Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok !

A kormány tekerésekor megnőtt a szervó hangja. Csak a kormány elengedésekor hagyja abba. (Gondolom ez a része természetes :-) ) 1 decinyi olaj is eltűnt valahová. Egy 2006os kérdező azt a választ kapta, hogy az olyan. Van új a nap alatt ? Pár héttel ezelőttig ezt nem lehetett hallani. Egyébként tökéletesen működi, nem hagy kis, stb.

A választ előre is köszi !

Link to comment
Megosztás:

cseréltek neked láncot mostanában?

Meg van a ludas. Utángyártott vezérlés van benne ami egy nagy s.ar, mert egy ismerősömnek is ez volt vele, ki kell cseréltetni ismét a vezérlést ezúttal gyári vezérmülánc-készlet megy bele..... egyébként ragad a lánc, hidegen csörög....tudnátok linkelni egy oldalt ahhol gyári opel vezérlést tudok rendelni?????

Link to comment
Megosztás:

Meg van a ludas. Utángyártott vezérlés van benne ami egy nagy s.ar, mert egy ismerősömnek is ez volt vele, ki kell cseréltetni ismét a vezérlést ezúttal gyári vezérmülánc-készlet megy bele..... egyébként ragad a lánc, hidegen csörög....tudnátok linkelni egy oldalt ahhol gyári opel vezérlést tudok rendelni?????

http://auto-motor.va...1537419923.html

vagy

http://www.cromax.hu...:%2019DN0588-ig

és még sok egyéb helyről :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A brutál rángatásomra megvan a megoldás. Haver autójáról most kaptam le a trafóhidat,és ő volt a bűnös,a gépem úgy ment vele mint újkorában,mint 1 svájci karóra. Semmi csühögés a kipufogóban,semmi rángatás,se hidegen,se melegen. Még annyit segíthetnétek hogy milyen trafóhidat vegyek rá,persze gondolom gyárit,de azért 50 et nem költenék ha nem muszáj. Most ugyebár a gyári Delphi van rajta, Z16xe a haverén is az volt,az X16XEL volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

A brutál rángatásomra megvan a megoldás. Haver autójáról most kaptam le a trafóhidat,és ő volt a bűnös,a gépem úgy ment vele mint újkorában,mint 1 svájci karóra. Semmi csühögés a kipufogóban,semmi rángatás,se hidegen,se melegen. Még annyit segíthetnétek hogy milyen trafóhidat vegyek rá,persze gondolom gyárit,de azért 50 et nem költenék ha nem muszáj. Most ugyebár a gyári Delphi van rajta, Z16xe a haverén is az volt,az X16XEL volt.

hy

csak gyárit ha nem akarsz több problémát!

http://www.cromax.hu/index.php?katid=49707528&termek_al_id=32485&katnev=C16SEL,%20X16XEL,%20Z16XE

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erre vki tud vmi megoldást?

Olyan problémám van a kocsival (2003 z14xe) hogy reggel pöcre indul viszont ha megállok vele akár ebbe a nagy hidegbe 1-2órát akkor se indul el csak gázzal!Tekerni teker de kell neki gáz és egyből beindul.

Alapjárat tökéletes,nem ingadozik,nem fulladozik!

Gyertya csere (GM) óta kb. 20ezret mentem......

Üzemanyagszűrő csere pedig november elején volt és azóta mentem vele kb. 800-900km-ert

EGR szelep ultrahangos tisztításon vett részt hétfőn azóta mentem vele 125km-ert......

Egyszer már csinált ilyet 2éve,de akkor szintén EGR szelepet tisztíttattam és jó lett,de most vhogy nem,pedig ugyanott és ugyanaz a szerelő csinálta.Hozzáteszem mind a 2x ott voltam amikor a szerelő csinálta,tehát nem lehet hogy akkor megcsinálta most meg nem.

Még annyi hogy nekem is megszokott néha-néha állni a 3. henger,de változó mert vmikor 1-2hónapig semmi és csak a téli időszakba!Amint jön a tavasz megszűnik a henger kimaradás!

