Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Sziasztok,

Ismét fáj a fejem a b2 vectra miatt (1999 16 XEL). S most szó szerint. :icon1: A csomagtérajtó emberesen fejbevágott.

A próbléma, hogy kinyitás után nem a felső végállásba áll meg, hanem kb. 45°-os szögbe.

Így ha az ember behajol vlmi miatt a csomagtartóba, akkor az a sunyi szépen lassan az ember háta mögé hajlik vissza....

Vettem bele új rugókat, aminek hála mostmár, ha megnyomom a csomagtér gombot, akkor kitépi magát a kezemből, s úgy nyílik ki.

Nyomozgattam a témában és kiderült, hogy a munkatársam vectrájában van egy gázrugó a két sima mezei rugó mellett.

Ami a jobb oldali csomagtérfedél "zsanérját" köti össze a kalaptartó alatti kasznival. Így amikor kinyílik a fedél, akkor a gázrugó megnyúlik és ez akadályozza meg a giotin hatást.

A probláma, hogy a kis gömb "gümő" - amihez a gázrugó kapcsolódik - a fedél zsanérján nekem is megvan, viszont a kalaptartó alatti karosszéria kialakítás más, és már ott ez hiányzik...

Ez meg akkor most hogy van?

Esetleg a munkatársam 2002-es vectráján már volt vlmi update, és neki beraktak a opelék egy gázrugót, de a 99-esbe meg nem?

Van-e másnak hasonló problémája csomagtérfedéllel (nem fennt áll meg)?

És ha igen, hogy oldotta meg gázrugó nélkül? Mert nekem a tartó gömböcske híján ilyet nem igen lehet beaplikálni...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az ügyben h egy X25XE mocinak a két hengerfej között lévő olajhűtőt honnan tudok szerezni valami elfogadható áron? Esetleg legyártatni lehetséges vagy hasonló? Ebay-en nézelődtem de elég drága mulatság sajnos... Mennyire hajlamos ez kilyukadni? Szeretném megelőzni a bajt.... Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A V6-os B Vectrámon az utasoldali légbeömlő felső sornál középen van egy elektromos csatlakozó, amihez nincs kötve semmi.Kérdés:Ez gyárilag így van vagy esetleg kell bekötése legyen?

Pontosabban kézzel benyulunk a légbeömlő mögé és ott érzékeljük.

Nekem sincs rajta bekötve....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az ügyben h egy X25XE mocinak a két hengerfej között lévő olajhűtőt honnan tudok szerezni valami elfogadható áron? Esetleg legyártatni lehetséges vagy hasonló? Ebay-en nézelődtem de elég drága mulatság sajnos... Mennyire hajlamos ez kilyukadni? Szeretném megelőzni a bajt.... Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv.

Kétfajta van belőle...Volt benne váltás 98-99 körül...A régebbiek a kilyukadós fajták...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Ismét fáj a fejem a b2 vectra miatt (1999 16 XEL). S most szó szerint. :icon1: A csomagtérajtó emberesen fejbevágott.

A próbléma, hogy kinyitás után nem a felső végállásba áll meg, hanem kb. 45°-os szögbe.

Így ha az ember behajol vlmi miatt a csomagtartóba, akkor az a sunyi szépen lassan az ember háta mögé hajlik vissza....

Vettem bele új rugókat, aminek hála mostmár, ha megnyomom a csomagtér gombot, akkor kitépi magát a kezemből, s úgy nyílik ki.

Nyomozgattam a témában és kiderült, hogy a munkatársam vectrájában van egy gázrugó a két sima mezei rugó mellett.

Ami a jobb oldali csomagtérfedél "zsanérját" köti össze a kalaptartó alatti kasznival. Így amikor kinyílik a fedél, akkor a gázrugó megnyúlik és ez akadályozza meg a giotin hatást.

A probláma, hogy a kis gömb "gümő" - amihez a gázrugó kapcsolódik - a fedél zsanérján nekem is megvan, viszont a kalaptartó alatti karosszéria kialakítás más, és már ott ez hiányzik...

Ez meg akkor most hogy van?

Esetleg a munkatársam 2002-es vectráján már volt vlmi update, és neki beraktak a opelék egy gázrugót, de a 99-esbe meg nem?

Van-e másnak hasonló problémája csomagtérfedéllel (nem fennt áll meg)?

És ha igen, hogy oldotta meg gázrugó nélkül? Mert nekem a tartó gömböcske híján ilyet nem igen lehet beaplikálni...

Állítani kellene egy kicsit a rugón!Nekem mind a két oldalon van állítási lehetőség!3-3 különböző távolságba rakhatom!Neked ilyen nincs?

Vettél bele új rugókat?Nekem amikor elpattant,elég durva árat mondtak rá,így maradt a bontott 500Ft/db áron!

