Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

19 órája, zotya975 írta:

Alapból nem jellemző a beázás miatti motorleállás ennek más oka van. Hibakód nincs?

 

Szia,

Köszi az észrevételt.

Délután már tudtam vele menni, de a fordulatszám váltakozott, az autó álló helyzetben finoman rángatózott, illetve fékezésnél sorlódó hangot hallottam.

A hibakódot hogyan tudom megtudn?

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Att írta:

 

Szia,

Köszi az észrevételt.

Délután már tudtam vele menni, de a fordulatszám váltakozott, az autó álló helyzetben finoman rángatózott, illetve fékezésnél sorlódó hangot hallottam.

A hibakódot hogyan tudom megtudn?

Köszi előre is.

Ha a motorhiba lámpa világít járó motor mellett akkor tuti van hibakód, ha nem világít, de volt ,akkor az eltárolódik, és egy bizonyos számú ( talán 10) hibamentes indítás után törlődik csak, tehát ki lehet olvasni. Ehhez például itt van egy leírás:https://hu.scribd.com/doc/95984814/Opel-Astra-f-Hibakodok

Két fajta diagcsati van, ezeknél itt találhatók az összekötendő pinek:

2276320-20160717-JVgeEV.jpg

Csak elektromos jellegű hibákat tud észlelni ( tehát olyan alkatrészét ami elektromosan összeköttetésben áll a motorvezérlővel) mechanikusakat nem.

Az astrában egy helyre tud felcsapódni a víz komolyabb pocsolyánál ez a generátor, ilyenkor a szíj csúszik-visitt a töltés gyenge vagy megszűnik, de ez alapból nem szól bele a motor működésbe, ha csak pár pillanatig történik. Ahogy kiszárad a szíjtárcsa helyreáll a rend, ez általában pár méter után megtörténik. Másfajta beázásról a motortérben még sosem hallottam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Ismerősömnek van  problémája  az astra classicba szerelt C14NZ 1.4-es motornak  az alapjáratával. 

Az alapjárata az eredeti alapjárati motorral hidegindításnál 1400 ez az üzemi hőmérsékletnél is csak 1100-ra csökkent . 

Kicserélte, vett egy újat, ami tök ugyanezt produkálja. Le lett mérve az elektromosan is , rendben vannak az értékek.

Mi lehet a gond? 

Módosítva : violino
Link to comment
Megosztás:

2 órája, violino írta:

Üdv!

Ismerősömnek van  problémája  az astra classicba szerelt C14NZ 1.4-es motornak  az alapjáratával. 

Az alapjárata az eredeti alapjárati motorral hidegindításnál 1400 ez az üzemi hőmérsékletnél is csak 1100-ra csökkent . 

Kicserélte, vett egy újat, ami tök ugyanezt produkálja. Le lett mérve az elektromosan is , rendben vannak az értékek.

Mi lehet a gond? 

Általánosságban a magas alapjárat okai: hibás vagy koszos alapjárati léptető motor, kirepedt, elszakadt, lecsúszott, vagy rossz helyre rádugott vákumcső, egyéb tömítetlenség a fojtószelep háznál. Ha kicserélte, de mondjuk a fészkét nem takarította ki, a hiba megmaradhat. Sok helyen ugyanazt árulják az 1.4- és az 1.6-os motorhoz, de különböző a kettő, az 1.4-es kúpja csonka gúla, az 1.6-osé kúpos. Ha nem belevaló került bele nem zár rendesen. Meg lehet nézni hogy a gázbowden, a pillangószelep nem akad-e rendesen visszatért alapra ha vissza van engedve a gáz...a végállásnál van egy vakdugóval lezárt csavar, esetleg ezt nem fúrta ki, tekergette valaki. Motorcsere volt? Én úgy tudom classikba már nem került c14nz.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

6 órája, zotya975 írta:

Általánosságban a magas alapjárat okai: hibás vagy koszos alapjárati léptető motor, kirepedt, elszakadt, lecsúszott, vagy rossz helyre rádugott vákumcső, egyéb tömítetlenség a fojtószelep háznál. Ha kicserélte, de mondjuk a fészkét nem takarította ki, a hiba megmaradhat. Sok helyen ugyanazt árulják az 1.4- és az 1.6-os motorhoz, de különböző a kettő, az 1.4-es kúpja csonka gúla, az 1.6-osé kúpos. Ha nem belevaló került bele nem zár rendesen. Meg lehet nézni hogy a gázbowden, a pillangószelep nem akad-e rendesen visszatért alapra ha vissza van engedve a gáz...a végállásnál van egy vakdugóval lezárt csavar, esetleg ezt nem fúrta ki, tekergette valaki. Motorcsere volt? Én úgy tudom classikba már nem került c14nz.

