Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Fűtésed megy közben? mert az nem mindegy.

Nekem ha nem megy akkor kell kb 4 km így télen.

De ha tolod azonnal a fűtést, akkor ez hosszabb is lehet.

Igen, nekem is 3-4 km kell, míg üzem meleg lesz 1-es fűtésfokozaton. Már bemelegedve, klíma használatánál viszont menet közben felmegy 90 C-ra, de gondolom ez még belefér bőven...

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is 3-4 km kell, míg üzem meleg lesz 1-es fűtésfokozaton. Már bemelegedve, klíma használatánál viszont menet közben felmegy 90 C-ra, de gondolom ez még belefér bőven...

Nekem Erzsébet Királyné útja - Fogarasi távon felmelegszik a motor olyan 85-88 körülire 1-es fokozatú fűtéssel. Ha sokat állok dugóban akkor bekapcsol a ventilátor és felmegy 90-ig...de ott megáll.

Link to comment
Megosztás:

Hihi!

Megint termosztát téma! :lol: :)

Nekem meg 5-6km-er latt felmegy 81-83ra és utána sokáig tartja , ha városban lámpánál megállok akkor 86-87, ha elindulok újra 82+-1 körül van

Más:

Megint majd jön a jóidő és jön a hibajelenségem! 15-17 fok hidegmotornál indításnál alapjárat 1500 lesz kb 30 mp-ig utána normál 700-800 körül.

Nagy gázadásra /4500-5000 ford/ elmúlik a magas alapjárat!

Ilyenkor télen hidegben meg mint nemrég irta valaki elkezd ugrálni az alapjárat. 1000-1200 leesik majdnem fulladásig utána felpörgeti.

2-3-szor eljátsza és beáll 1000-re utána normál 700-800 és szépen duruzsol!

Nah valaki ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Hihi!

Megint termosztát téma! :lol: :)

Nekem meg 5-6km-er latt felmegy 81-83ra és utána sokáig tartja , ha városban lámpánál megállok akkor 86-87, ha elindulok újra 82+-1 körül van

Más:

Megint majd jön a jóidő és jön a hibajelenségem! 15-17 fok hidegmotornál indításnál alapjárat 1500 lesz kb 30 mp-ig utána normál 700-800 körül.

Nagy gázadásra /4500-5000 ford/ elmúlik a magas alapjárat!

Ilyenkor télen hidegben meg mint nemrég irta valaki elkezd ugrálni az alapjárat. 1000-1200 leesik majdnem fulladásig utána felpörgeti.

2-3-szor eljátsza és beáll 1000-re utána normál 700-800 és szépen duruzsol!

Nah valaki ötlet?

Nekem a Lambda Sonda csinálta a fesztivált annó

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Lambda Sonda csinálta a fesztivált annó

Lehet, hogy az én is valami ilyenre gondoltam! Ki kellene próbálni egy jóval, hogy produkálja-e ugyan ezeket a tüneteket!

Még felmerült a hűtőfolyadék hőmérséklet jeladó / http://www.vatera.hu/opel_astra_g_hutofoly..._165272419.html /, hogy hátha

valami vízkő rávan rakódva és hülyeséget küld a számítógépnek! De én csak találgatok nem vagyok szerelő!

Bár akikkel beszéltem erről senki se tudott semmit mondani, oda meg nem viszem, hogy mindent kicserél jó pénzért és hiba meg marad!

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki!

Tanácsot, infót kérnék sokat látott, tapasztalt(tanult) fórumozóktól.

Márkaszervizben megállapították hogy a hütőventillátornál az előtétellenállást kell cserélni, az miatt nem megy.

Novi újba komplettova 90 pénz... Infarktus megvolt, lábadozom. Mert hogy állítólag ez a probléma csak komplett cserével javítható.

A bontókon kivül tényleg nincs más megoldás?

Nem lehet azt a nyomorult ellenállást másképp jószóra bírni?

Várom hozzáértők és műkedvelők 5leteit:

Üdv

Attila

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki!

Tanácsot, infót kérnék sokat látott, tapasztalt(tanult) fórumozóktól.

Márkaszervizben megállapították hogy a hütőventillátornál az előtétellenállást kell cserélni, az miatt nem megy.

Novi újba komplettova 90 pénz... Infarktus megvolt, lábadozom. Mert hogy állítólag ez a probléma csak komplett cserével javítható.

