Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

hát akkor nem tudom hogy mivel szedhetem le a matrica maradványait

Ezt már a múltkor is kérdezted,vagy az nem te voltál?Lehet az F Astrásoknál írtam valakinek!

Na mindegy, tuti,hogy den.szesszel lehet leszedni a ragasztó maradványait.Ebben megerősíthet Opel16V (ő a versenyautóról szedi le a matrica maradványokat)és Tomi 023 is (aki fóliás mester és dekoros-bocs ,ha rosszul írtam)

Lényeg,hogy meleg legyen úgy könnyebben jön le a ragacs,állj ki a napra a kocsival!

Én is így csináltam és szépen lejött!

Ja megvan, menj át az "Astra tulajdonosok beszélgetnek "-be ott van leírva a 708 lapon és Zsoma79 kérdezte és sikeresen leszedte!

Link to comment
Megosztás:

Ezt már a múltkor is kérdezted,vagy az nem te voltál?Lehet az F Astrásoknál írtam valakinek!

Na mindegy, tuti,hogy den.szesszel lehet leszedni a ragasztó maradványait.Ebben megerősíthet Opel16V (ő a versenyautóról szedi le a matrica maradványokat)és Tomi 023 is (aki fóliás mester és dekoros-bocs ,ha rosszul írtam)

Lényeg,hogy meleg legyen úgy könnyebben jön le a ragacs,állj ki a napra a kocsival!

Én is így csináltam és szépen lejött!

Ja megvan, menj át az "Astra tulajdonosok beszélgetnek "-be ott van leírva a 708 lapon és Zsoma79 kérdezte és sikeresen leszedte!

Nem én kérdeztem régebben, de akkor a szesz jó lesz köszi szépen

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozó tagtársaknak!

Egy 1.4 16V ASTRA személyautóm van. Hidegindítás után az alapjáratom nem áll be normális szintre. Magas marad, kb. 900-1000. A műszerfalon a hőfokmérő sem mutat értéket, a mutatóm nem mozdul ki. Arra gondolok a hiba okának, hogy megadta magát a hőérzékező gomba. És e miatt nem áll vissza a fordulatom sem normál alapjáratra. Hol található meg ez a hőérzékelő a motortéren belül?

Segítséget előre köszönöm!

Ferenc

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

Hallok már 1 hónap óta elég fúrcsa hangot a kocsi hátúja fele, ami nagyon idegesít.

30km/h-s tempónál csinálja csak, olyan mintha a kalap tartó remegne de nem az. Attól félek, hogy a lengéscsillapítók.

Azt is hittem, hogy a kipofogó adja ki a hangot, mert a gumi bakok leestek róla, de most vissza rakták, tehát stabilan áll a kipufogó és mégis csinálja.

Nálatok nem volt ilyen?

Link to comment
Megosztás:

Szasztok,

Hallok már 1 hónap óta elég fúrcsa hangot a kocsi hátúja fele, ami nagyon idegesít.

30km/h-s tempónál csinálja csak, olyan mintha a kalap tartó remegne de nem az. Attól félek, hogy a lengéscsillapítók.

Azt is hittem, hogy a kipofogó adja ki a hangot, mert a gumi bakok leestek róla, de most vissza rakták, tehát stabilan áll a kipufogó és mégis csinálja.

Nálatok nem volt ilyen?

Tipikusan ilyen hang a hátsó ajtó gumijának nyikorgása a karosszérián.

Caravanoknal a legjellemzőbb, hülyén hangzik, de próbáld ki nyitott ajtóval akkor is hallod-e.

Orvoslat: Bekenni szilokonzsírral, a gumit.

ha nem ilysmire gondolsz akkor passz

Link to comment
Megosztás:

Én sem találom az én kocsim színkódját... uhuhu megmondta nekem, hogy 474 az opel fehér és ilyen nincs is a táblában. Most hirtelen arra gondolok, hogy az angoloknak a színkódjuk is más lehet ugyanúgy mint a vacak angolszász mértékegység?

Azt áruljátok el, miért Tesóban akartok festéket venni? Pláne hibajavítót.

A gyári színei kaphatóak a szalonokban lakkstift formájában.

Az Astra G az "Casablanca" fehér.

:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Azt áruljátok el, miért Tesóban akartok festéket venni? Pláne hibajavítót.

A gyári színei kaphatóak a szalonokban lakkstift formájában.

Az Astra G az "Casablanca" fehér.

:rolleyes:

Már nem akarok tescoba venni. <_< Mellesleg a felhívtam az opel wallist. 3000ft-ért akartak adni egy kis flakont.

ez a 18 ml mennyire elég? ( http://www.delparts.hu/index.php?choice=reszlet&id=406 )

Egy vonószem takarót le tudok vele festeni?

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozó tagtársaknak!

