Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

nekem van valahol egy használati útmutató, sőt még egy régi prospektust is találtam a kocsiról, ha kell megkeresem

mit kell pontosan csinálnom azzal a negatív elosztóval? sajnos nem nagyon lettem okosabb, hogy hol van. a biztosíték tábla mögött? vagy a pedálok mögött?

külön akku nincs itthon amivel meg tudnám nézni, csak father volvojában, de megöl ha én azt onnan kiszedem. ha rákötöm a bikakábellel a sarukat az megfelelő?

A Testpont ha szembe álls za motortétrrel a jobb oldali a torony elótt van műenyaggal beburkolva. Sokminden onnét kap test pontot. De a te autód szerintem alaposan végig kéne mérni. Lehet az ECU-d nak is vége, mert ez a hiba adta meg neki a kegyelemdöfést! Tényleg autóvillamossági emberkéhez vidd el.

Link to comment
Megosztás:

oké, így már értem. csak még mindig nem tudom mi teendőm a negatív kábellel:)

2 dolog lehet vagy meg lazult a rögzítő anya vagy korrózió utol érte és meg rozsdul

de még érdemes meg nézni a motornál lévő negatívot is de az nem valoszinű mert mint mondtad az önindító teker tehát az kilőve.

Link to comment
Megosztás:

A Testpont ha szembe álls za motortétrrel a jobb oldali a torony elótt van műenyaggal beburkolva. Sokminden onnét kap test pontot. De a te autód szerintem alaposan végig kéne mérni. Lehet az ECU-d nak is vége, mert ez a hiba adta meg neki a kegyelemdöfést! Tényleg autóvillamossági emberkéhez vidd el.

Ebben is lehet valami. Na az egy király meló cserélni

Link to comment
Megosztás:

oké, így már értem. csak még mindig nem tudom mi teendőm a negatív kábellel:)

amúgy lehet tényleg az akkuval lesz valami, mert rá van kötve egy 230v inverter és az nagyban sípol ha bekapcsolom. sípolni pedig akkor szokott ha merül az akku vagy valami gond van a feszültséggel

probáld meg egy másik aksival.

Link to comment
Megosztás:

Ebben is lehet valami. Na az egy király meló cserélni

Nem nagy show, haver feszültséget adott a 2.5 v6 veki légtömegmérő csatijára(az állat), el is égett egy csomó cucc az ECU-n. Viszont könnyű szétszedni, ővé is pikk pakk meg lett forrasztva, és utána jó is lett. Ha jól emlékszem pont ugyanezt produkálta.

Viszont az újabb x18xe (xe1, nem tudom) ECU-ja a blokkra van felerősítve, és műgyantával kiöntve. Na az csere....

Link to comment
Megosztás:

Nem nagy show, haver feszültséget adott a 2.5 v6 veki légtömegmérő csatijára(az állat), el is égett egy csomó cucc az ECU-n. Viszont könnyű szétszedni, ővé is pikk pakk meg lett forrasztva, és utána jó is lett. Ha jól emlékszem pont ugyanezt produkálta.

Viszont az újabb x18xe (xe1, nem tudom) ECU-ja a blokkra van felerősítve, és műgyantával kiöntve. Na az csere....

Nekem még a régi 1, 8xe van de, mellette ott van az automataváltó ecuja is belül, ja ez a gyantás témaismerős elég gyakran találkozok vele alfa 156os okon

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek valami ötlete honnan tudok. A motortértől bevezetni egy pozitív kábelt az utas térbe egyszerűsített megoldás kéne erösitönek

köszi

Ha szembe állsz az autóval akkor a fékdob alatt kicsit jobbra van átvezetve egy kábelköteg ami a biztosítéktáblához vezet. Na abba tudod belefűzni a powert. Viszont arra készülj, hogy elég sz*r helyen van, és a fékdob abs miatt nem lesz nagyon egyszerű átvezetni. Azért is jó megoldás ez, mert ezen az oldalon van az akksi is.

Link to comment
Megosztás:

Ha utángyártott akkor felejtsd el, mert rohadt nagy szívás, és mérethibás mindegyik!!!

Ha meg fúrod, akkor garantált alatta a rohadás(mivel kerékjárati ívről van szó). Ez inkább gányolás! Gyárit neki, az a tuti, bontott semmivel se rosszabb, mert egy müa lemezről van szó, és nem szívsz a felrakással.

Értem én csak az a baj, hogy általában a bontott még drágább mint az új <_< Majd szétnézek bontókban :rolleyes:

B1-em van, de belemegy a B2 is? Csak, hogy ha éppen olyat találnék...

