Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Úgy néz ki, meg van a HIBA OKA. Egy nagyon banális, és már csak nevetni tudok rajta.

GM olaj van benne, ami egy kicsit megfáradt 12.000 km után... és egy kicsit fogyott is belőle:

- tehát a kettő együtt (minimális szinten az olaj + fáradt GM), szorultak a szelepek.

Ma lesz kicserélve, de előtte rátöltöttem.... és láss csodát.... 20 km után, húz, megy, szaggat....

-80.000 Ft, és idegeskedés....

Sziasztok,

Igaz nem Astra, de ugyanaz a motor van benne, csak itt hátha hamarabb kapok választ. !!!

Sziasztok,

Már kicsit végső kétéségbeesésemben írok, hátha valaki tud segíteni (bízom benne :)

Van egy 2001-es C Corsa z14xe 90 Le, Sport, 132.000 km, szervízkönyves, megmérték, tehát tuti ennyi.

A hiba:

- gázadásra fulladni/hörögni kezd, egészen 2000-es fordulatig, erőtlen. Eléri a 2000-et, erőre kap, és megy.

- voltam szerelőnél, EGR kitakarítva, lambda bemérve (sőt cserével kizárta a hibáját), AC cserélve-nyomás ok, benzinszűrő cserélve stb.

- ECu nem jelez semmit....

- a fordulat is leesett, 700-650

- a fogyasztásom, meg egy kicsit felment... nagyon

- rapszódikus, mert pl. ma reggel egy ideig ment, és nem is hőfoktól függ, tehát nem csak melegen csinálja.

A folytószelepnél, már gyanakodtam, hogy falsot szívhat, hideg fújkáltam féktisztítóval, de semmi... Viszont utánna, mintha valami folyás lett volna az oldalán... Hiba elhárítva, de csaknem.

EGR szelep, szépen körbetömítve, hogy nehogy onnan szívja a falsot... de az sem...

Folytószelep, tiszta...

Várom a tamácsokat, ötleteket, mindenre nyitott vagyok, mert húsvétra szeretnék menni vele, de ha ezt csinálja, a gatyámat leeszi hosszú úton...

Előre is köszönöm!!!

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg az EGR szelepelt kitisztítani.

Leveszed, beáztatod benzin, hígító, féktisztítód, finoman leszeded róla a rárakódott dzsuvát.

Ugyanúgy leszeded a koszt a motor részéről is.

Ha tiszta, visszaszerelés előtt javaslom egy valamilyen hőálló tömítéssel kend be az alátétet, de csak finoman.

Ha kész 3x gyújtás amíg elalszanak a lámpák (nem indítasz!), utána röff, és hagyod felmelegedni, gázadás nélkül.

90%-ban ez szokott lenni a hiba, és a megoldás is.

Köszi szépen a tanácsot!!!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! szeretnék egyet kérdezni! Valaki meg tudná mondani hogy kb mibe kerülne a két hátsó kerekemet vissza állítani az eredeti nyomra? konkrétan télen padtkát sikerült fognom :omg: és úgy 2-3cm-rel balra van. az autó nem húz semerre szépen megy egyenesen de szemmel láthatóan a sárvédőknél hiányzik a szimetria :goofy: Astra G classic II 2005

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, meg van a HIBA OKA. Egy nagyon banális, és már csak nevetni tudok rajta.

GM olaj van benne, ami egy kicsit megfáradt 12.000 km után... és egy kicsit fogyott is belőle:

- tehát a kettő együtt (minimális szinten az olaj + fáradt GM), szorultak a szelepek.

Ma lesz kicserélve, de előtte rátöltöttem.... és láss csodát.... 20 km után, húz, megy, szaggat....

-80.000 Ft, és idegeskedés....

mi köze van a megfáradt motorolajnak, és a szoruló szelepnek?????

Link to comment
Megosztás:

Úgy néz ki, meg van a HIBA OKA. Egy nagyon banális, és már csak nevetni tudok rajta.

GM olaj van benne, ami egy kicsit megfáradt 12.000 km után... és egy kicsit fogyott is belőle:

- tehát a kettő együtt (minimális szinten az olaj + fáradt GM), szorultak a szelepek.

Ma lesz kicserélve, de előtte rátöltöttem.... és láss csodát.... 20 km után, húz, megy, szaggat....

-80.000 Ft, és idegeskedés....

Sztem ebben az esetben ne vegyél rá mérget,hogy megjavult... <_<
Link to comment
Megosztás:

Szervusz!

Leginkább AC pumpa gyanús a helyzet. Reléjét kéne kivenni megnézni hogy szemmel látható -e rajta vmi. Ha igen akkor cserés. Ha relén nem látszik semmi akkor megpróbálhatod áthidalni úgy próba ha indul akkor vagy relé vagy ECU. Ha úgy sem indul akkor az AC vagy az oda vezető kábel a rosz. Kulcsos auto nem villog mikor indítózol? Ha igen akkor immo hiba. Ha ez fenntáll akkor próba másik kulcsal. Ezeket próbáld meg hátha. De leginkább ez a jellemző ha egyszercsak nem indul.Főtengely jeladó lehetne még de arra egyből dobja a kódot sőt néha már előtte is.

