Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

és te ütöd ki a szelepet, meg csiszolod be, meg sikolod, meg ha kell szelepvezetőt cserélsz???

vagy gépmühely?

mert akkor hogy férsz bele a 80 e be?

:lol: :blush: :)

ez legalább olyan kérdés hogy hogy tudok kijönni 25e ft -os vezérlőegységből plusz programozás 5-10 ft környékén attól függ nullázva van -e az ecu

hát igy....

amugy meg sikköszörüm van hegerfejhez....

Link to comment
Megosztás:

ez legalább olyan kérdés hogy hogy tudok kijönni 25e ft -os vezérlőegységből plusz programozás 5-10 ft környékén attól függ nullázva van -e az ecu

hát igy....

amugy meg sikköszörüm van hegerfejhez....

Ez pontosan mit is jelent? :) :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

25 e forintos vezérlő + programozás? Miket csinálsz pontosan?

ez csak véletlen találtam egy ilyen z16xe ecu-t

ami nincs kinullázva csak áll önmagába

amit kitudok nullázni csak sokan nem tudják azt hiszik ha leveszik nem kinullázva az immoról akkor game over

ami persze hülyeség......

ez is olyan hogy van egy op...... nevezetü diagnosztikai interface amit most frissitettek 2009 .02.09 verzioval amit 1.2 fw vel megy hát azt is felodottam........remélem nem olvassa az illető

Link to comment
Megosztás:

ez csak véletlen találtam egy ilyen z16xe ecu-t

ami nincs kinullázva csak áll önmagába

amit kitudok nullázni csak sokan nem tudják azt hiszik ha leveszik nem kinullázva az immoról akkor game over

ami persze hülyeség......

ez is olyan hogy van egy op...... nevezetü diagnosztikai interface amit most frissitettek 2009 .02.09 verzioval amit 1.2 fw vel megy hát azt is felodottam........remélem nem olvassa az illető

Hacking rlz :blush: :lol:

Link to comment
Megosztás:

De félő, hogy megint szarakodni kezd majd. De akkor már tényleg kivágom belőle a motort is.

250-et nem ér a motorvezérlő. Akkor inkább motorcsere.

Képet rakok fel, csak le kell fényképeznem a szerkezetet. Ja, és hova tehetem fel a képeket?

Üdv

Gábor

Miből gondolod, hogy még baj lesz vele?

A motorcsere hogy gyógyítja a motorvezérlődet...?

képfeltöltés: igen fondorlatos címen, pl képfeltöltés.hu :blush:

Link to comment
Megosztás:

ha már végképp nem megy a tisztitási modszer akkor jön a hengerfej le fel.

attól függ mennyi van az autóban km?

mert én vezérlés szettel együtt szoktam csinálni meg fagyállóval meg vizpumpával meg szimeringekkel munkadijjal anyaggal 80eft számlával....

2001-es 135000 km, vezérmüszijat is kell cserélni. Maxabóban vettem 44.000km azt mondták volt rajta akkortájt vezérmüszíj cserélve. (remélem mert ha nem akkor már nagyon kellett volna).

Ha jól értem a vezérlés szett a vezérmüszíjat is tartalmazza? Szoal össz. 80000?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

érdeklődnék, hogy az EGR szelepet lemezzel lezárják, akkor tényleg nő a motor teljesítmény?

ezt a szaki mondta, mert hogy szerinte a visszavezetett kipufogógáz helyett pluszlevegőt kap a motor,

ergo ezért. és hogy kicsit csökken a fogyasztás is. ez igaz?

nem hülyíti meg az elektronikát? és a zöldkártyán átmegy így, ha megnőtt a károsanyag?

1,8as benzines zafirát vettem, és érdekelne, mert kapna kocsi egy kis tuningot (sportszűrő, stb) és ne mártana még egy kis plusz.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

érdeklődnék, hogy az EGR szelepet lemezzel lezárják, akkor tényleg nő a motor teljesítmény?

ezt a szaki mondta, mert hogy szerinte a visszavezetett kipufogógáz helyett pluszlevegőt kap a motor,

ergo ezért. és hogy kicsit csökken a fogyasztás is. ez igaz?

nem hülyíti meg az elektronikát? és a zöldkártyán átmegy így, ha megnőtt a károsanyag?

1,8as benzines zafirát vettem, és érdekelne, mert kapna kocsi egy kis tuningot (sportszűrő, stb) és ne mártana még egy kis plusz.

Nekem az F astra-n le volt zárva és így produkált etalon CO-t.

Elvben van logika abban amit a szaki mond, hiszen minden körülmények közt tiszta levegő jut be.

A károsanyag kibocsátás megnőhet bizonyos terhelés/fordulatszám esetén. Az én tapasztalatom alapján ez nem az alapjárat, illetve a CO méréskor használt fordulatszámok környékén lehet.

