Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hali!

Tanácsot szeretnék kérni, hátha tud valaki segíteni a problémámon.

Adott egy 99-es 1.4 G Astra. 2-3 éve vízpumpát cseréltek benne, mert a motor alatt csöpögött a lé. (Opel szakszervíz hozzáértését bizonyítja, hogy először szervószivattyút cseréltek cirka 80k-ért, majd másnap mikor visszavittük, hogy ugyanúgy folyik, hülyének néztek, de aztán végül kicserélték a vízpumpát is.) Szóval ezután a csere után már kicsit jobban kezdett melegedni a folyadék, de nem zavaróan. Most idén viszont már nagyon zavar, hogy sokszor bekapcsol a hűtőventillátor. Tartós 120-130-nál látszik, hogy a vízhőfokmérő mutatója a 90 körül mászkál, hol feljebb, hol lejjebb, vagyis menet közben is bekapcsol a hűtőventillátor. Múlt héten jöttem haza 2 személlyel 70-80-nal, majd egy kis városba beérve kaptam egy piros lámpát, kb fél percet álltam, már ment is a venti. Üres utánfutó plusz 1 személy, 70-80, venti sokszor bekapcsol.

Bevittem a "szakszervizbe", elpanaszoltam a jelenséget, de már akkor mondták, hogy a nagy melegben ne csodálkozzak, azért levitték megnézni. Legomboltak 3500 forinttal, és mondták hogy az autó rendben, mert 98 fok körül bekapcsol az 1es fokozat, és az lehűti, meg különben is meleg van. Miután teljesen hülyének néztek, elmentem Győrbe (kb 30km), fedélzeti szerint ha jól emlékszem 19 fok volt, ventillátor ennek ellenére elég gyakran beindult, pedig az nem mondható melegnek. Amúgy ezen kívül (meg hogy alapjárat nem áll vissza gurulás közben) nincs smemi probléma, de ezek elég idegesítőek.

Kérdésem: mit tehetnék házilag? Hűtőfolyadék csere? Vagy az nem lehet, hogy a vízpumpa nem forgatja olyan gyorsan a folyadékot, mint az előző? Szint megvan.

Köszönöm a segítségeteket!

Üdv

Zoli

Szerintem: a nagy melegben ezen ne csodálkozzál.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Volt már 99-es benzinnel hajtva, meg most nyomtam 2x200km országutat bele, de nem változott a helyzet. Injektor tisztító is volt már a benzin mellé, az se oldotta meg.

Először menjél a kocsival 25 km-t 4000-es fordulat körül.

Aztán meglátjuk rángat-e még...

Link to comment
Megosztás:

Nade 19 fok is már nagy melegnek számít? Eddig nem csinálta, idén kezdte.

Az enyém is sokat hűt, ez van. Az sem mindegy, hogy milyen 19 fok van. száraz, nedves. Ebből szerintem nem lehet levonni következtetéseket. Most kifordulok az utcából és mozog a mutató, télen 8 km-ig meg sem mozdul. Télen 85 fölé nem megy, most 90 alatt van egy paraszthajszállal. Annak örülj, hogy a venti hűt. Szerintem a keringéssel nincs gond ha a venti nem fél órákig megy, hanem pár perc múlva kikapcsol.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is sokat hűt, ez van. Az sem mindegy, hogy milyen 19 fok van. száraz, nedves. Ebből szerintem nem lehet levonni következtetéseket. Most kifordulok az utcából és mozog a mutató, télen 8 km-ig meg sem mozdul. Télen 85 fölé nem megy, most 90 alatt van egy paraszthajszállal. Annak örülj, hogy a venti hűt. Szerintem a keringéssel nincs gond ha a venti nem fél órákig megy, hanem pár perc múlva kikapcsol.

Szerintem ne foglalkozz a ventivel, a lényeg hogy kb. 85 és 95 között legyen. Ezek az hőfokmérők amúgy sem pontosak.

Link to comment
Megosztás:

Az országút nem biztso, hogy megoldja a dolgot.

A magas fordulat a lényeg, ki kell égetni.

Sokaknak segített már ez.

mert ugye oszágúton 90-es tempóveal 5 ös ben nem nagyon beszélhetünk megpörgetésről

Szia!

Volt már 99-es benzinnel hajtva, meg most nyomtam 2x200km országutat bele, de nem változott a helyzet. Injektor tisztító is volt már a benzin mellé, az se oldotta meg.

