Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Ha már az ablakomosásnál tartunk... A motorháztetőn lévő spricnik állíthatóak?

Van egy olyan problémám, hogy ablakmosáskor úgy vereti rá a folyadékot a rendszer az ablakomra (akár gyorsan megyek, akár lassan), hogy középen marad egy kis háromszög, ahova nem jut folyadék. Így ha nem esik az eső, de vizes az út és elkoszolódik az ablak, akkor oda nem jut víz, csak szárazon törölgeti a lapát az ablakot, koszos marad.

Jobban nemnagyon tudom leírni, de a háromszög alját a szélvédő alja határolja, jobb oldalról az ívet a jobb oldali ablaktörlő húzza meg, kb a hosszának harmadáná, mert ide már nem jut folyadék, bal oldalról meg a bal oldali ablaktölrő határolja. Talán a képről jobban kiderül: (a piros jelzi a foltot, a zöld vonal meg a lapátokat)

38f957885fb34602874a6cfdf65569c6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek Bencének hívnak és segedelmeteket kérném alkatrész ügyben vagy szakértelemben. Az ok ami miatt írok, hogy vektrám mely 2001-es z18xe motorral van ellátva, olyan hibát produkál mely elég költségesnek tűnik, de előfordulhat hogy nem is az a hibája. Tehát a gondom: Beindul minden rendben, egyszer, kétszer menet közben dadog, ha nem közlekedsz akkor alapjáraton leáll. Kigyullad a motorhiba "sárga" lámpa, és utána érezhetőleg nincs gond. Pedig van, mert a tempomat nem működik, és szerintem gyengébb is az autó. A hibaolvasó azt írja túl sok feszültséget kap a fojtószelep az pedig egy komplett egység amit nem találok használtan, újjonan pedig 90e alsó hangon. Kérdésem ismertek esetleg olyan szerelőt, aki kiméri az én pillangoszelepemet vagy esetleg van tesztpéldány hogy biztosra mehessek? Vagy esetleg valakinek van e használt, amit eladna?Illetve bármi megoldás ötlet érdekel mi lehet a gond.

Segitségeteket előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Üdvözlet mindenkinek Bencének hívnak és segedelmeteket kérném alkatrész ügyben vagy szakértelemben. Az ok ami miatt írok, hogy vektrám mely 2001-es z18xe motorral van ellátva, olyan hibát produkál mely elég költségesnek tűnik, de előfordulhat hogy nem is az a hibája. Tehát a gondom: Beindul minden rendben, egyszer, kétszer menet közben dadog, ha nem közlekedsz akkor alapjáraton leáll. Kigyullad a motorhiba "sárga" lámpa, és utána érezhetőleg nincs gond. Pedig van, mert a tempomat nem működik, és szerintem gyengébb is az autó. A hibaolvasó azt írja túl sok feszültséget kap a fojtószelep az pedig egy komplett egység amit nem találok használtan, újjonan pedig 90e alsó hangon. Kérdésem ismertek esetleg olyan szerelőt, aki kiméri az én pillangoszelepemet vagy esetleg van tesztpéldány hogy biztosra mehessek? Vagy esetleg valakinek van e használt, amit eladna?Illetve bármi megoldás ötlet érdekel mi lehet a gond.

Segitségeteket előre is köszönöm

a pillangó szelepen csak egy elektromos mérő van, ami a szelep nyitottságát méri. Bontóba vagy vaterán kérdezősködés után biztos találsz ilyet külön is, nem hiszem hogy pár ezernél drágább lenne.

kérdezd meg itt is, hátha van újonnan is: www.baro-ker.hu

azért érdemes előtte csak simán kipucolni az egész folytóházat, van 1-2 kis lyuk benne ami eltömődhet és sok bajt okozhat. és ha már azt lebontottad, akkor az alapjárati motort is tisztítsd meg

közben amúgy megnéztem, itt is találsz ilyen érzékelőt

Link to comment
Megosztás:

a pillangó szelepen csak egy elektromos mérő van, ami a szelep nyitottságát méri. Bontóba vagy vaterán kérdezősködés után biztos találsz ilyet külön is, nem hiszem hogy pár ezernél drágább lenne.