Vkinek vmi ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Erre vki tud vmi megoldást?

Olyan problémám van a kocsival (2003 z14xe) hogy reggel pöcre indul viszont ha megállok vele akár ebbe a nagy hidegbe 1-2órát akkor se indul el csak gázzal!Tekerni teker de kell neki gáz és egyből beindul.

Alapjárat tökéletes,nem ingadozik,nem fulladozik!

Gyertya csere (GM) óta kb. 20ezret mentem......

Üzemanyagszűrő csere pedig november elején volt és azóta mentem vele kb. 800-900km-ert

EGR szelep ultrahangos tisztításon vett részt hétfőn azóta mentem vele 125km-ert......

Egyszer már csinált ilyet 2éve,de akkor szintén EGR szelepet tisztíttattam és jó lett,de most vhogy nem,pedig ugyanott és ugyanaz a szerelő csinálta.Hozzáteszem mind a 2x ott voltam amikor a szerelő csinálta,tehát nem lehet hogy akkor megcsinálta most meg nem.

Még annyi hogy nekem is megszokott néha-néha állni a 3. henger,de változó mert vmikor 1-2hónapig semmi és csak a téli időszakba!Amint jön a tavasz megszűnik a henger kimaradás!

Vkinek vmi ötlet?

hibakód van-e?

gépen volt már?

Link to comment
Megosztás:

hibakód van-e?

gépen volt már?

volt hibakód,kiolvastattam már 2x is

két hibakód az egyik az EGR hibát dobta ki a másik pedig 3.henger gyújtáskimaradás.

EGR tisztítás megvolt,de trafót sajna nem tudok próbaképp szerezni.

Csak az az érdekes hogy az előző EGR tisztításnál megszűnt az a probléma hogy nem indult melegen,most meg ez a jelenség aktív

Link to comment
Megosztás:

volt hibakód,kiolvastattam már 2x is

két hibakód az egyik az EGR hibát dobta ki a másik pedig 3.henger gyújtáskimaradás.

EGR tisztítás megvolt,de trafót sajna nem tudok próbaképp szerezni.

Csak az az érdekes hogy az előző EGR tisztításnál megszűnt az a probléma hogy nem indult melegen,most meg ez a jelenség aktív

csere trafó valakitől ..

hátha :)

Link to comment
Megosztás:

de ezek szerint létezhet olyan,hogy a trafó miatt nem indul el melegen csak gázzal? egyébként csak a delphi trafóba gondolkozzak ha esetleg cserélnék?

Nem nem TR miatt nem indul nehezen! TR hibánál rángatni kezd melegen. A melegen nehezen indulás turhás folytószelepre vagy halódó EGR szelepre ad okot következtetni. De ha nincsen más tünet akkor, mihelyst van időd kapd le a folytószelepet aztán féktisztító annak hiányában 95ös benzin esetleg WD40 is jó, Takarítsd ki alaposan. Vegyél új tömítést alá,rakd össze és ha nincsen más hiba akkor hidd el jó lesz! Nekem mikor új volt nálam mondtak rá mindent, aztán végül itt a fórumon UHUHU mondta a fenti tippet, és nagyon bejött mert azóta tökéletesen indul akár tűzforró motorral is nyári kánikulában.

Link to comment
Megosztás:

hát akkor vhogy megkell próbálnom szerezni1et,de azért köszi

Melegindítási probléma nálam EGR-cserével oldódott meg. Hiába tisztogattam, 80-110 között rángatott az autó és melegen csak gázadással indult. Vettem egy újat 2éve, azóta ilyen gondom nem volt vele

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy egr szelep cserén már régóta gondolkozom mert 3 éve szarakodik.....

Annyi kérdésem lenne, hogy vki megtudja mondani milyen márkát vegyek belőle?

Már csak azért kérdezem mert most lenne egy delphi feltűnően "olcsón" 26e

És még annyi hogy honnan tudom majd azt hogy tényleg delphi az egr amit adnak....van vmi jelölés vagy mi?