Van akinek van benne gyárilag gázrugó,van akinek nincs!Azt mondjuk nem értem hogy ha van gázrugó,akkor miért kell külön a sima rugó is bele,hiszen

elvileg azt váltaná ki....

Link to comment
Megosztás:

Állítani kellene egy kicsit a rugón!Nekem mind a két oldalon van állítási lehetőség!3-3 különböző távolságba rakhatom!Neked ilyen nincs?

Vettél bele új rugókat?Nekem amikor elpattant,elég durva árat mondtak rá,így maradt a bontott 500Ft/db áron!

Van akinek van benne gyárilag gázrugó,van akinek nincs!Azt mondjuk nem értem hogy ha van gázrugó,akkor miért kell külön a sima rugó is bele,hiszen

elvileg azt váltaná ki....

A két rugó vlmi 4500 volt. Nekem is adott a 3-3 távolság állítás lehetőségem de mindegyikre ugyanúgy 45°-os szögbe áll meg az ajtó.

Szerintem a két normál rugó a felelős az ajtó felnyitásáért.

Ugyanis lezárt állapotban: a sima rugó ki van nyúlva, a gázrugó meg össze van nyomva.

Míg a teljesen felnyitott állapotban: sima rugó összehúzódva, gázrugó kinyúlva.

S a kinyúlt gázrugó akadályozza meg az ajtót, hogy visszaessen (amikor a sima rugóban már nincs kraft).

Ricsi89 magyarázata is helyes, mert amikor felcsapódik az ajtó kinyitáskor, akkor a lendület miatt vissza is esik kb. félútig, s ezt akadályozza meg a gázrugó.

Szal akkor úgy tűnik, senki nem tudja mi a magyarázata annak, hogy egyes vectrában van egyes vectrában meg nincs gázrugó... :unsure:

Meg akkor csak az én gázrugótlan csomagtérfedelem akar lefejezni :icon1: , más ezt a hibát nem tapasztalta...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 2001-es opel vectra b 2.0 dti-s autóm. Az a helyzet hogy mostanában kivillan a motorlámpa és az alapjárat ingadozó és a fordulatszámmérő is 0-át mutat holott megy az autó,továbbá menet közben nem akar húzni meg kipörögni se , de ha nyomok egy nagyobb gázfröccsöt üresben akkor viszont elmúlik a probléma. Mire számíthatok ? drága lesz ? válaszokat előre is köszi :))) (Az autóba 204 ezer km van)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem van egy 2001-es opel vectra b 2.0 dti-s autóm. Az a helyzet hogy mostanában kivillan a motorlámpa és az alapjárat ingadozó és a fordulatszámmérő is 0-át mutat holott megy az autó,továbbá menet közben nem akar húzni meg kipörögni se , de ha nyomok egy nagyobb gázfröccsöt üresben akkor viszont elmúlik a probléma. Mire számíthatok ? drága lesz ? válaszokat előre is köszi :))) (Az autóba 204 ezer km van)

Ezek a hibák így egyszerre szerintem fordulatszám jel hiányra utalhat. Egy hibát nem ártana olvasni, de főtengely jeladó hiba lehet szerintem.

Link to comment
Megosztás:

A két rugó vlmi 4500 volt. Nekem is adott a 3-3 távolság állítás lehetőségem de mindegyikre ugyanúgy 45°-os szögbe áll meg az ajtó.

Szerintem a két normál rugó a felelős az ajtó felnyitásáért.

Ugyanis lezárt állapotban: a sima rugó ki van nyúlva, a gázrugó meg össze van nyomva.

Míg a teljesen felnyitott állapotban: sima rugó összehúzódva, gázrugó kinyúlva.

S a kinyúlt gázrugó akadályozza meg az ajtót, hogy visszaessen (amikor a sima rugóban már nincs kraft).

Ricsi89 magyarázata is helyes, mert amikor felcsapódik az ajtó kinyitáskor, akkor a lendület miatt vissza is esik kb. félútig, s ezt akadályozza meg a gázrugó.

Szal akkor úgy tűnik, senki nem tudja mi a magyarázata annak, hogy egyes vectrában van egyes vectrában meg nincs gázrugó... :unsure:

Meg akkor csak az én gázrugótlan csomagtérfedelem akar lefejezni :icon1: , más ezt a hibát nem tapasztalta...

A lecsukódásnak lehet az is az oka, hogy nem vizszintesen áll az autó. Ha az eleje magasabban van, dombnak áll, kocsibejárónál akkor a rugók nem tudják fenntartani a fedelet, engem is így szokott lefejezni régebben, én hajlítottam a rugógon egy kicsit, hogy rövidebbek legyenek, ráadásul nekem spoiler is van rajta. Azóta rendesen megtartja

Link to comment
Megosztás:

Segítségetekre lenne szükségem!

