Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Csak azt nem értem, hogy két kézzel betépem, és nem is megy tovább. Mégsem fogja meg az autót.

Menet közben pedig apámékét blokkolóra lehet húzni, nekem semmit nem fog. :D

Normál esetben hány kattanásig lehet húzni? Ha húzok rajta akkor jobban fogna, vagy csak hamarabb?

Logikusan csak hamarabb, de hát már nem tudom....

Képes voltam kimenni a garázsba és rárántani. Az enyém is 7-ig húzható. Próbáltam régebben forgalommentes helyen , szinte használható volt az üzemi helyett. Igaz nekem tárcsa van hátul. Lehet, hogy a tiednek meg van égve a felülete?

Link to comment
Megosztás:

Képes voltam kimenni a garázsba és rárántani. Az enyém is 7-ig húzható. Próbáltam régebben forgalommentes helyen , szinte használható volt az üzemi helyett. Igaz nekem tárcsa van hátul. Lehet, hogy a tiednek meg van égve a felülete?

Nekem menet közben semmit nem fog, mintha nem is húznám. Szétszedtem, de jónak látszik a felülete, persze nem értek hozzá. Barna színű, nem látom égettnek. 5mm vastag a fékbetét, 7 mm a vassal együtt amin van.....

Kíváncsi leszek, hogy az üzemi fog-e és csak a kézifék bovden szorul valahol... vagy nem fog a hátulja sehogyse...

Link to comment
Megosztás:

Hali

Érdeklődni szeretnék a következő problémával kapcsolatban:

Kb 1-1,5 havonta bejelez a sárga motor (gondolom sima check engine) a 2005-ös g astrámban ,első bejelzéskor eléggé elveszi a gázt az autómtól ,amikor először szervizben voltam vele annyival lereagálták ,hogy rossz minőségű benzint tankoltam ,kódot törölték ,vegyek motortisztító adalékot ,második alkalommal közölték ,hogy előfordulhat lambda szonda vagy lehet trafó is ,kódot törölték gyertyacsere ,ha megint bejelez akkor menjek vissza ,harmadik alkalommal közölték ,hogy átmosatják ,kitisztítják a motort ,törlik a kódot és ,hogy ezentúl minden rendben lesz boldogan tölthetem hátralevő napjaim ,negyedik alkalommal közölték ,hogy már látszik a tisztítás hatása mert már nem 2-3 hengernél jelez be hanem csak egynél ,törölték a kódot majd könnyekkel teli örök búcsut vettünk egymástól ,a tegnapi nap folyamán megint bejelzett a sárga motor jelecske elvette a gázt az autómtól ,majd rutinos opelosként félreálltam és a motor ujraindítása után tovább folytattam utam munkahelyem felé a kód ekkor már nem villogott csak folyamatosan világítoot ,de az ereje még nem jött vissza a következő 15 kilóméteren sem valamint rázott az autó mintha csak 3 henger működne ,bementem egy benzinkútra cigit venni majd mikor folytattam az utam a motor kb 1,5 perc állás után ujra a régiként funkcionált érezhetően visszanyerte az erejét ,namost a kérdésem a következő ,gondolom ez 15 dologtól lehet ,de vajon mi lehet a baja ,mert kezdek kicsit kiakadni a szervizesekre ,viszont abban biztos vagyok ,hogy ez nem mehet így sokáig mert az komolyabb problémákat is okozhat a gépben ,ha valakivel előfordult már hasonló kérem segítsen ,válaszokat előre is köszönöm.

Sziasztok

Link to comment
Megosztás:

Hali

Érdeklődni szeretnék a következő problémával kapcsolatban:

Kb 1-1,5 havonta bejelez a sárga motor (gondolom sima check engine) a 2005-ös g astrámban ,első bejelzéskor eléggé elveszi a gázt az autómtól ,amikor először szervizben voltam vele annyival lereagálták ,hogy rossz minőségű benzint tankoltam ,kódot törölték ,vegyek motortisztító adalékot ,második alkalommal közölték ,hogy előfordulhat lambda szonda vagy lehet trafó is ,kódot törölték gyertyacsere ,ha megint bejelez akkor menjek vissza ,harmadik alkalommal közölték ,hogy átmosatják ,kitisztítják a motort ,törlik a kódot és ,hogy ezentúl minden rendben lesz boldogan tölthetem hátralevő napjaim ,negyedik alkalommal közölték ,hogy már látszik a tisztítás hatása mert már nem 2-3 hengernél jelez be hanem csak egynél ,törölték a kódot majd könnyekkel teli örök búcsut vettünk egymástól ,a tegnapi nap folyamán megint bejelzett a sárga motor jelecske elvette a gázt az autómtól ,majd rutinos opelosként félreálltam és a motor ujraindítása után tovább folytattam utam munkahelyem felé a kód ekkor már nem villogott csak folyamatosan világítoot ,de az ereje még nem jött vissza a következő 15 kilóméteren sem valamint rázott az autó mintha csak 3 henger működne ,bementem egy benzinkútra cigit venni majd mikor folytattam az utam a motor kb 1,5 perc állás után ujra a régiként funkcionált érezhetően visszanyerte az erejét ,namost a kérdésem a következő ,gondolom ez 15 dologtól lehet ,de vajon mi lehet a baja ,mert kezdek kicsit kiakadni a szervizesekre ,viszont abban biztos vagyok ,hogy ez nem mehet így sokáig mert az komolyabb problémákat is okozhat a gépben ,ha valakivel előfordult már hasonló kérem segítsen ,válaszokat előre is köszönöm.

