Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Egy kis segítségre szorulnék!

Ma reggel amikor a gyújtást ráadtam az autóban halk búgó hangot hallottam a kesztyűtartó felől. Kiszedtem és a belső légkeringetés szelepének a motorja búgott. A szelep tengelye eltörött, a motor folyamatosan megy hol az egyik irányba, hol a másik irányba, attól függően hogy ki vagy be van e épp kapcsolva a belső légkeringetés.

A kérdésem az lenne, hogy ennek a motornak folyamatosan kell mennie vagy csak amig átváltja a szelepet.

Illetve a ventilátor házat hogyan lehet kiszerelni a helyéről, hogy a szelepet kitudjam cserélni? Hány csavar fogja? Vagy hogy a legegyszerűbb kicserélni?

És mi okozhatta a tengelytörés?

A válaszokat és a segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.: Pinocchió

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Egy kis segítségre szorulnék!

Ma reggel amikor a gyújtást ráadtam az autóban halk búgó hangot hallottam a kesztyűtartó felől. Kiszedtem és a belső légkeringetés szelepének a motorja búgott. A szelep tengelye eltörött, a motor folyamatosan megy hol az egyik irányba, hol a másik irányba, attól függően hogy ki vagy be van e épp kapcsolva a belső légkeringetés.

A kérdésem az lenne, hogy ennek a motornak folyamatosan kell mennie vagy csak amig átváltja a szelepet.

Illetve a ventilátor házat hogyan lehet kiszerelni a helyéről, hogy a szelepet kitudjam cserélni? Hány csavar fogja? Vagy hogy a legegyszerűbb kicserélni?

És mi okozhatta a tengelytörés?

A válaszokat és a segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdv.: Pinocchió

Ez a motor akkor kapcsol ki normál működésnél mikor végállásnál megakad a lemella, a motor nem tudod forogni ezáltal megemelkedik az áramfelvétele. Ezt érzékeli és lekapcsol. Ha szabadon fut akkor midig forog terheletelenük, nem tud megállni.

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi

ja nem is meséltem, tegnap felfedeztem hogy van hátsó ködlámpám :lol:

ködlámpa gomb megnyom, falon visszajelez, hátramegyek kíváncsiságból, és a bal oldalon virít a piros fény :lol:

na akkor ideje használni ezentúl...

aztán lassan előre is kellene lámpa, csak nincs kedvem nagy szereléshez

lehet veszek ilyesmit:

http://autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=27623

Link to comment
Megosztás:

Ez a motor akkor kapcsol ki normál működésnél mikor végállásnál megakad a lemella, a motor nem tudod forogni ezáltal megemelkedik az áramfelvétele. Ezt érzékeli és lekapcsol. Ha szabadon fut akkor midig forog terheletelenük, nem tud megállni.

Köszi freeze a gyors választ!

A motort levettem hogy ne búgjon. A ventilátort meg addig nem mertem használni amig nem csinálom meg, nehogy beleessen valami és nagyobb bajt csináljon! Már csak az hiányzik hogy tudom kioperálni.

Link to comment
Megosztás:

ja nem is meséltem, tegnap felfedeztem hogy van hátsó ködlámpám :lol:

ködlámpa gomb megnyom, falon visszajelez, hátramegyek kíváncsiságból, és a bal oldalon virít a piros fény :lol:

na akkor ideje használni ezentúl...

aztán lassan előre is kellene lámpa, csak nincs kedvem nagy szereléshez

lehet veszek ilyesmit:

http://autohifi.addel.hu/products.php?prcategory=27623

Minden G astrában széria volt :P

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Kész vagyok!

vannak itt árak, és na ná hogy több fajta is van

http://www.xenon.hu/shop/index.php?lap=96_108

én akkor jól jártam párban párszáz ft-ért

szerk: ahogy látom több féle foglalat is van

akkor valszeg a kisebb háttérfénynek vett izzóm nem volt elég nagy és nem is érintkezett, azért nem világított a km kijelző

megint szedhetem szét h megnézzem milyen száma van...

neo27.jpg

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ha valaki már cserélte ki a műszerfal izzóit, jelezhetné nekem, hogy hány db led kell a teljes átalakításhoz ( Műszerfal, középkonzol).