Köszi a segítséget!

A motorkódot csak sac/kb-ra mondta. Mondjuk ez így nem igazán tud segíteni annak, aki segíteni akar és az idejét rászánja. Bocs a pongyola információért! Holnap rákérdezek és pontosítani fogom. 

Üdv!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 17. at 16:51, zotya975 írta:

Általánosságban a magas alapjárat okai: hibás vagy koszos alapjárati léptető motor, kirepedt, elszakadt, lecsúszott, vagy rossz helyre rádugott vákumcső, egyéb tömítetlenség a fojtószelep háznál. Ha kicserélte, de mondjuk a fészkét nem takarította ki, a hiba megmaradhat. Sok helyen ugyanazt árulják az 1.4- és az 1.6-os motorhoz, de különböző a kettő, az 1.4-es kúpja csonka gúla, az 1.6-osé kúpos. Ha nem belevaló került bele nem zár rendesen. Meg lehet nézni hogy a gázbowden, a pillangószelep nem akad-e rendesen visszatért alapra ha vissza van engedve a gáz...a végállásnál van egy vakdugóval lezárt csavar, esetleg ezt nem fúrta ki, tekergette valaki. Motorcsere volt? Én úgy tudom classikba már nem került c14nz.

Üdv!

A pontos motorkód:X14NZ

Link to comment
Megosztás:

üdv urak, hidrotőkék el szoktak fáradni az Opel motoroknál?

Nagyon gyanús nekem a dízel ketyerém, eleinte annak tudtam be, hogy erősebb dízel hangja van, de az előtöltés teljesen vissza lett véve, és hallatszik, hogy elmegy a dízeles csörgés, de megmarad egy másik csörgés is.

elég kopott a vezérműtengely, de elvileg a hidrotőkék kiegyenlítik.

Nem tudom, mi a fene lehet ez. :(

Link to comment
Megosztás:

Sajnos el szoktak fáradni, és nem mindig elég a tőkék cseréje a harkály elkergetéséhez. Nálam az összes tőke cserélve lett a szelepszár szimeringezéskor, és így is maradt egy kis hang. Most emiatt nem bontom meg, mert most viszonylag egyben van, a fogyi is jó, és szedi is a lábát ha kell, még az olajfogyi is elmegy.

Ameddig ilyen "drága" hozzá minden, inkább beszerzem  lassan ami kell, összerakok szép lassacskán egy felújított hengerfelyet, és ha felnőnek a harkálykölkök, akkor egy hf. csere rövidebb idő alatt megvan. Úgy vagyok vele, hogy mire beérik a következő vezérlés csere, akkora legyen meg.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

16 perce, Pingvin írta:

Sajnos el szoktak fáradni, és nem mindig elég a tőkék cseréje a harkály elkergetéséhez. Nálam az összes tőke cserélve lett a szelepszár szimeringezéskor, és így is maradt egy kis hang. Most emiatt nem bontom meg, mert most viszonylag egyben van, a fogyi is jó, és szedi is a lábát ha kell, még az olajfogyi is elmegy.

Ameddig ilyen "drága" hozzá minden, inkább beszerzem  lassan ami kell, összerakok szép lassacskán egy felújított hengerfelyet, és ha felnőnek a harkálykölkök, akkor egy hf. csere rövidebb idő alatt megvan. Úgy vagyok vele, hogy mire beérik a következő vezérlés csere, akkora legyen meg.