Link to comment
Megosztás:

De "pörgetve" is volt a 99-es benzinnel. 4-5000-es fordulaton.

Az országút nem biztso, hogy megoldja a dolgot.

A magas fordulat a lényeg, ki kell égetni.

Sokaknak segített már ez.

mert ugye oszágúton 90-es tempóveal 5 ös ben nem nagyon beszélhetünk megpörgetésről

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régebben volt egy problémám az autómmal (Opel G, 2004, 1,6), ami sikeresen megoldódott, hála az itt kapott tanácsoknak.

Most sajnos ismét van egy gondom, ezért kérek megint tanácsot tőletek, szakemberektől. :D

A mellékelt linken látható videóból kiderül a problémám.

Amit tudni kell:

Az autó motorja nem jár.

Üresben álltam vele.

Itt a videó linkje:

A probléma!

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj?

Ja, ez a "jelenség" nem gyakori, az elmúlt hegy hónap alatt, ez volt a második.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket. Mostanában a belső levegő keringetés kapcsoló működtetésekor a motor meg se mozdul, vagy nagyon adhoc módon,

és nem vált át belső keringetésre. Szétszedtem a szellőztetést, és az alábbi képen látható BEHR állítómotort találtam. Viszont az ezen lévő számokon nem tudtam kiigazodni,

egyik sem tűnt GM számnak. Ha valaki meg tudná mondani hogy egy ilyen motornak mi a GM száma ami alapján kapható a boltban illetve, hogy mennyibe szokott ez kerülni,

vagy van valami módszer amivel működésre bírható megköszönném.

20100711405_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régebben volt egy problémám az autómmal (Opel G, 2004, 1,6), ami sikeresen megoldódott, hála az itt kapott tanácsoknak.

Most sajnos ismét van egy gondom, ezért kérek megint tanácsot tőletek, szakemberektől. :wacko:

A mellékelt linken látható videóból kiderül a problémám.

Amit tudni kell:

Az autó motorja nem jár.

Üresben álltam vele.

Itt a videó linkje:

A probléma!

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj?

Ja, ez a "jelenség" nem gyakori, az elmúlt hegy hónap alatt, ez volt a második.

:D semmi baj, ha a kulcsot elfordítod, már versenyautónak érzi magát a gép :wacko:

passz, F-nél volt ilyen, de csak járó motornál, de ez gondolom nem vigasztal

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Régebben volt egy problémám az autómmal (Opel G, 2004, 1,6), ami sikeresen megoldódott, hála az itt kapott tanácsoknak.

Most sajnos ismét van egy gondom, ezért kérek megint tanácsot tőletek, szakemberektől. :D

A mellékelt linken látható videóból kiderül a problémám.

Amit tudni kell:

Az autó motorja nem jár.

Üresben álltam vele.

Itt a videó linkje:

A probléma!

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj?

Ja, ez a "jelenség" nem gyakori, az elmúlt hegy hónap alatt, ez volt a második.

nem kontaktos ott valami?

a visszajelző lámpa is elég betegül villog.

de én nem értek hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket. Mostanában a belső levegő keringetés kapcsoló működtetésekor a motor meg se mozdul, vagy nagyon adhoc módon,

és nem vált át belső keringetésre. Szétszedtem a szellőztetést, és az alábbi képen látható BEHR állítómotort találtam. Viszont az ezen lévő számokon nem tudtam kiigazodni,

egyik sem tűnt GM számnak. Ha valaki meg tudná mondani hogy egy ilyen motornak mi a GM száma ami alapján kapható a boltban illetve, hogy mennyibe szokott ez kerülni,

vagy van valami módszer amivel működésre bírható megköszönném.

Nehogy új motort vegyél! A csappantyú tengelye tört el (ahova bedugod a motort).. Olvass vissza a fórumon. Nagyon sokszor előjött már ez a típusbetegség. Még szerelési útmutatót is találsz!

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is sokat hűt, ez van. Az sem mindegy, hogy milyen 19 fok van. száraz, nedves. Ebből szerintem nem lehet levonni következtetéseket. Most kifordulok az utcából és mozog a mutató, télen 8 km-ig meg sem mozdul. Télen 85 fölé nem megy, most 90 alatt van egy paraszthajszállal. Annak örülj, hogy a venti hűt. Szerintem a keringéssel nincs gond ha a venti nem fél órákig megy, hanem pár perc múlva kikapcsol.

