Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Tegnap úgy tűnt, hogy megadta magát a légtömegmérőm (Z17DTL-ben), de hála a fórumnak olvastam a féktisztítós megoldásról. Szétszedtem, befújtam és sokkal jobban ment a gép -bár még nem volt tökéletes. Ma volt egy kis időm, ezért úgy döntöttem ismét kiveszem és fültisztítóval óvatosan benyúlok a "tüskékhez". Valamit nagyon elronthattam, mert azóta vészprogramon megy. Az utcában lévő emelkedőt -amin eddig ötödikben mentem- csak egyes padlógázon tudtam abszolválni, így viszont nem tudom használni. Ha lehúzom a csatit minden oké. Az lenne a kérdésem, használhatom-e így, pár napig (100-200km-t)? Milyen kárt okozhat ha így járok vele? Bocs ha már volt róla szó, de reggel mennem kéne, és nincs időm végignézni a több száz oldalt.

Előre is köszönöm!

Ui.: hol -és kb. mennyiért- lehet olcsón beszerezni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap úgy tűnt, hogy megadta magát a légtömegmérőm (Z17DTL-ben), de hála a fórumnak olvastam a féktisztítós megoldásról. Szétszedtem, befújtam és sokkal jobban ment a gép -bár még nem volt tökéletes. Ma volt egy kis időm, ezért úgy döntöttem ismét kiveszem és fültisztítóval óvatosan benyúlok a "tüskékhez". Valamit nagyon elronthattam, mert azóta vészprogramon megy. Az utcában lévő emelkedőt -amin eddig ötödikben mentem- csak egyes padlógázon tudtam abszolválni, így viszont nem tudom használni. Ha lehúzom a csatit minden oké. Az lenne a kérdésem, használhatom-e így, pár napig (100-200km-t)? Milyen kárt okozhat ha így járok vele? Bocs ha már volt róla szó, de reggel mennem kéne, és nincs időm végignézni a több száz oldalt.

Előre is köszönöm!

Ui.: hol -és kb. mennyiért- lehet olcsón beszerezni?

fordulj wessz- hez ő biztos tud neked szerezni

Link to comment
Megosztás:

Menet közben az újheggyel megnyomom kicsit a gumit az ajtó találkozásánál, akkor megszünik. Egy nagyon pici ponton van a süvítés.

ott pedig valami állitási baj lehet szerintem,bár gyanús hogy miért kell állitgatni egy ilyen fiatal kocsin az ajtót.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy hónapja vettem egy 2007/1.4 G Astrát.

Alapvetően nincs gond, de:

Menet közben - főleg lassú tempónál, de lehet, hogy nagyobb sebességnél is, de akkor már nem hallom - a bal első kerék felől (legalábbis én onnan hallom) valamilyen "kelepelő" hang hallatszik minden kerékfordulatnál, hasonló mint amikor egy kavics szorul a gumiba . A gumit átnéztem, úgy tűnik nem az okozza, egyéb dolgot nem veszek észre ránézésre.

Tudom, hogy ezek a hangok nehezen belőhetők, de hátha vkinek van valamilyen ötlete.

Köszi

Emeld meg a kocsit,annyira hogy alul a kerék alá beférjen a kezed,majd fogd meg felül és alul a kereket,és mozgasd meg,ha semmi,akkor még annyit tehetsz a csapágy kiszűréséért,hogy egy kietlen úton lassú tempónál,kb 40 agressziven megmozgatod a kocsit jobbra balra,ha csapágy,akkor egyik irányban morognia kell... én ezt szoktam..

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kérdésem gépjárműtulajdonstáraim:

Tudom, volt már róla szó de már nem tudom mikor és hol...

Caravan-on a hátsó ajtó nyikorog menet közben. Gondolom a karosszéria és a szigetelő gumi mozog egy kicsit egymáson.

Mi is volt erre az orvosság? Valamai lekezelés, vagy állítás? már nem emléxem...

szerk: pontosítok, csomagtartó ajtó

Link to comment
Megosztás:

Nekem is lenne egy kérdésem gépjárműtulajdonstáraim:

Tudom, volt már róla szó de már nem tudom mikor és hol...

Caravan-on a hátsó ajtó nyikorog menet közben. Gondolom a karosszéria és a szigetelő gumi mozog egy kicsit egymáson.

Mi is volt erre az orvosság? Valamai lekezelés, vagy állítás? már nem emléxem...

szerk: pontosítok, csomagtartó ajtó

a csomiajtón a két szélén van 1-1 gumis tekerős izé.

azokat tekerd kifelé, hogíy bezárt állapotban feszitse egy kicsit az ajtót.

