Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nálam is volt ilyen. Elöregedett a motortérben található benzincső, így járó motornál szivárgott, az utastérben is lehetett érezni. A kocsi alatt nem látszott semmi, ui pont a kipufogóra csöppent, így pillanat alatt elpárolgott. Kicsit besz@rás volt... :S

Többek között ezért tartom hülyeségnek, hogy a tartály és a motor közötti benzincsőben nyomás van. Miért nem a motor mellett van a pumpa és a szűrő elhelyezve?

Link to comment
Megosztás:

Erre tudtok valami tanácsot?

Ha lehúzod a lambda szondát akkor bejön a hibakód és vészüzembe fog menni a gép. A fogyasztás tuti megnő nem is kicsivel ugyanis ilyenkor egy átlagot fog venni az ecu mivel nincsen mértje. Ezáltal jó esélyel a katalizátornak sem teszel jót. De miért akarod lehúzni? Ha rossz akkor csere, ha meg jó akkor nem kell azt cseszegetni. Ha úgy érzed annak van baja, azzal semmire nem mész ha lehúzod a csatiját max magadat ill a kocsit szívatod meg.

Link to comment
Megosztás:

Meglett ma a termó cserém. Nem gyári lett bele hanem FEBI. Viszont észrevettem egy olyant hogy a kis csövecske ami a termóból jön a tágtartály felé azon a régivel foly a viz alapjáraton is nahmost ezzel a termóval nem folyik hanem csak fordulaton. De viszont most tökéletes a hőfok és tartja is. Mitől lehet ez? Gondja lehet abból a kocsinak? Egyaltalán mi célt szolgál ez a vezeték?

Link to comment
Megosztás:

Meglett ma a termó cserém. Nem gyári lett bele hanem FEBI. Viszont észrevettem egy olyant hogy a kis csövecske ami a termóból jön a tágtartály felé azon a régivel foly a viz alapjáraton is nahmost ezzel a termóval nem folyik hanem csak fordulaton. De viszont most tökéletes a hőfok és tartja is. Mitől lehet ez? Gondja lehet abból a kocsinak? Egyaltalán mi célt szolgál ez a vezeték?

ha jól selytem az a visszafolyó ág,azon nekem is nagyobb fordulaton jön csak a hűtőfolyadék....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos ma meg adta magát a jó kis opelem (g astra caravan 1.4 16v).

Nagyon nehezen gyorsul és gázadásnál mély búgó motorhang jelentkezik.

Ha nagyobb sebességet érek el (70-80-90) és kicsit elveszem a lábamat a gázról, akkor kicsit szaggat a kocsi.

Esetleg tud valaki, valami infót hogy mi lehet a gond? Előre is köszi a segítségeteket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Sajnos ma meg adta magát a jó kis opelem (g astra caravan 1.4 16v).

Nagyon nehezen gyorsul és gázadásnál mély búgó motorhang jelentkezik.

Ha nagyobb sebességet érek el (70-80-90) és kicsit elveszem a lábamat a gázról, akkor kicsit szaggat a kocsi.

Esetleg tud valaki, valami infót hogy mi lehet a gond? Előre is köszi a segítségeteket.

hát ez igy elég tág fogalmazás,vagyis nekem..... szaggatás lehet dugulás valahol,esetleg egr hiba is.... lámpa nem világit műszerfalon?

Link to comment
Megosztás:

Ha lehúzod a lambda szondát akkor bejön a hibakód és vészüzembe fog menni a gép. A fogyasztás tuti megnő nem is kicsivel ugyanis ilyenkor egy átlagot fog venni az ecu mivel nincsen mértje. Ezáltal jó esélyel a katalizátornak sem teszel jót. De miért akarod lehúzni? Ha rossz akkor csere, ha meg jó akkor nem kell azt cseszegetni. Ha úgy érzed annak van baja, azzal semmire nem mész ha lehúzod a csatiját max magadat ill a kocsit szívatod meg.

Csak mert hallottam olyat, hogy valaki inkább kiköti a lambdát, és leveszi a katalizátort... Igazából ez csak egy kérdés volt. Sajnos most nem vagyok eleresztve anyagilag, és ahogy hallottam nem olcsó egy lambdaszonda csere....

Link to comment
Megosztás:

Csak mert hallottam olyat, hogy valaki inkább kiköti a lambdát, és leveszi a katalizátort... Igazából ez csak egy kérdés volt. Sajnos most nem vagyok eleresztve anyagilag, és ahogy hallottam nem olcsó egy lambdaszonda csere....

Nem tesz jót semminek a lambda-szonda nélküli üzem. Fogyasztásnövekedésen behozza az árát az új szonda-ha valóban az a probléma.

Link to comment
Megosztás:

ha jól selytem az a visszafolyó ág,azon nekem is nagyobb fordulaton jön csak a hűtőfolyadék....

Köszönöm akkor ezek szerint nem probléma. Viszont nagyon örülök mert ezzel a termóval fix 88 körüli vizem van menet közbe ami azért jónak mondható eddig mászkálós volt. Kinnt főúton hosszút menve volt amikor alig 80 fűtve 80 alatt picivel városba meg felszökött 90re de eszméletlenül gyorsan.

Link to comment
Megosztás:

Nem a műszerfalon nem világít semmilyen lámpa én is dugulásra gondoltam esetleg (egr)

Az EGR hibára vagy gyujtáskimaradásra dobna sárga lámpát,úgyhogy lehet tényleg

dugulás,koszolódás,kokszolódás állhat a dolgok hátterében.

Próbáld meg kiégetni a lerakódásokat,magas oktánú benzin esetleg injektor-szeleptisztító adalék neki

és magasabb 350-4000 körüli fordulaton járatni így vagy 100-150 km.-t.

Röviden vidd el fagyizni! :) Ez nem kerül még sokba és lehet megoldódik a probléma.

Link to comment
Megosztás:

Hali! 1999 es G-s astrám van és olyan problémám van hogy a fűtőmotortól az első lábtérbe folyik a hűtőfolyadék. Már 4 szer volt cserélve a tömítés de 1 évnél sose bírt ki többet! Tudna valaki segíteni mi lehet a probléma? Köszi

hol csináltad a cserét? és milyen tömítést használtál?

Link to comment
Megosztás:

Az EGR hibára vagy gyujtáskimaradásra dobna sárga lámpát,úgyhogy lehet tényleg

dugulás,koszolódás,kokszolódás állhat a dolgok hátterében.

Próbáld meg kiégetni a lerakódásokat,magas oktánú benzin esetleg injektor-szeleptisztító adalék neki

és magasabb 350-4000 körüli fordulaton járatni így vagy 100-150 km.-t.

Röviden vidd el fagyizni! :) Ez nem kerül még sokba és lehet megoldódik a probléma.

Köszi a segítséget.

Akkor holnap veszek wynn"s adalékot és megpróbálom.

De azért nyilván megmutatom a szerelőmnek is.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.