Link to comment
Megosztás:

Ha szembe állsz az autóval akkor a fékdob alatt kicsit jobbra van átvezetve egy kábelköteg ami a biztosítéktáblához vezet. Na abba tudod belefűzni a powert. Viszont arra készülj, hogy elég sz*r helyen van, és a fékdob abs miatt nem lesz nagyon egyszerű átvezetni. Azért is jó megoldás ez, mert ezen az oldalon van az akksi is.

Nagyon szépen köszi

Nekem ezt át kel váltanom mert.

Jobb kormányos a verdám ezért kicsit másabb azt hittem van valami központi hely akkor nekem a vezérlés oldalra, esik ez a dolog, de kösz a tippet

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszi

Nekem ezt át kel váltanom mert.

Jobb kormányos a verdám ezért kicsit másabb azt hittem van valami központi hely akkor nekem a vezérlés oldalra, esik ez a dolog, de kösz a tippet

No nem kell átváltanod, ugyanis Jobb kormányos változatba is megvan ugyanez a hely, ugyanott. Ha szembe állsz az autóval, akkor jobb oldalt az esőcsatorna alatt a kerékdobnál az ABS mögött kicsit alatta. Az akksi oldalán. Szintén vezetékek mennek át, ugyanaz a szitu amit leírtam, annyi, hogy a fék rásegítő így nem zavar be, mert másik oldalon van!

SZP

Link to comment
Megosztás:

No nem kell átváltanod, ugyanis Jobb kormányos változatba is megvan ugyanez a hely, ugyanott. Ha szembe állsz az autóval, akkor jobb oldalt az esőcsatorna alatt a kerékdobnál az ABS mögött kicsit alatta. Az akksi oldalán. Szintén vezetékek mennek át, ugyanaz a szitu amit leírtam, annyi, hogy a fék rásegytő így ne mzaavr be, mert másik oldalon van!

SZP

akkor holnap be is építem ezt a dolgot kösz az infot.

Link to comment
Megosztás:

Ebben teljes mértékben igazat adok neked,bár a dieselben is van bőven olyan alkatrész ami igencsak el tud romlani és drága.Pl adagoló.Na annak az árából veszek két benzines motort.De visszatérve az alkatrészekhez.Egyszer már írtam valakinek,hogy annó nekem is ki kellett cserélnem a felső holtpont jeladót,és szétszedés előtt utánna jártam hogy mennyibe kerül.Mint később kiderült,nem az volt a baja mert a szimmering volt rossz és ráfolyt az olaj azért nem látott,de vettem egy ujjat.Opelben azt hiszem 14 e-ft volt kedvezménnyel,egy olyan embernél aki gyári cuccokkal foglalkozik 10,aztán a bárdiba megvettem kedvezménnyel 6 e-ft ért!!És láss csodát mikor megnéztem a boltban az ujjat,rá volt írva hogy GM.Mikor kiszedtem a régit,teljesen ugyanaz volt a gyári szám rajta.Minden megegyezett rajta.Betettem,legalább az is ujj,bár nem kellett volna mert elég volt egy tisztítás.Ugyanígy jártam alapjárati motorral.A gyári 40 e-ft körül van,aztán találtam egy címet ahol 12-e ft.Valakinek itt azt is leírtam.Ezt csak azért írom,hogy szét kell nézni,kicsit utána menni,és sok mindent töredékéért meg lehet kapni,és ráadásul gyári is.

Amúgy hasonló akkor az autónk.Nekem is 12 éves és kb ennyi van benne mint neked,és hibátlanul,mindennap működik,bár amit kell,mindig kicserélem rajta.És nem hagy cserben.

Szerintem azért ezt autója, de főleg az első gazdája, gazdái válogatják. Az enyém 13 éves, 230.000 Km, rendszeresen karbantartva. Múlt hónapban napi! 440 Km-t mentem vele pályán 150-es tempóval és nem jött elő semmi rajta azóta sem. + nem müxik a szondám. Amúgy benzines kontra diesel új alkatrész mindegyikhez drága.
Link to comment
Megosztás:

na emberek happy van, az akku volt a hibás. reggel mikor visszakötöttem már nem csinálta a hibát, csak akkor ha vmi erősebb áram igényűt elindítottam pl. ventillátor. rákötöttem szomszéd szervíz akkuját, azzal megy minden tökéletesen. szóval akkucsere.

hány mah-osat kell bele venni?

és köszönöm a segítséget mindenkinek!:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na látod.Oszt az egész autót ki akartad má cserélni miatta <_< Mondtam én hogy nem nyírod olyan könnyen ki a vekit!