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk egy egr szelep cserén már régóta gondolkozom mert 3 éve szarakodik..... Annyi kérdésem lenne, hogy vki megtudja mondani milyen márkát vegyek belőle? Már csak azért kérdezem mert most lenne egy delphi feltűnően "olcsón" 26e és még annyi hogy honnan tudom majd azt hogy tényleg delphi az egr amit adnak....van vmi jelölés vagy mi?

Véleményem szerint nem kell egyből nekiveselkedni új egr-nek. Fojtószelep tisztítás valóban segíthet, semmibe nem kerül, szóval szerintem is ezzel próbálkozz először. Meg nem mondom milyen márkájú van az én vasamban, ez ~35 ezerbe fájt, de GM csomagolásban volt. Mi a motorkódod?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tanácsotokat szeretném kérni.

2004-es 1.4 G astrám rosszalkodik.

Legelőször hideg inditás után kb. i kilóméterre leált, kigyulladt a kipuffogógázok lámpa és olyan volt mintha egy-két henger nem dolgozna. Elvittem szervízbe,azt mondták trafóhibát ír a gép és attól nem ment az eggyik henger,de nem biztos a diagnózis menjek még vele hogy csinálja e még.

Már ott tartok,hogy minden hideg indítás után ugyan az az 1 km. után (ami egyébként egy emelkedő) fulladozik a motor néha meg is áll aztán újraindítás ,vagy pár száz méter után úgy megy mintha mi sem történt volna. ha nem indítom újra akkor enyhén rezonál a motor és kicsit gyengébb.(de sztem minden henger megy)

Ma épp türhetően viselkedett,de észrevettem,hogy nagy fordulaton ha elengedem a pedált majdnem leáll a motorés utána viszi vissza normál alapjáratra,eddig ez nem így volt.

Örülnék ,ha írnátok véleményt mer már tiszta ideg vagyok.

Előre is köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt. 1 Főtengely szimering csere leírást nem tud valaki adni? Közepesnél erősebb hozzáértéssel meg tudnám oldani itthon? Vagy ne szenvedjek vele inkább? Nagyon szépen csöpög a váltó és a blokk között az olaj, járó motornál. Astra G caravan z16xe

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Tanácsotokat szeretném kérni.

2004-es 1.4 G astrám rosszalkodik.

Legelőször hideg inditás után kb. i kilóméterre leált, kigyulladt a kipuffogógázok lámpa és olyan volt mintha egy-két henger nem dolgozna. Elvittem szervízbe,azt mondták trafóhibát ír a gép és attól nem ment az eggyik henger,de nem biztos a diagnózis menjek még vele hogy csinálja e még.

Már ott tartok,hogy minden hideg indítás után ugyan az az 1 km. után (ami egyébként egy emelkedő) fulladozik a motor néha meg is áll aztán újraindítás ,vagy pár száz méter után úgy megy mintha mi sem történt volna. ha nem indítom újra akkor enyhén rezonál a motor és kicsit gyengébb.(de sztem minden henger megy)

Ma épp türhetően viselkedett,de észrevettem,hogy nagy fordulaton ha elengedem a pedált majdnem leáll a motorés utána viszi vissza normál alapjáratra,eddig ez nem így volt.

Örülnék ,ha írnátok véleményt mer már tiszta ideg vagyok.

Előre is köszönöm!

Üdv

Alapjárat ingadozik mint állat? Nem csühög a kipufogó? Kölcsöntrafó nagy király lenne,kb 10 perc a csere,és sok mindent megválaszol:D

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt. 1 Főtengely szimering csere leírást nem tud valaki adni? Közepesnél erősebb hozzáértéssel meg tudnám oldani itthon? Vagy ne szenvedjek vele inkább? Nagyon szépen csöpög a váltó és a blokk között az olaj, járó motornál. Astra G caravan z16xe

bölcsöt is és a váltót leszeded, kuplungot leszeded, lendkereket leszeded, alatta a szimering. csavarhuzóval kipattintod ....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.