Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Szét kell szedni,szegecseket lefúrni,lemezcsavarral helyetesíteni,tengely ki,felpolíroz,zsírban összerakni.

Miután kész a berakott motor szárára,ott ahol kibújik a kasztniból egy megfelelő méretű O gyűrűt kell a tengelyre húzni.

Így sokkal kevesebb kosz jut a tengelyhez.

Néha időnként zsírsprayvel meg kell fújni és hibátlan lesz.

Ezt csináltam én is annó, kb 3 hónapig tartott utána még a cucc :huh:

Aztán megint beállt a tengely.

Link to comment
Megosztás:

Akkor vagy elbénáztad vagy neked már megégett a motor!

Nekem tavaly volt meg,azóta is tökéletes.

Semmi baja nem volt a motornak, a tengely kezdett el ismét rozsdásodni, és beleállt a szárba.

Hiába volt zsír az összerakásnál a tengelynél, akkor is szivárgott be valamennyi nedvesség,

és a kikezdett tengely hamar kivirágzott újra.

Link to comment
Megosztás:

Én kb. 2 éve csináltam meg azóta is tökéletesen működik remélem még sokáig. :lol:

Szerencsések :huh:

Mondjuk lehet nálam az is szerepet játszott, hogy mire megcsináltam, már régóta állt,

és nagyon szét volt rohadva a tengely. Hiába is csiszoltam meg, akkor is maradt mély

rozsda rajta.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megmértem GPS-szel mennyit csal a km óra. Elég elszomorító:

60ig kb 5 km/ó

80nál már 10km/ó

110nél 15km/ó

140nél 20km/ó

0-100ra 25 mp volt a gyorsulás (valós)

Lehet vmit kezdeni az órával ilyenkor, hogy valós értéket mutasson?

Milyen a W-száma, ami a kmóra számlap alsó részén található?

Az enyém 1111-es, ami a leggyakoribb, de múltkor néztem, EPC szerint az enyémhez 1102-es kéne. Egyébként az enyém is kb. ennyit csal, csak hogyha én pontosabban tudni szeretném, mennyivel megyek, ott a BC :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megmértem GPS-szel mennyit csal a km óra. Elég elszomorító:

60ig kb 5 km/ó

80nál már 10km/ó

110nél 15km/ó

140nél 20km/ó

0-100ra 25 mp volt a gyorsulás (valós)

Lehet vmit kezdeni az órával ilyenkor, hogy valós értéket mutasson?

Szia Takarp!

Szerintem ne aggódj! Úgy is most szigorítják a rendőri büntetést a gyorshajtásért. Ha 60-at mutat az órád, akkor még integethetsz a rendőröknek! :huh:

Egyébként az enyém is ugyanígy csal.

Teljesen büszke voltam a kocsira és mindenkinek újságoltam, hogy " Úgy sem fogjátok elhinni, de az én autóm 140-nél eszik kb. 6-6,5 litert!!!"

Persze aztán nekem is kiderült, hogy a Budapest-Nyíregy autópálya 240km-e , miért pont 2 óráig tart...

Az óra szerinti 140, a valóságban csak 120.

De még szerintem 120-nál sem szégyen a 6 liter átlag, különösen 5 emberrel és csomagjaikkal. :lol:

Link to comment
Megosztás:

1111-es az óra, szinte biztos nem az eredeti, mert a vízhő mutatója se jól mutatott, az első osztás nem a 90 volt, és akkor még a km számlálóról ne is beszéljünk :huh:

Szervízben mondták biztos sokkal több van benne :lol:

na, mind1 most már tudom mennyivel kell korrigálni legalább, csak eddig olyan kafa volt 140-150-nel repeszteni.

És a max sebivel mi van amit a könyv ír? az műszer szerinti vagy valós? mert nekem műszer szerint megy 175 körül max.

Link to comment
Megosztás:

1111-es az óra, szinte biztos nem az eredeti, mert a vízhő mutatója se jól mutatott, az első osztás nem a 90 volt, és akkor még a km számlálóról ne is beszéljünk :huh:

Szervízben mondták biztos sokkal több van benne :lol:

na, mind1 most már tudom mennyivel kell korrigálni legalább, csak eddig olyan kafa volt 140-150-nel repeszteni.

És a max sebivel mi van amit a könyv ír? az műszer szerinti vagy valós? mert nekem műszer szerint megy 175 körül max.

Mondjátok, hogy nem csal az órám (W=1102) max tempó 180 km/óránál! :) Ugye? Ugye? :)

Link to comment
Megosztás:

Szét kell szedni,szegecseket lefúrni,lemezcsavarral helyetesíteni,tengely ki,felpolíroz,zsírban összerakni.

Miután kész a berakott motor szárára,ott ahol kibújik a kasztniból egy megfelelő méretű O gyűrűt kell a tengelyre húzni.

Így sokkal kevesebb kosz jut a tengelyhez.

Néha időnként zsírsprayvel meg kell fújni és hibátlan lesz.

Csőváz!

Nálam egyszerűbb volt a javítás. Ablaktörlő kar le, anya-kontraanya a tengelyre, WD 40-el jól beáztattam a tengelyt, majd bekapcsoltam az ablaktörlőt és egy 10-es kulccsal segítettem a motornak. Azóta évente többször befújom a tengelyt, még az elsőket is.

A fent leír akció kb 4 éve volt, azóta tökéletesen működik minden. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Megmértem GPS-szel mennyit csal a km óra. Elég elszomorító:

60ig kb 5 km/ó

80nál már 10km/ó

110nél 15km/ó

140nél 20km/ó

0-100ra 25 mp volt a gyorsulás (valós)

Lehet vmit kezdeni az órával ilyenkor, hogy valós értéket mutasson?

Nekem is pont ennyit csal GPS szerint, viszont a kilométer számláló hajszálpontos. 150 km.-en nem volt egy km. eltérés.

Link to comment
Megosztás:

megtámadott valami betegség és nem tudom kinyitni a hátsó ajtót :huh:

szerintem kezd kopni a kulcs

új zárhoz minden zárat kell cserélni gondolom

hol lehet/érdemes zárat venni?

inkább a hátsó ajtó zárja lesz a ludas. szedd le a belső borítást, majd pucold ki a zárat, és fújd

be WD40-el. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.