Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Mindenkinek! :-)

Mechanikus kellene 5 ajtósra, kombi a drágaságom.

Már eddig is nehezen járt, hétfőn letekertem, vissza már csak félig ment... "félre" emelte az üveget. Így az üveget óvatosan cm-cm-re felhúztam közben alátekertem a "tartót". És így most fix... csakhát félek hogy egy nagy döcc és ha nincs a helyén az üveg akkor potty...:-/

Ja igen, nem én szerelném meg, de a szerelőm látatlanban azt mondta vegyek emelőt! :)

Nincs kitöltve hogy merre vagy, de nekem van felesleges, ha kell.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. nekem nem f astrám van de spanom szüleinek az van

a problémájuk a következő melegen nehezen vagy többszöri indítózásra indul be a verda hidegen pöc-röf

96os c14 nz motoros

Üdv, hát első körben talán ki lehetne mérni a kétvezetékes vízhőfok jeladót multiméterrel, az injektorház hátuljában van a nagy fekete kupak alatt a tűzfal felől, kék fejű jeladó fekete oldalfüles csati megy rá:

0 fok : 4.8-6.6 Kohm

20 fok : 2.2-2.8 Kohm

40 fok : 1.0-1.4 Kohm

80 fok : 270-380 ohm

De gyujtás elektronika is van hogy szórakozik hidegen vagy éppen melegen.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.
Olyan problémám lenne egy 1.6 x16xel 94-es autóval, hogy hirtelen gázadásra lehörög, emelkedőn gázadásra durrog,gyenge lesz lassul. Ha lassan adom a gázt álló helyzetben akkor veszi a fordulatot, de néha durrog. Cserélve lett, ac pumpa, holtponti jeladó, trafó, gyertya. Mi lehet a gond????

imi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Olyan problémám lenne egy 1.6 x16xel 94-es autóval, hogy hirtelen gázadásra lehörög, emelkedőn gázadásra durrog,gyenge lesz lassul. Ha lassan adom a gázt álló helyzetben akkor veszi a fordulatot, de néha durrog. Cserélve lett, ac pumpa, holtponti jeladó, trafó, gyertya. Mi lehet a gond????

imi

Holtponti jeladó milyen került bele? Esetleg még a kopogásérzékelő jöhet szóba, ami az előgyújtást befolyásolja.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tankszellőztető rendszerről valakinek lenne energiája írni részletesen néhány sort. C14Nz-ről van szó!

Hogyan működik?Hány cső van?Hova mennek?Melyik dugulhat el?stb...

Köszönöm előre is a fáradozást!

A benzin tartály tetején van egy vékony cső az a legmagasabb pontja a tanknak .Az a vékony cső össze van kötve egy műanyag csővel az a beömlő nyílás alatti kis négyzetes alakú membránnal ellátottba csatlakozik .Ennek a négyzetnek van egy másik kivezetése az megy előre az aktív szén szűrőbe.Az aktív szénszűrő a jobb belső sárvédő betét alatt található .Egy hengeres alkatrész aminek van három kivezetése .Szemből nézve bal oldalon van egy vastagabb cső annak a végén található egy gumiufó ezt a kocsi alatt találhatod.Jobb oldalon pedig van egymás felett két csatlakozó az alsóra az a vastagabb arra megy a tanktól jövő fölötte van egy vékonyabb na az megy rá a MAP szenzorra ,a szenzor pedig össze van kötve egy gumicsővel.Mikor tele tankolsz csordultig feltelik benzinnel a tankon levő vékony cső fel jut a tank alatti részbe onnan pedig az aktív szén szűrőbe .onnan szívja ki a benzingőzt a motor .Ha a szénszűrő kilukad akkor megtelik aMAP szenzor és nem tudja ellátni feladatát.Én is kiiktattam helyette egy műanyag benzin szűrőt tettem . Azt a két kivezetést kötöttem össze ami egymás felett van az aktív szén szűrőn .De előtte minden tömlőt alaposan ki kell takarítani a széndarabkáktól még a MAP szenzort is.DSC03781_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Mi a problémád azzal, hogy nála úgy vannak összegubancolva a csövek ahogy másnál semmikép se lenne?! Ilyen öreg kocsiknál sajna ritka az érintetlen motortér ahol minden a rendeltetésszerű helyére megy...