A bontókon kivül tényleg nincs más megoldás?

Nem lehet azt a nyomorult ellenállást másképp jószóra bírni?

Várom hozzáértők és műkedvelők 5leteit:

Üdv

Attila

Melyik venti nem megy? Az utasteres,vagy a motorhűtős?

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki!

Tanácsot, infót kérnék sokat látott, tapasztalt(tanult) fórumozóktól.

Márkaszervizben megállapították hogy a hütőventillátornál az előtétellenállást kell cserélni, az miatt nem megy.

Novi újba komplettova 90 pénz... Infarktus megvolt, lábadozom. Mert hogy állítólag ez a probléma csak komplett cserével javítható.

A bontókon kivül tényleg nincs más megoldás?

Nem lehet azt a nyomorult ellenállást másképp jószóra bírni?

Várom hozzáértők és műkedvelők 5leteit:

Üdv

Attila

Utánanéztem egy kicsit a dolgoknak, itt van a fűtőmotor cikkszáma és a hozzávetőleges ára: 93180051, az ár kb. 20e Ft (már ha tényleg az utastéri szellőztetőmotor a rossz). Jah és ez ha minden igaz csak klíma nélküli vagy manuális klímás Astránál jöhet szóba, digit klímánál ez nem cserélhető külön, ott asszem tényleg az egész egységet cserélni kell.

Link to comment
Megosztás:

Utánanéztem egy kicsit a dolgoknak, itt van a fűtőmotor cikkszáma és a hozzávetőleges ára: 93180051, az ár kb. 20e Ft (már ha tényleg az utastéri szellőztetőmotor a rossz). Jah és ez ha minden igaz csak klíma nélküli vagy manuális klímás Astránál jöhet szóba, digit klímánál ez nem cserélhető külön, ott asszem tényleg az egész egységet cserélni kell.

Igen azaz,de neki nem digit klímás.

Kértem tőle vázszámot privibe,és megnéztem a "valdemor " progiba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki!

Tanácsot, infót kérnék sokat látott, tapasztalt(tanult) fórumozóktól.

Márkaszervizben megállapították hogy a hütőventillátornál az előtétellenállást kell cserélni, az miatt nem megy.

Novi újba komplettova 90 pénz... Infarktus megvolt, lábadozom. Mert hogy állítólag ez a probléma csak komplett cserével javítható.

A bontókon kivül tényleg nincs más megoldás?

Nem lehet azt a nyomorult ellenállást másképp jószóra bírni?

Várom hozzáértők és műkedvelők 5leteit:

Üdv

Attila

nincs más megoldás, az ellenállás nem kapható hozzá.

utoljára nekem 40-45 körül hozták. ha kell szólj megkérdezem...

Link to comment
Megosztás:

srácok,

szakadjatok le a fütő motorról.

neki egy motor hütőventilátorra van szüksége...

Ez komoly??!én meg itt túrom az avart...

A motorteresnek is van ellenállása??

Most már csak az a kérdés hogy a szívó,vagy a fúvó

(z16xep)

szívó kb52e

fúvó kb23e

ezt se szeretném cserélni.

de van ennek reléje is....

És uhuhu-nak megint igaza volt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hihi!

Megint termosztát téma! :lol: :)

Nekem meg 5-6km-er latt felmegy 81-83ra és utána sokáig tartja , ha városban lámpánál megállok akkor 86-87, ha elindulok újra 82+-1 körül van

Más:

Megint majd jön a jóidő és jön a hibajelenségem! 15-17 fok hidegmotornál indításnál alapjárat 1500 lesz kb 30 mp-ig utána normál 700-800 körül.

Nagy gázadásra /4500-5000 ford/ elmúlik a magas alapjárat!

Ilyenkor télen hidegben meg mint nemrég irta valaki elkezd ugrálni az alapjárat. 1000-1200 leesik majdnem fulladásig utána felpörgeti.

2-3-szor eljátsza és beáll 1000-re utána normál 700-800 és szépen duruzsol!

Nah valaki ötlet?

