Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sztem sebi a te kattogás problémád más eredetű lesz, mint a fent említett twinportra jellemző jelenség. Neked ha jól melékszem 98-as évjáratú az autód és csak gázadáskor van a hang...

Igen,az enyém 98-as Ecotec.

Most értem haza vele a szervízből,bent volt egy teljes napot.Az eredmény:"A kattogás oka ismeretlen".

Szóval én sem lettem semmivel sem okosabb,és persze továbbra is kattog az a valami.

Esetleg nincsen valakinek valami rajza,az Astra elejéről?(valami robbantott rajz a motortérről,és a műszerfal mögötti részről,ahol megtudnám nézni,hogy hol milyen alkatrész van)Ha van valakinek valami,akkor az légyszi küldje el nekem a: j.sebestyen1@chello.hu-ra.

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

már beirtam egy párszor:_

a 98 as asztra G n van egy benzingőz szelep ami a tank nyomását szabályozza.

az tud kattogni, tök idegesitően.

Én azt hittem ez a szelep kattogás csak a mostani twinportoknál hallható jellemzően... :oops:

Amúgy Sebinél asszem csak egy ideje jött elő, és csak gázadáskor van. Neki alapjáraton (ahogy a twinportosok írják a jelenséget) ha jól emlékszem nincs kattogás. Vagy akkor is van?

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ha már a zörgések: érdekelne, h az első üléstámla zörgéséről-nyüszögéséről mi a vélemény? Baromi idegesítő tud lenni. Még szerencse, h ott a hifi... :shock: :? :roll: Amúgy más G-Astrástól is hallottam erről.

Kis OFF: nem tudtok eladó gyári sportülést/komplett sportbelsőt?

Peace

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Ha már a zörgések: érdekelne, h az első üléstámla zörgéséről-nyüszögéséről mi a vélemény? Baromi idegesítő tud lenni. Még szerencse, h ott a hifi... :shock: :? :roll: Amúgy más G-Astrástól is hallottam erről.

Kis OFF: nem tudtok eladó gyári sportülést/komplett sportbelsőt?

Peace

Nekem is nyöszörög. Télen egyáltalán nem csinálja, de legutóbb nyáron pl már csak az utasoldali nyöszörgött jellemzően. Nem tudsz vele mit csinálni, mert a háttámla belső fémszerkezete nyekereg. Ha kicsit előre hátra döntögeted, ideiglenesen segíthet, de nem mindig.

Egyénbként a gyári Astra sportülés is képes nyekeregni...

Link to comment
Megosztás:

Tényleg, gyakran hallok különböző furcsa és hangos zajokat nem túl régi, sőt új OFF verdákból, ha mellettük állok a lámpánál. Azokoz képest ezek a mai G-Asztmák kifejezetten halkak.

Az a baj, hogy azt hiszitek kb. 3 milláért R&R-t vettetek. :P

Szerintem sem hangos a G Astra. De annyian panaszkodtak már a twinportosok erre a kattogásra, hogy ezt már muszáj meghallgatnom. Lehet, hogy az enyémnél is van, csak én nem hallom? Pedig azért elég vájtfülűnek tartom magam...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem hangos a G Astra. De annyian panaszkodtak már a twinportosok erre a kattogásra, hogy ezt már muszáj meghallgatnom. Lehet, hogy az enyémnél is van, csak én nem hallom? Pedig azért elég vájtfülűnek tartom magam...

:D

erről én is tudnék mesélni :D :P :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is nyöszörög. Télen egyáltalán nem csinálja, de legutóbb nyáron pl már csak az utasoldali nyöszörgött jellemzően. Nem tudsz vele mit csinálni, mert a háttámla belső fémszerkezete nyekereg. Ha kicsit előre hátra döntögeted, ideiglenesen segíthet, de nem mindig.

Egyénbként a gyári Astra sportülés is képes nyekeregni...

Telo, köszi, tudom, biztos nem fogom ezért szétbelezni a támlát, csak feldobtam mint zajforrást. Amúgy nekem is a jobbos nyekereg. Ja, ha megnyomom 1 ponton, abbahagyja. De nyomás közben körülményes vezetni...

Tudom, h a sportülés is nyikorog, fent említett ismerősnek is az van (18"-os kerekű 1.8-as), viszont naggggyon tetszik...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem sem hangos a G Astra. De annyian panaszkodtak már a twinportosok erre a kattogásra, hogy ezt már muszáj meghallgatnom. Lehet, hogy az enyémnél is van, csak én nem hallom? Pedig azért elég vájtfülűnek tartom magam...

:roll: Füleld meg telo !!!

Én egyébként kifejezetten a kesztyűtarto oldalán a műszerfal mögöttí részen,alapjáraton 1 egyenletes kat.. kat... kat. :evil: :oops:

Link to comment
Megosztás:

:roll: Füleld meg telo !!!

Én egyébként kifejezetten a kesztyűtarto oldalán a műszerfal mögöttí részen,alapjáraton 1 egyenletes kat.. kat... kat. :evil: :oops:

Nálam ott tutira nincs ilyen kattogás. Volt régebben, hogy a szellőzőventillátor nyekergett kicsit, főleg 1-es fokozaton volt hallható, és szintén ugye a kesztyűtartó mögül, de az megszűnt magától.

Link to comment
Megosztás:

Én azt hittem ez a szelep kattogás csak a mostani twinportoknál hallható jellemzően... :oops:

Amúgy Sebinél asszem csak egy ideje jött elő, és csak gázadáskor van. Neki alapjáraton (ahogy a twinportosok írják a jelenséget) ha jól emlékszem nincs kattogás. Vagy akkor is van?

Igen,nálam kb.2 hete jött ez a kattogás elő.Most megfüleltem,és szerintem tutira az a benzingőz szelep kattogás hallatszik be az utastérbe.

Kipróbáltam,és alapjáraton nem kattog,ha viszont kicsit meghúzom a gázbowdent,akkor elég hangosan neki áll kattogni.Gyorsan beugrom a szervizbe,és tetetek bele egy újat,talán akkor megszűnik a kattogás.

Link to comment
Megosztás:

Igen,nálam kb.2 hete jött ez a kattogás elő.Most megfüleltem,és szerintem tutira az a benzingőz szelep kattogás hallatszik be az utastérbe.

Kipróbáltam,és alapjáraton nem kattog,ha viszont kicsit meghúzom a gázbowdent,akkor elég hangosan neki áll kattogni.Gyorsan beugrom a szervizbe,és tetetek bele egy újat,talán akkor megszűnik a kattogás.

Van olyan ASTRA G amiben van gázbowden?

Link to comment
Megosztás:

Az enyimben szerintem.... vagy nem?? Még nem néztem.

Aszittem az csak a H -ban nincse'!! :shock:

Én megnéztem és egy mű.a. pedált rajta egy doboz amiből 3 madzag megy ki. Szomorú voltam, mert szerettem volna a gázrugó erősségén állítani, de így nem lehet. :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.