Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Nekem nincs ilyen benne, de én is elgondolkoztam egy "biztonsági" kapcsoló beiktatásán. Nem feltétlenül az AC-re kell, lehet az más kiiktatására is, de talán tényleg az a legegyszerűbben kivitelezhető. Majd kérek képes beszámolót. :D

Persze feldobom a netre a képeket, hol van a biztonsági kapcsolóm. :lol: De ehhez a legegyszerőbb hozzáférni vagy a jobb lábtérben a relénél, vagy akár a hátsó ülés alatt, ahol megy ki a tankhoz.

Link to comment
Megosztás:

Engem meg szivat az autóm. Tudnám mi rosszat tettem vele... :lol:

Tegnap reggel kipróbáltam a fékhatást, fékpedál, kéziféket. Fékpedál ugyanolyan mint régen, fékhatás is állat, viszont a kézifékem megjavult. :D

Most meg néztem a képeket a motortérről, amit havernál készítettünk digigéppel és észrevettem, hogy az egyik gyújtáskábel köpenyszigetelése két helyen is meg van repedve. Akkor már van tippem, hogy múltkor miért indult olyan baromi nehezen, mintha 3 henger lett volna, meg vagy 5 másodpercig köszörültem az indítóval, mire elkapta.. :lol: Igaz, benya sem volt már a kocsiban, a mutató meg se moccant, a pöcöknél feküdt, mikor már a kúton voltam. Amúgy balról a második kábel (szemből nézve).

Link to comment
Megosztás:

Engem meg szivat az autóm. Tudnám mi rosszat tettem vele... :lol:

Tegnap reggel kipróbáltam a fékhatást, fékpedál, kéziféket. Fékpedál ugyanolyan mint régen, fékhatás is állat, viszont a kézifékem megjavult. :D

Most meg néztem a képeket a motortérről, amit havernál készítettünk digigéppel és észrevettem, hogy az egyik gyújtáskábel köpenyszigetelése két helyen is meg van repedve. Akkor már van tippem, hogy múltkor miért indult olyan baromi nehezen, mintha 3 henger lett volna, meg vagy 5 másodpercig köszörültem az indítóval, mire elkapta.. :lol: Igaz, benya sem volt már a kocsiban, a mutató meg se moccant, a pöcöknél feküdt, mikor már a kúton voltam. Amúgy balról a második kábel (szemből nézve).

Azért az jó, hogy fényképről diagnosztizálod a hibát, és általában saját szemmel nézegetem a motorteret. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát ja, alumínium öntvény a zárszerkezet, szerintam ha ráhuzol egy fél méteres vascsövet izomból le lehet törni. Én csak azért furkáltam, mert vissza akartam rakni. Utánna meg a gyujtáskapcsolónál van 4 drót, 2 a gyujtásé, 2 az indítómotoré, össze se lehet keverni, mert más vastagságuak. Én is gondoltam már az AC-áramkörébe egy titkos kapcsolóra. De ezzel is csak időt nyersz, attól függően, hova helyezed el. De ezernyi helyre lehet rakni, és én több értelmét látom, mint egy esernyő-kormányzárnak. Lehet holnap meg is csinálom, nem tudom, van-e kapcsolóm.

Nekem volt régi kocsimban az ülés melletti műanyag alá beépítve egy kulcsos kapcsoló, olyan, mint pl. a targoncákon. Azzal kapcsoltam egy relét, ami a riasztó indításgátló reléje és az önindító közé volt kötve. Az a relé úgy el volt dugva, még nekem is egy óra volt kibontani a tűzfalból :lol: Én azt akartam AC elé tenni, csak még nem találtam neki okos helyet. Meg kicsit féltem is, hogy lehurrogtok :D

Link to comment
Megosztás:

Azért az jó, hogy fényképről diagnosztizálod a hibát, és általában saját szemmel nézegetem a motorteret. :D

