Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Esetleg valaki cserélt már kerék csapágyat?

Nekem most volt csere,de az az igazság,hogy nem voltam ott a haverszerelő csinálta.

Azt tudom,hogy egyben van az aggyal a csapágy úgy vettem meg 18 ezer ft.volt.

Amennyire én tudom,nem kellene nehéz dolognak lenni a levétele,talán 3 csavar fogja föl.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most volt csere,de az az igazság,hogy nem voltam ott a haverszerelő csinálta.

Azt tudom,hogy egyben van az aggyal a csapágy úgy vettem meg 18 ezer ft.volt.

Amennyire én tudom,nem kellene nehéz dolognak lenni a levétele,talán 3 csavar fogja föl.

Dísz kupak le

Sas szeg ki

koronás anya leszed

......

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lehet hogy nekem is kezd tönkremenni valamelyik kerékagycsapágy,én olyan hangot hallok,szerintem hátulról,mintha ütemesen surlódna valami,ti miről vettétek észre,hogy kezd kimenni valamelyik csapágy?

Én a corsa-ból indulok ki.

Neki hátsót kellet cserélni.

Olyan hangja volt mintha folyamatosan valami gyorsasági motor jött volna a utánam :) 600CBR :)

Link to comment
Megosztás:

Én aztán nem... :)

Sok volt az sör :)

Kétévesen nem szeretnék :D

Akkor megint keresés,hogy ki volt aki nemrég cserélt..,pedig meg mertem volna esküdni...(megvan Oggy volt)

Szia és az egyik percről a másikra jött elő,vagy folyamatosan erősödött a hang?

Először halk majd erősödő búgó hang a kerék felől.Főleg kanyarban hallatszik,

mikor a súly ráterhelődik a hibás csapágyra.Nekem a bal első volt rossz,tehát

akkor hallatszott jobban,mikor erős jobb kanyarban haladtam.

Link to comment
Megosztás:

ott tuti azt adják ami neked kell.

Nekem volt egy első cserém azon a felén amelyik fele törve volt (szerintem az kapott) nem hiszem hogy 82000 nél esélyes a csere. A másik volt hátul is ami szóllt (érdekes hogy 85000 nél az is megszólalt) Oda én bontottat vettem ami egy törött cégesből lett amibe 74000 km volt azt 3000 ért adták. Ha beleszámítom hogy az új ami normális 24000 lett volna akkor abból 8 használt kijön :) A cserét én magam csináltam a hátsónál az elsőt volt párom édesapja cserélte ki nekem de nem volt vészes történet.

Ahogy érzed :)

De csapágyból bontott...

Te tudod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt mitől van, hogy ha felnyomom a világítást, a műszerfalon a km számláló fénye annyira elhalványul hogy szinte nem is látszik?

Szerintem is le van véve a műszerfalvilágítás fényereje.Én így jártam egyszer,mikor

takarítottam a belsejét és a törölgetés közben véletlen letekerődött a poti.

Ha nincs levéve,akkor tényleg gyengélkedik a megvilágításod.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy apró, de bosszantó hibát produkál gépem.

Közvetlenül indítás után, hideg motornál a hosszbordás szíj elkezd visítani, ami tart kb 10-15 másodpercig. A szervizben kicserélték az ékszíjat, de a jelenség megmaradt. Annyit mondtak, hogy kicsit jobban szétszednék a motornak ezt a részét, mert a hang okozója lehet például a generátor csapágy, szíjfeszítő, esetleg nem egy síkban fut a szíj, vagy az ékszíjtárcsák kopottak.

Mi okozhat még ilyen jelenséget? Ha már egyszer szétszedik, mire lehetne még rápillantani?

Az autó paraméterei: Z14XE Astra G 1,4 16V, 2000 évj.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel astra Cassic II SZERVO olaj színtjének meddig kell lennie? A G-eken más volt a tartály!

Van rajt egy kb 2-3cm hosszú pálca, de az nem ér bele az olajba, újan sem ért bele.... szervonak semmi gondja, nem jár nehézkesena kormány....

Megkérdeztem, az olaj 5100Ft/liter....

Link to comment
Megosztás:

Egy apró, de bosszantó hibát produkál gépem.

Közvetlenül indítás után, hideg motornál a hosszbordás szíj elkezd visítani, ami tart kb 10-15 másodpercig. A szervizben kicserélték az ékszíjat, de a jelenség megmaradt. Annyit mondtak, hogy kicsit jobban szétszednék a motornak ezt a részét, mert a hang okozója lehet például a generátor csapágy, szíjfeszítő, esetleg nem egy síkban fut a szíj, vagy az ékszíjtárcsák kopottak.

Mi okozhat még ilyen jelenséget? Ha már egyszer szétszedik, mire lehetne még rápillantani?

Mondjuk ezeket szerintem nagyjából mind meg lehet nézni akkor, amikor annyira szétszedte, hogy a szíjat le birja cserélni...

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk ezeket szerintem nagyjából mind meg lehet nézni akkor, amikor annyira szétszedte, hogy a szíjat le birja cserélni...

generátor csapágy valószinűleg folyamatosan visirana,nekem a vizpumpa tárcsája volt anyira megkopva,hogy felfeküdt az ékszij a tárcsa aljára,és nem volt tapadás.....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.