Hát köszi, megpróbálok belenyugodni, de előtte egy folyadékcserét megejtek, hátha...

Vagy elkövesedett a hűtő. Csak azért is furcsa, mert van a rokonságban és ismeretségi körben elég sok ugyanilyen opel (még a motor is ugyanaz), és nekik egynek se kapcsol be ilyen gyakran.

Link to comment
Megosztás:

Hát köszi, megpróbálok belenyugodni, de előtte egy folyadékcserét megejtek, hátha...

Vagy elkövesedett a hűtő. Csak azért is furcsa, mert van a rokonságban és ismeretségi körben elég sok ugyanilyen opel (még a motor is ugyanaz), és nekik egynek se kapcsol be ilyen gyakran.

Milyen gyorsan hűti vissza magát, ha bekapcsol a venti?

Link to comment
Megosztás:

Milyen gyorsan hűti vissza magát, ha bekapcsol a venti?

Ha járó motornál nézem, akkor kb 4 perc szokott lenni, de nem szoktam megvárni míg lekapcsol, leállítom akkor is, amikor megy. De olyan is van, hogy leállítom, utána bekapcsol mondjuk fél perc múlva, aztán megint megy 3-4 percig.

Link to comment
Megosztás:

Hát köszi, megpróbálok belenyugodni, de előtte egy folyadékcserét megejtek, hátha...

Vagy elkövesedett a hűtő. Csak azért is furcsa, mert van a rokonságban és ismeretségi körben elég sok ugyanilyen opel (még a motor is ugyanaz), és nekik egynek se kapcsol be ilyen gyakran.

Folyadékcsere kétlem, hogy bármin változtatna, én feleslegesnek tartom a próbálkozást vele. A folyadék csak szállítja a hőt, nincs köze sem a hőtermeléshez sem a hőleadáshoz. Annyira meg úgysem ócska folyadék, hogy ne győzze elvinni a termelt hőt.

Link to comment
Megosztás:

Ha járó motornál nézem, akkor kb 4 perc szokott lenni, de nem szoktam megvárni míg lekapcsol, leállítom akkor is, amikor megy. De olyan is van, hogy leállítom, utána bekapcsol mondjuk fél perc múlva, aztán megint megy 3-4 percig.

Hát nekem a Nagypolskinál volt, az hogy iszonyatosan melegedett terhelésnél. A hűtő volt elvízkövesedve, mert puceválás utána már tökéletesen üzemelt. Lehet a tiéd is érdemes volna kitakarítani...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A következő problémában kérném segítségeteket. Mostanában a belső levegő keringetés kapcsoló működtetésekor a motor meg se mozdul, vagy nagyon adhoc módon,

és nem vált át belső keringetésre. Szétszedtem a szellőztetést, és az alábbi képen látható BEHR állítómotort találtam. Viszont az ezen lévő számokon nem tudtam kiigazodni,

egyik sem tűnt GM számnak. Ha valaki meg tudná mondani hogy egy ilyen motornak mi a GM száma ami alapján kapható a boltban illetve, hogy mennyibe szokott ez kerülni,

vagy van valami módszer amivel működésre bírható megköszönném.

Nehogy új motort vegyél! A csappantyú tengelye tört el (ahova bedugod a motort).. Olvass vissza a fórumon. Nagyon sokszor előjött már ez a típusbetegség. Még szerelési útmutatót is találsz!

Köszi az infót, de ez nem olyan típus mint a régieknél hogy lapát van egy nagy tengelyen, hanem a motor másik oldalának ábráján látszik, egy gömbfejhez csatlakozik egy rudazat, és a rudazat nyit, zár egy félgömb kinézetű lezáró valamit. Szóval ezt szeretném megjavítani. Ötlet?

itt a képe

Motor 2. kép

meg az előző is linkben, és bocsi a nagy képbeszűrásért :D

Motor 1. kép

Link to comment
Megosztás:

Szerintem: a nagy melegben ezen ne csodálkozzál.

Sziasztok Kedves Márka társak!

