Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nézd meg azt a vízpumpát, lehet, hogy az is bűnös a dologban.

Sztem az nem tud elromlani. Ha megszorul akkor azt tuti észre lehet venni. Nekem a vezérlés cserekor a vízpumpát is cseréltük és nem igaz, hogy nem mozgatta jobban a vizet a motorban és ezáltal egy ici picit nem volt jobbacska a fütés, de az igazi bünös sztem inkább a termosztát.

Link to comment
Megosztás:

Sztem az nem tud elromlani. Ha megszorul akkor azt tuti észre lehet venni. Nekem a vezérlés cserekor a vízpumpát is cseréltük és nem igaz, hogy nem mozgatta jobban a vizet a motorban és ezáltal egy ici picit nem volt jobbacska a fütés, de az igazi bünös sztem inkább a termosztát.

Neki C14NZ-je van, ha ott megszorul a vízpumpa, nem indítod be az autót, mert az vezérműszíjszakadást jelent. Esetleg úgy lehetne rossz, ha elforogna a tengelyen a lapátkerék belül, de lehet, hogy ez ellen is védett a konstrukció, még nem szedtem szét vízpumpát.

Link to comment
Megosztás:

Neki C14NZ-je van, ha ott megszorul a vízpumpa, nem indítod be az autót, mert az vezérműszíjszakadást jelent. Esetleg úgy lehetne rossz, ha elforogna a tengelyen a lapátkerék belül, de lehet, hogy ez ellen is védett a konstrukció, még nem szedtem szét vízpumpát.

Igen arra értettem, hogy minden meghal...azt pedig észreveszed nem?

Link to comment
Megosztás:

Ma városban kocsikázás szendvedés volt kb. Elindultam, majd ügye jött a kanyar, fékezés, kuplung be. Motor felbőőőg és 2100rpmen (szemrevételezés alapján a fordszámmérőn) pörgött. Gázadás nélkül is gyorsult a kocsi, majd mikor egy stop táblás kereszteződésnél megálltam, akkor ment le 800-ra az alapjárat, amíg gurultam üresben, addig 2100. B)

Sokan nézhettek, hogy fékezek és közben miért pörög a motor mint az állat. ;) Gondolhatták, hogy vagánykodok a dízelhangú benzinessel... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Neki C14NZ-je van, ha ott megszorul a vízpumpa, nem indítod be az autót, mert az vezérműszíjszakadást jelent. Esetleg úgy lehetne rossz, ha elforogna a tengelyen a lapátkerék belül, de lehet, hogy ez ellen is védett a konstrukció, még nem szedtem szét vízpumpát.

Természetesen nem pumpa szorulásra gondoltam, hanem az elforgásra. De azt írta, hogy most meg jó, lehet csak a termosztát szorult be neki, ha van ilyen. Bár nem értem, akkor miért nem nyomta a meleget a fűtés. Ezért gondoltam a pumpára.

Ma városban kocsikázás szendvedés volt kb. Elindultam, majd ügye jött a kanyar, fékezés, kuplung be. Motor felbőőőg és 2100rpmen (szemrevételezés alapján a fordszámmérőn) pörgött. Gázadás nélkül is gyorsult a kocsi, majd mikor egy stop táblás kereszteződésnél megálltam, akkor ment le 800-ra az alapjárat, amíg gurultam üresben, addig 2100. B)

Sokan nézhettek, hogy fékezek és közben miért pörög a motor mint az állat. ;) Gondolhatták, hogy vagánykodok a dízelhangú benzinessel... :blush:

Nekem is szokott ilyen lenni főleg hideg motornál, de nekem ha kiengedem a kuplungot nem viszi a kocsit, visszaáll alapra, csak ha kinyomom akkor bőg fel. Lehet az alapjárati szarakodik.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is szokott ilyen lenni főleg hideg motornál, de nekem ha kiengedem a kuplungot nem viszi a kocsit, visszaáll alapra, csak ha kinyomom akkor bőg fel. Lehet az alapjárati szarakodik.

Na, nekem üzemmeleg motornál jelentkezett, húzta a verdát és stabilan tartotta addig, amíg állóra nem fékeztem a kocsit. Onnantól mintha észbekapott volna. Alapjáratira tippelek én is.

