Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

T woody1!

"Milyet vegyek ..."

Fékrendszer: Ate-Teves

Fékbetét:

Opel: 16 05 034

GM: 9195144

Ate: 13.0460-7115.2

Delphi: LP1673

Bosch: 0 986 424 456

Brembo: P 59 030

Febi: 16233

Ferodo: FDB1293

Trw: GBD1351

Mintex

Quinton Hasell: BP983

Textar

"mennyibe fog ..."

Legolcsóbb.

Legdrágább.

"kophat el úgy ..."

Igen.

Köszönöm szépen, ez aztán valóban full kiszolgálás és teljes körű tájékoztatás. ;)

Ate-t azért nem veszek, az nekem túl drága. Ezek közül kiválasztok egy árban megfelelőt és az lesz a befutó.

Köszi mégegyszer.

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megkérdezni, hogy az első kerekekhez kellene cserélnem a fékpofákat, ugyanis ritkán, de elkezdett csikorogni fékezésnél. Milyet vegyek ami jó és kb. mennyibe fog az kerülni?

45.000-nél kophat el úgy, hogy azért vigyáztam rá (motorfék..., igaz én csak 12.000 tettem bele, az előző tulajt nem tudom....) ?

Köszi előre is. ;)

Nekem 70e van benne, és ég ahogy elnézem még kb 40-50% minimum a betét... De elkophat, ha az előző tulaj úgy használta....

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megkérdezni, hogy az első kerekekhez kellene cserélnem a fékpofákat, ugyanis ritkán, de elkezdett csikorogni fékezésnél. Milyet vegyek ami jó és kb. mennyibe fog az kerülni?

45.000-nél kophat el úgy, hogy azért vigyáztam rá (motorfék..., igaz én csak 12.000 tettem bele, az előző tulajt nem tudom....) ?

Köszi előre is. ;)

a gyári sincs veszet árban..

Link to comment
Megosztás:

Szeretném megkérdezni, hogy az első kerekekhez kellene cserélnem a fékpofákat, ugyanis ritkán, de elkezdett csikorogni fékezésnél. Milyet vegyek ami jó és kb. mennyibe fog az kerülni?

45.000-nél kophat el úgy, hogy azért vigyáztam rá (motorfék..., igaz én csak 12.000 tettem bele, az előző tulajt nem tudom....) ?

Köszi előre is. ;)

Mielőtt cserélnéd, azért szemrevételezd a betéteket, hátha csak beszorult oda valami sz@r. ;)

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt cserélnéd, azért szemrevételezd a betéteket, hátha csak beszorult oda valami sz@r. ;)
Ha még vastag a kopó réteg a betéten, lehet hogy más a bibi.....

A betét fém hátoldala és a dugattyú összefekvése rozsdásan is okoz nyikorgást.....

Bronzpaszta erre a megoldás. Az összefekvő részekre vékonyan. (féktuskó-nyereg szánra sem árt)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudom, volt már róla szó, vissza is olvastam, de nem találom... ;) Elemet kéne cserélnem a távirányítóban, de nem jövök rá hogy kell szétszedni, és annyira feszegetni nem mertem... Hogy lehet szétkapni ezt a kütyüt?

A hátoldalon a kulcs fém része felöli részén van egy kis bemélyedés. Ott pici csavarhúzóval alá nyúlsz és széthúzod. A kulcs fém része és egy U alakú műanyag tartó jön külön a kulcs gombos részétől Utána már csak szét szeded a két oldalát a kulcs testének.

Link to comment
Megosztás:

A hátoldalon a kulcs fém része felöli részén van egy kis bemélyedés. Ott pici csavarhúzóval alá nyúlsz és széthúzod. A kulcs fém része és egy U alakú műanyag tartó jön külön a kulcs gombos részétől Utána már csak szét szeded a két oldalát a kulcs testének.

Ahhhaaa. Okés, frankó, kösz szépen, sikerült ;)

Link to comment
Megosztás:

Kerékcsavarok meg vannak húzva?Vagy kavics a gumiban?

Ütemes dobogó hangot hallottam az első kerék felől

Ma voltam szerelőnél.Ment vele egy kört.Azt mondta így elsőre hogy kerékcsapágy.Ma nem tudta felemelni mert nem volt rá idő.Úgyhogy még nem biztos.

De ha az akkor cumi. ;) Mert veszett árban vannak az újak.Mert ugye ABS-es.

Azt mondta a srác hogyha nagyon keresgél szerinte 28-30 körül lehet találni megfelelőt.A bontott lutri.

Van valami más vélemény,ötlet?Esetleg olcsóbban tud valaki ha mégis az kell?

Vazeee 2 hete vettem a verdát és akkor semmi hangja nem volt ;)

THX

Link to comment
Megosztás:

Ütemes dobogó hangot hallottam az első kerék felől

Ma voltam szerelőnél.Ment vele egy kört.Azt mondta így elsőre hogy kerékcsapágy.Ma nem tudta felemelni mert nem volt rá idő.Úgyhogy még nem biztos.

De ha az akkor cumi. ;) Mert veszett árban vannak az újak.Mert ugye ABS-es.

