Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Segitsegeteket szeretnem kerni a kovetkezo dologgal kapcsolatban.

A napokban vettem egy 1.6 16V G Astrat es olyan problemam lenne vele, hogy melegen (uzemi hofokon a muszer szerint) nehezen indul. Ez 8-10 masodperces koszorulest jelent, ha adok neki gazt akkor max 5. Hidgen pocre indul, az alapjarat egyenletes, nem torpan, egyedul a melegen valo inditas esik nehezere.

Valakinek van valamilyen otlete?

Segitseget elore is koszonom!

Udv

Link to comment
Megosztás:

Helló!

A hibajelenség az volt, hogy ráadott gyújtásnál halk "klappanó" :) hangot adott a kesztyűtartó felől folymatosan, ritmusosan.

Másrészről 2-3 fokozatban a levegő áramlásának hangjából lehetett hallani hogy ide-oda váltogat a külső-belső között.

(kicsit más a hangja a "levegőnek" mikor az egyikről átvált a másikra)

Ha neked nem fújja az ablakra, akkor valamelyik belső lapátod mondhatta fel a szolgálatot. Vagy a bovden akadt ki, tört le a rögzítője.. stb..stb.. :D

Tekerd 3 fokozatba, és kezd el állítgatni a szabáylzót, hova fújja. Ha nem érzel változást, se nem hallod a hangokból, hogy máshová fújná..ajjor tuti nem a venti vagy az külső-belső állító lapát a rossz.

Előző F Astrámban 2 bowden állította a lapátokat.. ebben szerencsére még nem szedtem szét a műszerfalat (teljesen :D

üdv.

Sajna az enyém digitális úgy hogy nem tudom hogy nézzem meg.

ha ráadom a teljes fokozatot akkor hallom hogy a motor pörög de csak a két oldalsó szellőzőn fuj a középsőn gyengén a lábra mint az állat kapcsolgatok mindent de nem változik

Üdv:Ferere

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elmúlt napokban jelentkezett egy olyan hiba hogy a kocsi alapjáraton "pöfög" nem tiszta folyamatos az alapjárat hanem dadogós illetve alapjáraton remeg az egész kasztni..1500-ös fordulaton pedig berángat, ez eddig nem volt..

Most lett cserélve a vezérműszíj, görgők, vízpumpa, gyertyák, benzinszűrő, olaj, olajszűrő..

Szerintetek mi miatt lehet? :D :D :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az elmúlt napokban jelentkezett egy olyan hiba hogy a kocsi alapjáraton "pöfög" nem tiszta folyamatos az alapjárat hanem dadogós illetve alapjáraton remeg az egész kasztni..1500-ös fordulaton pedig berángat, ez eddig nem volt..

Most lett cserélve a vezérműszíj, görgők, vízpumpa, gyertyák, benzinszűrő, olaj, olajszűrő..

Szerintetek mi miatt lehet? :D :D :)

innentől olvasgasd

http://www.opelforum.hu/index.php?s=&s...st&p=694277

Link to comment
Megosztás:

Az enyém ciripel mikor felpörgetem. De ez se mindig van, van amikor csinálja, van amikor nem. Vezérműszíj/spannoló csere után vettem észre a hangot, csak sajnos előtte nem nagyon figyeltem, hogy megvolt-e. Akkor volt 1 hónapos (nálam) és télen nem húztam le az ablakot.. Amúgy nincs különösebb rángatás, nincs füst, nem eszik egy deka olajat sem.

A fentiek tekintetében itt is szó lehet "elcsúszásról"? Vagy máshol keresendő a hiba? 35000 van a szíjban, talán nemsokára lecserélem... Mennyibe kerül kompletten?

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Márkatársak!

Kérdésem lenne Hozzátok!

Bizonyára találkoztatok már hasonló problémával,nekem ez az első ilyen jellegű.

Távirányítós kulcsom le esett párszor,egyszóval egyszer csak nem nyitotta,gondoltam kimerült.

Új elem bele,most sem nyitja..Szemre nincs el vagy letörve semmi belül.

Hogyan tovább? Kuka?

Köszönettel,sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Márkatársak!

Kérdésem lenne Hozzátok!

Bizonyára találkoztatok már hasonló problémával,nekem ez az első ilyen jellegű.

Távirányítós kulcsom le esett párszor,egyszóval egyszer csak nem nyitotta,gondoltam kimerült.

Új elem bele,most sem nyitja..Szemre nincs el vagy letörve semmi belül.

Hogyan tovább? Kuka?

Köszönettel,sziasztok!

Az elem nem mozog az elemtartóban? nekem ez volt a kontakthiba oka. Megoldás: egy megfelelő vastagságú papírfecni az elem és a tok közé. Nem elegáns, de annál hatékonyabb megoldás, és itt nem látszik a gányolás.