Akksit 55 Ah-s felett vegyél mindenképp.

na emberek happy van, az akku volt a hibás. reggel mikor visszakötöttem már nem csinálta a hibát, csak akkor ha vmi erősebb áram igényűt elindítottam pl. ventillátor. rákötöttem szomszéd szervíz akkuját, azzal megy minden tökéletesen. szóval akkucsere.

hány mah-osat kell bele venni?

és köszönöm a segítséget mindenkinek!:rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na ez engem is érdekelne.Nem azért mert rohad,de csak jó lenne ha lenne benne ilyen.Amúgy azon gondolkodtam,hogy hülyeség lenne-e a küszöböket megfúrkálni,és valamilyen olajat beleönteni,aztán meg ledugózni.Korrózióvédés miatt.Valaki csinált már ilyet?

Böngészem a unixtrade oldalát és mit találok? Doblemez hátulra (műanyag persze), ez széria mindegyikben? Nekem ott nincs csak maga a fém kezelve... kihagyták volna vagy ki szokott törni, kiesik? Vagy nem is volt?

Azt hiszem ebből vásárlás lesz és szerelés...

+ Betenni mekkora meló? Elsőket simán ki tudom venni és berakni de menni fog hátul is?

Link to comment
Megosztás:

Na látod.Oszt az egész autót ki akartad má cserélni miatta :rolleyes: Mondtam én hogy nem nyírod olyan könnyen ki a vekit!

Akksit 55 Ah-s felett vegyél mindenképp.

okey, rendeltem egy 55-ös báren polar plus-t, azt írja hogy ez egész jó.

lambda szondát hol tudnék olcsón beszerezni hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Nézz bontóban de ugyanolyat.Az ujj qrva drága.De tényleg mindenképp cseréld ki mert több hibád lesz belőle előbb utóbb.Lázsd katalizátor stb......

okey, rendeltem egy 55-ös báren polar plus-t, azt írja hogy ez egész jó.

lambda szondát hol tudnék olcsón beszerezni hozzá?

Link to comment
Megosztás:

Várd meg az uj akut és majd mikor felszerelted kezdjél hozzá a további diagnosztikához.... nehogy potyára csereberéljél alkatrészeket. Nem olcsó a gyári lambda... :rolleyes:

mindjárt lefutok érte a boltba busszal aztán utána megnézem újra a hibakódokat. de gondolom nem javult meg se a lambda se a légtömegmérő.

szerencsére a csókának akit írtam 70ekm-es vekivel van légtömegmérője, már csak a lambda a kérdés

beszéltem most a csókával, neki nem vekiből van lambda szondája, viszont azt mondta csak a csatlakozó számít, mert ugyan ott gyártják ugyan úgy az összes német kocsihoz. most akkor ez igaz?

milyen csatlakozós amúgy az x20xev motoron? 3 vagy 4?

Link to comment
Megosztás:

Na ez engem is érdekelne.Nem azért mert rohad,de csak jó lenne ha lenne benne ilyen.Amúgy azon gondolkodtam,hogy hülyeség lenne-e a küszöböket megfúrkálni,és valamilyen olajat beleönteni,aztán meg ledugózni.Korrózióvédés miatt.Valaki csinált már ilyet?

Erre van alvázvédő...

Link to comment
Megosztás:

mindjárt lefutok érte a boltba busszal aztán utána megnézem újra a hibakódokat. de gondolom nem javult meg se a lambda se a légtömegmérő.

szerencsére a csókának akit írtam 70ekm-es vekivel van légtömegmérője, már csak a lambda a kérdés

beszéltem most a csókával, neki nem vekiből van lambda szondája, viszont azt mondta csak a csatlakozó számít, mert ugyan ott gyártják ugyan úgy az összes német kocsihoz. most akkor ez igaz?

milyen csatlakozós amúgy az x20xev motoron? 3 vagy 4?

Menjél rá a www.gyariautoalkatresz.hu oldalra, ott vannak az opel/kipufogo/lambdaszonda alatt gyári alkatrészek szerintem jó áron. Az enyémbe 27000-ért találtam, pedig mindenhol 42000 fölött mondtak rá árat. Mondjuk az enyémbe csak típusazonos 4 vezetékes jó.

Link to comment
Megosztás:

Na ez engem is érdekelne.Nem azért mert rohad,de csak jó lenne ha lenne benne ilyen.Amúgy azon gondolkodtam,hogy hülyeség lenne-e a küszöböket megfúrkálni,és valamilyen olajat beleönteni,aztán meg ledugózni.Korrózióvédés miatt.Valaki csinált már ilyet?

Én csináltam még anno a Calibrán, de ott nem kellett semmit furkálni, megvoltak a gyári lyukak ahol a trafóolajat be tudtam önteni. Utána még egy fél napig csöpögött a küszöbből az olaj... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.