Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

"Gyakorlatban" alatt azt értem, hogy nagy humbuk az egész a kibocsátás szempontjából, ha ugyanazt a motort két autóba tévé más besorolásba lehet tenni.

nekem 09-es a besorolásom a forglami+ZK szerint. az Euro 04?

Ez sem igaz! Két eltérő autóba ( Astra / Zafira ) ritkán van ua motor! Bár a kódjuk egyforma, de a motor nem...

Rendszerint más a vezérlőegység, esetleg kábelkötegek, szenzorok...

Link to comment
Megosztás:

Ez sem igaz! Két eltérő autóba ( Astra / Zafira ) ritkán van ua motor! Bár a kódjuk egyforma, de a motor nem...

Rendszerint más a vezérlőegység, esetleg kábelkötegek, szenzorok...

Na jó, de gondolom a káros anyag kibocsátás szempontjából a motor fizikális felépítése a mérvadó, vagy tévedek?

Link to comment
Megosztás:

Akkor ez még F-ből jön, és nem "eurózták" feljebb?

Nem. Ez már G-be való X16XEL, de EUR II-es besorolású. 2000. 08-tól létezik a Z-s sorozat, ami EUR III-as, az 1.8-as D4-es...,2004. 08-tól a Z16/ 18XER (Astra H modell ), ami EUR IV.-es és 2008.08-tól az A16/18 XER ( Insignia ) az EUR V.

Link to comment
Megosztás:

Nem. Ez már G-be való X16XEL, de EUR II-es besorolású. 2000. 08-tól létezik a Z-s sorozat, ami EUR III-as, az 1.8-as D4-es...,2004. 08-tól a Z16/ 18XER (Astra H modell ), ami EUR IV.-es és 2008.08-tól az A16/18 XER ( Insignia ) az EUR V.

Köszi, kezd tisztulni a kép. Mindenesetre a forgalmimban a 02-jelölés nem OK. A súlyadóm magasabb volt éveken át... :)

Link to comment
Megosztás:

A G Astra Z17DTL másnéven CDTI motorral az tuti Euro-4-es.A forgalmiban 10-es a környezetvédelmi besorolás.Az autóm 2004-es és Németországból lett hozva.

Hja, én a benzinesekről beszéltem, főleg azokat néztem, mikor kerestem.

Van egy pdf-em, abban benne van, hogy G Astrában az 1.7 cdti, a twinport motorok, az OPC turbo és a 2.2-es benzines tudta az Euro 4-es besorolást.

Link to comment
Megosztás:

www.mullerauto.hu-n van mindig frissített online EPC. Ha ez nem felelne meg valamiért és akarsz nem neteset, akkor keress torrenten.

Klassz! De nem látom a képeket. Valamit telepíteni kéne, ami hibaüzenettel elszáll. Java legfrissebb verziója van feltelepítve. Mi lehet a hiba?

Link to comment
Megosztás:

Klassz! De nem látom a képeket. Valamit telepíteni kéne, ami hibaüzenettel elszáll. Java legfrissebb verziója van feltelepítve. Mi lehet a hiba?

"

Szolgáltatásaink

A FŐOLDAL-on található" OPEL

"felirattal ellátott vezérlőgombokra kattintva beléphet az alkatrészkatalógusok -ba. Ha az Ön gépére nincs telepítve a szükséges képnézegető akkor töltse le az alábbi módon:1. lépés: lépjen a www.frsoft.hu - ra 2. lépés kattintson a képernyő közepén, felül található dobókockára 3. töltse le a képnézegető programját 4. megnyitás után a jelszó: Ferihegy Csak Internet Exploreren működik! Az alkatrészkatalógusok használata némi gyakorlással elsajátítható. Ha kérdése lenne a működéssel kapcsolatban akkor forduljon kollégáinkhoz. "

Link to comment
Megosztás:

"

Szolgáltatásaink

A FŐOLDAL-on található" OPEL

"felirattal ellátott vezérlőgombokra kattintva beléphet az alkatrészkatalógusok -ba. Ha az Ön gépére nincs telepítve a szükséges képnézegető akkor töltse le az alábbi módon:1. lépés: lépjen a www.frsoft.hu - ra 2. lépés kattintson a képernyő közepén, felül található dobókockára 3. töltse le a képnézegető programját 4. megnyitás után a jelszó: Ferihegy Csak Internet Exploreren működik! Az alkatrészkatalógusok használata némi gyakorlással elsajátítható. Ha kérdése lenne a működéssel kapcsolatban akkor forduljon kollégáinkhoz. "

www.frsoft.hu kiszolgáló nem található. :)

Link to comment
Megosztás:

Letöltöttem telepítettem, jelszót nem kér. Továbbra se látok képeket. :)

Azért nem kér jelszót, mert én már kitömörítettem.