Link to comment
Megosztás:

Na, nekem üzemmeleg motornál jelentkezett, húzta a verdát és stabilan tartotta addig, amíg állóra nem fékeztem a kocsit. Onnantól mintha észbekapott volna. Alapjáratira tippelek én is.

Nekem is ezt csinálja,nemrég kezdte el.Szerintem fals levegő lesz nálam a gond.

Fékezésnél kívűlről úgy néz ki mintha 3 pedálon állnék egyszerre.Olyan 1800-ig megy fel.

Ha leszállok a fékről és a kuplungról,akkor abbahagyja 1-2 mp után.

tempomat.B)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ezt csinálja,nemrég kezdte el.Szerintem fals levegő lesz nálam a gond.

Fékezésnél kívűlről úgy néz ki mintha 3 pedálon állnék egyszerre.Olyan 1800-ig megy fel.

Ha leszállok a fékről és a kuplungról,akkor abbahagyja 1-2 mp után.

tempomat.;)

Én ha leszállok a kuplungról és taposom a féket, megállok, akkor áll meg pár mp után az emelt fordulat. Volt olyan is, hogy stabil 3000-n pörgött.. B) Amúgy jah, tempomat. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Én ha leszállok a kuplungról és taposom a féket, megállok, akkor áll meg pár mp után az emelt fordulat. Volt olyan is, hogy stabil 3000-n pörgött.. B) Amúgy jah, tempomat. ;)

Nem lehet, hogy a fékrásegítő lyukas, és elengedi a vákuumot (pontosabban beengedi a levegőt) fékezésnél?

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a fékrásegítő lyukas, és elengedi a vákuumot (pontosabban beengedi a levegőt) fékezésnél?

Hm. B) Ez is lehetséges. Viszont, akkor ha megállok és megszűnik a hiba, akkor nem jön elő újra a hiba. Bár lehet még időszakos probléma is a fékrásegítőnél. Úgy néz ki ehhez már szakember kéne... lövésem sincs hol nézzem meg a tömítéseket, vagy lyukat hol keressek. Mondjuk a fékrásegítő alja már elég rozsdás. (A fekete nagy fém izé alja, amiben a membrán van)

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a fékrásegítő lyukas, és elengedi a vákuumot (pontosabban beengedi a levegőt) fékezésnél?

Nem lehet, hogy a fékezés miatt a fékrásegítőnek termel a motor, s ezért tartja magasabban az alapjáratot? Rémlik, hogy mintha valaki írta volna ezt korábban. Amúgy üresben, fékezéskor nekem is felmegy pár másodpercre 1600-1800 köré hirtelen, s olyankor a fék is mintha megváltozna. Egyébként az alapjáratom betonstabil.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet, hogy a fékezés miatt a fékrásegítőnek termel a motor, s ezért tartja magasabban az alapjáratot? Rémlik, hogy mintha valaki írta volna ezt korábban. Amúgy üresben, fékezéskor nekem is felmegy pár másodpercre 1600-1800 köré hirtelen, s olyankor a fék is mintha megváltozna. Egyébként az alapjáratom betonstabil.

Nem B)

Link to comment
Megosztás:

Akkor nem nyertem... Azért annak a hsz.-nak lehet, hogy utánanézek ;)

Hát nem , ezt már egyszer én is felvetettem, mert amikor kijárok az udvarból az útra és fékezni kell, gázt adni, fékezni mindíg felpörög a motor, amig a féken állok, én is arra gyanakodtam, hogy a vákumot termeli a fékrásegítőnek, de itt kiokosítottak, hogy alapjáraton bőven keletkezik annyi amennyi kell. Tehát alapjárati, de ha a fékkel összefüggésben ingadozik, akkor lehet fals levegő is. Sőt ha jól emlékszem a pollenszűrőnél is van egy cső, ha az lukas az is befolyásolja a motor fordulatszámát. Azt olvaftam, úgy kell kiszűrni a fals levegőt, hogy benzinbe mártott ecsettel kell végigkenni a gyanús helyeket és ha felpörög a motor, akkor ott van a lik. De lehet, hogy ezt a légszűrő csőre írták. B)