kérdezd meg itt is, hátha van újonnan is: www.baro-ker.hu

azért érdemes előtte csak simán kipucolni az egész folytóházat, van 1-2 kis lyuk benne ami eltömődhet és sok bajt okozhat. és ha már azt lebontottad, akkor az alapjárati motort is tisztítsd meg

közben amúgy megnéztem, itt is találsz ilyen érzékelőt

Köszönöm a tanácsodat. :D A probléma sajnos lehet hogy az ecuval van. :rolleyes: Olyan hibakódokat küldözget, természetesen mindig mást, hogy ihaj. A számitogép rácsatlakoztatva -48 fokos hőmérsékletű vizet jelez ami a mutató szerint 90 és üzemmeleg, új a termosztát és összes gomba le lett ellenőrizve.Nem jelez fordulatszámot alapjáraton. Egyszerűen nagyszerűdolgok ezek. Valami nagy szakértelmű elektromos dokira lenne szükségem. A szerelőm feladta. Ja természetesen a tisztogatások megtörténtek. és ha ég a lámpa megy dehát meddig? és hány literrel?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a tanácsodat. :D A probléma sajnos lehet hogy az ecuval van. :rolleyes: Olyan hibakódokat küldözget, természetesen mindig mást, hogy ihaj. A számitogép rácsatlakoztatva -48 fokos hőmérsékletű vizet jelez ami a mutató szerint 90 és üzemmeleg, új a termosztát és összes gomba le lett ellenőrizve.Nem jelez fordulatszámot alapjáraton. Egyszerűen nagyszerűdolgok ezek. Valami nagy szakértelmű elektromos dokira lenne szükségem. A szerelőm feladta. Ja természetesen a tisztogatások megtörténtek. és ha ég a lámpa megy dehát meddig? és hány literrel?

hát ha össze vissza jeleket küld akkor elektronikai lesz a hiba, érdemes a kábeleket is ellenőrizni, nem-e zárlatos valahol. Elég könnyen elfoszlanak a kábelborítások sajnos, és akkor jönnek a fura hibák.

ha pedig ez is rendben akkor akkor lehet tesztelni egy másik ecu-val.

Link to comment
Megosztás:

hát ha össze vissza jeleket küld akkor elektronikai lesz a hiba, érdemes a kábeleket is ellenőrizni, nem-e zárlatos valahol. Elég könnyen elfoszlanak a kábelborítások sajnos, és akkor jönnek a fura hibák.

ha pedig ez is rendben akkor akkor lehet tesztelni egy másik ecu-val.

Gyári gégecső rlz.......

Amúgy uncsitesómék Z16XE-je is detto ilyesmi gonddal küzd.Nekik ECU gondok vannak.

Link to comment
Megosztás:

Hi! Tegnap kicseréltem ezt azt és most már csak indulás után kb 5 sec kezd világítani a hibalámpa. Kiolvastam és azt mondja hogy " tápszivattyú feszültség ellátás" a relét kicseréltem de még mindig ez a hiba, valakinek tippje? Műszerfalba izzócserék is voltak azóta nem világít a km számláló. Nyugtató nélkül neki ne álljon senki. Ja meg a világítás kapcsoló is kivett az észből, izzó kicserélve teszem a helyére kivillan, de ahogy beljebb nyomom kialszik. Cseréltem üzemanyag szűrőt is, még gyári volt és nem gyengén ganés. 225 000 km-nél nem is csoda.

Link to comment
Megosztás:

hát ha össze vissza jeleket küld akkor elektronikai lesz a hiba, érdemes a kábeleket is ellenőrizni, nem-e zárlatos valahol. Elég könnyen elfoszlanak a kábelborítások sajnos, és akkor jönnek a fura hibák.

ha pedig ez is rendben akkor akkor lehet tesztelni egy másik ecu-val.