Hát, jópár Opelom volt, de ilyen kerregést egyik se csinált, pedig azok is elég öregek voltak már. :(
Én inkább arra gondolok, nem jó az olajnyomás. :(
 

 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Mikulás74 írta:

Hát, jópár Opelom volt, de ilyen kerregést egyik se csinált, pedig azok is elég öregek voltak már. :(
Én inkább arra gondolok, nem jó az olajnyomás. :(
 

 

A dieseleket nem ismerem,de ha himbás a motor és a vezérműtengely is kopott,akkor szinte biztos,hogy a himbák is bemaródtak-bekoptak elég rendesen,na az tud kerregni.Nekem úgy kopogott egy himba,mintha hajtókarcsapágyas lett volna a motor.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Szabadij írta:

A dieseleket nem ismerem,de ha himbás a motor és a vezérműtengely is kopott,akkor szinte biztos,hogy a himbák is bemaródtak-bekoptak elég rendesen,na az tud kerregni.Nekem úgy kopogott egy himba,mintha hajtókarcsapágyas lett volna a motor.

tök ugyanaz szerintem, csak adagoló van rajta, meg nincs égéstér. :)
Én barom kicseréltem a kopott himbákat, na meg a szeleprátéteket, nem egy összeg, de a vez.tengely az kopott, azt raktam vissza. :(
De az előző Opelomnak is ugyanilyen volt a vez.tengelye, szóval nem értem.
Viszont a hajtókarcsapágyakat se cseréltem(spórolok, hülye vagyok...) lehet, ott megy el a nyomás.
Vagy az olajpumpa, nem tudom. :(
 

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, kimi1012 írta:

nincs benne pollenszűrő!

Mondjuk a szélvédő és a levélrács között rés van, vagy állandóan be van kapcsolva a belső keringtetés, vagy lyukas a fűtőradiátor ( bár ennek szaga van és inkább csak fűtéskor nyomná be a vizet), vagy egyéb okból a szőnyeg alatti szivacs tele van vízzel...

Link to comment
Megosztás:

16 perce, zotya975 írta:

Mondjuk a szélvédő és a levélrács között rés van, vagy állandóan be van kapcsolva a belső keringtetés, vagy lyukas a fűtőradiátor ( bár ennek szaga van és inkább csak fűtéskor nyomná be a vizet), vagy egyéb okból a szőnyeg alatti szivacs tele van vízzel...

és ezt hogyan tudnám megnézni ?

Link to comment
Megosztás:

Just now, kimi1012 írta:

és ezt hogyan tudnám megnézni ?

A szélvédő és a rács közötti rés ugye látszik, itt víz tud bejutni esőkor a szellőző rendszerbe onnan a lábtérbe. A küszöbburkolatot ha leveszed, fel lehet hajtani annyira a szőnyeget hogy benyúlj alá és ellenőrizd vizes-e a szivacs. Belső keringtetést járó motornál tudsz kapcsolni, amikor kikapcsolod és kiugrik a gomb hallani kell egy szisszenést ahogy a vákum becsukja a zsilipet. Lekapcsolt befúvó motornál is tudod kapcsolni így jobban hallani a működését ( záráskor a szisszenést)persze ekkor nem fúj semerre, de a zsalu ettől még nyilik-csukódik. Lyukas fűtőradiátornál ugye a hűtővíz fogy ( ha fagyálló van benne) "furcsa" szag érződik, alul a szivacs tele folyadékkal ami megnyalva édeskés. De ez inkább télen jön elő ha fűtesz.

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

A szélvédő és a rács közötti rés ugye látszik, itt víz tud bejutni esőkor a szellőző rendszerbe onnan a lábtérbe. A küszöbburkolatot ha leveszed, fel lehet hajtani annyira a szőnyeget hogy benyúlj alá és ellenőrizd vizes-e a szivacs. Belső keringtetést járó motornál tudsz kapcsolni, amikor kikapcsolod és kiugrik a gomb hallani kell egy szisszenést ahogy a vákum becsukja a zsilipet. Lekapcsolt befúvó motornál is tudod kapcsolni így jobban hallani a működését ( záráskor a szisszenést)persze ekkor nem fúj semerre, de a zsalu ettől még nyilik-csukódik. Lyukas fűtőradiátornál ugye a hűtővíz fogy ( ha fagyálló van benne) "furcsa" szag érződik, alul a szivacs tele folyadékkal ami megnyalva édeskés. De ez inkább télen jön elő ha fűtesz.