Nekem hőmérséklet témám ugyan ez. Némi kiegészítéssel, ha hosszút megyek és mondjuk megy a fűtés majd jön egy olyan üzem hogy 2000 körüli a fordulat akkor lemegy 80 alá picivel majd korrigál. Nekem városba szintén ha lassan megyek még fűtés mellet is jóval felmegy 80 fölé majdnem 90 is, de ha elindulok egyből visszamászik 81 körülire. Szal akkor nem termo. Igaz nekem fordulat menetteljesítmény gondjaim nincsenek. Szépen hidegen 1100 körülik majd 1-1,5 km után már alig 1000 és mire bejön a mutató az első csikhoz már akkor simán 800 alatt. De sajna emellet átkozott nagy fogyasztás van ilyen hidegekben simán 9 vagy felette.

Visszatérve a fékes témához szívósor vácuum dob közötti cső és visszacsapó szelep cserélve mégis 1,5-2 óra után beton kemény a fék. Vácuum dobot néztem vaterán főfékhengerrel 20 körül már volna csak itt is mint minden más esetbe ami nagyon gáz hogy erre még annyi szerelési költség rájön amit már sajnos nem tudok kifizetni. Ilyen dolognak meg otthon nem merek nekiállni. Mégis a fék az fék abba én nem ismerek elnézést! Jelenleg fog csak ez a felkeményedés ilyen rövid idő alatt nagyon nagyon bosszantó. Főleg ha picit lejt az út és rámállnak már volt hogy majdnem nekiértem az előttem állónak mert hiába léptem rá egyszerűen nem tudtam rendesen benyomni. Az volt a szerencsém hogy a kéziféket betéptem gyorsan. Az meg nem tudom mennyire normális hogy jó félig be kell nyomni hogy már jó legyen a fékhatás. Elől vastagok a betétek hátul is normális a pofák mérete. Bár a hátulja már lehet csereérett. Egyszerűen ahány kocsiba ültem mindenhol az első 1/3 pedálútnál már tökéletes a fékhatás. Azán meg mint a tanuló vezető satuzgatok más kocsikba mert hozzá vok szokva ehez a "benyomom félig hogy fogjon" dologhoz. Nektek mennyire kell nyomni hogy elkezdjen normálisan fogni. Tényleg nincsen vmi állitási lehetőség a főfékhengeren, olyasmira gondolok mint a kuplungon hogy hol legyen a fogási pont?

Link to comment
Megosztás:

Ennyire nehéz lenne rásegítő nélkül nyomni a féket? Csak mert azért egy álló autót hogy megtartsunk, nem kell valami rettenet nagy fékerő. Vagy csak én vezettem rásegítő nélküli traktort, aztán ha kell, akkor bele tudok lépni a fékbe rendesen?

Link to comment
Megosztás:

Ez komoly??!én meg itt túrom az avart...

A motorteresnek is van ellenállása??

Most már csak az a kérdés hogy a szívó,vagy a fúvó

(z16xep)

szívó kb52e

fúvó kb23e

ezt se szeretném cserélni.

de van ennek reléje is....

És uhuhu-nak megint igaza volt. :lol:

ezek szerint nekem mindig igazam van :)

a benzineseknek csak 1 ventilátora van a vizhütőnél, azaz szivó

csak a dieselbe van fújó.

pl: nézd meg a tiedet...

Link to comment
Megosztás:

Kedves mindenki!

Tanácsot, infót kérnék sokat látott, tapasztalt(tanult) fórumozóktól.

Márkaszervizben megállapították hogy a hütőventillátornál az előtétellenállást kell cserélni, az miatt nem megy.

Novi újba komplettova 90 pénz... Infarktus megvolt, lábadozom. Mert hogy állítólag ez a probléma csak komplett cserével javítható.

A bontókon kivül tényleg nincs más megoldás?

Nem lehet azt a nyomorult ellenállást másképp jószóra bírni?

Várom hozzáértők és műkedvelők 5leteit:

Üdv

Attila

Ez nem az az ellenállás, ami a 1-es és 2-es fokozatot kapcsolja a HŰTŐ ventillátornál, és helyileg is ott található meg? A hibajelensége, meg hogy néha rövid időre felpörög, mert egyesen sosem megy? Korábban volt szó itt arról, hogy azok szét szoktak égni, és mivel ilyen fémes megoldás tollbetéttel javítható. Volt is nem egy fórumtárs, aki megcsinálta.

Ha nem egyről beszélünk, akkor nem szóltam.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.