Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

jó az de ennyiért már lehet kapni Tescoban vartát is nem? vagy 17-18 körül Bosch-t

Én nem úgy halottam,hogy tescoba meg ilyen helyeken nem szebad megvenni mert ki tudja mióta van polcon és milyen állapotban lehet inkább megéri ismerősnél megvenni szerintem és erre a fiamm-ra is azt mondják,hogy jó.

Amúgy jól emlékszem,hogy jobb pozitív kell?

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jó a Perion. Nem egy nagy design, nincs parasztvakítás, kicsit olyan alsó kategoriásnak tűnik de eddig nem csalódtam még benne.

Én a Bosch-t amúgy sem tartom semmire mint márkát. Nem tudom, mennyire vagytok informáltak arról, hogy mik mennek pl a hatvani gyárban. :lol:

Mondjuk ezt lehet már ott elrontottam, hogy Német autót vettem? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én nem úgy halottam,hogy tescoba meg ilyen helyeken nem szebad megvenni mert ki tudja mióta van polcon és milyen állapotban lehet inkább megéri ismerősnél megvenni szerintem és erre a fiamm-ra is azt mondják,hogy jó.

Amúgy jól emlékszem,hogy jobb pozitív kell?

jobb pozitív, legalábbis nálam.

Link to comment
Megosztás:

Srácok

azért eheti az olajat mert már régi az olaj ami benne van mostanság lessz cserélve és ellőtte nem tudom milyen volt benne most castrol magnatek 10w40 kap vagy szerintetek milyen olajat kéne belle tennem 15w40 indolkolt

Az opel biblia (kezelési) 10W-40-et ir, sztem neked is.

Link to comment
Megosztás:

Én a Bosch-t amúgy sem tartom semmire mint márkát. Nem tudom, mennyire vagytok informáltak arról, hogy mik mennek pl a hatvani gyárban. :lol:

Mondjuk ezt lehet már ott elrontottam, hogy Német autót vettem? :lol:

jó persze kinek mi. amúgy meg hogy mióta van a polcon elég megnézni az oldalán a címkét azon kötelesek feltüntetni a gyártás dátumát. legalábbis amiket eddig vettem rajta volt. továbbá hogy megjegyezd mikor tetted az autóba van rajta egy táblázat év hó nap és be x heted. volt hogy okosba vettünk 3 ismerősömmel bosch-t :P mindegyik 5 éves már és pöcc röff garázs nélkül!. Amúgy szerintem tényleg bármelyik neve nincs aksi elmegy 3-4 évet

Link to comment
Megosztás:

így van cartárs!

amúgy ma eléggé szófosásom van :lol:

Nem baj, ha mondasz néha jókat is :lol: :lol: :P

Az 1.6-os F-emben Perion volt, 3 éves volt az akksi, mikor hozzám került és 6.5 volt, mikor eladtam, teljesen jó volt. Amúgy néztem a perion-árakat, a középkategóriában van, szal nem óccsó ám az sem! Viszont nem is volt rossz.

Link to comment
Megosztás:

D mindegyik 5 éves már és pöcc röff garázs nélkül!. Amúgy szerintem tényleg bármelyik neve nincs aksi elmegy 3-4 évet

Akkunak teljesen lényegtelen, sőt inkább ha áll (és az autóban nagyrészt csak áll), akkor hidegben álljon.

3-4 évet simán, ez után jelentkezik a különbség a jobb és a rosszabb akku között. Ezért nem mond az semmit, hogy valakinek 1-2 éves, és meg van vele elégedve...

Link to comment
Megosztás:

Nekem vmi delphi van benne (ezzel vettem) ez még tökéletesen indit bár én nem vok nyugodt mert csak 44 ah-s.

Kérdés mostanában reggelente első indítás előtt csetteg 1-2 mp ig a hidrotőke a motorban miért van ez? -1-2 fok nem szabadna hogy gondot jelentsen nem, mikor -18 be nem csettent egyet sem :lol: csaknem kezd vmi tönkremenni? Olaj szint úgy van hogy nivó 2/3ánál van. Az lehet probléma hogy már 14 ezer van az olajban??? Ami most van olaj benne az 5W40 metabond.

Link to comment
Megosztás:

Nem baj, ha mondasz néha jókat is :lol: :lol: :P

Az 1.6-os F-emben Perion volt, 3 éves volt az akksi, mikor hozzám került és 6.5 volt, mikor eladtam, teljesen jó volt. Amúgy néztem a perion-árakat, a középkategóriában van, szal nem óccsó ám az sem! Viszont nem is volt rossz.

igyekszek jókat mondani és nem dilettáns lenni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem vmi delphi van benne (ezzel vettem) ez még tökéletesen indit bár én nem vok nyugodt mert csak 44 ah-s.

Kérdés mostanában reggelente első indítás előtt csetteg 1-2 mp ig a hidrotőke a motorban miért van ez? -1-2 fok nem szabadna hogy gondot jelentsen nem, mikor -18 be nem csettent egyet sem :lol: csaknem kezd vmi tönkremenni? Olaj szint úgy van hogy nivó 2/3ánál van. Az lehet probléma hogy már 14 ezer van az olajban??? Ami most van olaj benne az 5W40 metabond.

Metabond? és az jó?

Link to comment
Megosztás:

Hogy jó-e azt nem tom 1 éve lett beletéve mikor megvettem. Lehet akkor hogy a koros olaj miatt csetteg?? Vagy komolyabb a hiba??

a csettegés hidegben normális. mondjuk nekem is csak - 10 körül csetteg egy két másodpercet

lehet horrort kérdezek de benzines az autód? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Benzines igen Z14XE kóddal. Nekem is az tünt fel hogy -1-2be csinálja. Rossz előjel?:??

nah akkor szerintem olaj kuka és 10W40-et rakj bele!

a híg olaj miatt csetteg! nem metabond 5W40 való bele, jobban szeretné szerintem a Castrolt 10W40-et :lol:

ne gondolj a legrosszabbra! nem lesz azzal baj

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.