A melegedő hűtővízhez annyi javaslatom lenne, hogy érdemes lenne kitakarítani a hűtő levegő járatait. Ez egy ötlet, nem biztos, hogy megoldja a problémát, de mostanában rengeteg olyan autóval találkozom aminek hűtési problémái vannak, nem csak opeleknél.

Az a tapasztalat, hogy a szervizek és a tulajdonosok sem figyelnek oda ezekre a dolgokra, pedig egy évben egyszer érdemes lenne a vízhűtőt, klímahűtőt, intercoolert átmosni, vagy sűrített levegővel átfújatni. Az igaz, hogy egyes autóknál ehhez kicsit bontani kell. A mai kocsik nagy részének szinte alig van hűtőrácsa, ezért alulról kapja a levegőt és ezzel együtt a koszt is, ráadásul több hűtő is van egymásra építve és ez csak ront a helyzeten.

Amikor egy látszólag tisztának tűnő hűtőt átmosok vagy átfúvatok levegővel, meglepően sok kosz jön ki a hűtőfelületből, ami eléggé lerontja a hűtés hatásfokát, főleg 35 fokban.

Üdv: András

Link to comment
Megosztás:

Köszi az infót, de ez nem olyan típus mint a régieknél hogy lapát van egy nagy tengelyen, hanem a motor másik oldalának ábráján látszik, egy gömbfejhez csatlakozik egy rudazat, és a rudazat nyit, zár egy félgömb kinézetű lezáró valamit. Szóval ezt szeretném megjavítani. Ötlet?

itt a képe

Motor 2. kép

meg az előző is linkben, és bocsi a nagy képbeszűrásért :D

Motor 1. kép

Ugyanarról beszélünk.

Javítva.. most nézem a képeket.. mégse ugyanarról beszélünk...

Link to comment
Megosztás:

ha tényeg motorvezérlő, akkor Wessz kartársat keresd a fórumon, abban Ő az ász, és pénztárcád is örülni fog neki. Ha meg nem az a baja, Wessz akkor is megoldja.

Jó, oké, kösz, keresni fogom. Egyelőre még próbálkozunk más dolgokkal is (immo, relé, jeladó),hátha mégse ez a baja (nagyon remélem)....

Link to comment
Megosztás:

Először menjél a kocsival 25 km-t 4000-es fordulat körül.

Aztán meglátjuk rángat-e még...

Igen, ez szerintem is jó ötlet. Én mikor megvettem az enyémet, az előző tulaj túlságosan "óvta" alacsony fordulatú váltásokkal (2000, max.2500), nekem is csinált hasonlókat. Akkor kiszedtem az EGR-t, kipucoltam, majd tartós magas fordulaton (3500-4000) levezettem vele egy közepes távot és utána ez a probléma nálam megszűnt

Link to comment
Megosztás:

1. 175000km

2. 4 éve van benne, én 2 éve vettem

3. Tartarini, olasz, beszvócsőbe fecskendező

4. Kiamaradt

5. Mert lehet hogy valami kis érzékelőre nem gondol az Opel szakszeriz se... Ők úgy javítanak, hogy rádugják a kütyüt, aszerint nincs hiba, akkor szerintük is az autó tökéletes, nem tudnak vele mit kezdeni, de mivel gázüzemű, vigyem gázoshoz.

Gázosnál... addig nem tudnak a gázon állítani (mert értelmetlen), amíg a benzines részét a benzines szerelők meg nem csinálják, hogy azzal tökéletes legyen.

Miből lesz az erő... levegő, üzemanyag, gyújtás.

-Levegőszűrő új, tiszta, de közvetlen szívótorokba szíváskor sem jobb.

-Üzemanyag - ezt a részét nézte eddig mindenki... szivattyú, szűrők, injektor mind cserélve.

-Gyújtás - gyertyák és trafó cserélve (jó időpontban gyújt, ha gázzal megy).

De pl. ahogy a gáznál is van hűtővíz-hőfokmérő, hogy optimálisan adagolja az üzemanyagot, ha az elromlik, 1 pici alkatrész (1000 Ft), de nem lesz jó a teljesítménye ennyitől... és szét se kell barmolni hozzá az autót.

Ilyesmi megoldásra gondoltam, hiszen a "fődarabok" már mind cserélve lettek.

Ja és a "próbálkozások" a gyár szakszervizeiben történtek BP-n, Dunaharasztin, nem pedig sufniban.

Itt voltál már? :http://www.autogazszereles.hu/

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.