Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Hello!

Opel Astra G 1999-es 1.4. 16v X14XE típusú autó lenne a delikvens! Azért irok ide is mert F astrában is volt már ilyen motor!

Probléma a következő:

Hidegindításnál a szivató nem kapcsol be hanem 1100-nál döckölődik a fordulatszám és hirtelen felmegy olyan 2200-ra és ezt eljátsza 2x-3x kb...Hibalámpa nem világit!

Ami átlett nézve illetve cserélve:

-Pillangószelep ház kitakarítva

-Alapjárati motor takaritva

-Egr takarítva

-Szenzorok takaritva

A üresjárati levegő szabályzó/szelep az teljesen új!

A jelenség nem múlt el, nem tudom mi tévő legyek, olvastam olyanokat, hogy az Egr-t falazzam le vagy a jeladók nem jók?!

Ti mit javasoltok, valakinek volt már ilyen jelenség?

Üdv.

Vákuumcsöveket nézd át. Féktisztítóval meg is lehet őket fújkálni és ahol felpörög a motor vagy hallhatóan változik a hangja, ott falsot szív.

És nincs szívató injektoros motorban. :)

Illetve engem hasonlóan szívatott a vákuumos belső keringetés zsalu csak nekem stabil 3000-es fordulaton járt jéghidegen. G-ben nem tudom milyen van, de ha vákuumos, akkor lehet az is probléma, vagy a kapcsolója.

Link to comment
Megosztás:

Bocs,hogy csak most írok,de tegnap már leblokkolt. Na szóval. Motor cserém volt januárba. Ugyan az a c14se motor került bele kompletten blokk és hf. Szívó,kipufogó sor maradt a régiről. amikor össze tettem beindítottam beindult a venti. utánna nem tudom mikor halhatott meg mert nem mentem vele hosszabb távakat. Már semmi ötletem nem maradt,hogy mi lehet a gondja. Ami még érdekesség az az,hogy beindítom 1-2 nap állás után és kb 5 perc után már óra szerint 100 fokos.. de ha megyek vele huzamosabb ideig akár 70km-t akkor se kapcsol be a ventillátor és ha rövidrevan zárva és úgy megyek vele akkor se megy óra szerint 100 fok alá.

Egyre inkább az a gyanúm, hogy Téged a műszeregység szivat. A régi motorodból át kéne tenni az egyvezetékes hőgombát a mostaniba, mert valójában nem olyan meleg a motor, mint gondolod. Mikor a ventit direktbe kötötted, akkor se ment lejjeb a hőmérséklet, ami egy jól működő termosztátra utal. Az pedig 92 fokon tartja a vízhőfokot. Ha a mostani hőmérőd 100-as osztású, a hőgomba pedig 110-es órához való, az pont így viselkedik.

Link to comment
Megosztás:

Motorcserés ezt eddig nem olvastam, hőmérő gomba efforma a régivel?

Egyre inkább az a gyanúm, hogy Téged a műszeregység szivat. A régi motorodból át kéne tenni az egyvezetékes hőgombát a mostaniba, mert valójában nem olyan meleg a motor, mint gondolod. Mikor a ventit direktbe kötötted, akkor se ment lejjeb a hőmérséklet, ami egy jól működő termosztátra utal. Az pedig 92 fokon tartja a vízhőfokot. Ha a mostani hőmérőd 100-as osztású, a hőgomba pedig 110-es órához való, az pont így viselkedik.

Bocs,hogy csak most írok,de tegnap már leblokkolt. Na szóval. Motor cserém volt januárba. Ugyan az a c14se motor került bele kompletten blokk és hf. Szívó,kipufogó sor maradt a régiről. amikor össze tettem beindítottam beindult a venti. utánna nem tudom mikor halhatott meg mert nem mentem vele hosszabb távakat. Már semmi ötletem nem maradt,hogy mi lehet a gondja. Ami még érdekesség az az,hogy beindítom 1-2 nap állás után és kb 5 perc után már óra szerint 100 fokos.. de ha megyek vele huzamosabb ideig akár 70km-t akkor se kapcsol be a ventillátor és ha rövidrevan zárva és úgy megyek vele akkor se megy óra szerint 100 fok alá.

ha megvan a régi motorod egy probát megér kicserélni a hőmérö gombát

egyébként télen nekem elég ritkán indul be a ventim, 10 perc alapjáraton meg föleg nem

Link to comment
Megosztás:

Így van se nél a hengerfejbe van amit már eladtam a régi motorról,de viszont van egy vadiúj hőjeladó gombán is amit betettem és azzal is ugyan ezt produkálja. A venti hőkapcsolóját pedig egy autószerelő rendelte meg nekem. Azt mondta ez az ami kell.

Link to comment
Megosztás:

Így van se nél a hengerfejbe van amit már eladtam a régi motorról,de viszont van egy vadiúj hőjeladó gombán is amit betettem és azzal is ugyan ezt produkálja. A venti hőkapcsolóját pedig egy autószerelő rendelte meg nekem. Azt mondta ez az ami kell.

Akkor konkretizáljuk. Milyen kiosztású műszeregységed van? 100-as vagy 110-es? FPepe is erre kiváncsi. Ha mész vele, hol áll a mutató? A termosztát nyitása, mint mondtam eléggé észrevehető a műszeren. Hova esik vissza?

