Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Hello!

A tegnapi napon a kutasnak sikerült letörnie a tankbetötlő ajtaját... :( Feleségem volt kúton, én meg a mai napon vettem észre, mikor kinyitottam, mondom megnézem, rendesen helyén van-e a sapka- akkor láttam, hogy lóg az ajtó. Múltkor még semmi baja nem volt, én tankoltam, úgyhogy biztos vagyok benne. Kivettem, hát az alsó része törött le, még jó, hogy fogja a felső része, meg záráskor megy pöcök a másik végébe. Most kereshetek azt- is.

Más: azt hiszem, már volt szó az ajtóhatárolóról. Mindkét baloldali ajtóm kattan egy marha nagyot teljes nyitás-csukáskor. Középen egy kb. 6-os csavarral vagy mivel van rögzítve, ami szerintem ki van kopva, mert van egy kis oldalirányú játéka. A jobb oldaliak rendben, csendben mozognak.

Az ajtóba menő részt nem látom, az hogyan van kialakítva, miben fut? Lehetséges, hogy a középső csavar miatt koppannak? Könnyű cserélni?

Link to comment
Megosztás:

@zozor: az nem 6-os csavar, hanem csapszeg. Lehet cserélni, vagy perselyezni, és jól látod, tényleg az az oka a kattogásnak hogy ki van kopva.

@Adam1: igazad van, belekeveredtem picit, és a dízelt sem ismerem, de az egészen biztos hogy benzines turbóknál (pl. C20LET) van MAP szenzor és légmennyiségmérő is, előbbi konkrétan a turbó után, utóbbi pedig a feltöltő előtt. És gyárilag van így, úgyhogy biztos van valami értelme.

Link to comment
Megosztás:

@zozor: az nem 6-os csavar, hanem csapszeg. Lehet cserélni, vagy perselyezni, és jól látod, tényleg az az oka a kattogásnak hogy ki van kopva.

@Adam1: igazad van, belekeveredtem picit, és a dízelt sem ismerem, de az egészen biztos hogy benzines turbóknál (pl. C20LET) van MAP szenzor és légmennyiségmérő is, előbbi konkrétan a turbó után, utóbbi pedig a feltöltő előtt. És gyárilag van így, úgyhogy biztos van valami értelme.

A MAP szenzor benzineseknél alap, akár turbós, akár szívó. Mivel ott van a pillangószelep, muszáj mérni az utánna (és a motor között) lévő vákuumot. A légtömegmérő pedig nemcsak a turbós benzinesben van, hanem például az X20XEV-ben is van. C20NE motoron is láttam. Az NZ/SZ-s motorokon nincs, és az 1,4-1,6 16V-n sem. Szívó motornál a légtömegmérő kihagyható, ki lehet számolni a motor légnyelését ahogy feljebb írtam.

Link to comment
Megosztás:

A MAP szenzor benzineseknél alap, akár turbós, akár szívó. Mivel ott van a pillangószelep, muszáj mérni az utánna (és a motor között) lévő vákuumot. A légtömegmérő pedig nemcsak a turbós benzinesben van, hanem például az X20XEV-ben is van. C20NE motoron is láttam. Az NZ/SZ-s motorokon nincs, és az 1,4-1,6 16V-n sem. Szívó motornál a légtömegmérő kihagyható, ki lehet számolni a motor légnyelését ahogy feljebb írtam.

Nem annyira alap a MAP szenzor benzineseken. Pl X20XEV-nél sincs, csak légtömegmérő. 1.6-osoknál pedig csak MAP van. Az egyik mindenképpen kell a légtömeg számoláshoz, de kettő felesleges. Vagy egyik, vagy másik szokott lenni. Kettő együtt ritka, csak turbósoknál fordul elő a kettő együtt.

Link to comment
Megosztás:

Nem annyira alap a MAP szenzor benzineseken. Pl X20XEV-nél sincs, csak légtömegmérő. 1.6-osoknál pedig csak MAP van. Az egyik mindenképpen kell a légtömeg számoláshoz, de kettő felesleges. Vagy egyik, vagy másik szokott lenni. Kettő együtt ritka, csak turbósoknál fordul elő a kettő együtt.

Így igaz, nekem is csak légmennyiségmérő van.

Csak feltöltős motoroknál kell mindkettő, szívómotornál pedig a MAP szenzort helyettesíti a légtömeg/légmennyiségmérő.

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

kínom van a hátsó ablaktörlő motorral/motorokkal, nem tudom másnak volt-e már ilyen. 5 ajtós 97-es a vectra, az eredeti motor sokat állt vízben, és volt, hogy hetekig nem akart mozdulni, gondoltam ez a víz jótékony hatása. kicseréltem egy bontottra, de csak kattogott, nem mozdult. becserélték, kb 2 napig ment, aztán volt 1 nap amikor nem, csak kattogott, aztán megint ment, és most megint nem. mi lehet szerintetek a probléma? van olyan, ugyanolyan rossz volt minden motor, vagy esetleg az eredeti is jó volt még, csak valami más probléma lehet valahol?

előre is köszi, ha van valakinek valami ötlete

Link to comment
Megosztás:

Feszültségett meg mérted mennyi megy hátra illetve megkapja-e? Ugyanez volt a rendszámtábla világításommal és szálszakadt volt a vezeték.