Nem hülyeség amúgy, jól csinálja a srác... Kimész a -6 fokba, katt-katt, csinálsz 10 képet, aztán a jóó meleg szobában kielemzed :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem volt régi kocsimban az ülés melletti műanyag alá beépítve egy kulcsos kapcsoló, olyan, mint pl. a targoncákon. Azzal kapcsoltam egy relét, ami a riasztó indításgátló reléje és az önindító közé volt kötve. Az a relé úgy el volt dugva, még nekem is egy óra volt kibontani a tűzfalból :lol: Én azt akartam AC elé tenni, csak még nem találtam neki okos helyet. Meg kicsit féltem is, hogy lehurrogtok :D

Szerintem kár relével bonyolítani, egy sima kapcsoló is megteszi. Én most olyan cseles megoldásra gondoltam, hogy beteszek a kesztyűtartóba egy rúdlámpát, aminek az alsó részébe furok két lyukat, teszek bele két sarut rövidrezárva. A kesztyűtartó hátsó falában meg lenne az ellendarab. Csak rá kell tolni a lámpát a csatira, hogy működjön az AC. Ha kiveszed nem látsz mást csak egy zseblámpát , az alján két likkal. De lehet más is, pölö az izzókészket doboza. De persze, most találhatok ki mást, mert elárultam nektek. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem kár relével bonyolítani, egy sima kapcsoló is megteszi. Én most olyan cseles megoldásra gondoltam, hogy beteszek a kesztyűtartóba egy rúdlámpát, aminek az alsó részébe furok két lyukat, teszek bele két sarut rövidrezárva. A kesztyűtartó hátsó falában meg lenne az ellendarab. Csak rá kell tolni a lámpát a csatira, hogy működjön az AC. Ha kiveszed nem látsz mást csak egy zseblámpát , az alján két likkal. De lehet más is, pölö az izzókészket doboza. De persze, most találhatok ki mást, mert elárultam nektek. :D :lol:

Huha, látom "jó" hatással volt rád Árpi sztorija :lol: :lol:

Relé meg azért kellett, mert nem akartam az önindító mittoménhányamperes tápját a kapcsolón direktbe áthúzni.

Link to comment
Megosztás:

Huha, látom "jó" hatással volt rád Árpi sztorija :lol: :D

Relé meg azért kellett, mert nem akartam az önindító mittoménhányamperes tápját a kapcsolón direktbe áthúzni.

Úgy is kifigyeljük a trükködet Bond! :lol:

Egy ismerősnek a dobókockában volt a kapcsoló a visszapillantón. De úgy láttam lenne hely a kézifék szoknya alatt is az első részen. De akár be lehet aplikálni a napellenző patentbe is, akkor nyomnád be a gombot amikor visszapattintod a helyére. De több ötletet nem mondok, mert nekem nem marad. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősnek a dobókockában volt a kapcsoló a visszapillantón. De úgy láttam lenne hely a kézifék szoknya alatt is az első részen. De akár be lehet aplikálni a napellenző patentbe is, akkor nyomnád be a gombot amikor visszapattintod a helyére. De több ötletet nem mondok, mert nekem nem marad. :lol:

Helyes, helyes. Tartsd csak meg magadnak :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősnek a dobókockában volt a kapcsoló a visszapillantón. De úgy láttam lenne hely a kézifék szoknya alatt is az első részen. De akár be lehet aplikálni a napellenző patentbe is, akkor nyomnád be a gombot amikor visszapattintod a helyére. De több ötletet nem mondok, mert nekem nem marad. :D

Nekem is van jó tippem, de nem mondom el. Annyit viszont elárulok vele kapcsolatban, hogy szerintem úgy kell szerelni hogy ne látszódjon sem a kapcsoló sem pedig a beavatkozások nyoma. Én fedett helyre gondolok, pl. kárpit vagy valamilyen rugalmas boritás alá, egy kis gombot...olyanra gondoltam mint pl. a hifi erősitőmön is van... vagy a gyári rádió be/kikapcsoló-hangerő-tekerentyű is úgy működik. Nem látni rajta hogy be vagy ki van kapcsolva. Na, ilyenek vannak egész kicsiben is, olyanra gondoltam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is van jó tippem, de nem mondom el. Annyit viszont elárulok vele kapcsolatban, hogy szerintem úgy kell szerelni hogy ne látszódjon sem a kapcsoló sem pedig a beavatkozások nyoma. Én fedett helyre gondolok, pl. kárpit vagy valamilyen rugalmas boritás alá, egy kis gombot...olyanra gondoltam mint pl. a hifi erősitőmön is van... vagy a gyári rádió be/kikapcsoló-hangerő-tekerentyű is úgy működik. Nem látni rajta hogy be vagy ki van kapcsolva. Na, ilyenek vannak egész kicsiben is, olyanra gondoltam. :lol:

Napi km. számláló nullázója alá kell tenni. Azt tuti nem nyomkodja :D

Link to comment
Megosztás:

Az látható, akár meg is próbálhatja csak úgy "miért ne" vagy véletlenül odabök a nagy tolvajlásban. Nem jó! :lol:

Akkor tedd az ülés alá, pölö a gombra tekered rá az ülést. Amikor kiszálsz feltekered, és nem zárja az áramkört. De be lehet aplikállni a fejtámlába is a gombot, az is rugalmas. Persze megfelelően méretezni kell a dolgot, nehogy aztán elfüstöljön. :lol: Vagy a befúvó mögé. Ha elbillented az ablak felé, akkor kapcsol. Ne faca, megint elmondtam az összes ötletemet. :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor tedd az ülés alá, pölö a gombra tekered rá az ülést. Amikor kiszálsz feltekered, és nem zárja az áramkört. De be lehet aplikállni a fejtámlába is a gombot, az is rugalmas. Persze megfelelően méretezni kell a dolgot, nehogy aztán elfüstöljön. :lol: Vagy a befúvó mögé. Ha elbillented az ablak felé, akkor kapcsol. Ne faca, megint elmondtam az összes ötletemet. :D :D

Nos, attól nem kell félned, hogy ezeket az ötleteket fel fogom használni :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor tedd az ülés alá, pölö a gombra tekered rá az ülést. Amikor kiszálsz feltekered, és nem zárja az áramkört. De be lehet aplikállni a fejtámlába is a gombot, az is rugalmas. Persze megfelelően méretezni kell a dolgot, nehogy aztán elfüstöljön. :lol: Vagy a befúvó mögé. Ha elbillented az ablak felé, akkor kapcsol. Ne faca, megint elmondtam az összes ötletemet. :D :D

Akkor az apám, mert van hogy ő megy vele, el sem tudna indulni vele vagy nem látna ki. :lol: Nem is rossz ötlet! :lol:

Na, de mindig tekergetni? Ez sem jó!

Link to comment
Megosztás:

Az enyém ezt úgyis tudja hogy szimplán szarul indul. :lol: ember nem tököl egy autóval 3 izzításnyit, és 3 indítózást. Mire a második indítózással szenved már mellette ülök én is :lol: Ha mégis hamarabb sikerülne neki akkor még egy sört is fizetek neki ha megtanít rá :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jah mellesleg sokat érnék egy ilyen kapcsolóval, a dízelemnél :lol:

Azon nincs AC? :lol:

Esetleg az inditómotort meg lehet toldani egy ilyen kapcsolóval, nem? :D

Csak ott elég komoly áram folyik, nézd csak meg milyen kábelek mennek a indítómotorhoz. Az AC-nek jóval kisebb az áramfelvétele, és közelebb is van.

Link to comment
Megosztás:

igazából az az immob ami benne volt annyit tudott h az indítómotort blokkolta és nem forgatta meg. (a mostani felállás már nem ez ;) ) Az anyagot magától szívja mechanikusan, az öngyulladás meg ugye öngyulladás :D ahhoz h be lehessen lökni igazából még melegnek kell lennie, mert hidegen minimum húzni kell. akkor meg ha már készülne kocsival, kötéllel stb. Egyszerűbb ha trélerrel jön :lol: szívesen megnézném ahogy itt tologatják az utcában :lol: még videóra is venném :lol: de be nem indulna azt tudom :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.