Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Mindíg tanul az ember...Akkor a tetőantenna csak a telefon miatt(már ha lenne benne) van rajta?Arra nem lehetne rákötni az antennát?

Nem értem hogy van összefüggésben az ablakfűtés és az antenna,pedig már szedtem szét ott a csatlakozókat!Leírnád?

Az antenna erősítő a kalaptartó alatt van és az erősítőn keresztül kapja az áramot a fűtés így egyben az az antenna is. Igen, telefonosokhoz volt külső antenna többnyire. És szerintem nem. Az egyik 900-1800Mhz a másik a tizede bár ehhez nem értek :D

Link to comment
Megosztás:

Az antenna erősítő a kalaptartó alatt van és az erősítőn keresztül kapja az áramot a fűtés így egyben az az antenna is. Igen, telefonosokhoz volt külső antenna többnyire. És szerintem nem. Az egyik 900-1800Mhz a másik a tizede bár ehhez nem értek :D

Köszönöm a felvilágosítást! :D Hogy néz ki ez az erősítő?Szedtem már ki a kalaptartót,de nem emlékszem semmi érdekes dologra,ami lett volna alatta!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a felvilágosítást! :D Hogy néz ki ez az erősítő?Szedtem már ki a kalaptartót,de nem emlékszem semmi érdekes dologra,ami lett volna alatta!

Pedig ez az egyetlen egy cucc van ott, halvány szürke kb 6x12 centis doboz, vastag szigetelt kábelekkel a két végén.

Link to comment
Megosztás:

Emberek! Hogy tudom kicserélni a tetőantenna talp alatt lévő gumitömítést? Kicsavartam az antennát, alatta van egy kis csillagfejű csavar- elég azt kiszedni hozzá, vagy le kell bontani a tetőkárpitot? Mármint a hátsó részét?Meg ugye kellene ilyen a gumitömítést szereznem, de eddig nem kaptam itt nálunk.

Hello!

Én opel szervízben már érdeklődtem, az EPC csak kompletten hozza a talpat, valami huszonezer Ft-ért! Ha esetleg találsz valami lehetőséget szívesen venném ha szólnál, nekem is szükséges lenne cserélni!

Üdv: Zoli

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Én opel szervízben már érdeklődtem, az EPC csak kompletten hozza a talpat, valami huszonezer Ft-ért! Ha esetleg találsz valami lehetőséget szívesen venném ha szólnál, nekem is szükséges lenne cserélni!

Üdv: Zoli

Hali!

Esetleg bontóban kellene megpróbálni, de nálunk nincs olyan bontó, ahol lenne B Vectra- vagy hasonló- végülis jó lenne tudni, hogy még milyen autókba szerelték még ezt a fajta antennát; Omega+Zafira, és még? :D

Link to comment
Megosztás:

Pedig ez az egyetlen egy cucc van ott, halvány szürke kb 6x12 centis doboz, vastag szigetelt kábelekkel a két végén.

Igen,ma felszereltem az új pótféklámpát és ha már arra jártam,kivettem a kalaptartót is!(Würth kárpittisztítóval jól kitisztítottam)

Ott a doboz,már emlékszem rá :D

Hali!

Esetleg bontóban kellene megpróbálni, de nálunk nincs olyan bontó, ahol lenne B Vectra- vagy hasonló- végülis jó lenne tudni, hogy még milyen autókba szerelték még ezt a fajta antennát; Omega+Zafira, és még? :D

Opelék szerint 3 fajta antenna is van ezekhez!Caravanon melyik van?Cápauszonyos?Egyenesen felfelé álló vagy hátra felé csapódó?

Nekem a sima felfelé álló és sajnos tényleg kezd egy picit púposodni körülötte!

Link to comment
Megosztás:

...Opelék szerint 3 fajta antenna is van ezekhez!Caravanon melyik van?Cápauszonyos?Egyenesen felfelé álló vagy hátra felé csapódó?

Nekem a sima felfelé álló és sajnos tényleg kezd egy picit púposodni körülötte!

Nem a cápás, hanem az álló, de nem is egyenes, hanem kicsit döntött. Jó lenne egy cikkszám vagy valami támpont ehhez az antennához, nem tudsz ilyenről?

Link to comment
Megosztás:

Nem a cápás, hanem az álló, de nem is egyenes, hanem kicsit döntött. Jó lenne egy cikkszám vagy valami támpont ehhez az antennához, nem tudsz ilyenről?

Holnap délután leszek otthon,ha addig nem írja meg valaki,akkor megy PM-ben képpel együtt a száma!

