Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És mi a feltétele annak, hogy nekem is meglehessen? Beszélhetnénk (írkálhatnánk róla - smester@freemail.hu)

Hát.....ha eddig nem volt szervízkönyved akkor valszeg nem is lesz szerintem.......utólag hogy lehetne???

De ezt majd az okosabbak megmagyarázzák...... <_<

Link to comment
Megosztás:

Hát.....ha eddig nem volt szervízkönyved akkor valszeg nem is lesz szerintem.......utólag hogy lehetne???

De ezt majd az okosabbak megmagyarázzák...... <_<

Múltkor hirdettek a vaterán egyet, vmi 2000 ért. Minden pecsét benne volt. Csak az alvázszám, motorszám nem stimmelne. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Minek a szervízkönyv? ha te viszed szervízbe úgyis tudod hogy mennyiért és mit cseréltek, javítottak rajta. Az árán meg nem dob annyit hogy megérje egyet venni. Opelék meg lehívják az adatbázisból és ennyi. Ha kéred sztem neked is kinyomtatják a történetét, vagy lehet hogy ki is állíthatnak egy újat akár?

Link to comment
Megosztás:

És mi a feltétele annak, hogy nekem is meglehessen? Beszélhetnénk (írkálhatnánk róla - smester@freemail.hu)

Asszem félreértettél. Amilyenről beszélsz az van. Nekem a szó szerinti szervízkönyv kellene, amivel könnyebb a kocsit szerelni. Ha jól emlékszem azt is szervízkönyvnek hívják, és ha jól tudom kb 293 oldal. És a Kezelési könyvel sem egyezik meg.

Link to comment
Megosztás:

Asszem félreértettél. Amilyenről beszélsz az van. Nekem a szó szerinti szervízkönyv kellene, amivel könnyebb a kocsit szerelni. Ha jól emlékszem azt is szervízkönyvnek hívják, és ha jól tudom kb 293 oldal. És a Kezelési könyvel sem egyezik meg.

Csak ez nem szervízkönyv, javítási vagy szerelési útmutató.

Szépen félrevezettél minket <_<

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy kopik valamelyik fékbetéted és a kopásjelző kezdi hallatni a hangját. Mikor cserélted utoljára az első fékbetéteket?

Mondjuk ha morgó hangja van, akkor féltengely is esélyes lehet. Mennyi van a verdában? Olyan 150e-t szoktak bírni.

Valószínüleg meglesz a hiba! Kormánycsapágy! Valószínüleg olyan kezdeti stádiumban van, hogy még csak 40-50 es sebességnél hallani, ha kanyarodok!

Felemeltem a kocsit pörgettem a kereket, minimális hallani, elméletileg hétvégén ki is cseréljük!

Komplettan a szerkezet 25 ezer píz! Remélem elég lesz csak a csapágyat cserélni pár ezerért!

Link to comment
Megosztás:

Valószínüleg meglesz a hiba! Kormánycsapágy! Valószínüleg olyan kezdeti stádiumban van, hogy még csak 40-50 es sebességnél hallani, ha kanyarodok!

Felemeltem a kocsit pörgettem a kereket, minimális hallani, elméletileg hétvégén ki is cseréljük!

Komplettan a szerkezet 25 ezer píz! Remélem elég lesz csak a csapágyat cserélni pár ezerért!

Kormány csapágy? Nem kerékcsapágy?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ülés alatti porszívózás közben találtam egy érdekes dolgot. A vezető és az anyósülés aljára is van rögzítve egy kis műanyag dobozka. Van benne egy kis piros műanyag, amit mint egy biztosítószeget ki lehet húzni, de akkor nem történik semmi. Kilóg belőle egy négyerű kábel műanyag csőbe húzva, meg egy kéterű egy vékony szigeteléssel összefogva, ezek a padlóban eltűnnek. Kilóg még egy kétpólusú csatlakozó. A kábelek nem túl vastagok. Ülésfűtésem nincs, elektromosan állítható ülés sincs. Mi ez?

Köszi,

Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az ülés alatti porszívózás közben találtam egy érdekes dolgot. A vezető és az anyósülés aljára is van rögzítve egy kis műanyag dobozka. Van benne egy kis piros műanyag, amit mint egy biztosítószeget ki lehet húzni, de akkor nem történik semmi. Kilóg belőle egy négyerű kábel műanyag csőbe húzva, meg egy kéterű egy vékony szigeteléssel összefogva, ezek a padlóban eltűnnek. Kilóg még egy kétpólusú csatlakozó. A kábelek nem túl vastagok. Ülésfűtésem nincs, elektromosan állítható ülés sincs. Mi ez?

Köszi,

Csaba

Ne nagyon húzgáld ki mert hibaüzi lesz!

Az a pirotechnikai övfeszítő berendezés része, a légzsacskóval együtt lép életbe

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nincs valakinek szervízkönyve Z14XE motorkódú Astrához?

Szia !

Nekem van egy ilyen könyvem kb 12 Mega djvu kiterjesztésben ez hasonló a pdf- hez, a könyv címe : Opel Astra Így csináld javítási kézikönyv . Nem tudom hogy lehet elküldeni egy ekkora nagy féjlt , neked van ötleted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.