Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Nekem a párologtató lyukadt ki 2 éve, ami 25-30 körül mozog plusz a munkadíj, ha szakember csinálja általában kiveszi a fűtésbokszot egyben, ehhez ki kell venni a műszerfalat - munkadíja 50 ezer körül mozog. (én magam cseréltem a boksz oldalának a kivágásával, nem vettem ki a műszerfalat) Nem csak a kompresszor és a klímavezérlés lehet hiba, bármi előfordulhat ami lazán üti a 100 ezret.

Mondjuk azt a mai napig nem értem, hogy sikerült kiszenvedned a párologtatót a fűtőboxból jobb oldalt, ahol kivágtad. Leszerelted róla először az expanziós szelepet? Láttam EPC-ben, hogy úgy van a cserealkatrész, hogy párologtató+a műanyag lemez, amit a kivágás helyére csavarozol fel.

Viszont szedtem már ki klímás fűtésboxból a párologtatót, de úgy, hogy szétcsavaroztam a boxot.

Link to comment
Megosztás:

http://www.hasznalta...16v_cdx-5695111

Ez tényleg B1-es nem hibrid :D és ez is automata, csak nincs benne gáz...

Más: Tech2 csak a '97 utáni vectrákat olvassa? Van eladó itt elég jó árban és én már rendeltem is egyet, de a fehér veki '96-os. Ahhoz nem lesz jó?

Tisztázzunk 1 -2 dolgot.A tech2 egy gyári diagnosztikia műszer és nem1 ilyen sima usb-s vacak amibe egy ftdi és egy max232-es ic van.Ez nemjó semmire max a motorvezérlőt kiolvasni.Inkább vegyél akkor 1 op-com-ot.Azzal többre mész.Nézve a hirdetést tuti kivan lakatolva a verda.:).Az egyémből kiindulva a sárvédőívek rozsdásak lennének,Meg a bal hátsó küszöb végén a gumidugónál kilenne rohadva.Persze ezt akkor látod meg,ha lenyúzod róla az a gumis cuccot amivel kivan fújva a kerékjárati ív.Ez a cdx felszereltség is gyanús nekem.Szerezz 1 alvázszámot és EPC-be megtudom nézni,h.gyárilag milyen felszereltségű.A kompresszorok nem egyformák.A 2.5-é biztos nemjó rá.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azt a mai napig nem értem, hogy sikerült kiszenvedned a párologtatót a fűtőboxból jobb oldalt, ahol kivágtad. Leszerelted róla először az expanziós szelepet? Láttam EPC-ben, hogy úgy van a cserealkatrész, hogy párologtató+a műanyag lemez, amit a kivágás helyére csavarozol fel.

Viszont szedtem már ki klímás fűtésboxból a párologtatót, de úgy, hogy szétcsavaroztam a boxot.

Ablaktörlők le, burkolat le, fűtőmotor ki, motortérben csövek le, expanzációs szelep le, (minden csővéget azonnal leragasztani) jobb oldali lábtérburkolatok le, kesztyűtartó ki, szőnyeg fel, fűtésbox oldala kivág, egy jó játék ki- és bebújtatni a párologtatót de kb 3,5 óra alatt az egész művelet meg volt. vannak képek ha érdekel.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is színezett, de minimális mértékben, fehér fal előtt állva tűnik ki igazán a különbség. Az oldalsók egészen biztosan, az első és a hátsó szerintem víztiszta. Kissé zöldes árnyalat, de nézni kell rendesen, hogy észre lehessen venni.

Link to comment
Megosztás:

Ablaktörlők le, burkolat le, fűtőmotor ki, motortérben csövek le, expanzációs szelep le, (minden csővéget azonnal leragasztani) jobb oldali lábtérburkolatok le, kesztyűtartó ki, szőnyeg fel, fűtésbox oldala kivág, egy jó játék ki- és bebújtatni a párologtatót de kb 3,5 óra alatt az egész művelet meg volt. vannak képek ha érdekel.

Kocka, neked milyen hőfokot nyom be a klíma? Esetleg a többieknek?

Beszereltem a hosszú hétvégén a klímát a kocsiba, nyomáspróbáztuk, jó volt, feltöltöttük. Járt egy fél órát tegnap, majd ma is egy jó órát, 10-15 perc járatás után I-es venti fokozaton 3,5 fokos, II-esen 4,5-5 fok körül nyom. Brutálisan hideget. Kevés a hőelvonás, 1-2 fokozaton, ha 3-as 4-esen járatom a ventit, akkor felmegy 7-10 fokra, ez már ok. Nade 3-4 en nem lehet nyomatni a klímát, mert megfázik az ember.

Attól félek, lefagy és tönkre teszi a kompresszort. Tapogattam a csöveket, szerencsére nem ragadtak, de nagyon hidegek voltak. Gyárilag nincsen semmi elektromos érzékelő, ami leoldalán a kompresszort ennél a típusnál (klímás 1,7 Isuzu)

Link to comment
Megosztás:

Még soha nem mértem, hogy milyen hőfokot nyom, de majd megmérem. 2 éve, hogy párologtatót cseréltem, meg a kompresszort javították, idén esedékes lesz egy ellenőrzés, de egyébként működik, talán nem olyan intenzív mint közvetlen a javítás után, de 8-10 perc után már vissza szokom kapcsolni 1 fokozatba a ventit.