Link to comment
Megosztás:

Egyre inkább az a gyanúm, hogy Téged a műszeregység szivat. A régi motorodból át kéne tenni az egyvezetékes hőgombát a mostaniba, mert valójában nem olyan meleg a motor, mint gondolod. Mikor a ventit direktbe kötötted, akkor se ment lejjeb a hőmérséklet, ami egy jól működő termosztátra utal. Az pedig 92 fokon tartja a vízhőfokot. Ha a mostani hőmérőd 100-as osztású, a hőgomba pedig 110-es órához való, az pont így viselkedik.

Én meg arra is tippelnék hogy valami miatt tényleg nem mutat valósat a hőfok műszer, (kinyiffant hőjeladó) és sose várta meg hogy ténylegesen felforrjon a víz, és kapcsoljon a venti! lehet amikor már nyitott a termosztát akkor elkönyvete hogy a motor meleg, "rossz" óra szerint már kéne kapcsolnia az leállít. Lehet rá kéne szánni egy 30-60 percet és álló helyzetben 2-2.5ezres fordon, pörgetni a mocit közben mérni többféle hőmérővel a vizet és ha úsem akkor, lehet vakarózni!

Link to comment
Megosztás:

Én meg arra is tippelnék hogy valami miatt tényleg nem mutat valósat a hőfok műszer, (kinyiffant hőjeladó) és sose várta meg hogy ténylegesen felforrjon a víz, és kapcsoljon a venti! lehet amikor már nyitott a termosztát akkor elkönyvete hogy a motor meleg, "rossz" óra szerint már kéne kapcsolnia az leállít. Lehet rá kéne szánni egy 30-60 percet és álló helyzetben 2-2.5ezres fordon, pörgetni a mocit közben mérni többféle hőmérővel a vizet és ha úsem akkor, lehet vakarózni!

Megörtént hidd el. Rászántam már nem egyszer,hogy alapjáraton pöfögött fél órát. NEM IS EGYSZER. már annyi üzemanyagot elégettem a semmire,hogy hihetetlen :)

Link to comment
Megosztás:

100 as osztású a műszer. 100 felett áll a mutató amikor a termosztát nyit és amikor nyitva van is max 100ig megy le . 100 alá soha! de a pirosba se megy ki mostmár,eddig pedig teljesen kiakadt.

Akkor téged a műszeregység szívat. A helyedben hagynám járni egy helyben és ha bekapcsol a venti, akkor minden jó. Kéne szerezned lézeres kézi hőmérőt és mérni a vízcsöveket.

Link to comment
Megosztás:

Megörtént hidd el. Rászántam már nem egyszer,hogy alapjáraton pöfögött fél órát. NEM IS EGYSZER. már annyi üzemanyagot elégettem a semmire,hogy hihetetlen :)

Fűtést levetted eközben? Mert az nagyon keresztbe tud tenni. Egyébként üzemanyag takarékos az, hogy mész egy karikát elég intenzíven, majd megérkezve megállsz és hagyod járni a motort.

Link to comment
Megosztás:

100 as osztású a műszer. 100 felett áll a mutató amikor a termosztát nyit és amikor nyitva van is max 100ig megy le . 100 alá soha! de a pirosba se megy ki mostmár,eddig pedig teljesen kiakadt.

Akkor a jeladó való a 110-es órához, mert 92-nél kellene indulnia lefelé ha olyan termosztát van benne. Írd le a jeladó cikkszámát és lesz itt aki megmondja, hogy milyen. ;) Mondanám, hogy cseréljünk, mert nekem van 100 fokos és nem találtam 110-est amikor kerestem, pedig egy-két marékra valót kipróbáltam (thx kojak). :lol:

A venti hőkapcsolóra mi van írva? Az, hogy ki rendelte nem sokat jelent. (sajnos) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Még 1-2 kérdés..C14NZ-nél van főtengely holtpont jeladó??Illetve az milyen hibákat produkálhat?? Másik:Az normális ha injektorról leveszem az üzemanyag csöveket(nyomó ill.visszafolyócső)majd belefújva a nyomócső csonkjába,a levegő simán jön kifelé a visszafolyócső csonkjából..A visszafolyónak nem csak akkor kellene nyitnia mikor jön a benya a másik csőböl az injektorba,és úgymond üzemi nyomás alatt van?? hhmmmm.... :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Még 1-2 kérdés..C14NZ-nél van főtengely holtpont jeladó??Illetve az milyen hibákat produkálhat?? Másik:Az normális ha injektorról leveszem az üzemanyag csöveket(nyomó ill.visszafolyócső)majd belefújva a nyomócső csonkjába,a levegő simán jön kifelé a visszafolyócső csonkjából..A visszafolyónak nem csak akkor kellene nyitnia mikor jön a benya a másik csőböl az injektorba,és úgymond üzemi nyomás alatt van?? hhmmmm.... :goofy:

Nincs. Ha lenne, nem indulást produkálna. Ehelyett neked hall jeladód van.

Nem. A visszafolyó ág a szintjelzőbe van kötve.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.