Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

elvileg eccer :)

én azért ránézek olajcserénként :D nyugodtabban alszok :D

Na túlestem az orvosláson!! Vezérműtengely tökéletes 1 csavar sem volt laza..... huh

Kormányzás rendben!! Főként a gumiabroncsok szarok sajna, de azért állítgatni kellett a futóműveket minden határon volt tehát elvileg nem volt baj a kormányzással de belelógott a pirosba az eleje is és a hátulja is. Most úgy érzem minden oks!!

Link to comment
Megosztás:

Kicsit megint másba kérdeznék bele!! g astránál z14xep lehet az elektronikát átíratni, hogy a fogyasztást is mutassa?

Ezt a funkciót csak a fedélzeti sz.géppel felszerelt autók tudják, én úgy tudom a z14xep nem tudja kezelni a gyári mid-et

Link to comment
Megosztás:

Jó estét kívánok!

Lenne egy jelenség, aminek a megoldásában tanácsot szeretnék kérni.

Z14XE 2002-es gép 190.000km

Probléma: alapjárat dadog, 750 ről 2-3 mp-enként le le esik 650-re 700ra és közben rángat elég erősen.

hideg és meleg motornál egyaránt előfordul, az utóbbi időben állandósult a jelenség.

Fordulaton minden rendben van.

Gyertyákat és trafósort kiszedve "megszikráztattuk" kb 2cm-es szikrákat húz minden trafó (brisk "kúszó szikrás izés gyertyák kb 20.000km van benük, színük ok")

elektromos gázpedállal van szerelve, folytószelepházat leszedtem, csilli-villire pucoltam, EGR szelep lezárva, vak tömítéssel, lég és vákumcsöveknél nincs repedés, törés stb. lambda jele rendben van, MIL nem világít, tárolt hiba nincsen az ECU ban.

Teszteltük továbbá ECU és még sok csatit menet közben rángatva, ECU hűtőbordájára féktisztítót nyomtunk hogy hátha túlmelegszik, illetve a légcsövek és egyéb tömítések mentén spricceltünk féktisztítót, de nem változott semmi, féktiszító fújkálásra nem pörgött föl.

Kompreszió II. hengerben 14 a többiben 14.5 ez elméletileg ennek az eltérésnek még bele kéne férnie.

Van valami ötlet? Tanácstalan vagyok mint egy kisközség :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Jó estét kívánok!

Lenne egy jelenség, aminek a megoldásában tanácsot szeretnék kérni.

Z14XE 2002-es gép 190.000km

Van valami ötlet? Tanácstalan vagyok mint egy kisközség :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Esetleg még megpróbálnám a levegő útját végig kitisztítani ,meg a szívósort,meg a vákumcsöveket is.Azok

is jól el tudnak tömődni.

Mást így hirtelen nem tudok.A Z14XE-nél mi állítja az alapjáratot,abban van még alapjárati motor?

Ha van még azt is jó lenne pucolni!

Link to comment
Megosztás:

aha..

ha légzsákot elérte akkor nem azzal van a bibi...

részemről passz :D

Ma kiolvastuk az agyából a légzsákhibát!A jobboldali övfeszítő csatlakozót írta,be is akartam WD40-ezni,de

hogy jön az szét?Piros színű az a nyomója,de mit kell azzal csinálni?Nyomtam fel-le,húztam ki-be de nem indult

meg,feszegetni meg nem mertem. :)

Link to comment
Megosztás:

Ma kiolvastuk az agyából a légzsákhibát!A jobboldali övfeszítő csatlakozót írta,be is akartam WD40-ezni,de

hogy jön az szét?Piros színű az a nyomója,de mit kell azzal csinálni?Nyomtam fel-le,húztam ki-be de nem indult

meg,feszegetni meg nem mertem. :D

pedig szettem szét már szét én is amikor kiborítottam a belsejét... de most nincs előttem így fejbe :)

Link to comment
Megosztás:

Jó estét kívánok!

Lenne egy jelenség, aminek a megoldásában tanácsot szeretnék kérni.

Z14XE 2002-es gép 190.000km

Probléma: alapjárat dadog, 750 ről 2-3 mp-enként le le esik 650-re 700ra és közben rángat elég erősen.

hideg és meleg motornál egyaránt előfordul, az utóbbi időben állandósult a jelenség.

Fordulaton minden rendben van.

Gyertyákat és trafósort kiszedve "megszikráztattuk" kb 2cm-es szikrákat húz minden trafó (brisk "kúszó szikrás izés gyertyák kb 20.000km van benük, színük ok")

elektromos gázpedállal van szerelve, folytószelepházat leszedtem, csilli-villire pucoltam, EGR szelep lezárva, vak tömítéssel, lég és vákumcsöveknél nincs repedés, törés stb. lambda jele rendben van, MIL nem világít, tárolt hiba nincsen az ECU ban.

Teszteltük továbbá ECU és még sok csatit menet közben rángatva, ECU hűtőbordájára féktisztítót nyomtunk hogy hátha túlmelegszik, illetve a légcsövek és egyéb tömítések mentén spricceltünk féktisztítót, de nem változott semmi, féktiszító fújkálásra nem pörgött föl.

Kompreszió II. hengerben 14 a többiben 14.5 ez elméletileg ennek az eltérésnek még bele kéne férnie.

Van valami ötlet? Tanácstalan vagyok mint egy kisközség :)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Pillangószelep tengely esetleg megkopott, amiatt csinálhatja.

Vagy akadozhat a benzinszállítás, benzinszűrő csere?

Az ECU vezérli az AC pumpát, esetleg ott valami kontakt dolog?

Link to comment
Megosztás:

Ma kiolvastuk az agyából a légzsákhibát!A jobboldali övfeszítő csatlakozót írta,be is akartam WD40-ezni,de

hogy jön az szét?Piros színű az a nyomója,de mit kell azzal csinálni?Nyomtam fel-le,húztam ki-be de nem indult

meg,feszegetni meg nem mertem. :)

Kiollóztam az "Így csináld"-ból egy oldalt, remélem segít :D

http://data.hu/get/4077141/csati.jpg

Egyébként ha nem szűnik a hiba, akkor a kesztyűtartó mögött a légzsák csatival lesz a gond, én ezzel szívok már jó ideje :D

Link to comment
Megosztás:

Ma kiolvastuk az agyából a légzsákhibát!A jobboldali övfeszítő csatlakozót írta,be is akartam WD40-ezni,de

hogy jön az szét?Piros színű az a nyomója,de mit kell azzal csinálni?Nyomtam fel-le,húztam ki-be de nem indult

meg,feszegetni meg nem mertem. :)

Kiollóztam az "Így csináld"-ból egy oldalt, remélem segít :D

http://data.hu/get/4077141/csati.jpg

Egyébként ha nem szűnik a hiba, akkor a kesztyűtartó mögött a légzsák csatival lesz a gond, én ezzel szívok már jó ideje :D

Link to comment
Megosztás:

ebbe a motorba ami valszeg z14xep ,vagy z14xe 5W30 olaj kell

pl GM dexos 2 ,vagy bármi más ami teljesíti a dexos 2 előírást :D

első sorban egy olajcsere kellene ...

Ugye X14XE-re ez nem vonatkozik?! :) Csak mert én most raktam bele Castrol Magnatec-et!

Egyszer Wessz is a Metabond Speed-et ajánlotta, ami 10W40-es!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.