Link to comment
Megosztás:

Még soha nem mértem, hogy milyen hőfokot nyom, de majd megmérem. 2 éve, hogy párologtatót cseréltem, meg a kompresszort javították, idén esedékes lesz egy ellenőrzés, de egyébként működik, talán nem olyan intenzív mint közvetlen a javítás után, de 8-10 perc után már vissza szokom kapcsolni 1 fokozatba a ventit.

Ha visszakapcsolom a ventit 1-es fokozatra, akkor képes lemenni 4 fok alá is. Szóval most arra várok, hogy pici gáz távozzon el a rendszerből, és romoljon a hatásfoka. :) 900 grammot töltöttünk bele, amennyi az adattáblán van.

Egyelőre nem mertem ráadni a tekerővel egy kis meleget, mert akkor nem látom, hogy a párologtató mennyire hideg. Hanem ki-bekapcsolgatom a klímát, ha már túl hideg.

Olyan szempontból viszont nagyon jó, hogy áll egész nap az autó a forróságban, elindítom, benyomom a kílmát, és azonnal érezhető hideget tol be.

Érdekes, hogy 8 hónapig szét voltak bontva az alkatrészek, most össze lett rakva, és minden tökéletesen működik. Persze hozzá kell tenni, hogy gondosan le voltak zárva a csövek, a kondenzátor és a párologtató, valamint le volt dugózva a kompresszor is. A benne lévő kb fél deci olaj megvédte a korróziótól. Felszerelés előtt kiöntöttük belőle, majd feltöltöttük másfél decivel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97-es kombi,diesel vectrám van. Segitséget szeretnék kérni. Azt tapasztalom pár napja,hogy amikor engedem fel a kuplungot szépen lassan a vége felé el kezd rángatózni az autó. Meg elég hűlye hangja van mitől lehet?Próbáltam gyorsan felengedni a kuplungot minden sebességben de nem csúszott, szóval szerintem a tárcsa jó!Vagy mégsem?

Előre Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

97-es kombi,diesel vectrám van. Segitséget szeretnék kérni. Azt tapasztalom pár napja,hogy amikor engedem fel a kuplungot szépen lassan a vége felé el kezd rángatózni az autó. Meg elég hűlye hangja van mitől lehet?Próbáltam gyorsan felengedni a kuplungot minden sebességben de nem csúszott, szóval szerintem a tárcsa jó!Vagy mégsem?

Előre Köszönöm!

Lehetséges, hogy már elég vékony a tárcsád, még nem csúszik de egy kicsi hullámosság lehet benne, ami miatt induláskor - mikor csúsztatod - egy kicsit berázza az egész kasznit. Nem az én ötletem, autószerelő mondta, nekem ugyan ilyen jelenségem van.

Próbáld meg alacsony fordulaton indulsz akkor rángat, ha magasabb fordulaton indulsz legalább 2000-2500-al akkor nem rángat. Legalább is nálam ez a helyzet, én is gyűjtögetem rá az anyagiakat, addig elmegy így is.

Link to comment
Megosztás:

valaki nem tud valami hatékony tisztító adalékot? esetleg van olyan ami nem a benzinbe kell, hanem mehet a motorba?(szelep tisztítás.. spurit használtam már, egész jól bevált csak nagyon sokat kell tankolni hozzá)

Nekem most ajánlották a Pro-tec benzinadalékot (piros flakon) mert ingadozott az alapjáratom és 1500-2000 között rángatott. Bevált, most teljesen jó. :) Elvileg egy tank benzinhez kell hozzáönteni de azt mondta a szerelő hogy 15-20literhez tegyem hozzá ha eredményt akarok elérni és menjek az autóval kb.40Km-t 3.-ban 80-100-al. Én 20 literhez öntöttem hozzá és 60Km-t mentem vele, még maradt benne vagy 8liter úgyhogy majd még vagy 30Km-t megyek vele. Lehet kapni olajhoz adható hidrotőke tisztitót is ebből a márkából, majd azt is kipróbálom.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ!És azt nem mondta a szerelőd,hogy kb mennyibe fog fájni ez a javitás?

Üdv

Nekem az X16XEL-ben F17-es váltóhoz 95ezer volt a kuplungozás. Tárcsa és nyomólap 30ezer (sachs), kinyomócsapágy 40ezer, váltóolaj 10ezer és munkadíj 15ezer.

Link to comment
Megosztás:

Kupplungozás 40-60 ezer körül, csak most költöttem 80 ezret a futóműre, és egy kicsi várok vele.