Link to comment
Megosztás:

Most vettem észre (majd 3 év után) hogy a csomagtartó zárja nem 100-as.

A központi zár szépen nyitja és zárja, de a kulcs használva nem lehet nyitni/zárni.

Sőt a kulcsot el se lehet fordítani benne.

Van vlkinek tapasztalata csomagtartó zár szétszerelésében/javításban?

Esetleg mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Most vettem észre (majd 3 év után) hogy a csomagtartó zárja nem 100-as.

A központi zár szépen nyitja és zárja, de a kulcs használva nem lehet nyitni/zárni.

Sőt a kulcsot el se lehet fordítani benne.

Van vlkinek tapasztalata csomagtartó zár szétszerelésében/javításban?

Esetleg mi lehet a baj?

Ez nekem is ilyen, de nagyon nem is foglalkoztam vele, a kpzár nyit és zár :D

De ha valaki tud megoldást azt én is meghallgatom, de már kivettem egyszer és sehogy sem lehet szétszedni magát a zárat.

Link to comment
Megosztás:

Most vettem észre (majd 3 év után) hogy a csomagtartó zárja nem 100-as.

A központi zár szépen nyitja és zárja, de a kulcs használva nem lehet nyitni/zárni.

Sőt a kulcsot el se lehet fordítani benne.

Van vlkinek tapasztalata csomagtartó zár szétszerelésében/javításban?

Esetleg mi lehet a baj?

Az enyém is ilyen, mondjuk én már így vettem, nem tudom mióta nem nyitja a kulcs... Úgy látszik nem egyedi eset :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is ilyen. Szerintem az a gond hogy nem nagyon nyitogatod kulcsal, és összerohad. Én egyszer megpróbáltam szétszedni, de nem sokra jutottam vele.

Most vettem észre (majd 3 év után) hogy a csomagtartó zárja nem 100-as.

A központi zár szépen nyitja és zárja, de a kulcs használva nem lehet nyitni/zárni.

Sőt a kulcsot el se lehet fordítani benne.

Van vlkinek tapasztalata csomagtartó zár szétszerelésében/javításban?

Esetleg mi lehet a baj?

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is ilyen. Szerintem az a gond hogy nem nagyon nyitogatod kulcsal, és összerohad. Én egyszer megpróbáltam szétszedni, de nem sokra jutottam vele.

Én rendszeresen szoktam áztatni wd40-ben, és igyekszem minél többször kulccsal nyitni. Mert ha jó darabig nem teszem, akkor utána szorul rendesen, de eddig még sikerült életre kelteni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem lehet kulccsal kinyitni, sőt bele sem megy teljesen. Erre akkor jöttem rá amikor a központi is bedöglött a csomagtérben. Szét kellett szedni, mert elrohadt benne egy rugó és akkor láttam, hogy az egész zár szépen kivan téve a rozsdának.. gondolom ezért nem is lehet kulccsal kinyitni..

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem lehet kulccsal kinyitni, sőt bele sem megy teljesen. Erre akkor jöttem rá amikor a központi is bedöglött a csomagtérben. Szét kellett szedni, mert elrohadt benne egy rugó és akkor láttam, hogy az egész zár szépen kivan téve a rozsdának.. gondolom ezért nem is lehet kulccsal kinyitni..

Lehet hogy már cserélték,azért nem megy bele!Központi nekem nyitja-zárja,de reteszelni csak kulccsal tudom a csomagtartót!

Nyitást egyszer próbáltam kulccsal,akkor működött,de jó lenne kipróbálni újra,mert ha egyszer beragad valami,akkor nem árt ha a csomagtartóból be lehet jutni az autóba!Pont 2 hete kellett berúgni öcsém bé-em-vé-je vezető oldali ablakát! :D

Link to comment
Megosztás:

Jááj! :)

Még ez volt a legjobb döntés egy kieső parkolóban,szerszámok nélkül!2000Ft egy használt ablak és egy délután a beszerelésre,porszívózásra!

A legjobb hogy az egészet a belső analóg óra mutatójának a "megszorulása" okozta! :D

Motorháztető nem nyitható alulról,akkumulátorhoz hozzáférni nem lehet,hátsó ülések nem dönthetők,síléctartó nyílás nincs rajta és az ajtót is felesleges lett volna megfeszíteni,mert teljesen megszorult a központi zár,mint utólag kiderült!

Ezért kellene nekem is megnézni,hogy a Vectrán be e tudok majd mászni,ha esetleg kell! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.