Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


hemi

Recommended Posts

az mitől lehet hogy feltöltöttem a hűtővizet maxig és most a tartály 3/4ig van mitől párolog el? vajon más találkozott már vele?

Valamennyi fogyás normális, a tartály sapkáján a szelep ki és beengedi a nyomást ha kell. De ez nem sok, mittudomén havi egy deci. Jobbik esetben valamelyik bilincsnél, estleg a hűtőnél szivárgás van, rosszabbik esetben átégett a HF-tömítés víz kerül az égéstérbe, ha nagyon nincs szerencséd akkor maga a HF-repedt meg. De általában csak tömítetlenség szokott lenni.

Link to comment
Megosztás:

az mitől lehet hogy feltöltöttem a hűtővizet maxig és most a tartály 3/4ig van mitől párolog el? vajon más találkozott már vele?

Valamennyi fogyás normális, a tartály sapkáján a szelep ki és beengedi a nyomást ha kell. De ez nem sok, mittudomén havi egy deci. Jobbik esetben valamelyik bilincsnél, estleg a hűtőnél szivárgás van, rosszabbik esetben átégett a HF-tömítés víz kerül az égéstérbe, ha nagyon nincs szerencséd akkor maga a HF-repedt meg. De általában csak tömítetlenség szokott lenni.

Vagy pedig kicsit levegős volt a rendszer és most kitudta dolgozni magából a levegőt... :D

Link to comment
Megosztás:

Valamennyi fogyás normális, a tartály sapkáján a szelep ki és beengedi a nyomást ha kell. De ez nem sok, mittudomén havi egy deci. Jobbik esetben valamelyik bilincsnél, estleg a hűtőnél szivárgás van, rosszabbik esetben átégett a HF-tömítés víz kerül az égéstérbe, ha nagyon nincs szerencséd akkor maga a HF-repedt meg. De általában csak tömítetlenség szokott lenni.

ha a hf tömítés átengedi a vizet akkor az olajnak olyan krémszínűnek kellene lenni de nekem semmi ilyen nincsen.ha szivárog azt lehet látni valahol hogy csöpög a víz vagy nem? mert nekem semmi nem csöpög. kicsit se.

Link to comment
Megosztás:

Azért remélem,hogy nem a tartályt töltötted maxig és most az van háromnegyedig. :D

de abba töltöttem maxig és az van pontosan 3/4 ig.

az baj hogy azt töltöttem fel fagyállóval maxig??

elvileg azért van a jelölés nem hogy a méretig töltsem vagy nem jól tudom.remélem nem csináltam ezzel bajt.:D

Link to comment
Megosztás:

de abba töltöttem maxig és az van pontosan 3/4 ig.

az baj hogy azt töltöttem fel fagyállóval maxig??

elvileg azért van a jelölés nem hogy a méretig töltsem vagy nem jól tudom.remélem nem csináltam ezzel bajt.:D

A max jelig még lehet tölteni, de igazából melegen azért feljebb megy a szint, ezért jobb ha hidegen valahol félúton van. Csak fagyálló van benne? Nem is keverted deszt vízzel?

Link to comment
Megosztás:

ez bekevert fagyálló volt zöld szinű

Van kismillió gyártású. A max jelig raktad és nem a kupakig remélem, a kiegyenlítő-tartályban kell hely a levegőnek is.

Viszont az a jó hír, hogy fagyálló mindig kell bele-az keni a vízpumpát és véd a korróziótól, meg valamelyest a vízkőtől.

Link to comment
Megosztás:

Igy van. Kiszeded a motort megtakarít visszatesz és kipróbál.

Nem tudm milyen helyre viszed vizsgáztatni. Erre mifelénk elég rugalmasak a biztos urak.

Fék kormány futómű legyen rendben meg mondjuk működjön a vas és már meg is van a vizsga

A sötétítés sem tui bukta arra is van megoldás.

Nem tudom amúgy mennyi a gyári alapjárat érték valami olyan emlékem van hogy 850- 950-ig.

Alapjárati co lehet magas kb kismillió dologtól.

Levegőszűrő,gyertya, Kábelek, esetleg vákumcsövek. Rotror elosztófedél ha van.

Köszönöm neki is állok :D Átnézek mindent remélem jó lesz.... nálunk nem valami rugalmasak az urak :D

Link to comment
Megosztás:

ez bekevert fagyálló volt zöld szinű

Van zöld, kék, piros...

Van kismillió gyártású. A max jelig raktad és nem a kupakig remélem, a kiegyenlítő-tartályban kell hely a levegőnek is.

Viszont az a jó hír, hogy fagyálló mindig kell bele-az keni a vízpumpát és véd a korróziótól, meg valamelyest a vízkőtől.

Ha fagyállót tesz bele, és deszt vizet, akkor hogyan kerül bele vízkő? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valószínüleg kezd haldokolni a vízpumpám, vagy a feszitő görgő. Kérdésem a következő. Szabad-e csak a vízpumpát vagy, csak a feszítő görgőt cserélni? Vagy cseréljem a komplett vezérlést? Azért kérdezem, mert még csak 12ezer kilóméter van a vezérlésbe.

Szerintem lehet simán csak ezeket cserélni de mivel a vezérlésből már csak a szíj marad, és talán ez a legolcsóbb ésszerűbb lenne cserélni azt is, és el lehet felejteni egy darabig az egészet. Amúgy is van aki azon az állásponton van, hogyha már egyszer fel van lazítva a szíj nem szabad visszarakni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lehet simán csak ezeket cserélni de mivel a vezérlésből már csak a szíj marad, és talán ez a legolcsóbb ésszerűbb lenne cserélni azt is, és el lehet felejteni egy darabig az egészet. Amúgy is van aki azon az állásponton van, hogyha már egyszer fel van lazítva a szíj nem szabad visszarakni.

Pont azért kérdeztem, mert mintha már olvastam volna, hogy szíjat még egyszer nem szabad vissza tenni. Amúgy nem biztos hogy kell mind a kettőt cserélni. Nem tudom, hogy a feszítőnek, vagy a pumpának van hangja. De az biztos, hogy valamelyik hangot ad. És azért gondoltam, hogy nem kéne mindent cserélni, mert még csak 12ezer kilóméter van a vezérlésbe.

Link to comment
Megosztás:

Pont azért kérdeztem, mert mintha már olvastam volna, hogy szíjat még egyszer nem szabad vissza tenni. Amúgy nem biztos hogy kell mind a kettőt cserélni. Nem tudom, hogy a feszítőnek, vagy a pumpának van hangja. De az biztos, hogy valamelyik hangot ad. És azért gondoltam, hogy nem kéne mindent cserélni, mert még csak 12ezer kilóméter van a vezérlésbe.

OKé, de honnan tudod melyik a rossz? Meg ha elméletileg egyszerre voltak cserélve, és most rossz az egyik, akkor meddíg lesz még jó a másik? :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a 16 szelepes motoroknál nem szabad visszatenni a használt szíjat. :D

A nyolcszelepesnél nem olyan kritikus, főleg ha csak ennyi kilométer van benne... :D

Ez logikusnak tűnik, de akkor miért nem rövidebb a csere intervallum?

46 ezer kilométeres vezérlést raktuk vissza a motoromra. :D

Amúgy a 16 szelepes szíj tapintva is kicsivel másabb, szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.