Én is költöttem már egy keveset rá!Köszönöm a válaszokat.Nekem is várnom kell még, hogy meglegyen a javitás ára remélem kihuzza addig.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nem vagyok egy nagy autó szakértő, úgyhogy kérdezek, remélem tud segíteni valaki. 97-es 1.6 B Vectrám van kb 8 hónapja. Vétel után minden cseréve volt, amit használt autó vásárlása után szokás (szűrők, gyertyák, miegymás), valamint az aksi kb 2 hónapos. 1 hónpja kezdett el furcsán viselkedni. Nagyon nehezen akar indulni, de miután beindul, semmi probléma, hibára utaló lámpák nem égnek, megy is a gép rendesen. Aztán a motor leállítása után 1-2 percen belül pöccre indul, viszont ha legalább 10 percet várok, pöccre indul, 2-3 másodperc után leáll és ezt követően rettentő nehezen indul be újra. Néha megoldást szokott jelenteni, ha ilyenkor gyorsan adok egy kis gázt. Általában reggel és este használom a kocsit, így ha több órát pihen két használat között, valamivel jobban indul, de gyanítom ha sokáig így marad, egyszer csak egyáltalán nem fog indulni. Valaki tud tanácsot adni, hogy merre keressük a hibát? Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

A válaszokat előre is köszönöm: Gábor

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nem vagyok egy nagy autó szakértő, úgyhogy kérdezek, remélem tud segíteni valaki. 97-es 1.6 B Vectrám van kb 8 hónapja. Vétel után minden cseréve volt, amit használt autó vásárlása után szokás (szűrők, gyertyák, miegymás), valamint az aksi kb 2 hónapos. 1 hónpja kezdett el furcsán viselkedni. Nagyon nehezen akar indulni, de miután beindul, semmi probléma, hibára utaló lámpák nem égnek, megy is a gép rendesen. Aztán a motor leállítása után 1-2 percen belül pöccre indul, viszont ha legalább 10 percet várok, pöccre indul, 2-3 másodperc után leáll és ezt követően rettentő nehezen indul be újra. Néha megoldást szokott jelenteni, ha ilyenkor gyorsan adok egy kis gázt. Általában reggel és este használom a kocsit, így ha több órát pihen két használat között, valamivel jobban indul, de gyanítom ha sokáig így marad, egyszer csak egyáltalán nem fog indulni. Valaki tud tanácsot adni, hogy merre keressük a hibát? Esetleg volt már valakinek hasonló problémája?

A válaszokat előre is köszönöm: Gábor

Előre a hőmérséklet érzékelő lenne a tippem. igaz ez többünknél csak hideg motornál adta magát, de volt már hasonló problémával is cartárs, hogy 10 perc után indult de leállt (ő nem jelzett azóta emlékeim szerint)

Én ezt úgy tapasztaltam:

1 ind. pöffent kettőt-hármat majd leállt

2 ind. megsem pöffen

3 ind. inkább fulladozik + benzin szag

4 ind. újra pöffen

5 ind. beindult magától vagy csak gázadásra utána egész nap semmi baj majd köv reggel uaz.

2-3 ezer Ft-os alkatrész egy próbát megér - Típus hiba 2 opelszervízben is elsőre ezt tanácsolták cserélni igazuk volt

Link to comment
Megosztás:

Előre a hőmérséklet érzékelő lenne a tippem. igaz ez többünknél csak hideg motornál adta magát, de volt már hasonló problémával is cartárs, hogy 10 perc után indult de leállt (ő nem jelzett azóta emlékeim szerint) én ezt úgy tapasztaltam: 1 ind. pöffent kettőt-hármat majd leállt 2 ind. megsem pöffen 3 ind. inkább fulladozik + benzin szag 4 ind. újra pöffen 5 ind. beindult magától vagy csak gázadásra utána egész nap semmi baj majd köv reggel uaz. 2-3 ezer Ft-os alkatrész egy próbát megér - Típus hiba 2 opelszervízben is elsőre ezt tanácsolták cserélni igazuk volt

Köszi szépen a tanácsot. Viszont ma voltam egy ismerősöm ismerősénél ahol rádugtuk a masinát a számítógépre és átnéztünk mindent, amit lehetett. Minden érzékelő rendesen működött, hiba egy szál se, viszont a probléma továbbra is fenn állt. Neki is volt már hasonló gondja, és amit tanácsolt, hogy ahol a keverékképzés történik, a levegős részen egy tömítést kell cserélni (illetve megnézni, hogy rendben van-e). Nála az volt a baj, hogy a tömítés elöregedett, nem tömített, túl sok fals levegőt szívott a rendszer és nem tudta begyújtani a keveréket. Remélem ez lesz a probléma, aztán csere után megírom mi történt, hogy mindenki okuljon :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Ha a vízpumpám ereszti a vizet, akkor ugye nem muszáj az egész vezérlést cserélni? Mert vezérlés csere az kb 3 éve volt pont! Km-be meg még nincs meg a 60 ezer!

Vagy ha már szétszedik akkor illő?

Nem feltétlen kell, de mivel ugyanannyira kell bontani mintha komplett vezérlést cserélnél, és ha mondjuk 50000km-nél több van benne akkor én cserélném.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.