Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

Én nem hiszem, úgy emlékszem ilyen volt akkor is amikor megvettem. Ha csak reteszelve van, hogy lehet kioldani?

Az a probléma hogy visszanyit, nem lehet valami elállítódás? Mert rendesen bezár és csak az utolsó mm-eken nyit vissza.

Az a helyzet, hogy ezt bontás nélkül nehéz kideríteni. Kireteszelni is a kulccsal tudod.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap délelőtt sikerült vezetőoldali ülést találnom

Megfűztem a bontósokat cseréljék ki.

Utána vettem észre, az előre-hátra állítás nagyon nehezen megy.

Mit lehet ezzel csinálni ?

Én szétszedtem a sínt, amin mozog, kitakarítottam, majd minimális zsírral bekentem, hogy ne szedje össze a port, de ne is rohadjon be esetleg. Azóta pönge. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

valakinek nincs véletlenül astra f külső kilincsbe való rugója, ami nincs eltörve fontos lenne kösz.

üdv

Ez fogyóezköz.

majd mindenkinek el van törve valamely oldalon.

Nekem is csak jobb hátul jó.

Asszem Hening csinált leírást a rugó menetének a hajlításáról.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

valakinek nincs véletlenül astra f külső kilincsbe való rugója, ami nincs eltörve fontos lenne kösz.

üdv

Nekem is el van törve már rég óta a bal első kilincsben. Majd ha egyszer nagyon unatkozok és jó is lesz az idő talán megcsinálom. Nem olyan sürgős az. Egyet értek Egyhapsival, sokaknak el van törve. A GYÍKban van is róla képes leírás.

Link to comment
Megosztás:

Akkor majd ez tavaszi művelet lesz..

ugyanez volt nekem is, amikor szívátültetést hajtottam végre :rolleyes: (minden ülést cseréltem)

az elsőknél lazítsd fel a 4db csavart, és állíts valamerre rajta! mármint a síneken :P nagyban befolyásolja a helyes beállítás az állíthatóságot :lol: a jobb elsővel én is sokat kínlódtam :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Végre hozzájutottam egy uj alapjárati motorhoz,kedvezménnyel 10ezerért a csergőtől.

Még nem tettem be.Az lenne a kérdésem,h a tengelyen lévő rugó, nem olyan "sűrű" mint a gyári motoron.

Nem tom érthető e.

Szerintetek ez gond?élettartamra vonatkozólag?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre hozzájutottam egy uj alapjárati motorhoz,kedvezménnyel 10ezerért a csergőtől.

Még nem tettem be.Az lenne a kérdésem,h a tengelyen lévő rugó, nem olyan "sűrű" mint a gyári motoron.

Nem tom érthető e.

Szerintetek ez gond?élettartamra vonatkozólag?

motorkód alapján kérted? ha igen biztos jó bele :P (vagy legalábbis reméljük, hogy nem rossz dobozba csomagolták :rolleyes: )

A rugó összetétele lehet másabb, ezért is fordulhat elő, hogy szemre másabb :D (pl termosztátok esetében is van, hogy másabbnak néz ki, pedig ugyanazon a hőfokon nyit)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Végre hozzájutottam egy uj alapjárati motorhoz,kedvezménnyel 10ezerért a csergőtől.

Még nem tettem be.Az lenne a kérdésem,h a tengelyen lévő rugó, nem olyan "sűrű" mint a gyári motoron.

Nem tom érthető e.

Szerintetek ez gond?élettartamra vonatkozólag?

Igazából a menetszámban ha eltér, attól még a rugó karakterisztikája lehet ugyanolyan. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

SOS! Valami miatt nem indul a kocsi. Olyan, mintha nem kapna benzint. Pár percre leparkoltam, aztán amikor indultam volna lefulladt (lehet a hó miatt) és utána hiába indítóztam, nem indult. Felnyitottam a motorház tetőt és benzinszagot éreztem, de semmi rendellenességet nem láttam. Aztán hívtam szerelő pajtit, aki ígérte pár óra múlva jön és megnézi. Lehet csak bebeszélem magamnak, de minta nem hallottam volna indítózás előtt az AC hangját. Remélem csak valami vezeték csúszott le, vagy AC relé. Ötlet esetleg valakinek?

Link to comment
Megosztás:

Na meg is gyógyították a kocsit. Az volt a baja, hogy az egymásutáni indítózás miatt a motort telenyomta benzinnel. Gyertyatakarítás, injektorfedél műanyag háza alatti bigyóról vezeték le, valamit figyelni kellett rajta miközben indítóztam, kis gázadás és nagy puffogásokkal beindult. Öröm és boldogság... Holnap gyertyacserével indítok.

Link to comment
Megosztás:

Na meg is gyógyították a kocsit. Az volt a baja, hogy az egymásutáni indítózás miatt a motort telenyomta benzinnel. Gyertyatakarítás, injektorfedél műanyag háza alatti bigyóról vezeték le, valamit figyelni kellett rajta miközben indítóztam, kis gázadás és nagy puffogásokkal beindult. Öröm és boldogság... Holnap gyertyacserével indítok.

Érdekes, én még nem tudtam annyit indítózni, hogy ilyen gondom lehet. De lerakom a szoftverbe mint indítási problémát. :rolleyes: Az ember mindíg tanul valamit. :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes, én még nem tudtam annyit indítózni, hogy ilyen gondom lehet. De lerakom a szoftverbe mint indítási problémát. :rolleyes: Az ember mindíg tanul valamit. :D

Nálam meg elő sem fordulhat, mert a dis gyújtásosnál amig nincs szikra addig nem is nyitja az injektrokat és nincs nafta így aztán megszívni sem tudja magát.

Utoljára ladánál volt ilyenem, hogy úgy megszívta magát, hogy gyertya ki és kiszellőztetés oldotta csak meg a gondot.

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg elő sem fordulhat, mert a dis gyújtásosnál amig nincs szikra addig nem is nyitja az injektrokat és nincs nafta így aztán megszívni sem tudja magát.

Utoljára ladánál volt ilyenem, hogy úgy megszívta magát, hogy gyertya ki és kiszellőztetés oldotta csak meg a gondot.

Msot nem tudom nálunk hogy van, gyujtásra kapcsol a pumpa olyan 3-másodpercre, de gondolom indítózáskor is megy, bár akkor nem hallani az indítómotor miatt. Azt tudom, ha lefullad, akor leáll az is.

Link to comment
Megosztás:

Nálam meg elő sem fordulhat, mert a dis gyújtásosnál amig nincs szikra addig nem is nyitja az injektrokat és nincs nafta így aztán megszívni sem tudja magát.

Utoljára ladánál volt ilyenem, hogy úgy megszívta magát, hogy gyertya ki és kiszellőztetés oldotta csak meg a gondot.

sosem volt még Simsonotok :rolleyes: :P :lol: napi probléma :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.