üdv mindenkinek!

kínom van a hátsó ablaktörlő motorral/motorokkal, nem tudom másnak volt-e már ilyen. 5 ajtós 97-es a vectra, az eredeti motor sokat állt vízben, és volt, hogy hetekig nem akart mozdulni, gondoltam ez a víz jótékony hatása. kicseréltem egy bontottra, de csak kattogott, nem mozdult. becserélték, kb 2 napig ment, aztán volt 1 nap amikor nem, csak kattogott, aztán megint ment, és most megint nem. mi lehet szerintetek a probléma? van olyan, ugyanolyan rossz volt minden motor, vagy esetleg az eredeti is jó volt még, csak valami más probléma lehet valahol?
előre is köszi, ha van valakinek valami ötlete

Link to comment
Megosztás:

Feszültségett meg mérted mennyi megy hátra illetve megkapja-e? Ugyanez volt a rendszámtábla világításommal és szálszakadt volt a vezeték.

nem vagyok nagy villamos szakember, úgyhogy nem tudom jó-e amit mértem. 3 vezeték van, kettő között volt állandóan 12 V illetve kattanáskor másik 2 vezeték között kb 0-ról 1 V-ra ugrott fel a feszültség. azt viszont nem tudom, hogy ilyenkor jó lett volna-e a motor, mert mikor mértem, egy se volt a közelben.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a váltó kulisszát, hogy kell kiszedni, ha van rajta váltózár? Mert nekem a kulisszát egy csavar fogja a többi olyan mintha valami szegecs lenne egy vassal ami szorítja a váltózárat a kulisszához. Hogy lehet azokat szegecseket kiszedni?

Titan Dipol váltózár.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra B (kombi) 1.8-as Benzines 99-es évjáratú autóm (x18xe) ami a ma reggel megadta magát.

Reggel az első indításkor elkapta a fonalat a motor de szinte azonnal le is állt, azóta indítás helyett csak forog a motor nagyon halvány jelét mutatja mintha elkapná de nem jut tovább és nem indul.

(a hiba új, mert szombaton és vasárnap gond nélkül ment az autó). Próbáltam hátha az üzemanyag szivattyú a ludas, de azt hallom hogy forog és a motortérnél üzemanyag szagot érzek.

Tudom ,hogy nem sok infó amit írtam és a hibák száma 100 meg 100 de remélem valaki tud segíteni.

Üdv: sulu1701

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra B (kombi) 1.8-as Benzines 99-es évjáratú autóm (x18xe) ami a ma reggel megadta magát.

Reggel az első indításkor elkapta a fonalat a motor de szinte azonnal le is állt, azóta indítás helyett csak forog a motor nagyon halvány jelét mutatja mintha elkapná de nem jut tovább és nem indul.

(a hiba új, mert szombaton és vasárnap gond nélkül ment az autó). Próbáltam hátha az üzemanyag szivattyú a ludas, de azt hallom hogy forog és a motortérnél üzemanyag szagot érzek.

Tudom ,hogy nem sok infó amit írtam és a hibák száma 100 meg 100 de remélem valaki tud segíteni.

Üdv: sulu1701

Üdv!

Gázadásra indul, nincs benzin szag? -mintha túl szívná magát!

Computeres kiolvasás mit mutat?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Gázadásra indul, nincs benzin szag? -mintha túl szívná magát!

Computeres kiolvasás mit mutat?

Szia!

Gázadással nem próbáltam indítani, nem okozhat problémát?

Benzin szag az indítgatáskor érezhető a motor környékén.

Ma nem tudtam még elvinni kiolvasásra, de olvastam a házi módszerről segíthet a hiba megállapításában? (ha pár szóban leírná valaki pontosan mit hogyan kell csinálni)

Köszi előre is

üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretném megkérdezni van egy 1998-as B vectrám diesel.2000-es dtl .Egyik nap mentem melózni reggel és leállÍtottam és délután mikor indultam haza többet nem indult.A szerelő szerint az adagoló nyomja a gázolajat de nem tudja biztosan hogy jó a mennyiség ill. hogy jó ütembe nyoja e a gázolajat.Szóval ha valakinek van valami ötlete akkor szivesem veszem a jótanácsokat.Leszereltük a szelepfedelet is de ott se látni semmit.A lánc is feszes nem valószinű hogy átugrott volna.Ha valakinek van erre specializálódott szerelője légyszi adja meg a cÍmét.Én fejérmegyében lakom Bicske mellett.

Köszönöm előre is a segitséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Vectra B (kombi) 1.8-as Benzines 99-es évjáratú autóm (x18xe) ami a ma reggel megadta magát.

Reggel az első indításkor elkapta a fonalat a motor de szinte azonnal le is állt, azóta indítás helyett csak forog a motor nagyon halvány jelét mutatja mintha elkapná de nem jut tovább és nem indul.