Egy 1.4 16V ASTRA személyautóm van. Hidegindítás után az alapjáratom nem áll be normális szintre. Magas marad, kb. 900-1000. A műszerfalon a hőfokmérő sem mutat értéket, a mutatóm nem mozdul ki. Arra gondolok a hiba okának, hogy megadta magát a hőérzékező gomba. És e miatt nem áll vissza a fordulatom sem normál alapjáratra. Hol található meg ez a hőérzékelő a motortéren belül?

Segítséget előre köszönöm!

Ferenc

Esetleg nyitva maradt a termosztátod...

A kocsi bemelegedése után sem mutat a mutató semmit? (álló helyben járasd jópár percet)

Link to comment
Megosztás:

Már nem akarok tescoba venni. :rolleyes: Mellesleg a felhívtam az opel wallist. 3000ft-ért akartak adni egy kis flakont.

ez a 18 ml mennyire elég? ( http://www.delparts.hu/index.php?choice=reszlet&id=406 )

Egy vonószem takarót le tudok vele festeni?

Én Csergőtől vettem lakkstiftet. Ez olyan, mint a körömlakk. Kis ecset, stb. 2e alatt volt az ára, az tuti.

Link to comment
Megosztás:

Üdv a fórumozó tagtársaknak!

Egy 1.4 16V ASTRA személyautóm van. Hidegindítás után az alapjáratom nem áll be normális szintre. Magas marad, kb. 900-1000. A műszerfalon a hőfokmérő sem mutat értéket, a mutatóm nem mozdul ki. Arra gondolok a hiba okának, hogy megadta magát a hőérzékező gomba. És e miatt nem áll vissza a fordulatom sem normál alapjáratra. Hol található meg ez a hőérzékelő a motortéren belül?

Segítséget előre köszönöm!

Ferenc

Annak a hőérzékelőnek, ami alapján az ECU eldönti hogyan hajtsa a motort semmi köze ahhoz ami a műszerfalban van. Az két különböző érzékelő.

Mennyi ideig nem áll be? mert 1-2 percig normális a magasabb fordulat..

Ha valóban lassan melegszik a motor, én is a termosztátra gyanakodnék, hogy nyitva marad.

Link to comment
Megosztás:

Itt olvasgatva gondolkodtam hogy nektek mekkora az alapjárat?

Mert nekem 700-800körüli, és néha tapasztalok olyat, hogy hidegindításnál felszökik 1200-re és ott is marad de ha

rálépek a gázpedálra és felpörgetem akkor visszamegy a normális helyére....ez miért van?

ez így normális

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy? A kis dobozt mondod amiben a pótlámpák vannak? és az ért hozzá a szélvédőhőz?

Igen. A pereme túl közel volt a szélvédőhöz és ha egy kis rázkódás volt, az belevert a szélvédőbe. Sokáig azt hittem, hogy a kalaptartó rezeg, de egyszer amikor zártam le a csomagtartó fedelét, akkor jöttem rá, hogy hol van a bibi.

Link to comment
Megosztás:

Igen. A pereme túl közel volt a szélvédőhöz és ha egy kis rázkódás volt, az belevert a szélvédőbe. Sokáig azt hittem, hogy a kalaptartó rezeg, de egyszer amikor zártam le a csomagtartó fedelét, akkor jöttem rá, hogy hol van a bibi.

Ahan, hát nekem olyan az autóm, hogy bal oldalt van egy kis rés amibe pont belefér az elsősegély csomag plusz én odaraktam a pótégőket és az elakadás háromszöget és egy gumival odafogadtam az egészet, plusz a kocsi emelő is a csomagtartóban van. Hétvégén rá jövök ha törik ha szakad hogy mi lehet a zaj oka :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Annak a hőérzékelőnek, ami alapján az ECU eldönti hogyan hajtsa a motort semmi köze ahhoz ami a műszerfalban van. Az két különböző érzékelő.

Mennyi ideig nem áll be? mert 1-2 percig normális a magasabb fordulat..

Ha valóban lassan melegszik a motor, én is a termosztátra gyanakodnék, hogy nyitva marad.

Köszönöm a hozzászólásokat! Megoldódott a probléma egyelőre szerencsére. A csatlakozókat itt-ott megmozgattam a motortérben és szépen beállt az alapjáratom. Úgy tűnik valami nem érintkezett.

Ferenc

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat! Megoldódott a probléma egyelőre szerencsére. A csatlakozókat itt-ott megmozgattam a motortérben és szépen beállt az alapjáratom. Úgy tűnik valami nem érintkezett.

Ferenc

Az előző autómnál nekem is volt ilyen.

nekem is érintkezési probléma volt.

Nekem -47 foknak érzékelte így 2500 volt az alapjárat :rolleyes:

Persze a műszerfali érzékelő jó értéket mutatott,

TEch2 derítette ki a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.