Sziasztok

Sokat segítene a hozzáértőknek, ha tudnád milyen hibakódot ír ki!

Link to comment
Megosztás:

Nekem menet közben semmit nem fog, mintha nem is húznám. Szétszedtem, de jónak látszik a felülete, persze nem értek hozzá. Barna színű, nem látom égettnek. 5mm vastag a fékbetét, 7 mm a vassal együtt amin van.....

Kíváncsi leszek, hogy az üzemi fog-e és csak a kézifék bovden szorul valahol... vagy nem fog a hátulja sehogyse...

Nekem is ilyen, kézzel sosem tudtam blokkolóra húzni... (na jó hóban igen :D) kb arra elég hogy ne guruljon el.

Mondjuk ez az F-en is pont ilyen volt, azért nem foglalkozom vele :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem menet közben semmit nem fog, mintha nem is húznám. Szétszedtem, de jónak látszik a felülete, persze nem értek hozzá. Barna színű, nem látom égettnek. 5mm vastag a fékbetét, 7 mm a vassal együtt amin van.....

Kíváncsi leszek, hogy az üzemi fog-e és csak a kézifék bovden szorul valahol... vagy nem fog a hátulja sehogyse...

Megnyúlhatott a kézifékbowdened.

Link to comment
Megosztás:

Képes voltam kimenni a garázsba és rárántani. Az enyém is 7-ig húzható. Próbáltam régebben forgalommentes helyen , szinte használható volt az üzemi helyett. Igaz nekem tárcsa van hátul. Lehet, hogy a tiednek meg van égve a felülete?

Na, de Endy... :D

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Fórum,

általános, finom vezetési stílusom mellett utóbbi meleg napokban a 75 fokot se mutatja a vízhőfokmérő. Ha lendületeskedem kicsit az autóval, akkor felmászik 80 alá picivel, majd ha abbahagyom a lendületeskedést, egy perc alatt újra 75 fok körül áll. De van, hogy lecsúszik a minimumra, és ott kopp.

Jól gyanítom, hogy nyitva halt meg a termosztátom?

(Azt már meg sem merem kérdezni, hogy pl. egy olyan autóban, ahol NINCS vízhőfokmérő (már eleve mekkora gyökérség... autó vízhőfokmérő nélkül, rúgjatok fejbe, ha ilyenben láttok), az ilyet az ember honnan a retekből kéne észre vegye? Megemelkedett fogyasztásból?!)

Helo!

Igen, jól gyanítod, hogy nyitva halt meg a termosztát.

Előző autómban,csak télen vettem észre ,mert gyenge volt az utastér fűtése(R5 campus, vízhőfokmérő nélküli).

Link to comment
Megosztás:

Helo!

Igen, jól gyanítod, hogy nyitva halt meg a termosztát.

Előző autómban,csak télen vettem észre ,mert gyenge volt az utastér fűtése(R5 campus, vízhőfokmérő nélküli).

Igen ez a legvalószínűbb. Nem érdemes túl sokáig így járkálni az autóval (főleg télen), mert üzemmeleg szint alatt a motorkopás is sokkal erőteljesebb.

Link to comment
Megosztás:

Hali

Érdeklődni szeretnék a következő problémával kapcsolatban:

Kb 1-1,5 havonta bejelez a sárga motor ................y ez nem mehet így sokáig mert az komolyabb problémákat is okozhat a gépben ,ha valakivel előfordult már hasonló kérem segítsen ,válaszokat előre is köszönöm.

Sziasztok

Valóban jó lenne tudni a hibakódot!Lehet tényleg trafó baja van,de ha kivillogtatod okosabbak leszünk!

Gázt és a féket egyszerre benyomod és ráadod a gyújtást,ekkor villogni kezd a sárga,te pedig megszámolod hányat!

Egyes számok között kis szünet van!

