Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

És valami, kihúzó toll vagy ilyesmi? Én lepolírozni nem tudom, de ha is tudnám kb: 1 nap lenne.

Valami egyszerűbb megoldás?

Hát ha már kihúzótoll jön szóba, akkor szerintem a polír sem ér sokat, inkább a szórópisztoly. Egyébként van gyári javítófesték, inkább azt vedd meg, mint valami tecsó gazdaságost, mert az úgy elüt, majd besárgul, hogy sírni fogsz. Volt is erről szó itt mostanában valamelyik topicban.

Link to comment
Megosztás:

Igen, ezek az izzók foglalatilag jók, de én ennyi pízt nem adnék értük :D !!

A második "izzó"-ban a három lednek mekkora fénye lehet? Ezek a ledek ránézésre a 25-30mA-es tipusok, együtt mondjuk 75mA, az úgy 260mW teljesítmény. A ledek fényhasznosítása az izzóének mondjuk hatszorosa, akkor ad annyi fényt, mint egy 1,5W-os izzó? Mondjuk jobban irányított a fénye, lehet hogy megvan ugyanaz a fénysűrűség alatta, mint az 5W-os izzó alatt. De akkor mi az előnye, ha az ára meg sokszorosa?

Link to comment
Megosztás:

A második "izzó"-ban a három lednek mekkora fénye lehet? Ezek a ledek ránézésre a 25-30mA-es tipusok, együtt mondjuk 75mA, az úgy 260mW teljesítmény. A ledek fényhasznosítása az izzóének mondjuk hatszorosa, akkor ad annyi fényt, mint egy 1,5W-os izzó? Mondjuk jobban irányított a fénye, lehet hogy megvan ugyanaz a fénysűrűség alatta, mint az 5W-os izzó alatt. De akkor mi az előnye, ha az ára meg sokszorosa?

Az hogy menő. Meg szabályozható a fénye, ha befelé fordítod, akkor (irányított fény lévén) nem is jön ki sok fény belőle :D

Link to comment
Megosztás:

És valami, kihúzó toll vagy ilyesmi? Én lepolírozni nem tudom, de ha is tudnám kb: 1 nap lenne.

Valami egyszerűbb megoldás?

Hopp! apró karcról volt szó nem vésésről :D

ha nagyon mély a karc nem ilyen hajszáltéma, akkor valóban nem segít a polir sem.

Szín függő a dolog, mert pl nekem fekete kocsin érdemes lehetne olyan Turtle Waxot kipróbálni amihez van fekete javítókréta is.

Mert feketénél talán javítana a dolgon és még ez mindig jobb volna mintha látszana az alapozó, de nem minden szín esetén igaz ez, mert ha az eredmény nem az, hogy halványítottuk a karcolást, hanem elütő színű lett, akkor lehet, hogy még kiábrándítóbb az eredmény.

Egyébként az apró hajszálkarcokat a viasz is el tudja tüntetni. Mert hatásában kicsit olyan, mintha újralakkoznád a felületet.

az igazság az, hogy látni kéne a karcot ahhoz hogy meg lehessen ítélni mi a legjobb megoldás.

Link to comment
Megosztás:

És valami, kihúzó toll vagy ilyesmi? Én lepolírozni nem tudom, de ha is tudnám kb: 1 nap lenne.

Valami egyszerűbb megoldás?

Ha metálszín akkor lakkra való finomkarceltünető paszta kell (nemrég vettem a osanba, me a régi elfogyott, talán még ezer ft se volt, a márkáját nemtudom de tökmindegy) na és az autót szép kényelmesen (szigorúan mosás után), karosszéria elemenként két óra alatt lepolírozom kézzel+sok sok puha ronggyal.

Link to comment
Megosztás:

Hopp! apró karcról volt szó nem vésésről :D

ha nagyon mély a karc nem ilyen hajszáltéma, akkor valóban nem segít a polir sem.

Egyszer azt hallottam egy fényezőtől ilyen alapigazságként, hogy ha a körmöd végighúzva a fényezésen elakad a karcban, akkor csak a festés segít, ha nem, akkor még a polír is el tudja tüntetni.

Link to comment
Megosztás:

És valami, kihúzó toll vagy ilyesmi? Én lepolírozni nem tudom, de ha is tudnám kb: 1 nap lenne.

Valami egyszerűbb megoldás?

Ha metálszín akkor lakkra való finomkarceltünető paszta kell (nemrég vettem a osanba, me a régi elfogyott, talán még ezer ft se volt, a márkáját nemtudom de tökmindegy) na és az autót szép kényelmesen (szigorúan mosás után), karosszéria elemenként két óra alatt lepolírozom kézzel+sok sok puha ronggyal.

tehát valóban annyi

Link to comment
Megosztás:

hellóbelló

Olyan gondom van,hogy az ablaktörlőm csak folyamatosan megy ,ha szaggatott vagy csak simán felpöcketem a kart. akkor felmegy és meg áll,úgy megy vissza,ha még egyszer meg pöcketem!ismerősök mondták, hogy nem a motorral van a gond, hanem mással!csak nem tudom mi az a más!

valaki ha tudna segíteni az jó lenne

Link to comment
Megosztás:

11 elemet szoktak polírozni, vagyis alhat két órát :D

Elég kezdő vagyok még autó ügyileg és bátran büszkén :) bevallom, hogy nem merem polírozni, mert attól félek még jobban elbaszom. - túl sokat teszek rá - túl keveset vagy ilyesmi.

Link to comment
Megosztás:

hellóbelló

Olyan gondom van,hogy az ablaktörlőm csak folyamatosan megy ,ha szaggatott vagy csak simán felpöcketem a kart. akkor felmegy és meg áll,úgy megy vissza,ha még egyszer meg pöcketem!ismerősök mondták, hogy nem a motorral van a gond, hanem mással!csak nem tudom mi az a más!

valaki ha tudna segíteni az jó lenne

Ugyanott áll meg mindig? Mert akkor szerintem a végálláskapcsolónál van a gond, az pedig ott van a motornál. Ha nem ugyanott áll meg, akkor lehet a relével is, ami az intervallumüzemet adja.

Link to comment
Megosztás:

Festés....milyen aktuális téma!!

Pont a hétvégén festegettem le az apró karcokat, festéklepattanásokat a kocsin a gyári javító festékkel. Szerencsére csak olyan helyen voltak hibák, amik nem látszódnak. Csak rozsda megelőzés miatt festegettem.

.

.

.

.

Erre.

.

.

grr.

.

.

Ma megyek le a kocsihoz és a jó **raszt **rva életbe valaki meghúzta az első lökhárítómat bal oldalon. Úgy egy jó tenyérnyi darabon leszedte a festéket. Valami piros autó volt, mert otthagyta a lenyomatát is. Most megyek nyomozni. Már megvan a gyanusított. Az ő autóján meg fehér festék van szépen végig a jobb oldalán. Az autóhoz tartozó merész embert kell már csak kinyomoznom. Természetesen betétlap nuku.

Link to comment
Megosztás:

A második "izzó"-ban a három lednek mekkora fénye lehet? Ezek a ledek ránézésre a 25-30mA-es tipusok, együtt mondjuk 75mA, az úgy 260mW teljesítmény. A ledek fényhasznosítása az izzóének mondjuk hatszorosa, akkor ad annyi fényt, mint egy 1,5W-os izzó? Mondjuk jobban irányított a fénye, lehet hogy megvan ugyanaz a fénysűrűség alatta, mint az 5W-os izzó alatt. De akkor mi az előnye, ha az ára meg sokszorosa?

Előnye? Örök élet!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.