Link to comment
Megosztás:

Valakinek nincs véletlenül eladő első lámpája egy pár - jó állapotú, jó áron? :( Mert az enyém csúnyán kezd bemattulni. :) Vagy valami ötlet, a probléma orvoslására?

olvass picit vissza,nemrég volt róla szó,esetleg megpróbálhatod megpolíroztatni,de nem sokat fog segiteni,legjobb megoldás a csere.....

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

Urak!

A távirányítóban az elemtartó nem csak le volt esve a panelról, hanem az elem falához a mínuszhoz hozzá sem ért semmi, ezért egy kis alufóliával hoztuk létre az érintkezést.

De hiába, a piros led nem világít, és a forrasztás sem tökéletes, talán már le is tört...

Sőt, ha jó is lenne, mivel nem a slusszkulcs a távirányítós kulcs, ezért úgy sem lehetne újraprogramozni.

De mindez nem érdekel mert mikor a kocsi elé álltam, nyitó gomb, és NYÍLIK! :)

záró gomb, NEM ZÁR :(

hát ez félsiker,

DE ADDIG nyomkodtam, szétszedve, összerakva, körömmel, teli ujjal, míg a zárás is megy, kicsit nehezen kell nyomni, bár ha néha eltalálom azt a pontot ahol a gombok vannak, akkor simán megy, DE MŰKÖDIK :P

Amint ráérek, tökéletesítem a rendszert, alkatrészlábakkal megtoldva a jelenlegi letört érintkezőlábakat és akkor tökéletes lesz

Bár itt jön egy kérdés:

nem lehet kapni bontóból távirányító keretet? panel és kulcs nélkül?

és akkor a jó tartót forrasztom a panelhez és a gombok is jók lennének...

http://www.youtube.com/watch?v=2Eq22ueHl_o

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

egy kis gyakorlás és már megy is egy nyomásra :)

http://www.youtube.com/watch?v=0bdDGKWq5aY

Gyorsan le is mostam a kocsit

20143947517.jpg

(nem ez a rendszámtartó, ez csak a takarás miatt :( amúgy ezt akartam feltenni de a kis króm utánzat csík nem fogta volna a rendszámot)

Kaptam valami polír ráfújós spray-t, de azzal nem sok változás történt a lámpáknál

azért itt egy pár jó pillanatban elkapott kép :P

Világít az irányjelző mint egy amcsi autóban

20143491742.jpg

20144437965.jpg

Link to comment
Megosztás:

egy kis gyakorlás és már megy is egy nyomásra :)

Gyorsan le is mostam a kocsit

(nem ez a redszámtartó, ez csak a takarás miatt :( amúgy ezt akartam feltenni de a kis króm utánzat csík nem fogta volna a rendszámot)

Kaptam valami polír ráfújós spray-t, de azzal nem sok változás történt a lámpáknál

azért itt egy pár jó pillanatban elkapott kép :P

Világít az irányjelző mint egy amcsi autóban

Valaki elárulná hogyan lehet ide képet feltölteni?

Link to comment
Megosztás:

Valaki elárulná hogyan lehet ide képet feltölteni?

nem ide lehet, hanem bárhová ahová lehet (más erre a célra szakosodott portálok) és onnan belinkelni ide.

Én a www.getdropbox.com -ot javaslom ha érdekel PÜ ben küldj mélt és meghívlak rá aztán elmondom mi a lényege. sztem szeniális.

pl ez is ott van.

De lehet közvetlen képet is ide tolni természetesen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek felrakható a 205 55R16-os gumi gond nélkül vagy a 205 50 R16 fér el igazán esetleg még

a 195 55 R16 is megoldható?

Szia!

Elég 1 helyre is írni!

A fórum szabályzata tiltja, hogy ugyanazt két helyre írd!

Engem mondjuk nem zavar, de vannak akiket igen és gondoltam én szólok inkább mint egy moderátor..

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek.

'98-as Opel astra GL x14xe motoros autóm néha villogtatja a "hibalámpát". Hidegen nem csak 80fok körül . Ez kb 2 hete kezdődött. Néha csak 5 másodperc de van hogy 1 percig tart. Tettem bele új gyári lambdaszondát mert volt. Hiba nemhogy megszünt, de 1500 körüli fordulaton rángat mint a fene. Kezd idegesíteni. Anyagilag most nem tudok kivitelezni egy diagnosztikát.Még alkatrész sem biztos.Amit eddig ellenőriztem -alapjárati mágnes,folytószelepállás poti, levegő hőmérő szenzor, map szenzor.Mind ok. Ezeket cseréltem át másik astráról ugyanaz a gond. Ellenállás értékek ok.

Valakinek valami tippje lenne megköszönném.Esetleg lehet-e ezen kivillogtatni hibakódot? :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.