A fűtőradiátorban mindig kering a hűtőfolyadék. A fűtésszabályzóval csak egy zsalut mozgat az ember, ami eltakarja a radiátort, hogy ne menjen át rajta a levegő.

Kivéve a klímás talicskákat, ott van fűtéscsap.

Feltéve ha jól tudom... :)

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 25. at 16:30, zotya975 írta:

A szélvédő és a rács közötti rés ugye látszik, itt víz tud bejutni esőkor a szellőző rendszerbe onnan a lábtérbe.

De ha nem is látszik, akkor is bemehet a víz. Lehet, hogy még épp felfekszik a gumicsík az üvegre, de már "eláll" a műanyag kötény/levélrács, és van ott annyi hézag, hogy mégis befolyik a víz.

Vagy: a levélrács alatti, pollenszűrőt fedő alsó vízterelő műanyag, amit motortető felnyitása és a keresztbe futó kédergumi levétele után lehet kisakkozni szűrőcserekor, annak a hátsó éle vagy nem lett jól visszatéve a levélrács nútjába, vagy lehet hogy nincs is ott? Mert szerintem az vezeti el a vizet kétoldalra. (A GYIK-ban itt 2-es számú elemként szerepel:

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 07. 26. at 10:09, pszilaj írta:

A fűtőradiátorban mindig kering a hűtőfolyadék. A fűtésszabályzóval csak egy zsalut mozgat az ember, ami eltakarja a radiátort, hogy ne menjen át rajta a levegő.

Kivéve a klímás talicskákat, ott van fűtéscsap.

Feltéve ha jól tudom... :)

Tökéletesen!:icon13:

2 órája, felhasznaaloo írta:

De ha nem is látszik, akkor is bemehet a víz. Lehet, hogy még épp felfekszik a gumicsík az üvegre, de már "eláll" a műanyag kötény/levélrács, és van ott annyi hézag, hogy mégis befolyik a víz.

Vagy: a levélrács alatti, pollenszűrőt fedő alsó vízterelő műanyag, amit motortető felnyitása és a keresztbe futó kédergumi levétele után lehet kisakkozni szűrőcserekor, annak a hátsó éle vagy nem lett jól visszatéve a levélrács nútjába, vagy lehet hogy nincs is ott? Mert szerintem az vezeti el a vizet kétoldalra. (A GYIK-ban itt 2-es számú elemként szerepel:

 

Be kell vágni a pollenszűrő helyére egy barna kartont-papírdoboz darabot ( ezen ugye jól látszik), és akkor esőben kiderül csepeg-e ide víz. Persze ilyenkor a befújást hanyagolni kell.

Link to comment
Megosztás:

Egyszer ezzel sz-_vtam meg. Nyaralni mentünk, előtte való napon cseréltem pollenszűröt, és a nagy sietségben rosszul raktam vissza a műanyag takaró fedelet. Másnap nem szakadt, hanem ömlött az eső egész nap. Mire leértünk Pestről Békéscsabára úgy beázott az autó, hogy ha ráléptél a szőnyegre, ott maradt a lábad nyomában a víz. Persze, hogy előtte való héten volt teljesen kikárpitozva a kocsi taposó lemezig, hát nem voltam idegbeteg.:-) Nyaralás után újra kikárpitozás, szárítgatás......

A gumi dugók nem vezették el vizet az alján, mert az kellemesen befészkelte magát a szivacsokba, és mindenhova.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nem jó helyre írom (ha tényleg akkor modi ne haragudj).
A problémám az alábbi, szomszéd kisgyerek sikeresen eltörte a bal első ködfényszóróm üvegét. Rendeltem egy zsír újat, mert ugye csak üveget sehol nem találtam.
A büdös életben nem csináltam még ilyet, hogyan célszerű nekiállni? mennyire kell megbontani? ha kell -e egyáltalán valamit is.
Esetleg valaki képpel tudná illusztrálni? Köszönöm

ui.: nemtudom hogy releváns-e de X17DTL motorkód, caravan kivitel.

Módosítva : exitl0l
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.