító hang volt, de annó az ékszíjfeszgörgővel csináltak vmit uhuék, azóta nincs. Ha csak tényleg egy nagyon halk hang van, akkor sztem az nem vészes. Hidegben minden autó fázik... :roll:

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy csak a hideg miatt, erre én is gondoltam, de ez nem szűnik meg pár másodperc alatt, egy kicsivel többet kell rá várnom. Meg annyira nem is halk, mondjuk nem visít mit a tiéd, de azért lehet hallani. Nemtom mi legyen, mert menetteljesítményben még nem tapasztaltam romlást, és ugye mire beérnék a szervízbe megszűnne a hang. Úgyhogy még picit várok és figyelek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.