Teljesítményben én nem tapasztaltam változást annak idején

Link to comment
Megosztás:

Nekem az F astra-n le volt zárva és így produkált etalon CO-t.

Elvben van logika abban amit a szaki mond, hiszen minden körülmények közt tiszta levegő jut be.

A károsanyag kibocsátás megnőhet bizonyos terhelés/fordulatszám esetén. Az én tapasztalatom alapján ez nem az alapjárat, illetve a CO méréskor használt fordulatszámok környékén lehet.

Teljesítményben én nem tapasztaltam változást annak idején

végülis mindegy, a zafirát azért akarom felpiszkálni kicsit, mert fiatalabb g astra-ra gyűjtök, és a román úriember , aki megvette a lerohadt 156 os alfámat (lásd feljebb a történetet) , felhívott hogy kéne neki valami jó egyterű is, nem-e tudok, de csipptuningossat. amit vettem az meg fehér, ültetett, opc s felnivel, fekete üveg, króm dupla kipufvég, szal nagyon vad, de rájöttem, hogy nekem ez busz. megcsináltatom, aztán hadd vigye, a kisfiának kell. én erősen barátkozom 2 literes turbódízel kombival, vagy esetleg benzines OPC-vel a mobile.de-n (van egy kispesten eladó, nyáron 2,7-ért adták, most 2,2 az ára, gyanús, fekete opc astra kombi, svájci, szerintem törött volt.

Link to comment
Megosztás:

végülis mindegy, a zafirát azért akarom felpiszkálni kicsit, mert fiatalabb g astra-ra gyűjtök, és a román úriember , aki megvette a lerohadt 156 os alfámat (lásd feljebb a történetet) , felhívott hogy kéne neki valami jó egyterű is, nem-e tudok, de csipptuningossat. amit vettem az meg fehér, ültetett, opc s felnivel, fekete üveg, króm dupla kipufvég, szal nagyon vad, de rájöttem, hogy nekem ez busz. megcsináltatom, aztán hadd vigye, a kisfiának kell. én erősen barátkozom 2 literes turbódízel kombival, vagy esetleg benzines OPC-vel a mobile.de-n (van egy kispesten eladó, nyáron 2,7-ért adták, most 2,2 az ára, gyanús, fekete opc astra kombi, svájci, szerintem törött volt.

Hát emiatt szerintem nem érdemes hozzányúlni, annyival nem lesz jobb. Nekem azért kellet, mert előtte kilyukadt a dugattyúm és igencsak kaka állapotok vették úrrá magukat az motor minden részén. Aztán fitti lett a motor a szerelés követően, de ez a szelep megsínylette a dolgot. Akkor ez volt a legegyszerűbb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Hát emiatt szerintem nem érdemes hozzányúlni, annyival nem lesz jobb. Nekem azért kellet, mert előtte kilyukadt a dugattyúm és igencsak kaka állapotok vették úrrá magukat az motor minden részén. Aztán fitti lett a motor a szerelés követően, de ez a szelep megsínylette a dolgot. Akkor ez volt a legegyszerűbb megoldás.

ok. köszi az infót.

Link to comment
Megosztás:

2001-es 135000 km, vezérmüszijat is kell cserélni. Maxabóban vettem 44.000km azt mondták volt rajta akkortájt vezérmüszíj cserélve. (remélem mert ha nem akkor már nagyon kellett volna).

Ha jól értem a vezérlés szett a vezérmüszíjat is tartalmazza? Szoal össz. 80000?

ja

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

érdeklődnék, hogy az EGR szelepet lemezzel lezárják, akkor tényleg nő a motor teljesítmény?

ezt a szaki mondta, mert hogy szerinte a visszavezetett kipufogógáz helyett pluszlevegőt kap a motor,

ergo ezért. és hogy kicsit csökken a fogyasztás is. ez igaz?

nem hülyíti meg az elektronikát? és a zöldkártyán átmegy így, ha megnőtt a károsanyag?

1,8as benzines zafirát vettem, és érdekelne, mert kapna kocsi egy kis tuningot (sportszűrő, stb) és ne mártana még egy kis plusz.

:blush: :lol: :)

Link to comment
Megosztás:

Miből gondolod, hogy még baj lesz vele?

A motorcsere hogy gyógyítja a motorvezérlődet...?

képfeltöltés: igen fondorlatos címen, pl képfeltöltés.hu :lol:

Hali!

Remélem nem lesz vele probléma, csak ha egyszer elromlott, elromolhat megint!

És a motorcsere úgy oldja meg problémát, hogy nem ez a szemét motorra szerelt szar van rajta!

Nem tudom az opelnek minek kell variálnia, miért nem volt jó az a qrva vezérlő a jobb oldali oszlop aljában?

Persze, hogy ezzel is lehúzzák a szerencsétlen embereket!

De ameddig jó, addig nem bántom! :)

Képet ma rakok fel, már töltöm a fényképező akksiját! :blush:

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.