Azt mondta a srác hogyha nagyon keresgél szerinte 28-30 körül lehet találni megfelelőt.A bontott lutri.

Van valami más vélemény,ötlet?Esetleg olcsóbban tud valaki ha mégis az kell?

Vazeee 2 hete vettem a verdát és akkor semmi hangja nem volt ;)

THX

Szia! Eddig csak olvastam a fórumot nem írtam.Ha alkatrészt keresel G astrához körülnézhetsz a Zsu.hu oldalán,vagy Parajdi autóalkatrész kft,esetleg westautotéka.Mind a háromnál vannak jó árak nem olyan horror szintüek mint máshol.Remélem tudtam segíteni

Link to comment
Megosztás:

Szia! Eddig csak olvastam a fórumot nem írtam.Ha alkatrészt keresel G astrához körülnézhetsz a Zsu.hu oldalán,vagy Parajdi autóalkatrész kft,esetleg westautotéka.Mind a háromnál vannak jó árak nem olyan horror szintüek mint máshol.Remélem tudtam segíteni

azért azt tudni kell hogy olcsó húsnak híg a leve ... vagy mi ;)

minimum minőség FAG, csapágyból vagy ha jót akar az ember akkor SKF...a gyári az duplája az SKF nek.. na azt meg vegye meg akinek van rá ;)

http://www.zsu.hu/webaruhaz/htmls/autotipu...1_s76_?gyakori=

szerintem nem occó bolt..

Link to comment
Megosztás:

Ütemes dobogó hangot hallottam az első kerék felől

Ma voltam szerelőnél.Ment vele egy kört.Azt mondta így elsőre hogy kerékcsapágy.Ma nem tudta felemelni mert nem volt rá idő.Úgyhogy még nem biztos.

De ha az akkor cumi. ;) Mert veszett árban vannak az újak.Mert ugye ABS-es.

Azt mondta a srác hogyha nagyon keresgél szerinte 28-30 körül lehet találni megfelelőt.A bontott lutri.

Van valami más vélemény,ötlet?Esetleg olcsóbban tud valaki ha mégis az kell?

Vazeee 2 hete vettem a verdát és akkor semmi hangja nem volt ;)

THX

Szia! Laikus vagyok, de az ütemes, dobogó hang szerintem nem kerékcsapágy lesz. Mintha írtad volna, hogy sokáig nem használták a kocsit, mielőtt megvetted. Nos, ez nem tesz jót az abroncsoknak, szvsz. először ebbe az irányba kellene elindulnod.

Link to comment
Megosztás:

Ütemes dobogó hangot hallottam az első kerék felől

Ma voltam szerelőnél.Ment vele egy kört.Azt mondta így elsőre hogy kerékcsapágy.Ma nem tudta felemelni mert nem volt rá idő.Úgyhogy még nem biztos.

De ha az akkor cumi. ;) Mert veszett árban vannak az újak.Mert ugye ABS-es.

Azt mondta a srác hogyha nagyon keresgél szerinte 28-30 körül lehet találni megfelelőt.A bontott lutri.

Van valami más vélemény,ötlet?Esetleg olcsóbban tud valaki ha mégis az kell?

Vazeee 2 hete vettem a verdát és akkor semmi hangja nem volt ;)

THX

Itt elég jó áron van kerékcsapágy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Előfordult már valakivel,hogy kulccsal zárta be az autót,és amikor elfordította a kulcsot,pattant egy nagyot valami,és a kulcsot nem lehetett függőleges állásba fordítani,ezért ki sem lehetett húzni,ha valakinek volt ilyen,írja már meg,mi lett a baja,hogy lehet orvosolni. válaszokat köszönöm.

Húha, gondolom a zárbetét adta meg magát. Én ugyanígy jártam, csak a gyújtáskapcsolóval 100km-re otthontól...az nagyobb szívás ;)

Link to comment
Megosztás:

Ütemes dobogó hangot hallottam az első kerék felől

Ma voltam szerelőnél.Ment vele egy kört.Azt mondta így elsőre hogy kerékcsapágy.Ma nem tudta felemelni mert nem volt rá idő.Úgyhogy még nem biztos.

De ha az akkor cumi. ;) Mert veszett árban vannak az újak.Mert ugye ABS-es.

Azt mondta a srác hogyha nagyon keresgél szerinte 28-30 körül lehet találni megfelelőt.A bontott lutri.

Van valami más vélemény,ötlet?Esetleg olcsóbban tud valaki ha mégis az kell?

Vazeee 2 hete vettem a verdát és akkor semmi hangja nem volt ;)

THX

Én nem vagyok autószerelő, de szerintem ha ABS-es a verda, akkor a kerékcsapágy tönkremenetele előtt jelezne az ABS, mivel a jeladó a csapágyra van szerelve. Nem is hallottam még tönkrement kerékcsapágyról. A kerékagyakat mindig a jeladó hibája miatt szoktuk cserélni.

Próbáld ki a gépet egy másik garnitúra kerékkel (kölcsön), mielőtt nagyobb összeget adnál ki, lehet feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.