Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

üdv

van egy nyígom a 1,6 os 16 V -s barátommal akit két hete vettem

egyesben beránget, de fogalmam sincs miért tesz ilyet velem ez a jószág

a világ összes opelja megvolt már ezen kívül, de ilyen mókát még egyik sem játszott.

Tiszta olyan érzésem van mintha szarul engedném fel a kuplungot, ami elég érdekes lenne mert 17 éve ki sem szálltam a kocsikból.

Na jó 16 szelepes astrám ezelőtt még nem volt.

de azé' látom ebben is szar a benzinmutató, meg érintkezési hibás a fűtésbiszbasz világítása meg ahoz képest, hogy 100 lóerő elég gyengusz, mondjuk calibrából csücsültem át mer' azt elvitte azasszony váláskor mondjuk ez nem ide tartozik, de száradjon el.

Na szóval.

A problémám az, hogy 1 esben aprókat berángat úgy 2000 es fordulat magaságában kettesben meg mintha visszaesne a teljesítmény egy pöttyet ugyanennél a fordulatszámnál.

aztán több baja nincs, csak az hogy egy hülye ###### voltam amikor fehéret vettem mer' mindig leszarják a galambok.

üdv

Link to comment
Megosztás:

ezt a 16v-t pörgetni kell jobban, 2000-nél még halott.

egyébként az agr lehet ludas a berángatásokért, meg esetleg a már haldokló lambda.

És persze nem ártana gyertyákat cserélni, meg megnézni a gyertyakábeleket is.

ok gyertyákat megkukucskálom, de ez az AGR ügy gyanús, mert fogalmam sincs mi az :DD

Sajnos kb ez 9. opelom de még mindig nem értek a kocsikhoz...

Link to comment
Megosztás:

ezt a 16v-t pörgetni kell jobban, 2000-nél még halott.

egyébként az agr lehet ludas a berángatásokért, meg esetleg a már haldokló lambda.

És persze nem ártana gyertyákat cserélni, meg megnézni a gyertyakábeleket is.

gyertyakábelek...lehet én nem értem, de a trafóhíd miatt itt ilyen nem sok van... vagy vmit félre értettem? :lol:

Gabo egyébként arról mi a véleményed, ha hidegen emelt alapjáraton hallhatóan mintha kihagyna.."akadozik" a moci fordulata, de van olyan külső hőmérséklet, amikor ennek semmi jele....szép emelt egyenletes alapjárat van...vagy kitudja mitől függhet, de én ezt vettem észre... :lol:

Link to comment
Megosztás:

gyertyakábelek...lehet én nem értem, de a trafóhíd miatt itt ilyen nem sok van... vagy vmit félre értettem? :lol:

Gabo egyébként arról mi a véleményed, ha hidegen emelt alapjáraton hallhatóan mintha kihagyna.."akadozik" a moci fordulata, de van olyan külső hőmérséklet, amikor ennek semmi jele....szép emelt egyenletes alapjárat van...vagy kitudja mitől függhet, de én ezt vettem észre... :lol:

Az X-eseken még nincs híd, sima DIS van. Sejtésem szerint az említett példány ilyen lesz ;)

De ha mégis Z-s, akkor azon híd van, és akkor valóban nincs kábel :lol:

Ki kéne pucolni a folytószelepházat. Első körben :P

Link to comment
Megosztás:

Az X-eseken még nincs híd, sima DIS van. Sejtésem szerint az említett példány ilyen lesz :lol:

De ha mégis Z-s, akkor azon híd van, és akkor valóban nincs kábel :lol:

Ki kéne pucolni a folytószelepházat. Első körben :lol:

Hi!

Nekem a G Astra X16XEL motorral volt és azon híd volt, nem kábel.

Link to comment
Megosztás:

Az X-eseken még nincs híd, sima DIS van. Sejtésem szerint az említett példány ilyen lesz :P

De ha mégis Z-s, akkor azon híd van, és akkor valóban nincs kábel :lol:

Ki kéne pucolni a folytószelepházat. Első körben :lol:

1. Szerintem X16XEL..ebből nincs sok verzió....az enyém is ilyen és trafóhidas!

2. ezt már többször is elkövettem, de ettől sokkal jobb nem lett... :lol:

köv tipp ;)

Link to comment
Megosztás:

Gyertyák gyáriak? Nem made in china van rajtuk? :lol:

Ki nem vettem, de anno...35ekm-el ez előtt volt cserélve haver által szakszervízben...Ő azt mondta akkor mindenből gyárit pakolt bele....csak hidegen jelentkezik....de ettől függetlenűl megy mint a kisangyal...kopp-kopp :lol:

