Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Saját tapasztalat: nem lesz hosszú életű a megoldás.

Nem éri meg azt a teljes napot, amit eltöltesz vele, ugyanis

szegecselve van, nem könnyű szétszedni és összerakni.

Általában a tengelyük van belerohadva a szárba, azon már nem

igazán tudsz segíteni.

Link to comment
Megosztás:

A bal oldali külső visszapillantó tükröm (kézi) nagyon mozog. Kb. 1-2 cm-es holtjátéka van, ennyire tudom benyomni az ujjammal az üveglapot. A karral ugyan tudom állítani, de nagyobb sebességnél berezonál, így nem látni jól rajta hátra.

Boltban megnéztem az újat, több "karommal" lehet felrögzíteni, de mondták, hogy ne nagyon mozgassam, mert letörhet. Máshol azt is mondták, hogy lehet, hogy csak kipattant az egyik rögzítő karom. Szerintetek mit érdemes és szabad vele csinálni, anélkül, hogy tönkretenném? :?:

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem állítsd mind a 2 tükröt valamilyen véghelyzetbe és ha eltérő szögben állnak (a fix visszapillantó házhoz képest), akkor lehet hogy tényleg csak kipattant. Nekem is volt már olyan hogy parkoló autóm visszapillantójának nekimentek és kisett belőle a tükör, aztán visszapattintottam és azóta is ott van. :roll:

Link to comment
Megosztás:

Pontosan ezt akarom, de ahol voltam kulcsmásolónál ott nem volt nyerskulcs, ebből gondolom, hogy máshol sem biztos, hogy lesz. Vagy csak rossz helyen jártam...

Lehet olyan kulcsból is másoltatni, amelynek a feje nem teljesen olyan mint a gyári kulcsnak, de van rajta OPEL jelvény és a kis világitó led is benne van :wink:

Link to comment
Megosztás:

Az immós kulcsot meg kell kérni a márkakereskedőnél, de immo nélkül.

Car Pass kártyán rajta van a mechanikai kód, azt kell leadni, és nemsoká

meglesz a kulcs. A régiből pedig át lehet tenni azt a kis pár mm-es

kütyüt, ami az immót testesíti meg. :)

Asszem 3-4 ezer körül van a kulcs. Én már kértem így az Astrához.

Átlag kulcsmásolónál nem lehet immós kulcstestet kapni, csak a régi

nem immósokat.

Link to comment
Megosztás:

És ilyenkor mi a helyzet, az immobival?Mert én úgy tudtam(lehet roszzul), hogy az a kulcsban van. :?:

A speciális kulcsmásolónál 12.000-nél kezdődik a chipes kulcsok másolása, a múltkor beszéltem vele, és mondta, hogy a zafirájához egy igazi élmény volt a másolás.

Link to comment
Megosztás:

Immo nem érdekel(bár van benne),csak arra kellene egy vas, hogy ha neadjisten eltörne az egy szem immos kulcsom, azért a verdába be tudjak jutni.

Nos mint említém volt vagy egy kis problematic.

Mint kiderült, amit én nézegettem nyers kulcsot, az "lapszerű tollal" megáldott kulcshoz való - Cali, Vectra - :roll:

De UPS márkatárs megígérte, hogy utánnanéz a dolognak és probál Astra-hoz is lelni, ha lesz infó, akkor szólok nektek.

Link to comment
Megosztás:

Ma hátsóablaktörlőmotor műtétem volt! Szétszedtem, kipucováltam, de a tengelyen a végétől lefelé volt egy rozsdásodott bemarás. Kitakarítottam, szépen mozog, jól bezsíroztam és összeraktam. Nem tudom meddig fogja bírni! Tapasztalat esetleg?

Egyébként nem kéne ebben lenni valaminek, tömítés, szimering ami nem engedi belefolyni a vizet + a mocskot?

Link to comment
Megosztás:

Ma hátsóablaktörlőmotor műtétem volt! Szétszedtem, kipucováltam, de a tengelyen a végétől lefelé volt egy rozsdásodott bemarás. Kitakarítottam, szépen mozog, jól bezsíroztam és összeraktam. Nem tudom meddig fogja bírni! Tapasztalat esetleg?

Egyébként nem kéne ebben lenni valaminek, tömítés, szimering ami nem engedi belefolyni a vizet + a mocskot?

Akkor mégis csak bejött a tippem.Egyébként azt a szimering dolgot én sem tudom, de nekem is volt ilyen műtétem 1.5 éve, és azóta is műxik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.