A régi távirányítóknál van kis led, én vettem azóta egy új házat, mert a régi már kopott volt. Bizonyos szögben látszik, hogy a tokozás "kigyengített" abban a pontban, ahol a led lenne, de a kis ablak nincs ott. Hiába, kulcsonként spórolnak 5 forintott, az 1M db kulcsnál már 5 milla :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben lettem tulajdonosa egy 1.4-es Astrga G-nek, 2004-es. Egy ideje már olvasgatom a fórumot, de csak most regisztráltam. A következő jelenségre nem találtam választ, persze mindent nem is tudtam átolvasni. Hindegindításkor a motor felpörög 2000-2500/min fordulatig, aztán onnan szépen visszaereszkedik abba az 1200-1400 körüli tartományba amit én normálisnak gondolok hideg motornál. Kérdésem az lenne hogy másnál is tapasztalható e ez, és ha nem akkor mi okozhatja a hibajelenséget. Szűrők, meg egyéb szervíz tevékenységek mind rendben vannak az autón. Előre is köszönöm ha valaki tudja a választ. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrégiben lettem tulajdonosa egy 1.4-es Astrga G-nek, 2004-es. Egy ideje már olvasgatom a fórumot, de csak most regisztráltam. A következő jelenségre nem találtam választ, persze mindent nem is tudtam átolvasni. Hindegindításkor a motor felpörög 2000-2500/min fordulatig, aztán onnan szépen visszaereszkedik abba az 1200-1400 körüli tartományba amit én normálisnak gondolok hideg motornál. Kérdésem az lenne hogy másnál is tapasztalható e ez, és ha nem akkor mi okozhatja a hibajelenséget. Szűrők, meg egyéb szervíz tevékenységek mind rendben vannak az autón. Előre is köszönöm ha valaki tudja a választ. :)

Helló!

normális, nekem is csinálja, fojtószelep kipucolásával picit javul. ha idegesít akkor motor indítás előtt várj 1 vagy 2 percet és utána indulj el. akkor nem fogja csinálni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Távgyógyítás kellene:-)

Most telefonált egy kedves ismerősöm, hogy lerohadt az astrájával.

1.6-os benzines. Nem indul. gyujtás, indítás, önindító forog, de csak a szervízlámpa világít és nem indul be. Esetleg egy gyors távsegítség?

Hibakódot nem tudtok olvasni?

A kulcsban nem mozdult el a kis immó-csip? Ez tud néha meglepetést okozni, ha neadjisten elmozdul, úgy érzékeli, hogy nincs chip és csak teker az önindító, de nem ugrik be a motor. Nekem egyszer ez volt a hiba. Persze ez csak 1 5let.

Link to comment
Megosztás:

Hibakódot nem tudtok olvasni?

A kulcsban nem mozdult el a kis immó-csip? Ez tud néha meglepetést okozni, ha neadjisten elmozdul, úgy érzékeli, hogy nincs chip és csak teker az önindító, de nem ugrik be a motor. Nekem egyszer ez volt a hiba. Persze ez csak 1 5let.

Mindjárt felhívom.

Fék+gáz+gyujtás ráad?

Link to comment
Megosztás:

Szia! El van repedve a tükör belsejében lévő műanyag persely. Én is így jártam a mostani autómmal, venni kell egy másik tükröt, nekem van egy új eladó 7EFt-ért (szalon ára 12EFt).

köszi de egy papírfecni már megoldotta :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy G Astrát. 99-es évjárat 1.4 16V , motorkód X14XE. Az első észrevételek alapján valami nem stimmelhet.

A gyár által megadott 90 lóerőből kb hatvanat lehet érezni(előző autó egy 205-ös Fabia volt 3 hengerrel és 12 szeleppel de szerintem jobban gyorsult és több nyomaték volt benne) illetve első méréseim szerint a fogyasztás a 10 litert súrolja .

Nincs semmi hibajelenség a műszerfalon és nem megy a klíma sem közben.

Valakinek van tapasztalata az ügyben?

Kösz a hozzászólásokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy G Astrát. 99-es évjárat 1.4 16V , motorkód X14XE. Az első észrevételek alapján valami nem stimmelhet.

A gyár által megadott 90 lóerőből kb hatvanat lehet érezni(előző autó egy 205-ös Fabia volt 3 hengerrel és 12 szeleppel de szerintem jobban gyorsult és több nyomaték volt benne) illetve első méréseim szerint a fogyasztás a 10 litert súrolja .

Nincs semmi hibajelenség a műszerfalon és nem megy a klíma sem közben.

Valakinek van tapasztalata az ügyben?

Kösz a hozzászólásokat előre is.

Ez azért így elég tág meghatározás. Mutasd meg valakinek, akinek ugyanilyen autója van. vagy ha van rá lehetőséged próbálj ki egy ugyanilyet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy G Astrát. 99-es évjárat 1.4 16V , motorkód X14XE. Az első észrevételek alapján valami nem stimmelhet.

A gyár által megadott 90 lóerőből kb hatvanat lehet érezni(előző autó egy 205-ös Fabia volt 3 hengerrel és 12 szeleppel de szerintem jobban gyorsult és több nyomaték volt benne) illetve első méréseim szerint a fogyasztás a 10 litert súrolja .

Nincs semmi hibajelenség a műszerfalon és nem megy a klíma sem közben.

Valakinek van tapasztalata az ügyben?

Kösz a hozzászólásokat előre is.

Lehet csak el van lustulva! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.