Úgy gondoltam, hogy 1x neki esem és kicserélgetem őket, akkro aztán valamivel tartósabbak és jobbak lesznek mint a 8 éves gyári izzók, ráadásul a led nem sárgul meg mint az izzó.

Az, hogy milyen méretű led kell, az típustól függ vagy van valami szám, gyáris szám stb. ami meghatározza melyik kell a fenti felsorolásból?

Hja és csak szórt jöhet szóba, és csak is fehér. ( nem mintha láttam volna más színűt, majd valaki linkel úgyis:) )

THX!

Link to comment
Megosztás:

Srácok, ha valaki már cserélte ki a műszerfal izzóit, jelezhetné nekem, hogy hány db led kell a teljes átalakításhoz ( Műszerfal, középkonzol).

Úgy gondoltam, hogy 1x neki esem és kicserélgetem őket, akkro aztán valamivel tartósabbak és jobbak lesznek mint a 8 éves gyári izzók, ráadásul a led nem sárgul meg mint az izzó.

Az, hogy milyen méretű led kell, az típustól függ vagy van valami szám, gyáris szám stb. ami meghatározza melyik kell a fenti felsorolásból?

Hja és csak szórt jöhet szóba, és csak is fehér. ( nem mintha láttam volna más színűt, majd valaki linkel úgyis:) )

THX!

Gyanítom, hogy Kuma koma hamarosan írogat néked :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Srácok, ha valaki már cserélte ki a műszerfal izzóit, jelezhetné nekem, hogy hány db led kell a teljes átalakításhoz ( Műszerfal, középkonzol).

Úgy gondoltam, hogy 1x neki esem és kicserélgetem őket, akkro aztán valamivel tartósabbak és jobbak lesznek mint a 8 éves gyári izzók, ráadásul a led nem sárgul meg mint az izzó.

Az, hogy milyen méretű led kell, az típustól függ vagy van valami szám, gyáris szám stb. ami meghatározza melyik kell a fenti felsorolásból?

Hja és csak szórt jöhet szóba, és csak is fehér. ( nem mintha láttam volna más színűt, majd valaki linkel úgyis:) )

THX!

írtam pü-t

homasitába pl csak egy fajta van, abból kell 4 db (asszem B8.5D)

+ 1 amit még én se tudok, a km számlálóhoz, mert a fenti nekem nem működött ott...

középkonzol meg passz, de van ilyen topic és van német nyelvű leírás aláírásomban

Link to comment
Megosztás:

Gyanítom, hogy Kuma koma hamarosan írogat néked :lol:

írtam pü-t

homasitába pl csak egy fajta van, abból kell 4 db (asszem B8.5D)

+ 1 amit még én se tudok, a km számlálóhoz, mert a fenti nekem nem működött ott...

középkonzol meg passz, de van ilyen topic és van német nyelvű leírás aláírásomban

Mondomén :lol:

Link to comment
Megosztás:

Na akkor mint laikus kérdem:

A tűzfal anyós ülés oldalát leszigeteltetem ezzel, amit vettem. A vezető oldalira tehát nincs is. Mi értelme van ennek így, hogy a felén lesz hangszigetelés a másik felén pedig nem. Nekem mint egyszerű hozzá nem értőnek rögtön felmerül a kérdés, hogyha a hang minden irányban terjed, akkor ugyanúgy bejön a motortér vezető oldalán továbbra is a motorzaj, nemde bár? Vagy mi a trükk, hogy elég lenne a felét leszigetelni?

A hangszigetelés csak másodlagos. Azért van a motorblokk mögött, hogy a hőt tartsa vissza az utastértől.

Nyilván akkor nem termelődik annyi hő, ha gyárilag kihagyták, ráadásul ez nekem egy simán éghető anyagból készült filcnek tűnik, most, hogy vettem bontóból látom is... Máshol is olvastam, hogy zajszigetelésre csak ezt javasolják, tehát a fenti kérdésem továbbra is fenntartom...

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
Nekem pirosban tetszene a műszerfal világítás. :lol: Olyan színt lehet kapni? Mellesleg mennyiből jött ki ez a komplett csere?