A hiba abban mutatkozik meg, hogy a szekunder levegő befúvó ( porszívó ) ( ami elvileg hidegindításnál juttat plusz levegőt a kipufogóba kímélve ezzel a katalizátort - asszem) nem csak hidegindításnál, hanem üzemmeleg motor indításánál is fújja a levegőt ezzel együtt pedig magas az alapjárat ( kb1500-2000), mint amikor a minuszokba indítod és az ún. autómata szivató működik (tudom, hogy nem szivató ez, hanem a motorvezérlő elektronika ad több cuccot hidegindításnál + működteti a porszívót).

Tehát az a lényeg, hogy MINDEN egyes indításkor fújja nekem a levegőt + magas alapjárat = MEGEMELKEDETT FOGYASZTÁS! :S

Mi csinálhatja ezt????????????????????

A motor 1,6 16V XEL

Link to comment
Megosztás:

A két rugó vlmi 4500 volt. Nekem is adott a 3-3 távolság állítás lehetőségem de mindegyikre ugyanúgy 45°-os szögbe áll meg az ajtó.

Szerintem a két normál rugó a felelős az ajtó felnyitásáért.

Ugyanis lezárt állapotban: a sima rugó ki van nyúlva, a gázrugó meg össze van nyomva.

Míg a teljesen felnyitott állapotban: sima rugó összehúzódva, gázrugó kinyúlva.

S a kinyúlt gázrugó akadályozza meg az ajtót, hogy visszaessen (amikor a sima rugóban már nincs kraft).

Ricsi89 magyarázata is helyes, mert amikor felcsapódik az ajtó kinyitáskor, akkor a lendület miatt vissza is esik kb. félútig, s ezt akadályozza meg a gázrugó.

Szal akkor úgy tűnik, senki nem tudja mi a magyarázata annak, hogy egyes vectrában van egyes vectrában meg nincs gázrugó... :unsure:

Meg akkor csak az én gázrugótlan csomagtérfedelem akar lefejezni :icon1: , más ezt a hibát nem tapasztalta...

Az enyémben volt gázrugó, de ahogy egy picit is feljebb volt az autó eleje, mint a hátulja, már ütött is tarkón a kis aljas. Vagy ha jó irányból fújt egy kis szellő, már akkor is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy olyan problémám, hogy lyukas volt a hűtőm ezért neten vettem egy újat. Azt mondták jó lesz az autóhoz ('96 1.6 16v benzin, klíma nélkül), de nem lett jó. Telefonon lebeszéltük, hogy visszaveszi. Elküldtem utánvéttel, de a csomag visszajött mert nem vette át.. Szóval így egy csomó pénzt buktam és van egy felesleges vízhűtőm. Ha esetleg érdekel valakit szóljon. Majd teszek fel képet róla, hátha ki tudjuk deríteni pontosan milyen típushoz van. Egyébként teljesen új, elméletileg garanciás is, bár papírt sem kaptam hozzá.

Nekem most ajánlották a Pro-tec benzinadalékot (piros flakon) mert ingadozott az alapjáratom és 1500-2000 között rángatott. Bevált, most teljesen jó. :) Elvileg egy tank benzinhez kell hozzáönteni de azt mondta a szerelő hogy 15-20literhez tegyem hozzá ha eredményt akarok elérni és menjek az autóval kb.40Km-t 3.-ban 80-100-al. Én 20 literhez öntöttem hozzá és 60Km-t mentem vele, még maradt benne vagy 8liter úgyhogy majd még vagy 30Km-t megyek vele. Lehet kapni olajhoz adható hidrotőke tisztitót is ebből a márkából, majd azt is kipróbálom.

Köszi, kipróbálom majd. Bocsi hogy csak most reagáltam :)

Módosítva : zsiz88
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem olyan problémám lenne, hogy melegen pl. leállítás után 10 percel is már de olykor olykor hidegen is indításnál nincs pöcc röff, hanem indítózás van és mintha a hengerek egymás után robbanának be úgy indul. Gyakorlatilag egymás után sorjában indulnak el. Az AGR szelep ki lett takarítva, mondom hátha segít de a hiba ugyanúgy fenn áll. Gondolok még esetleg a gyertya cserére vagy a gyújtást kéne állítani? Javaslat? Ötlet? Valaki hátha hozzá tudna szólni. A motorja 1,6 16V XEL motorkódos. Előre is köszi.

Köszi a segítséget, akkor ezt végignézzük. Viszont amit elfelejtettem megírni kiegészül ez az egész művelet azzal, hogy szűrkés füstfelhő jön ki indításkor. A motor viszont erős, húz megy pörög, kompresszió van. Lövésem nincs mi lehet.

