Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Warwolf és egyes emberek itt egy apró hangból,amit akár érthetetlenül írsz is le, megmondják honnan jön,mi az és hogyan cseréld ki... :D

A rutin,meg az évek,de azért annyi problémával nem akarok találkozni az autónál,hogy ennyire megismerjem...

Majd ahogy örexik a géped, úgy jönnek elő ezek a hangok.......és beszélnek hozzád.... :) :D :)

:D :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én is már így vettem 1 hónapja! :) Nekem a jobb hátulja kopog!Akinek meg egyik oldal sem,na az kapta a jó alkatrészeket. a miénkből :D

Hővédőlemezzel nem jutottál előrébb?Vasárnap vagy hétfőn jutok csak szerelőhöz,addig meg hangosabban hallgatom a zenét...

Warwolf és egyes emberek itt egy apró hangból,amit akár érthetetlenül írsz is le, megmondják honnan jön,mi az és hogyan cseréld ki... :D

A rutin,meg az évek,de azért annyi problémával nem akarok találkozni az autónál,hogy ennyire megismerjem...

Hővédőlemezzel nem jutottam semmire. Hétköznap igazából semmit nem tudok foglalkozni a kocsival, csak használni.

Hétvégén talán lesz rá időm... :)

De egyelőre fontosabb lenne nekem a könyöktámasz :D

Link to comment
Megosztás:

Ha a kipuff erndesen van rögzítve mindenütt, a gyári gumikkal, akkor az nem verődik be, hacsak nem gyári, illetve valami mekkmesteri készítmény.

Gyári kipuff, meg jó szaki által kreált rendszerek nem szoktak lötyögni.

Összes gumi fent van a rögzítéseknél? Nekem a középdobot tartó 2 gumi csúszkált el állandóan, de szerencsére sose hagytam el őket, csak leakadt hol az egyik, hol a másik.

Link to comment
Megosztás:

Ha a kipuff erndesen van rögzítve mindenütt, a gyári gumikkal, akkor az nem verődik be, hacsak nem gyári, illetve valami mekkmesteri készítmény.

Gyári kipuff, meg jó szaki által kreált rendszerek nem szoktak lötyögni.

Összes gumi fent van a rögzítéseknél? Nekem a középdobot tartó 2 gumi csúszkált el állandóan, de szerencsére sose hagytam el őket, csak leakadt hol az egyik, hol a másik.

A gumik rendben vannak. Előző tulaj szereltetett fel sportdobot. Az alvázig nem ért el a hátsódob mikor mozgattam jobbra-balra, csak a hővédő lemezhez, ami nem volt rögzítve rendesen.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudja Valaki, hogy ha a kormányművemben elkezdett kotyogni a fogasléc, utána lehet-e állítani, vagy felújítás ill. csere?

Nekem nem kotyog, hanem elég furcsa hangja van mikor "állóhelyzetben" tövig kitekerem a kormányt. Először azt hittem hogy rátolattam a mögöttem parkoló autóra, de mégsem :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem nem kotyog, hanem elég furcsa hangja van mikor "állóhelyzetben" tövig kitekerem a kormányt. Először azt hittem hogy rátolattam a mögöttem parkoló autóra, de mégsem :)

Ez annyira nem jó hír,mert féltengely hibára utal vagy toronycsapágy "jobb" esetben...

De majd a fő szakértők helyesbítenek ha nem jól mondom...

Nekem a kormányom mozog 1-1 cm-t,de Észak-Dél irányban :)

Link to comment
Megosztás:

Én azt vettem észre, hogy a kormányom csapágyazása kotyog minimálisan.

A kormányt tengelyirányban meghúzogatva érezhető kb 1 mm tengelyirányú kotyogás.

Igen,egy kicsit túloztam az 1 cm-el,de hasonló a problémám!Egyenlőre nekem marad így,mert nem zavaró a dolog!

Fő problémám még mindig a kopogás,zörgés!Nálad nem volt hasonló dolog?

Link to comment
Megosztás:

Ha ez alatt azt érted,hogy bent ülve fogod a kormányt,és befelé be tudod nyomni picit az nem hiba.

Én azt vettem észre, hogy a kormányom csapágyazása kotyog minimálisan.

A kormányt tengelyirányban meghúzogatva érezhető kb 1 mm tengelyirányú kotyogás.

Link to comment
Megosztás:

Hővédőlemezzel nem jutottam semmire. Hétköznap igazából semmit nem tudok foglalkozni a kocsival, csak használni.