Helló!

Sajnos a pótkulcsos dolog nem jött be, de azért köszönöm a tippet. A kulcsos autó szépen elalszik indítózásnál. Viszont az üzemanyagszint mutatója berángatózik az önindítózás során, de lehet, hogy ez csak a nagy indításkori áramfelvétel miatt van.

Kedden majd viszek magammal egy ellenállásmérőt és átnézem a reléket és a biztosítékokat. Gondolom az AC reléje is a biztosítéktáblánál van a vezető ülés előtti lenyitható fiók mögött.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Sajnos a pótkulcsos dolog nem jött be, de azért köszönöm a tippet. A kulcsos autó szépen elalszik indítózásnál. Viszont az üzemanyagszint mutatója berángatózik az önindítózás során, de lehet, hogy ez csak a nagy indításkori áramfelvétel miatt van.

Kedden majd viszek magammal egy ellenállásmérőt és átnézem a reléket és a biztosítékokat. Gondolom az AC reléje is a biztosítéktáblánál van a vezető ülés előtti lenyitható fiók mögött.

A mutatók a már megmerült akku le le eső fesze miatt ugrálnak. Az AC relé kint van a motortérben a kis fedél alatt legalábbis Z14XE nél igen. Két relé van ha nincsen sok extra egyik a befecskendező szelepek tápja a másik az AC. Szerintem elég valószínű hogy az AC lesz. Nem szokott opelnél váratlanul behalni csak úgy ez az. Ha a közelbe laknák szívesen segítenék személyesen is de sajna nem :( remélem azért megoldódik a dolog és nem lesz túl drága.

Link to comment
Megosztás:

A mutatók a már megmerült akku le le eső fesze miatt ugrálnak. Az AC relé kint van a motortérben a kis fedél alatt legalábbis Z14XE nél igen. Két relé van ha nincsen sok extra egyik a befecskendező szelepek tápja a másik az AC. Szerintem elég valószínű hogy az AC lesz. Nem szokott opelnél váratlanul behalni csak úgy ez az. Ha a közelbe laknák szívesen segítenék személyesen is de sajna nem :( remélem azért megoldódik a dolog és nem lesz túl drága.

Azért köszönöm így a fórumon keresztüli segítséget is, a javítási költségek amúgy még eléggé ijesztegető számok formájában jelennek meg képzeletemben :wacko:

Valahol azt olvastam, hogy ráadott gyuújtásnál, a levett tanksapka nyílásnál lehet hallani, ahogy zubog belül a benzin (most bő 3/4-ig van a tank) a működő benzinszivattyúnál. Elképzelhető ez?

A relét meg akkor inkább a motortérben keresem :omg: , nem túl sok lesz belőle, eléggé fapados kiadású gépezet.

Link to comment
Megosztás:

Sport változat, nagyon nehéz nem pörgetni, sajnos.

Váltani 2500 alatt nem is tudok :), pályán 130-nál 4200...

Jaj! Hogy is mondjam, hogy meg ne bántsak senkit? Szóval ezt megkönnyeztem! Sport változat ... jah! Mitől? :D

Ütős marketing szöveg máig hat!

Még egyszer elnézést kérek! Tényleg nem szeretnék senki lelki világába belegázolni vagy önérzetébe megsérteni. :blush: :lipssealed:

Nekem is be kéne szereznem néhány ütős feliratot, úgy mint: rally sport, road runner, street racing.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni első lengéscsillapító csere ügyében,ha valaki elkövetett már ilyet és megosztaná a folyamatát,tapasztalatait,azt megköszönném!

Thx!

hi!

párban kel cserélni,a gyári 40+10 a beszelelés.én javaslom a gyárit mert azzal 100 km fölött elmész simán, míg az után gyártottal nem biztos.(ez olyan ki mit szeretne)

16185- Sachs utángyártott

16685- Boge utángyártott

16998- Monroe utángyártott

19250- Monroe Reflex utángyártott

27910- Eredeti gyári

Ezek bruttó átadási árak, / darab :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak,

Ismét jól bevált szakértelmetek segítségére lenne szükségem :)

Egyrészt ki kellene vennem a gyári rádiót (philips car400) de nincs hozzá célszerszámom, házilag hogy lehet kiműteni a helyéről?

Másrészt nem működik rendesen a fűtés szabályzó tekerőm (manuális klímás a kocsi). Kesztyűtartót levettem és megnéztem mi a téma, egy bowden mozgat egy terelőlapot (fűtéscsap nincs), namármost ez a bowden ha max fűtésre tekerem akkor valami miatt nem jön ki elég hosszan (kb fél-1 centi hiányzik) ezért a terelőlapot nem állítja át rendesen. Emiatt max fűtésen is csak ilyen langymeleg levegőt tol a fűtés. Ha kiakasztom a bowdent és kézzel átbillentem a terelőlapot akkor jön a tűzforró levegő.

Most télire kábelkötegelővel lefixáltam max. álláson, eddig jó volt így de megjött a jobb idő ezért szeretném megjavítani hogy rendesen szabályozható legyen újra minden.