Hűűűha. :rolleyes: Elektro doki kerestetik. Ha tudtok tel. számot küldjétek izibe. Köszönöm előre is. Én solymári vagyok, valahol olvastam Dunakeszin van egy profi esetleg számát vki tudja? Köszönném. B.

Link to comment
Megosztás:

Gyújtótrafó kicserélve.Igaz, bontott de remélhetőleg megszűnik azaz idétlen beszaggatás.ha nem, akkor van egy másik bontott trafó is, ha azzal is csinálni fogja, akkor valszeg be kell neveznem egy új gyújtókábel szettre.

Nem szűnt meg.Még egy trafót bepróbálok.Aztán kábelszett....

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van nekem egy 2001-es 2.0 dti vectram. Van egy kis hiba a rendszerben, egyszerűen megjelenik a motor ikon és az autó nem szeretne gyorsulni, ahogy eléri a 2000 f/p akkor már gyorsul rendesen, ha megállok és visszaesik alapjáratra a fordulat, akkor megint kezdődik elölről, azt észrevettem, ha a féken tartom a lábam, akkor nem jön ki a hiba.

Tech2-vel megnézték márkaszervízben, nem tudják, hol a hiba...

Ötletek?

Profi Opel szerelő Pesten vagy környékén?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kovetkezo gondom lenne.

1997-es vectra b 1.6 16v autom van.

Kicsereltek a hengerfej tomitest az auton, mert hattul egy tomoti gyuru vagy mi a szosz tonkrement es elfolyt a viz a kocsibol, viszont csak ugy fertek hozza, ha bontanak. Laikuskent nem ertek hozza, biztos igy van....

kicsereltek a termosztaot is, mert az meg nem volt jo, hiaba oreg auto... De hogy raterjek a problemamra is, szoval azota a viz nem forr fel, elvileg jol mukodik minden, a venti is idoben bekapcsol, viszont a futesem nem jo. Total hideget fuj be :S

Mit tudnek csinalni ezzel, ugyanis a szerviz sem tudta megoldani a kerdest. Azt mondtak levegos a rendszer es elvileg sajat magat kellene legtelenitenie a rendszernek.

A masik dolog, azota nem huz ugy a kocsi mint elotte, lehet a szivo csovet rosszul tettek vissza?

Elore is koszonom a valaszokat!

Arnold

Edit: kozben a fuest megoldottam! Kiegyenlito tartaly kupak le, jarat amig buborekokat nyomott es most jo, persze feltoltesek utan.

Mar csak a teljesitmenyt kellene valahogy visszaallitani a regi mederbe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kovetkezo gondom lenne.

1997-es vectra b 1.6 16v autom van.

Kicsereltek a hengerfej tomitest az auton, mert hattul egy tomoti gyuru vagy mi a szosz tonkrement es elfolyt a viz a ....

A masik dolog, azota nem huz ugy a kocsi mint elotte, lehet a szivo csovet rosszul tettek vissza?

Elore is koszonom a valaszokat!

Arnold

Edit: kozben a fuest megoldottam! Kiegyenlito tartaly kupak le, jarat amig buborekokat nyomott es most jo, persze feltoltesek utan.

Mar csak a teljesitmenyt kellene valahogy visszaallitani a regi mederbe.

Mennyire nagyon nem húz az autó? Tudom, hülye kérdés, de én más autóval jártam már úgy, hogy a szerelő sikeresen egy fokkal elrakta a vezérlést össze szerelésnél. Ment az autó, ment, csak nem úgy, mint előtte.

Egy ellenőrzést szerintem megér.

Link to comment
Megosztás:

Mennyire nagyon nem húz az autó? Tudom, hülye kérdés, de én más autóval jártam már úgy, hogy a szerelő sikeresen egy fokkal elrakta a vezérlést össze szerelésnél. Ment az autó, ment, csak nem úgy, mint előtte.

Egy ellenőrzést szerintem megér.

Szia!