2 pár izzó kellett, azaz 4 db, én párját 630-ért vettem,

itt van neked piros

+ kell még 1 mint már annyiszor írtam, de az más fajta lesz szerintem, más foglalat száma lehet

13243460889.jpg

a jobb oldaliról beszélek...

Link to comment
Megosztás:

2 pár izzó kellett, azaz 4 db, én párját 630-ért vettem,

fényerő szabályzás működik a led-es izzókkal?

illetve mennyire szórják ezek a fényt, nem lesz tőle "foltos" a világítás? (a képeken jónak tűnik, de élőben minden kicsit más)

köszi

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
fényerő szabályzás működik a led-es izzókkal?

illetve mennyire szórják ezek a fényt, nem lesz tőle "foltos" a világítás? (a képeken jónak tűnik, de élőben minden kicsit más)

köszi

Igen működik a fényerőszabályzó!

Élőben más persze, és jó úgy is! Bár láttam sokkal szebb és erősebb fényeket is, de jó ez nekem, amúgy sem kell hogy vakítson szerintem, zavarna is vezetés közben.

itt eredeti felbontás:

http://images.netbag.hu/20100112/13521443775.jpg

fehér számlappal még szebb lenne, de nincs nekem arra pénzem

szerk: amiket láttam autókat élőben (újakat persze) azokban volt gyári fehér fény, ha az tuti, és ez sehol sincs attól :lol:

szerk2: a LED-nek nem mindegy hogy rakjuk bele, én pl. elsőre mind a 4-et fordítva tettem be, így egyik sem világított :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég gyakran olvasgatom a fórumot és nagyon sok problémára választ ill. megoldást kaptam már. Eddig még szerencsére elkerült a baj, de most én következtem.

Először is az autómról: 1999-es 1.6-os Caravan. 16 szelepes, motorkód 16XEL.

Probléma: a motor minden előrejelzés nélkül leáll. Üresjáratban akár 50 percet is eldorombol, de terheléssel, átlagos tempóban kb. 15 percet bír ki.

Először néhány rángatás, majd egyre több (a sárga lámpa ennek tempójában villog), végül hatalmas durrogások közepette leállás.

Ha ezek után megpróbálom beindítani, akkor vagy nem indul vagy olyan alapjáraton megy, hogy eszméletlen (5000-5500).

Ezek után jön az érdekes dolog. Eltelik egy fél nap és a drágám pöccre indul, szépen jár és a fentebb említett időpontok után leáll.

Természetesen voltam vele szervizben! Az egyik lehetőség: üzemanyag relé hiba ill. immo probléma.

A relének semmi baja nem volt. Most azt mondja a szerelő, hogy a vezérlőegységhez csatlakozó kábelköteg egyik kábele kontakthibás. Reméli, hogy nem az ECU monja fel aszolgálatot.

Hát egyenlőre, ennyi! Kérném szépen a véleményeket!

Előre is köszönöm: Kicsiricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elég gyakran olvasgatom a fórumot és nagyon sok problémára választ ill. megoldást kaptam már. Eddig még szerencsére elkerült a baj, de most én következtem.

Először is az autómról: 1999-es 1.6-os Caravan. 16 szelepes, motorkód 16XEL.

Probléma: a motor minden előrejelzés nélkül leáll. Üresjáratban akár 50 percet is eldorombol, de terheléssel, átlagos tempóban kb. 15 percet bír ki.

Először néhány rángatás, majd egyre több (a sárga lámpa ennek tempójában villog), végül hatalmas durrogások közepette leállás.

Ha ezek után megpróbálom beindítani, akkor vagy nem indul vagy olyan alapjáraton megy, hogy eszméletlen (5000-5500).

Ezek után jön az érdekes dolog. Eltelik egy fél nap és a drágám pöccre indul, szépen jár és a fentebb említett időpontok után leáll.

Természetesen voltam vele szervizben! Az egyik lehetőség: üzemanyag relé hiba ill. immo probléma.

A relének semmi baja nem volt. Most azt mondja a szerelő, hogy a vezérlőegységhez csatlakozó kábelköteg egyik kábele kontakthibás. Reméli, hogy nem az ECU monja fel aszolgálatot.

Hát egyenlőre, ennyi! Kérném szépen a véleményeket!

Előre is köszönöm: Kicsiricsi

Kontkrétan mit olvastak ki hibaként?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.