Lehet ennek valamit ártani? Mi történhetett a tekerőnél hogy "eltűnt" belőle a bowden? (gondolom nem jön ki rendesen mert valami belül nem jó benne).

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

Nem sértettél meg senkit.

Annyiban tér el a többitől:

ez még nem a GSI, de már nem a comfort.

Az optikai eltéréseken kívül:

keményebb felfüggesztés, más kormánymű (1,5-et fordul), kagylóülések, más váltó.

Mivel másabb a váltója, jobban, hamarabb pörög a motor... A felfüggesztése meg egy kicsit pattogós.

Ettől tér el.

Nyilván a marketing hatása is érvényesült.

Amúgy én is akkor szembeültem vele, hogy eltérnek a dolgok, amikor alkatrészeket kellett venni hozzá, és várni kellett, mert sehol nem volt raktáron "ehhez a típushoz" ...

Az új kormányműre, 1,5 hetet kellett várni, mert a comfort-hoz hozták, és nem volt jó....

Úgyhogy még1x: ettől SPORT.

Jaj! Hogy is mondjam, hogy meg ne bántsak senkit? Szóval ezt megkönnyeztem! Sport változat ... jah! Mitől? :D

Ütős marketing szöveg máig hat!

Még egyszer elnézést kérek! Tényleg nem szeretnék senki lelki világába belegázolni vagy önérzetébe megsérteni. :blush: :lipssealed:

Nekem is be kéne szereznem néhány ütős feliratot, úgy mint: rally sport, road runner, street racing.

Link to comment
Megosztás:

üdv fórumozók!

>vanegy kis problémám a géppel.

>jelenség a következö.

>este hazaérek garázsba be motor leállit.

>másnap reggel mennék autó nemindul még az akku is lemerül.

>na aztán nagy nehezen sikerült beinditani, motor alig pörög gázadásra nem reagál,alapjárat 500-körül de azis rángatva.

>egy kis idöután leisfulad.és füstöl is becsülettel.

>dizelt kap mert a hollandereknél nyomja az üzemanyagot ha meglazitom.

>biztositékok,relék jók.vezérlés isrenbenvan.

>egyébként 2001-es isuzu motoros 1.7dti.

>lehet,hogy adagóló?vagy adagoló vezérlö a hunyó?

>a hibakodot,hogylehet kivillogtatni?

>elöre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Üdv.Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni első lengéscsillapító csere ügyében,ha valaki elkövetett már ilyet és megosztaná a folyamatát,tapasztalatait,azt megköszönném!

Thx!

hy én most cseréltem elsőt_hátsot, elöre Sachs grand tour,hátra Monroe Reflex mind a kettő gázas,+ elől érdemes toronyszilentet cserélni, szerintem a gázas csillapito keményebb mint az olajos, én ugy vettem észre de ez az én véleményem!

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Urak,

Ismét jól bevált szakértelmetek segítségére lenne szükségem :)

Egyrészt ki kellene vennem a gyári rádiót (philips car400) de nincs hozzá célszerszámom, házilag hogy lehet kiműteni a helyéről?

Másrészt nem működik rendesen a fűtés szabályzó tekerőm (manuális klímás a kocsi). Kesztyűtartót levettem és megnéztem mi a téma, egy bowden mozgat egy terelőlapot (fűtéscsap nincs), namármost ez a bowden ha max fűtésre tekerem akkor valami miatt nem jön ki elég hosszan (kb fél-1 centi hiányzik) ezért a terelőlapot nem állítja át rendesen. Emiatt max fűtésen is csak ilyen langymeleg levegőt tol a fűtés. Ha kiakasztom a bowdent és kézzel átbillentem a terelőlapot akkor jön a tűzforró levegő.

Most télire kábelkötegelővel lefixáltam max. álláson, eddig jó volt így de megjött a jobb idő ezért szeretném megjavítani hogy rendesen szabályozható legyen újra minden.

Lehet ennek valamit ártani? Mi történhetett a tekerőnél hogy "eltűnt" belőle a bowden? (gondolom nem jön ki rendesen mert valami belül nem jó benne).

Köszönöm előre is.

Lemaradt hogy megbízható normális bontót ki tud budapesten és hol?

Mert valószínűleg az lesz hogy elmegyek és veszek egy ilyen tekerőbigyót...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 2003-as 1.4-es Z14XE motorkódú kocsimhoz szeretnék hátsó dobot!

Ki milyet javasol?

Tudom az én pénztárcám szabja meg,de elsősorban az érdekelne,hogy Bosal,Marix,Sigam,Unba,Asso...stb márkák közül melyik a viszonylag tartós és jó is?!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy egy 2003-as 1.4-es Z14XE motorkódú kocsimhoz szeretnék hátsó dobot!

Ki milyet javasol?

Tudom az én pénztárcám szabja meg,de elsősorban az érdekelne,hogy Bosal,Marix,Sigam,Unba,Asso...stb márkák közül melyik a viszonylag tartós és jó is?!

hi!

ennél olcsobban nem veszel,

http://auto-motor.va...1570283813.html

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.