Link to comment
Megosztás:

Hát nem , ezt már egyszer én is felvetettem, mert amikor kijárok az udvarból az útra és fékezni kell, gázt adni, fékezni mindíg felpörög a motor, amig a féken állok, én is arra gyanakodtam, hogy a vákumot termeli a fékrásegítőnek, de itt kiokosítottak, hogy alapjáraton bőven keletkezik annyi amennyi kell. Tehát alapjárati, de ha a fékkel összefüggésben ingadozik, akkor lehet fals levegő is. Sőt ha jól emlékszem a pollenszűrőnél is van egy cső, ha az lukas az is befolyásolja a motor fordulatszámát. Azt olvaftam, úgy kell kiszűrni a fals levegőt, hogy benzinbe mártott ecsettel kell végigkenni a gyanús helyeket és ha felpörög a motor, akkor ott van a lik. De lehet, hogy ezt a légszűrő csőre írták. B)

Aha, akkor a Te hülyeségedre emlékezhettem... :blush: Én meg már tájékozottnak, meg okosnak gondoltam magam ;)

Link to comment
Megosztás:

Menet közben, amíg van sebességjel, addig egy emelt fordszámot tart a legtöbb ecu, de ez 900-1100rpm körül lehet.

Ez "biztonsági intézkedés", hogy véletlenül se álljon le egy alapjárati ingadozás miatt a motor, és így megszűnjön a fékrásegítés.

Arra írtam a nemet, hogy a te fordulatszámemelésed nem ez a jelenség, hanem fals levegő lehet B)

Link to comment
Megosztás:

Indultam el a sógoréktól, beindult a motor, és egyből le is állt. Aztán hiba kerregettem nem indult el. Levettem a gyujtást, ráraktam, közben halgatóztam, és hallottam, hogy nem hallom az AC-búgását, a relé viszont kattant. Egyszer -kétszer még próbálkoztam, aztán gondoltam visszamegyek kérni csavarhúzót (torx-készletük biztos nincs B) ) és lebontom a jobb lábteret, áthidalom a relét, hátha az a rossz. Aztán megpróbáltam mégegyszer, hallottam a búgást és már indult is. Most raktam be a kocsiba torx-kulcsot, meg drótót rövidrezárni, ha legközelebb előjön ki tudom szűrni, hogy a relé kuka, vagy a kábelek, ill a pumpa. Bár nem hiszem, hogy egy szakadt kábel csak úgy állásában megjavuljon. A pumpáról se gondolom, hogy hol elindul, hol nem. Inkább a relére gyanakszom, hogy pölö koszosak lehetnek az érintkezők, mert az hallatszik, hogy behúz.

Link to comment
Megosztás:

Indultam el a sógoréktól, beindult a motor, és egyből le is állt. Aztán hiba kerregettem nem indult el. Levettem a gyujtást, ráraktam, közben halgatóztam, és hallottam, hogy nem hallom az AC-búgását, a relé viszont kattant. Egyszer -kétszer még próbálkoztam, aztán gondoltam visszamegyek kérni csavarhúzót (torx-készletük biztos nincs ;) ) és lebontom a jobb lábteret, áthidalom a relét, hátha az a rossz. Aztán megpróbáltam mégegyszer, hallottam a búgást és már indult is. Most raktam be a kocsiba torx-kulcsot, meg drótót rövidrezárni, ha legközelebb előjön ki tudom szűrni, hogy a relé kuka, vagy a kábelek, ill a pumpa. Bár nem hiszem, hogy egy szakadt kábel csak úgy állásában megjavuljon. A pumpáról se gondolom, hogy hol elindul, hol nem. Inkább a relére gyanakszom, hogy pölö koszosak lehetnek az érintkezők, mert az hallatszik, hogy behúz.