Gondok lehetnek:

- rendszergazdaként kell BELÉPNED (nem elég futtatás mint...) és telepítened

- rendszergazdaként be kell lépned és elindítanod. Active-X-et futtatni

- Csak explorerből megy, firefoxot és társait nem komázza.

Link to comment
Megosztás:

Azért nem kér jelszót, mert én már kitömörítettem.

Gondok lehetnek:

- rendszergazdaként kell BELÉPNED (nem elég futtatás mint...) és telepítened

- rendszergazdaként be kell lépned és elindítanod. Active-X-et futtatni

- Csak explorerből megy, firefoxot és társait nem komázza.

Ami lemaradt, hogy újra kell indítani a gépet, és akkor lesznek képek. És Firefox alól is megy képekkel együtt, csak kell hozzá az IE Tab Plugin.

Köszönöm a segítséget. :)

Link to comment
Megosztás:

1 hét alatt kétszer húzták meg a parkolóban a kocsit. Most kivételesen a hátsó lökhárító kapott. Szerencsére kisebb a sérülés mint a múlt heti, de nagyon el vagyok szomorodva...

Reggelente már félek megnézni az autót.

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Én váltóval kapcsolatban kerestem volna itt valami okosságot, mert tesóm gépének napok óta olyan durva hangja volt hogy csak na. Szervízbe mondtak ilyet is olyat is. Az új mila fölött van, a teljes generál is sok. Meg hogy az 5.-et kell csapágyazni aztán jó lesz! Na de erre nem kerül sor mert olyan szinten beh*nyt, hogy úgy kellett hazahúzni, miután pályán kétszer 130-nál besatuzott, majd elment az 5., aztán az autópálya lehajtójának a végén megállva (elsőbséget adva) már nem volt semmi csak jó nagy torlódás mögötte, mert nem volt se előre se hátra!

Most váltót keresünk! ( F13C motor: X14XE) Ha lenne esetleg valakinek valamilyen használható infója, az ne tartsa vissza. Megy a vaterás böngészés is, csak furcsa mód az ottani betyároknak lövésük sincs a váltószámról ( Tiszt. a kivételnek), csak cm3 meg szelepszám aztán végeztünk. Legalábbis a megkérdezettek. Bontósok szintúgy! :)

Előre is Köszi!

Link to comment
Megosztás:

1 hét alatt kétszer húzták meg a parkolóban a kocsit. Most kivételesen a hátsó lökhárító kapott. Szerencsére kisebb a sérülés mint a múlt heti, de nagyon el vagyok szomorodva...

Reggelente már félek megnézni az autót.

nem tudsz szélre állni,ahol legalább egyik oldala védve van?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Én váltóval kapcsolatban kerestem volna itt valami okosságot, mert tesóm gépének napok óta olyan durva hangja volt hogy csak na. Szervízbe mondtak ilyet is olyat is. Az új mila fölött van, a teljes generál is sok. Meg hogy az 5.-et kell csapágyazni aztán jó lesz! Na de erre nem kerül sor mert olyan szinten beh*nyt, hogy úgy kellett hazahúzni, miután pályán kétszer 130-nál besatuzott, majd elment az 5., aztán az autópálya lehajtójának a végén megállva (elsőbséget adva) már nem volt semmi csak jó nagy torlódás mögötte, mert nem volt se előre se hátra!

Most váltót keresünk! ( F13C motor: X14XE) Ha lenne esetleg valakinek valamilyen használható infója, az ne tartsa vissza. Megy a vaterás böngészés is, csak furcsa mód az ottani betyároknak lövésük sincs a váltószámról ( Tiszt. a kivételnek), csak cm3 meg szelepszám aztán végeztünk. Legalábbis a megkérdezettek. Bontósok szintúgy! :)

Előre is Köszi!

utánakérdezek. Az f13c ugye a váltó száma??

Link to comment
Megosztás:

nem tudsz szélre állni,ahol legalább egyik oldala védve van?

Nem sajnos ahol lakok (panel) a parkoló mindig tele van. A jó helyeken hétvégi vezetők vannak (egész héten el se mozdulnak). Már a költözésen gondolkozok. Szerencsére albérlet, ezért megoldható, de nagy nyűg a dolog.

Nagy undorító a magyar mentalitás.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.