(a hiba új, mert szombaton és vasárnap gond nélkül ment az autó). Próbáltam hátha az üzemanyag szivattyú a ludas, de azt hallom hogy forog és a motortérnél üzemanyag szagot érzek.

Tudom ,hogy nem sok infó amit írtam és a hibák száma 100 meg 100 de remélem valaki tud segíteni.

Üdv: sulu1701

Ez tipikusan immobiliser hiba.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szeretném megkérdezni van egy 1998-as B vectrám diesel.2000-es dtl .Egyik nap mentem melózni reggel és leállÍtottam és délután mikor indultam haza többet nem indult.A szerelő szerint az adagoló nyomja a gázolajat de nem tudja biztosan hogy jó a mennyiség ill. hogy jó ütembe nyoja e a gázolajat.Szóval ha valakinek van valami ötlete akkor szivesem veszem a jótanácsokat.Leszereltük a szelepfedelet is de ott se látni semmit.A lánc is feszes nem valószinű hogy átugrott volna.Ha valakinek van erre specializálódott szerelője légyszi adja meg a cÍmét.Én fejérmegyében lakom Bicske mellett.

Köszönöm előre is a segitséget.

Esetleg lehet hogy felső holtpont jeladó romlott el.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Valakinek tatabánya környékén van csápos emelője vagy zsiráfja? Kolegám megcsinálna az autóm ( főtengelyszimering csere szerinte) de ki kéne emelni a motort a kaszniból mert azt mondja nem lehet a váltót annyira elhúzni oldalra hogy ki tudja cserélni. Előre is köszönök minden megoldást! üdv

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

tetőkárpit csere előtt állok, van ennek valami fortélya? gondolom csavarok és bolhák fogják a környező részeket (az 5. ajtót már bontottam szét, gondolom hasonló lehet). amit viszont első látásra problémásnak látok, az a biztonsági övek környéke (ami kapásból 4, szóval az eltávolításra váró dolgok jelentős része). azok is pattintósak? vagy ott van valami turpisság?

ja és ha már itt vagyok, néha nem akar törölni az új hátsó ablaktörlőm, kaptam egy ötletet, hogy lehet megtört a vezeték. ezek a vezetékek fent mennek? illetve jól gondolom, hogy nincs sehol csatlakozó, csak 3 kábel, ami elölről hátra megy a motorhoz?

köszi a válaszokat

Link to comment
Megosztás:

üdv mindenkinek!

tetőkárpit csere előtt állok, van ennek valami fortélya? gondolom csavarok és bolhák fogják a környező részeket (az 5. ajtót már bontottam szét, gondolom hasonló lehet). amit viszont első látásra problémásnak látok, az a biztonsági övek környéke (ami kapásból 4, szóval az eltávolításra váró dolgok jelentős része). azok is pattintósak? vagy ott van valami turpisság?

ja és ha már itt vagyok, néha nem akar törölni az új hátsó ablaktörlőm, kaptam egy ötletet, hogy lehet megtört a vezeték. ezek a vezetékek fent mennek? illetve jól gondolom, hogy nincs sehol csatlakozó, csak 3 kábel, ami elölről hátra megy a motorhoz?

köszi a válaszokat

Tetőkárpoit levételhez röviden annyit, hogy el kell távolítani minden szart, ami felfogja (kapaszkodók, napellenzők, lámpák stb), illetve le kell venni az A, B, C oszlop burkolatokat is. Az ötajtós karisszériából hátrafelé a csomagtérajtón keresztül könnyedén kivehető.

Link to comment
Megosztás:

Tetőkárpoit levételhez röviden annyit, hogy el kell távolítani minden szart, ami felfogja (kapaszkodók, napellenzők, lámpák stb), illetve le kell venni az A, B, C oszlop burkolatokat is. Az ötajtós karisszériából hátrafelé a csomagtérajtón keresztül könnyedén kivehető.

köszi a választ, eddig tiszta is. amit nem tudom, hogy kezdjek neki, azok a biztonsági öves részek, a B és C oszlop. annak van valami titka?
Link to comment
Megosztás:

Hy

Kicseréltem a műanyag perselyeket az oszlopokon, de a bal hátsónál egy sima 6-os csavar van egy menetes távtartóval összerakva, így azt visszaraktam és holnap lesz új csavarral csere. Eddig a kattogások a zsírzás után jóval halkabbak lettek, de balost még kiszedem.

Az ajtóhatárolót a 2db 5-ös csavar kitekerése után egyszerűen csak kiveszem, ugye?

Link to comment
Megosztás:

Mostanság elég sokat világít az abs lámpám. Ma pl be lett indítva, egy helyben állt, indítás után nem világított, két perc múlva pedig igen. Pedig meg sem mozdult a kocsi. Van olyankor, hogy napokig semmi gond, van amikor meg menet közben előjön és úgymarad. Holnap megnézem mi a hibakód, de erős a gyanúm, hogy az elektronikája vacakodik. Akinek volt már elektronika gondja, annak milyen tünetek voltak? Ha egy jeladó lenne rossz, akkor az mindig rossz lenne, meg álló helyzetben nem is tudná kigyújtani a lámpát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.