Egyébként ha már itt tartunk 2005 ös Z14XEP motorú a kocsid?Vezérműtengely lefogató csavarok átnézésén

túl vagy?

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezem a hibakódot és a többit is megnézem ,ha van valami írok köszi

Megnéztem és igen Z14XE tipusú a motor ,vezérműcsavarokat még nem néztem .Ahhoz lehet köze ,hogy elég ratyi minőségű úton közlekedek ,és mindig ott adja be a hibakódot?

Plussz a kivillogtatást csak akkor lehet csinálni ha aktív hibakód van vagy akkor is ha már ki lett ütve belőle?

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezem a hibakódot és a többit is megnézem ,ha van valami írok köszi

Megnéztem és igen Z14XE tipusú a motor ,vezérműcsavarokat még nem néztem .Ahhoz lehet köze ,hogy elég ratyi minőségű úton közlekedek ,és mindig ott adja be a hibakódot?

Ha csak XE a motorkód vége,akkor azzal nincs baj,csak a XEP végűekkel.

Link to comment
Megosztás:

Megkérdezem a hibakódot és a többit is megnézem ,ha van valami írok köszi

Megnéztem és igen Z14XE tipusú a motor ,vezérműcsavarokat még nem néztem .Ahhoz lehet köze ,hogy elég ratyi minőségű úton közlekedek ,és mindig ott adja be a hibakódot?

Plussz a kivillogtatást csak akkor lehet csinálni ha aktív hibakód van vagy akkor is ha már ki lett ütve belőle?

Ha aktív hiba van, vagy tárolt, akkor ki tudod villogtatni.

Ha műszerrel ki lett törölve, akkor már nem.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki!

Szomszédom Astrájáról kérdeznék egyet.

Ha kulcssal zárja az ajtót, és ráfordítva tarja, akkor felviszi az elektromos ablakot. Távirányítóval nem megy fel.

Ez normális, vagy a távval iss kellene mennie (mint mondjuk a '94-es Omegámon iss megy)??

Köszi előre iss.

Üdv M

Ez nem OMEGA! :D

Utólag beszerelt riasztó is felhúzza. (ha gondolod szombaton megmutatom? :D )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A kézifék dologhoz egy kicsit visszatérve látom nem csak én küzdök ezzel a problémával. Nekem is így viselkedik. Viszont ami engem érint az a vezető ülés. Azt vettem észre, hogy kotyog egy kicsit. Olyan mintha a csúszó sín és az ülés váza között lenne meglazulva valami csavar. Ha az oldalsó burkolatot leszedném látnám a rögzítési pontokat? Valaki tapasztalt már ilyet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy Opel astra G-nek! Olyan problémám van, hogy a jobb hátsó fékemnél csörög valami, de ha kicsit fékezek akkor már megszűnik a zaj! (HA KIVÁLÓ JÓ MAGYAR UTAKON MEGYEK)

Azt mondták, hogy a fékpofámnál nincs bent valami rugó! Én nézegettem és sajnos a belső fékpofám kotyog oldal irányban kb 4-5 mm-tert!

A rugó dolga az lenne hogy szinte a tárcsának nyomja alap helyzetben a pofát!

Tudtok segíteni nekem! Ez igaz! VALAMI KÉP???

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy Opel astra G-nek! Olyan problémám van, hogy a jobb hátsó fékemnél csörög valami, de ha kicsit fékezek akkor már megszűnik a zaj! (HA KIVÁLÓ JÓ MAGYAR UTAKON MEGYEK)

Azt mondták, hogy a fékpofámnál nincs bent valami rugó! Én nézegettem és sajnos a belső fékpofám kotyog oldal irányban kb 4-5 mm-tert!

A rugó dolga az lenne hogy szinte a tárcsának nyomja alap helyzetben a pofát!

Tudtok segíteni nekem! Ez igaz! VALAMI KÉP???

Sajnos képem nincs,de esetleg ha más nincs nézd meg a másik oldalit és hasonlítsd össze!

Hátha látszik valami eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tulajdonosa lettem egy Opel astra G-nek! Olyan problémám van, hogy a jobb hátsó fékemnél csörög valami, de ha kicsit fékezek akkor már megszűnik a zaj! (HA KIVÁLÓ JÓ MAGYAR UTAKON MEGYEK)

Azt mondták, hogy a fékpofámnál nincs bent valami rugó! Én nézegettem és sajnos a belső fékpofám kotyog oldal irányban kb 4-5 mm-tert!

A rugó dolga az lenne hogy szinte a tárcsának nyomja alap helyzetben a pofát!

Tudtok segíteni nekem! Ez igaz! VALAMI KÉP???

hy

1.22 percnél nézd meg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.