Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Üdv cimborák! Az utóbbi időben tapasztalok nagyobb gézadás és 3000-4000 fordulat körül ketyegő hangot a motorból. Ez eddig nem volt.

Kifejezetten gyorsításkor erősödik.

nem annyira tűnik természetesnek.

Mi lehet ez? TWP szelep vagy idő szerű lenne már szelephézag állítás?

Z16XEP 2005 117E km.

tipp?

kösz:frz

Na, úgy látom sikerül ennyi idő után bekérdezni lamer módjára :)

Hangról kérdezni, látatlanban, hallatlanban :)

...nem is jött válasz :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Delphi típusú szellőztető ventillátorom időként nem működik. Szétszerelés után nagyon vizes volt, arra gyanakszom ez lehet az oka. Azonban száraz időben is előfordult már, hogy nem működött, lehet azért mert nem volt ideje kiszáradni. Nem tudom normális-e ez a beázás, mindenesetre szétszereltem a szélvédő alatt a beömlőt is. Amit ott találtam kérdéseket vetett fel bennem. Egy GM kóddal ellátott műanyag elemet találtam (lásd képeken), ami sehogy sem akar odailleni. Remélem tudtok segíteni, hova és hogyan kell elhelyezni, egyáltalán ide való-e. Lehet ez a "lemez" miatt ázik be?

A képeket a linket megnyitva megnézhetitek:

https://picasaweb.go...CNuvtISJ-ZbAUg#

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Delphi típusú szellőztető ventillátorom időként nem működik. Szétszerelés után nagyon vizes volt, arra gyanakszom ez lehet az oka. Azonban száraz időben is előfordult már, hogy nem működött, lehet azért mert nem volt ideje kiszáradni. Nem tudom normális-e ez a beázás, mindenesetre szétszereltem a szélvédő alatt a beömlőt is. Amit ott találtam kérdéseket vetett fel bennem. Egy GM kóddal ellátott műanyag elemet találtam (lásd képeken), ami sehogy sem akar odailleni. Remélem tudtok segíteni, hova és hogyan kell elhelyezni, egyáltalán ide való-e. Lehet ez a "lemez" miatt ázik be?

A képeket a linket megnyitva megnézhetitek:

https://picasaweb.go...CNuvtISJ-ZbAUg#

Előre is köszönöm a segítséget!

Pedig van ott valami valahogy, csak már régen szedtem szét az enyimet. :(

Link to comment
Megosztás:

Remélem tudtok segíteni, hova és hogyan kell elhelyezni, egyáltalán ide való-e. Lehet ez a "lemez" miatt ázik be?

A képeket a linket megnyitva megnézhetitek:

https://picasaweb.go...CNuvtISJ-ZbAUg#

Előre is köszönöm a segítséget!

Fordíts rajta 180°-ot a középső képen látható állapothoz képest. Tehát amelyik fele azon a képen a lengéscsillapító irányába néz, az legyen a szélvédő felé és fordítva. Úgy jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Delphi típusú szellőztető ventillátorom időként nem működik. Szétszerelés után nagyon vizes volt, arra gyanakszom ez lehet az oka. Azonban száraz időben is előfordult már, hogy nem működött, lehet azért mert nem volt ideje kiszáradni. Nem tudom normális-e ez a beázás, mindenesetre szétszereltem a szélvédő alatt a beömlőt is. Amit ott találtam kérdéseket vetett fel bennem. Egy GM kóddal ellátott műanyag elemet találtam (lásd képeken), ami sehogy sem akar odailleni. Remélem tudtok segíteni, hova és hogyan kell elhelyezni, egyáltalán ide való-e. Lehet ez a "lemez" miatt ázik be?

A képeket a linket megnyitva megnézhetitek:

https://picasaweb.go...CNuvtISJ-ZbAUg#

Előre is köszönöm a segítséget!

Úgy, ahogy tgabika76 írta. Az íves fele van felül!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap sikerült kitisztítanom a fojtószelepet és csöveket nagyjából,még jó hogy rászántam magam,mert az egyik cső elvolt repedve...tisztítás után hidegindításnál gyönyörűen tartja a fordulatot,nem ingadozik :)

Kérdeznék valamit: az x14xe és a z14xe motor között mi a különbség?

Link to comment
Megosztás:

Tegnap sikerült kitisztítanom a fojtószelepet és csöveket nagyjából,még jó hogy rászántam magam,mert az egyik cső elvolt repedve...tisztítás után hidegindításnál gyönyörűen tartja a fordulatot,nem ingadozik :)

Kérdeznék valamit: az x14xe és a z14xe motor között mi a különbség?

Az x-es még bovdenes, a z-s már elektromos gázpedálos.

Link to comment
Megosztás:

A szelepeknek adtam spurit de nem segített ! Trafósorra pedig azt mondták nem biztos hogy hibás ! annyi hogy mostanában nagyonsokat rövid utakra használom sok hideg indítással ! lehet ez okozza ! Hibakódot házilag lehet törölni ??? Villogtatást tudom csak a törlést nem ! Anyi még mikor a pillangó szelep alá néztem nagyon fekete trutyis volt lent minden !

Link to comment
Megosztás:

A szelepeknek adtam spurit de nem segített ! Trafósorra pedig azt mondták nem biztos hogy hibás ! annyi hogy mostanában nagyonsokat rövid utakra használom sok hideg indítással ! lehet ez okozza ! Hibakódot házilag lehet törölni ??? Villogtatást tudom csak a törlést nem ! Anyi még mikor a pillangó szelep alá néztem nagyon fekete trutyis volt lent minden !

szerez csere trafót..

a hibakód törlődik,ha nem lesz már hiba ,de nem rögtön... majd eccercsak :)

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon szedné szétt senki a kocsiját még 1 próba erejéig sem ! Ezért nagyon nehéz szerezni ! Máskép nem lehet kimérni a trafósort ! Volt vagy amper mérövel esetleg ??

nincs ismerős? elég ha a motorkód stimmel..

fogalmam sincs... :)

lehet hogy kilehet mérni...

mit hova?

és mennyi a jó érték?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.