Alsobb fokozatokban meg csak csak eleri a kivant szintet, de pl tegnap autopalyara egyenes rahajton lejtonek lefele alig akarta elerni a 120-as tempot :S

En meg csak azt vettem eszre a gazpedal mar majdnem padlon van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülnék 1 kis segítségnek. Egy '98-as B Vectra 2.0 automatám van. Pár napja kezdődött, hogy menet közben egyszercsak lefulladt. Azt hittem, olajat hiányol, de volt benne bőven. Újra indítottam és mentem tovább. Aztán egyre sűrűbben csinálta. Vasárnap pár száz méter után visszafordultam, de már nem értem haza vele. Minden indítózás után lefulladt. Hiába nyomtam a gázt, nem pörgött fel. (előzőleg alapjáraton egyenetlen volt a ford.szám. )Gondoltuk biztosan üzemanyagszűrő dugulás. Szerelő jött, cserélt. (alapjárat szép egyenletes lett!) Mentünk vele. Oké. Indultunk haza, a ház előtt tolatóba raktam....és lefulladt. Hibakód jelentkezett. Ez volt tegnap este. Ma reggel szépen indult, de az utca végén ismét lefulladt, aztán hazáig még többször. Ott aztán hol járt szépen a motor, akár hova raktam, hol lefulladt R-ben is, D-ben is.

Nyáron cseréltük benne mind a két jeladót. Dec. elején megdöglött benne a fűtőventillátor motor, bár elindul, de magától csak reggelente, egyébként csak rugdosásra. Vagy mint ma este, arra sem:( A szerelő szerint esetleg az immob. zavar be, de nem hiszek benne.

Esetleg a rugdosással szétrugdostam a motor vezérlő elektronikát?? Mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örülnék 1 kis segítségnek. Egy '98-as B Vectra 2.0 automatám van. Pár napja kezdődött, hogy menet közben egyszercsak lefulladt. Azt hittem, olajat hiányol, de volt benne bőven. Újra indítottam és mentem tovább. Aztán egyre sűrűbben csinálta. Vasárnap pár száz méter után visszafordultam, de már nem értem haza vele. Minden indítózás után lefulladt. Hiába nyomtam a gázt, nem pörgött fel. (előzőleg alapjáraton egyenetlen volt a ford.szám. )Gondoltuk biztosan üzemanyagszűrő dugulás. Szerelő jött, cserélt. (alapjárat szép egyenletes lett!) Mentünk vele. Oké. Indultunk haza, a ház előtt tolatóba raktam....és lefulladt. Hibakód jelentkezett. Ez volt tegnap este. Ma reggel szépen indult, de az utca végén ismét lefulladt, aztán hazáig még többször. Ott aztán hol járt szépen a motor, akár hova raktam, hol lefulladt R-ben is, D-ben is.

Nyáron cseréltük benne mind a két jeladót. Dec. elején megdöglött benne a fűtőventillátor motor, bár elindul, de magától csak reggelente, egyébként csak rugdosásra. Vagy mint ma este, arra sem:( A szerelő szerint esetleg az immob. zavar be, de nem hiszek benne.

Esetleg a rugdosással szétrugdostam a motor vezérlő elektronikát?? Mi lehet a gond?

alapjárati motort takarítsd meg vagy cserélj. szinte biztos, hogy az a hiba forrása.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Van nekem egy 2001-es 2.0 dti vectram. Van egy kis hiba a rendszerben, egyszerűen megjelenik a motor ikon és az autó nem szeretne gyorsulni, ahogy eléri a 2000 f/p akkor már gyorsul rendesen, ha megállok és visszaesik alapjáratra a fordulat, akkor megint kezdődik elölről, azt észrevettem, ha a féken tartom a lábam, akkor nem jön ki a hiba.

Tech2-vel megnézték márkaszervízben, nem tudják, hol a hiba...

Ötletek?

Profi Opel szerelő Pesten vagy környékén?

Erre senki semmit?

Opel szerelők Pesten, környékén?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.