Na, most lehet hogy megint hüleséget irok, de ha közvetlen a lefulladást illetve az előző inditást követően nem hallottad nyomni az AC-t az attól is lehet hogy még meg volt a kellő nyomás(vagy benzinmennyiség) a rendszerben.. Ha inditózás nélkül is, ha először felnyomta a benzint és én erre gyújtás le-gyújtás ráad, másodszorra nem ment az AC. Kicsit, 4-5mp-et várj vele mielőtt újra próbálod! Én is próbálgattam amikor nyomoztam a lefulladások okát. B)

Link to comment
Megosztás:

Indultam el a sógoréktól, beindult a motor, és egyből le is állt. Aztán hiba kerregettem nem indult el. Levettem a gyujtást, ráraktam, közben halgatóztam, és hallottam, hogy nem hallom az AC-búgását, a relé viszont kattant. Egyszer -kétszer még próbálkoztam, aztán gondoltam visszamegyek kérni csavarhúzót (torx-készletük biztos nincs B) ) és lebontom a jobb lábteret, áthidalom a relét, hátha az a rossz. Aztán megpróbáltam mégegyszer, hallottam a búgást és már indult is. Most raktam be a kocsiba torx-kulcsot, meg drótót rövidrezárni, ha legközelebb előjön ki tudom szűrni, hogy a relé kuka, vagy a kábelek, ill a pumpa. Bár nem hiszem, hogy egy szakadt kábel csak úgy állásában megjavuljon. A pumpáról se gondolom, hogy hol elindul, hol nem. Inkább a relére gyanakszom, hogy pölö koszosak lehetnek az érintkezők, mert az hallatszik, hogy behúz.

Át tudod tenni szerintem pl az ablakfűtés reléjét is próbaképpen ;) A legtöbb típuson megegyeznek ezen relék adatai, lábai :blush:

Nyomásmérő nincs az üa rendszerben, fixen vezérli az ecu a pumpát.

Link to comment
Megosztás:

Át tudod tenni szerintem pl az ablakfűtés reléjét is próbaképpen B) A legtöbb típuson megegyeznek ezen relék adatai, lábai ;)

Nyomásmérő nincs az üa rendszerben, fixen vezérli az ecu a pumpát.

Ezt nem tudom, nem tudtam, de akkor is valami oknál fogva igy csinál nekem ha nagyon rövid időközönként kapcsolva próbálom/próbálgattam hogy megy-e a pumpa.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem tudom, nem tudtam, de akkor is valami oknál fogva igy csinál nekem ha nagyon rövid időközönként kapcsolva próbálom/próbálgattam hogy megy-e a pumpa.

valószínű ez azért van, mert lehet az ecuban egy olyan feature, hogy nem kapcsolja be, ha pl pár mp-en belül ment már.

Link to comment
Megosztás:

Na, most lehet hogy megint hüleséget irok, de ha közvetlen a lefulladást illetve az előző inditást követően nem hallottad nyomni az AC-t az attól is lehet hogy még meg volt a kellő nyomás(vagy benzinmennyiség) a rendszerben.. Ha inditózás nélkül is, ha először felnyomta a benzint és én erre gyújtás le-gyújtás ráad, másodszorra nem ment az AC. Kicsit, 4-5mp-et várj vele mielőtt újra próbálod! Én is próbálgattam amikor nyomoztam a lefulladások okát. :blush:

Valszeg azzal a benzinmenyiséggel röffent be a motor, ami a csőben, vagy az injektorban volt.

Át tudod tenni szerintem pl az ablakfűtés reléjét is próbaképpen :D A legtöbb típuson megegyeznek ezen relék adatai, lábai :lol:

Nyomásmérő nincs az üa rendszerben, fixen vezérli az ecu a pumpát.

Na mentem volna a lányom elé a szülinapi zsúrra, megint nem indult. Zseblámpánál lekaptam a lábtér burkolatot, kivettem a relét, rövidrezártam a kapcsokat (asszem 30 meg 85) búgás semmi. Vagy a pumpa, vagy kábel szakadás. Gondolom a bizti a relé után van, vagy előtte? Esetleg még azt megnézem. Holnap emelhetem meg, és mászhatok alá. B) Most nem merek vele felugrálni a dobogóra, amúgy is leszívhatta az akkut a sok kerregetés. Szerencsére felhivot az ürge, hogy hazahozza a lányom, nem kellett gyalogolni a falu másik végére. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.