Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy eltört a belsőlevegő keringtetés csappantyújának a tengelye.

Sajnos úgy tört el, hogy a motor megtekergette a tengelyt így a ragasztás nem jöhet szóba(nem lehet a törésnél összeilleszteni).

Vásárolt már valaki ilyet? Mennyibe fájhat? Esetleg ötlet a javításra?

Cikkszám is segítene!

CSAPPANTYÚ

Előre is köszönöm!

gezoli

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy eltört a belsőlevegő keringtetés csappantyújának a tengelye.

Sajnos úgy tört el, hogy a motor megtekergette a tengelyt így a ragasztás nem jöhet szóba(nem lehet a törésnél összeilleszteni).

Vásárolt már valaki ilyet? Mennyibe fájhat? Esetleg ötlet a javításra?

Cikkszám is segítene!

CSAPPANTYÚ

Előre is köszönöm!

gezoli

az új tizenezer...

külön nem lehet venni újat csak a házzal azért ennyi.....

én így oldottam meg:

thumb-1563_4CE1712F.jpg

thumb-3968_4CE1712F.jpg

thumb-F518_4CE1712F.jpg

thumb-A731_4CE1712F.jpg

thumb-51BE_4CE1712F.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma vettem észre, hogy eltört a belsőlevegő keringtetés csappantyújának a tengelye.

Sajnos úgy tört el, hogy a motor megtekergette a tengelyt így a ragasztás nem jöhet szóba(nem lehet a törésnél összeilleszteni).

Vásárolt már valaki ilyet? Mennyibe fájhat? Esetleg ötlet a javításra?

Cikkszám is segítene!

CSAPPANTYÚ

Előre is köszönöm!

gezoli

a letört rész helyére beraksz egy átfúrt, olyan hosszú fémrudat, hogy ha megfordítva rakod be a házba, akkor ezen feküdjön föl és egy sima hosszú facsavarral rögzíted az ép részhez

a másik felét levágod és csinálsz neki nútot, ahova a fehér műanyag, ami tekeri a csappantyút, beleilleszkedik

megfordítva visszaszereled és műxik

én megcsináltam, de nem fényképeztem (nem vagyok kumabushi :excl:, de Mc-elek képeiből érthető, hogy hova kell a nút és a túlnyúlás)

Link to comment
Megosztás:

a letört rész helyére beraksz egy átfúrt, olyan hosszú fémrudat, hogy ha megfordítva rakod be a házba, akkor ezen feküdjön föl és egy sima hosszú facsavarral rögzíted az ép részhez

a másik felét levágod és csinálsz neki nútot, ahova a fehér műanyag, ami tekeri a csappantyút, beleilleszkedik

megfordítva visszaszereled és műxik

én megcsináltam, de nem fényképeztem (nem vagyok kumabushi :excl:, de Mc-elek képeiből érthető, hogy hova kell a nút és a túlnyúlás)

Köszi a segítséget!

Már készen van és úgy csináltam meg ahogy leírtad!

Annyit csináltam pluszba, hogy a fehér műanyagot beleraktam a csappantyúba, megfúrtam és egy csapot illesztettem bele. Azért mert az első próbánál a motor kicsavarta a csappantyúból ezt a fehér műanyagot. Ezért tettem bele egy 2,5-3mm átmérőjű csapot, hogy ne tudjon elfordulni.

Még egyszer köszönöm!

Üdv, gezoli :(

Link to comment
Megosztás:

sziasztok lenne egy kérdésem

Van egy opel astra classic 1.4 kocsink és a kontrol lámpa kigyúllad ha 80van alá esik a sebesség és utánna folyton ég! 24 es hibát olvastam ki mit kell tennem?

köszi előre is!

24??? :excl:

az hogy sikerült??

mi a motorkódod? x14xe ,vagy z14xe,vagy z14xep?

Link to comment
Megosztás:

24??? :excl:

az hogy sikerült??

mi a motorkódod? x14xe ,vagy z14xe,vagy z14xep?

van itt a faluba valami muksó az olvasta ki belőle és ő mondta! de már ahoz nem értett hogy mit kéne tenni

az a lényeg felgyorsítok mihént lelassítok 80van alá akkor kigyullad a sárga lámpa! de nem veszek észre semmit a motoron

Link to comment
Megosztás:

van itt a faluba valami muksó az olvasta ki belőle és ő mondta! de már ahoz nem értett hogy mit kéne tenni

az a lényeg felgyorsítok mihént lelassítok 80van alá akkor kigyullad a sárga lámpa! de nem veszek észre semmit a motoron

http://www.obd-diag.hu/index.php?option=co...0&Itemid=49

ilyen hibakódok vannak...

két számjegyű hibakód motordiagnosztikában G astra-ban szerintem nincs...

Link to comment
Megosztás:

Ha nincsen ABS akkor mivel ez még mechanikus km órás ezért, asszem a váltónál ahol kijön a km óra bowdenje az elött van a ez a jeladó. Tehát a váltó és a bowden között egy hengeres vmi amiből két zsinór jön ki :excl:

köszi holnap meglesem

Link to comment
Megosztás:

ma vettem észre, hogy a fütés szabályozó tekerőknél teljesen kiégtek az izzók, így már ott semmi világítás nincs ott és bosszantó! Én magam nem állok neki megjavítani inkább majd szakemberre bízom! :excl:

Pedig ha van egy kis műszaki érzéked nem olyan bonyolult! :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.