Valakinek valami ötlet még esetleg? Ez a füst okádás indításnál hidegen azért még aggaszt, nem is kicsit.

Link to comment
Megosztás:

Az miért van hogy egyszer mikor csak úgy gondolja bekapcsolja a ventilátort magától, az autó eközben kinn áll a ház előtt és még kulcs se volt benne hogy esetleg rajta maradjon a gyújtás?

A ventilátor tudtommal bekapcsolhat a gyújtástól függetlenül is, ha leállítod a motort, akkor is mehet. Csak a hőkapcsolótól függ, hogy mikor kapcsol be és ki. Tehát ha nem akkor állítottad le a motort és nem is volt annyira meleg, hogy beindulhasson, akkor a hőkapcsolónál kellene szétnézni.

Link to comment
Megosztás:

A ventilátor tudtommal bekapcsolhat a gyújtástól függetlenül is, ha leállítod a motort, akkor is mehet. Csak a hőkapcsolótól függ, hogy mikor kapcsol be és ki. Tehát ha nem akkor állítottad le a motort és nem is volt annyira meleg, hogy beindulhasson, akkor a hőkapcsolónál kellene szétnézni.

Köszi...az előző válaszod is jó volt mert tényleg a fordulatszám jeladóval volt a hiba :)
Link to comment
Megosztás:

Ezek a venti hőkapcsolók hol vannak pontosan? Pl. x20dth esetén? Gondolom a hűtőn valahol,de hol? Tavaly nálam is előfordult párszor, hogy nem kapcsolt ki a ventilátor, csak mikor megmozgattam az aksi elött a biztosítékokat. Egyszer meg ugye le is merült az aksi, másnap feltöltve saruk rárakása után egyből ment a venti. Idén nemrég 1x csinálta, de inkább megnézném.

Link to comment
Megosztás:

Ezek a venti hőkapcsolók hol vannak pontosan? Pl. x20dth esetén? Gondolom a hűtőn valahol,de hol? Tavaly nálam is előfordult párszor, hogy nem kapcsolt ki a ventilátor, csak mikor megmozgattam az aksi elött a biztosítékokat. Egyszer meg ugye le is merült az aksi, másnap feltöltve saruk rárakása után egyből ment a venti. Idén nemrég 1x csinálta, de inkább megnézném.

Nem sokat nézegettem ezeket, de úgy rémlik, hogy ha szemben állsz a kocsival, akkor a hűtő bal oldala és ott is kb középen. Az akku előtti dobozban vannak elvileg a hűtés reléi. Lehet ott szórakozik valamelyik és néha összeragad az érintkezője, kocogtatásra meg szétválik.

Link to comment
Megosztás:

Nem sokat nézegettem ezeket, de úgy rémlik, hogy ha szemben állsz a kocsival, akkor a hűtő bal oldala és ott is kb középen. Az akku előtti dobozban vannak elvileg a hűtés reléi. Lehet ott szórakozik valamelyik és néha összeragad az érintkezője, kocogtatásra meg szétválik.

Köszi, holnap/után rálesek. Majd szólok, mire jutottam. :)

Link to comment
Megosztás:

Kérdeznék egy nagyot. Csomagtartó jobb oldalánál, ahol az elsősegély doboz és egyebek vannak, ott az oldallemezen van egy mélyítés befelé. Nos nekem ott ki van vágva a lemez, de nem úgy néz ki, mintha kókányolva lenne, mintha gyári lyuk lenne. De mi a fenéért lenne ott egy akkora lyuk? A lyukon lehet látni a lökhárító belső részét. Most ez le van celluxolva, de meg fogom csinálni rendesen, vágok oda egy műanyag lapot és odaragasztom. A kérdésem ,hogy másnál mi van ott? Lemez van, vagy valami gyári dugó? A másik oldalon megnéztem, ott is van a mélyedés, de ott ép a lemez.

Link to comment
Megosztás:

Kérdeznék egy nagyot. Csomagtartó jobb oldalánál, ahol az elsősegély doboz és egyebek vannak, ott az oldallemezen van egy mélyítés befelé. Nos nekem ott ki van vágva a lemez, de nem úgy néz ki, mintha kókányolva lenne, mintha gyári lyuk lenne. De mi a fenéért lenne ott egy akkora lyuk? A lyukon lehet látni a lökhárító belső részét. Most ez le van celluxolva, de meg fogom csinálni rendesen, vágok oda egy műanyag lapot és odaragasztom. A kérdésem ,hogy másnál mi van ott? Lemez van, vagy valami gyári dugó? A másik oldalon megnéztem, ott is van a mélyedés, de ott ép a lemez.

Jobb lenne, ha raknál fel egy képet, hogy néz neked ki ott. Akkor meg tudjuk mondani, hogy a miénk is olyan-e.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.