Azóta én csinálok rajta mindent...akkor volt nálam friss a gép és csináltattam egy nagyszervízt, de mostmár nem engedek szerelőnek mondott egyedet a sárkányhoz :P csak ha már az én tudásom kevés hozzá :lol:

nincs infód róla, hogy az AGR vagy EGR-nek mikor kell nyitogatnia, mitől függ? jó volna tudni....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.kérdésem lenne.20 16w DTI-van caravan,a hátso dob lassan ki lyukad,az lene a kérdésem hogy van-e külömség a benzines és diesel,és a különbözö köbcentik között???

ezt neked egy kipufogos nagyon egyszerüen megmondja de kérdezz meg többet is mert ha sok van neki raktáron el akarja adni öket .- azt szeretném megtudni hogy miota kicserélték a gyujtáskapcsoló alatt lévő ny. panelt azota a központi zár távkapcsolója eszi a gombelemet 3hét alatt 4 darabot mi lehet az oka ?????????????????????????

Link to comment
Megosztás:

Ki nem vettem, de anno...35ekm-el ez előtt volt cserélve haver által szakszervízben...Ő azt mondta akkor mindenből gyárit pakolt bele....csak hidegen jelentkezik....de ettől függetlenűl megy mint a kisangyal...kopp-kopp :lol:

Azóta én csinálok rajta mindent...akkor volt nálam friss a gép és csináltattam egy nagyszervízt, de mostmár nem engedek szerelőnek mondott egyedet a sárkányhoz :lol: csak ha már az én tudásom kevés hozzá :lol:

nincs infód róla, hogy az AGR vagy EGR-nek mikor kell nyitogatnia, mitől függ? jó volna tudni....

Akkor már ideje lenne lassan úgyis cserélni... én a helyedben cserélném most őket.

AGR mindig részterhelésen nyit csak ki.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már ideje lenne lassan úgyis cserélni... én a helyedben cserélném most őket.

AGR mindig részterhelésen nyit csak ki.

Nem 60ekm a csere periódusa?

na mind1...ha cserélem te milyen típust javasolsz(nekem az NGK-at nagyon dícsérték...hány pólusút?) vagy a gyárit hol lehet beszerezni, persze remélem nem horror áron van... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem 60ekm a csere periódusa?

na mind1...ha cserélem te milyen típust javasolsz(nekem az NGK-at nagyon dícsérték...hány pólusút?) vagy a gyárit hol lehet beszerezni, persze remélem nem horror áron van... :lol:

40-enként szokta ajánlani a gyártó a cserét (sőt, van amelyik 30).

Legjobb bele a gyári GM kétpólusú. De az utóbbi időben feltűnt belőle egy made in china

változat is, erre szerintem figyelj. Csergőben olcsón be tudod szerezni pl :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kukk!

Valszeg elhullott az ablaktörlő motor a verdában. Nagggyyon-naggggyyyon lassan vonszolja a lapátokat, ha a leg-gyorsabbra állítom csak akkor törli le az ablakot emberi sebességgel. Kihajtottam a lapátokat, bekapcsoltam, lassssú-lasssúúúú!

Lehet ezt valahogy javítani vagy marad a csere? Csergőnél csak rudazattal van 65k . :lol: :lol:

Az kicsit durva!

Off

Link to comment
Megosztás:

Kukk!

Valszeg elhullott az ablaktörlő motor a verdában. Nagggyyon-naggggyyyon lassan vonszolja a lapátokat, ha a leg-gyorsabbra állítom csak akkor törli le az ablakot emberi sebességgel. Kihajtottam a lapátokat, bekapcsoltam, lassssú-lasssúúúú!

Lehet ezt valahogy javítani vagy marad a csere? Csergőnél csak rudazattal van 65k . :lol: :lol:

Az kicsit durva!

Off

a rudazat sokott berohadni, és attól ég le a motor.

szereld ki, és próbáld meg mindenhol ahol forog befujkálni rozsdaoldóval, és megjáratni...

hátha jó lesz :lol:

Link to comment
Megosztás:

40-enként szokta ajánlani a gyártó a cserét (sőt, van amelyik 30).

Legjobb bele a gyári GM kétpólusú. De az utóbbi időben feltűnt belőle egy made in china

változat is, erre szerintem figyelj. Csergőben olcsón be tudod szerezni pl :lol:

az opel a 2 polusu gyertyákra 60 ezres csereperiodust ír elő.

én 30-40 ként kidobnám belőle...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.