Hát szerintem az a gondja vele hogy a tankszellőztetés és a MAP-szenzor teljesen külön rendszer, semmi köze egymáshoz ha felcseréled a csöveket akkor egyáltalán nem fog járni a motor, vagy minimum nem lesz alapjárat. De nem lehet felcserélni a csöveket mert a MAP-szenzoré 3X olyan vastag mint a tankszellőztetésé a motortérben, valszeg csak elírás.

Link to comment
Megosztás:

Hát szerintem az a gondja vele hogy a tankszellőztetés és a MAP-szenzor teljesen külön rendszer, semmi köze egymáshoz ha felcseréled a csöveket akkor egyáltalán nem fog járni a motor, vagy minimum nem lesz alapjárat. De nem lehet felcserélni a csöveket mert a MAP-szenzoré 3X olyan vastag mint a tankszellőztetésé a motortérben, valszeg csak elírás.

Van értelme a tankszellőzőn rendszert kipucolni? Nem lehet,h köze van ahhoz, h nem tudok bele tankolni(már korábban kérdeztem ezt) mert mindig lekattan a pisztoly?

Link to comment
Megosztás:

Van értelme a tankszellőzőn rendszert kipucolni? Nem lehet,h köze van ahhoz, h nem tudok bele tankolni(már korábban kérdeztem ezt) mert mindig lekattan a pisztoly?

Elméletileg nincs, a pisztolyt teletankkor a visszacsapódó benzingőz kattantja le, van ugye két viszafolyág gátló egyik a betöltő csőben talán kék vagy zöld fedelet látni ha belenézel, a másik a tank csonkjában egy gumibizbasz. Ha valamelyik nehezen nyit és feltorlódik a benzin akkor van olyan hogy lassan csurgatva lehet tankolni, gyorsan lekattan. Etől függetlenül azt meg lehet nézni hogy a tűzfalon az ufó csöveiben nncsenek-e széndarabkák.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Elméletileg nincs, a pisztolyt teletankkor a visszacsapódó benzingőz kattantja le, van ugye két viszafolyág gátló egyik a betöltő csőben talán kék vagy zöld fedelet látni ha belenézel, a másik a tank csonkjában egy gumibizbasz. Ha valamelyik nehezen nyit és feltorlódik a benzin akkor van olyan hogy lassan csurgatva lehet tankolni, gyorsan lekattan. Etől függetlenül azt meg lehet nézni hogy a tűzfalon az ufó csöveiben nncsenek-e széndarabkák.

Oké! Köszi a hasznos tanácsokat! (mindig segítesz, tényleg)

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok segitseget szeretnek kerni kovetkezo a problemam leengedtem hutofolyadekot feltoltottem fagyalloval es ahogy elkezd melegedni a motor a fagyallot nyitott kiegyenlitotartalynal folyamatosan nyomja ki ugy mint ha levegos lenne egyuttal csereltem termosztatot is szal az mukodik nemtom mi lehet a gond :-( segitsegeteket koszonom

Link to comment
Megosztás:

Hellosztok segitseget szeretnek kerni kovetkezo a problemam leengedtem hutofolyadekot feltoltottem fagyalloval es ahogy elkezd melegedni a motor a fagyallot nyitott kiegyenlitotartalynal folyamatosan nyomja ki ugy mint ha levegos lenne egyuttal csereltem termosztatot is szal az mukodik nemtom mi lehet a gond :-( segitsegeteket koszonom

Üdv, igazából a hűtőrendszer zárt rendszer rácsavart kupakkal kell üzemeltetni. Maximum addíg lehet lent a kupak amig nincs forrás közelben a hűtőfolyadék. Levegő lehet még benne addíg amig a termosztát nem nyit ki és a hűtőbe nem jut be a folyadék. Ki is nyomja a tartályból vagy csak bugyborékol?

Link to comment
Megosztás:

Üdv, igazából a hűtőrendszer zárt rendszer rácsavart kupakkal kell üzemeltetni. Maximum addíg lehet lent a kupak amig nincs forrás közelben a hűtőfolyadék. Levegő lehet még benne addíg amig a termosztát nem nyit ki és a hűtőbe nem jut be a folyadék. Ki is nyomja a tartályból vagy csak bugyborékol?

Igen ahogy nyit a termosztát nyomja ki a vizet:-(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.