Hétvégén talán lesz rá időm... :)

De egyelőre fontosabb lenne nekem a könyöktámasz :)

Én a hővédő lemezt egy egyszerű mozdulattal eltávolítottam. Ugyanis már csak két tőcsavar volt meg, abból ez egyikhez akkora alátét kellett már (az előzőek körül mindig körberepedezett a rohadék), hogy azt külön vágtani kellett volna. A másikat meg sikeresen letörtem, amikor le akartam tekerterni a rajta lévő anyát. Úgyhogy elköszöntünk egymástól. Azóta nem zörög. Rendszeresen nézem, hogy van-e valami nyoma a hiányának, de semmi.

Anno kérdeztem itt a többiektől, hogy van-e vmi szerepe, de senki nem tudott érdembeni választ adni. Újonnan 9900.- Ft-ra emlékszem, hát annyiért ne zörögjön nekem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok az opelesek között, ezért üdvözlök mindenkit.

Van egy '96-os 1.7 TD ISUZU motoros B Vectra-m.

Vezérműszíjat és feszítő görgőt kellene cserélni, de szeretnék hozzá normális szerelőt találni. Illetve érdekelne, hogy milyen áron cseréli ki.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még új vagyok az opelesek között, ezért üdvözlök mindenkit.

Van egy '96-os 1.7 TD ISUZU motoros B Vectra-m.

Vezérműszíjat és feszítő görgőt kellene cserélni, de szeretnék hozzá normális szerelőt találni. Illetve érdekelne, hogy milyen áron cseréli ki.

Remélem, hogy tudtok nekem segíteni.

Előre is köszönöm.

Helló!!!Merre laksz??

Link to comment
Megosztás:

Van egy '96-os 1.7 TD ISUZU motoros B Vectra-m.

Vezérműszíjat és feszítő görgőt kellene cserélni, de szeretnék hozzá normális szerelőt találni. Illetve érdekelne, hogy milyen áron cseréli ki.

Üdv!

Én is új vagyok itt,és nem rég óta vettem én is egy 96-os 1.7TD-t!

Vezérlés csere nekem (vízpumpa nélkül) 23-24 volt és 10.000 volt a munkadíj!

A "szak"szervízben nálunk 6000Ft/óra a munkadíj,így nem ott csináltattam!(rossz tapasztalatok alapján)

Link to comment
Megosztás:

Korábban beszéltük hogy a 4 ajtósok csomagterének rugóit nem lehet-e kicserélni teleszkópra.

Vaterán találtam egy ilyent: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=167083188

Az eladó szerint minden B Vectrához jó. Szerintetek??

Ezt már kérdeztem én is és néztem a vaterát is,de nem mertem megvenni!

Az a baj hogy a gyerek Angliából,bontóból szerzi a cuccot és ha mégsem lenne jó,az csak akkor derül ki,mikor

iderepíti a te pénzeden a terméket!Nézegettem már több oldalon is képeket,hátha látok 4 ajtósat teleszkóppal,de

csak az 5 ajtósoknál láttam eddig!Pedig én is lecserélném...

Úgy néz ki megvan a csörgés oka...Stabilizátor összekötő rúd!(Ami elöl a kutyacsont ha jól tudom)

Eddig még nem sikerült boltot találnom,ahol lenne ilyen!

Tudna valaki abban segíteni hogy a Vectrámhoz milyen típusok féknyergei lennének jók?Egyiket cserélni kell sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Korábban beszéltük hogy a 4 ajtósok csomagterének rugóit nem lehet-e kicserélni teleszkópra.

Vaterán találtam egy ilyent: http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=167083188

Az eladó szerint minden B Vectrához jó. Szerintetek??

Ez a teleszkóp a motorháztetőhöz van, nem a csomagtartóhoz! Én sem láttam még négyajtóst teleszkóppal, szerintem mind rugós, ha valakinek van teleszkópos fotózza már le, hogy tényleg létezik.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én is új vagyok itt,és nem rég óta vettem én is egy 96-os 1.7TD-t!

Vezérlés csere nekem (vízpumpa nélkül) 23-24 volt és 10.000 volt a munkadíj!

A "szak"szervízben nálunk 6000Ft/óra a munkadíj,így nem ott csináltattam!(rossz tapasztalatok alapján)

Köszi!

Már csak az érdekelne, hogy hol csinálták, mert nem rossz az ár! :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.